Šta je novo?

Cooler Master HAF 932

Kako se napajanje moze pregrejati ako uvlazi vazduh odozdo?:zgran:
Razmisli malo kako se moze pregrjati napajanje kada 23cm fan duva u njega?
 
Poslednja izmena:
Da meni treba kućište sa ultimativnim protokom/hlađenjem - Antec 1200.
 
pa nije bas da duva direktno u njega, a ovo su zapravo 20cm ventovi ...even though officially the size of the big fans is 230-mm, their blades are only 190-mm in length.
file1218448548940.jpg

pre ce biti da duva u graficku, tvoje se ne greje jer se ne koristi jedva 30%
vuce zrak odozdo, ali mozda ima problema jer nije skroz otvoreno
ne vidim razlog zasto bi ljudi pljuvali po njemu tek tako, ali sve je moguce

mislim da antec ne vredi 60e vise koliko je trenutna razlika u ceni, recimo na newegg 1200 i haf932 kostaju isto, u tom slucaju se ne bih dvoumio :D
 
Poslednja izmena:
Ko pljuje kuciste? Jedan sajt?
 

Prilozi

  • IMG_4821.jpg
    IMG_4821.jpg
    113.8 KB · Pregleda: 120
Ova slika pokazuje gde duva ventilator, inace napajanje je mrtvo hladno.
 

Prilozi

  • IMG_4824.jpg
    IMG_4824.jpg
    199.1 KB · Pregleda: 128
izravnaj aparat, slikaj pod uglom od 90 :D
pa da, jedan sajt, u moru review-a, u malo kojem se navodi testiranje i temperature...
na tom sajtu koriste napajanje koje ja imam, nije bas da me to ostavlja ravnodusnim
 
Napajanje ti se sigurno nece pregrejati jer uzima vazduh odozdo.
Evo kako je HX620 napajnje postavljeno u drugom kompu, isto je hladno.
I ja bih uzo ANTEC 1200 ili Tagan A+ El Diablo, mada je najbolje SILVERSTONE RAVEN po meni zbog polozaja kartica, topao vazduh ide nagore.
 

Prilozi

  • IMG_4769.jpg
    IMG_4769.jpg
    257.3 KB · Pregleda: 138
i kod mene je sada tako postavljeno, to nije upitno
upitno je koliko dobro se snalazi sa izdignutim panelom za monitiranje psu kod haf932
meni se cini da je relativno ok, mozda su ga oni na tepih postavili pa testirali :smash:
HAF932-BOTTOM2.jpg
 
Poslednja izmena:
Vuce vazduh normalno kroz uzdugnuti panel, kada se razvuce dobijas veliku rupu bez mreze, hladno je napajanje kod mene.
4870x2 nije mali potrosac.
 
pa samo bi jos trebalo da je napajanje od kilowatt vruce :S:
pa nek trosi 40% u full loadu-u, to je nista za napajanje
ma dobro, izmericu detaljno temperature sa ovim, pa cu uporediti ako kupim
bude li losije ima da ga slupam :d:smash:
 
Imaju li ti usisivači bilo kakve filtere za prašinu ???
Za toliko para, trebalo bi...
 
HAF nema nikakv filter to je velika mana, 2 meseca ga koristim vec ima dosta prasine.
 
to zavisi od stanja prostorije u kojoj se boravi, kao i od pozicije stana/kuce
ako ste kraj prometne ulice, nema teorije da bude malo prasine ma koliko cesto se cistilo
i 900ka je pravi usisivac, a samo sam je jednom do sada cistio, prije skoro pola godine
ako je potrebno okacicu slike gde se vidi da ima jako malo prasine ako uzmemo u obzir vremenski period
 
Okaci slike, ja sam moje malo cistio kada sam menjao karticu tako da je glavna prasina uklonjena.
 
Poslednja izmena:
ma nije moguce da ti se nakupi prasina u periodu izmedju dve kartice :)
 
uzeo sam haf...
onaj link se ispostavio tacnim, napajanje se zagrijava dodatno, skinuo sam jedno postolje i sada je malo bolje, videcu da li cu rezati

pozitivno naspram antec 900 je velicina :D s tim i bolji cable management, bolje vesanje diskova, disk je nesto tisi ali i topliji

dosta zanimljivo je to da pored skucenosti antec 900 postize nize temperature! (mozda upravo radi skucenosti :d)disk je sada topliji za 3 stepena u proseku, procesor 1C, system 1C, graficka 2C
temperatura pwm-a je veca iako sam skinuo gumu ispod coolera ali pretpostavljam da se vise greje jer su sada svi ventilatori spojeni na maticnu (prije na zalmana mfc1)

zanimljivo je i to, da su temperature prakticno jednake sa ventilatorima na 12V i na 8V dok je to u slucaju nine hundred dosta variralo (verovatno zbog manjeg prostora)
po pitanju odnosa buka/performanse - tu su negde

antec 900 je levo, haf - desno :d (na desnoj slici ovo auxfanin1 ne znam sta je :S:)
sts.jpg
 
cudno je :trust: mozda ti se razlikuju sobne temperature pa otuda i razlika u temperaturama
 
99% je velika razlika u sobnoj temperaturi, i zanima me na koju foru ti je temp procesora u Antecu bila 24 stepena, to znaci da je u sobi bilo max jedno 16-18 :S: , znaci neshto se ovde deshava shto se nikako ne slaze :D
 
jao :d
temperatura stana je 22C na digitalnom termometru, tako da je sobna temperatura 100% ista, pricajte sta hocete, antec bolje ladi (na medium obrtaji, na high nisam probavao)

@rossi nemoj gledati tu temp procesora, gledaj dole ispod, core 0 i 1
ako si to gledao, cudo nisi primetio max temp od 238C :d

edit: po meni je logicno, haf ima dosta vise prostora i rupa tako da se vazduh 'rasipa' dok je u slucaju nine hundred jasno odredjen airflow
temp graficke je skocila verovatno jer se napajanje vise greje

kada su antecovi ventilatori na minimum (direktni na medium, pa preko zalmana na min) temperature su tu negde (malo i vece), dok je u slucaju haf-a, kako sam vec pomenuo, situacija ista sa ventilatorima na 12v i na 8v
kako god, opet sam zadovoljan kupovinom, jer 2C mogu prezaliti ako dobijem puno vise prostora za rad (manje zivciranja) i buka je na minimum
najglasniji je cooler gtx280ke na 40%, na 35% je primetan samo blagi huk, i tu se uklapa medju ostale ventove
 
Poslednja izmena:
I meni deluje cudno ali ne i ne moguce, ako nisi menjao komponente nego si samo prebacio sve u drugo kuciste nema sta dalje da se prica, crno na belo...mada moras priznati da je haf tishi dosta.
 
upravo tako, crno na belo, sve je ostalo isto
cak haf ima mnogo bolji cable management pa kablovi ne smetaju
posto su na 8V otprilike ovakve temperature, proglasicu ga tisim
antec (kada je zalman bio na minimum) je ipak imao vise temperature
povisenu temp diska razumem, zbog ladica, dok u slucaju 900ke ventilator direktno duva preko
povadicu prazne ladice da vidim da li ce temp ici dole
antec je bio malo lepsi ali haf izgleda onako badass :D
pored nedostatka filtera ( i nije neki problem, posto imam jako malo prasine) najvise mu zameram postolje za napajanje jer ocito nije dobro projektovano
takodje, vesanje optike na onu dugmad je smesno, posto opet mora da se srafi, kao i clips za kartice, po meni - trebali bi da to izbace u budocnosti dok ne usavrse
od dodatnih ventilatora, imam samo jedan s-flex koji je bio okacen sa strane na antecu, a u ovom slucaju postavljen je na dno da uvlaci vazduh, ali nisam primetio neku razliku kada je iskljucen

jos samo ne znam kako da okrenem ifx, nemam vremena da testiram
da li da ventilator na njemu duva prema 14cm ozada ili prema gore...
 
Poslednja izmena:
Istina za tool-less optiku, ocajno je odradjeno, zakaci se on al je to tolko mlitavo da nicemu ne sluzi, a srafici su neizbezni, pogotovo za fan kontroler koji nije ni pola duzine optike i tool-less mehanizam nema za sta da ga uhvati.
Meni su klipovi za pci odradili posao, do duse, graficka zahteva da se uhvati na dva mesta tako da to drzi, mozda bi na jednom bilo klimavo.
Za cpu ti predlazem proverenu varijantu pozicioniranja ventilatora, znaci da duva ka 14-ici.

Znas sta je jos mali propust, prednja maska je izbacena, i kad ubacis optiku sa strane se vidi sivi ne obojeni bok optike, baci pogled :D (sad ce da padne malo zvrljanja markerom)
 
Zasto na screen-u za Antec Nine Hundred nema broja obrtaja za fan CPU-a izmedju ostalih neocitanih? Za HAF ima.
 
paaa antecovi ventilatori nemaju 'trece' zice te se ne mogu spojiti na plocu
kao sto sam napomenuo, na internom kontroleru su postavljeni na medium i onda kontrolisani sa zalman mfc1
na haf shot-u je spojeno svih 6 ventilatora, koliko ploca i podrzava
ventilator koji je nakacen na ifx-14 ne mora da se prikljuci na cpu pin :smash:

@minus primetio sam to :D
po meni jos jedan 'minus' :d su ova rebra sa strane, ne razumem im svrhu, da propuste frisak vazduh koji ubacuje prednji fan? ja sam to planirao zacepiti, logicnije mi da vazduh nastavi strujati unutra
 
Aha, lakse mi bilo da pitam. :D

Mada malo ti je veci napon za CPU u desnom screen-u. :p

Nego to sa mash-om sa strane, probaj da [samo testa radi] uklonis fan sa strane i zacepis otvor necim, neki tanji karton recimo i onda proprati temp. pa uporedi, ja bi tu recimo rado stavio plexy neki da se slaze sa tim iznad. Ovo za proveru temp pod tim modom ti kazem jer sam ja na proslom kucistu imao 2x120mm sa strane i nekim cudom su temp bile nize bez njih a kada je to bilo zatvoreno, naravno imao sam dva intake-a napred i pozadi 120mm exaust i 140mm od PSU-a. Mada evo i na 690 ne dobijam nista bocnim fanom i naravno ne drzim ga vise.
 
Poslednja izmena:
jeste, ali je veci napon za memoriju na prvom :d
podigao sam fsb za 10mhz pa nesto testirao, zato je razlika u naponu

nisam mislio na mash sa strane, nego na 'skrge' koje haf ima sa obe strane, odmah iza prednjeg intake-a
mogu da probam nekad kasnije to da uklonim onaj sa strane, ali mislim da je ovaj prednji preslab da gura vadzuh po celom kucistu

skrge su ispod ovog natpisa HAF
HAF932-2.jpg2.jpg
 
E sa tim vec nisam imao iskustva, a mozda bi mogao taj da uguras tamo gde su predvidjena mesta za 2x120mm kod hdd-ova pa da napravis push-pull za hardove a imalo bi efekta i na ostatak.
 
Dodaj jos 2 fana, pogledaj kako sam ja resio problem cirkulacije.
 

Prilozi

  • IMG_4826.jpg
    IMG_4826.jpg
    170 KB · Pregleda: 164
Nijednom od inzinjera iz CM nije palo na pamet da ofarbaju unutrasnjost u crnu boju? Cini mi se da bi mnogo lepse izgledalo a ne bi povecalo cenu..
 
Nijednom od inzinjera iz CM nije palo na pamet da ofarbaju unutrasnjost u crnu boju? Cini mi se da bi mnogo lepse izgledalo a ne bi povecalo cenu..
cini ti se :D
uopste se ne primeti
ako ces vec da osvetljavas unutra i modujes sa nekim uv svetlima, onda ofarbaj i kuciste
 
Nazad
Vrh Dno