Šta je novo?

Cooler Master HAF 932

illidan

Znamenit
Učlanjen(a)
02.02.2005
Poruke
20,218
Poena
1,455
Moja oprema  
CPU & Cooler
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Matična ploča
asus proart b550
RAM
g.skill trident z neo 32gb
GPU
nvidia rtx 4070super founders edition
Storage
samsung 980 pro 1tb, wd black sn770 2tb
Zvuk
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
PSU
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Kućište
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
Monitor
asus vg27aql1a
Miš & tastatura
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white, cream soda switches, gmk serika 2 keycaps
Pristup internetu
  1. Optički internet
2mg5kyo.jpg


25q3z8k.jpg


2czsgmw.jpg


sxhks8.jpg


novo kuciste od CM
 
Vrlo interesantno deluje ..
Nema jos uvek ni jedan review, niti kolika je cena..(barem ja nisam nasao)
A nema ga ni na CM sajtu..:trust:
 
Bas to funkcionalno ali ne i komotno. :) bice dosta prasine unutra to je sigurno. :)
 
Cena za HAF932 ce biti 130 Eur u Evropi a najavili su i Centurion Silent Edition:


sil1.jpg
 
Poslednja izmena:
svidja mi se samo chini mi se da je armor+ bolja kupovina bar meni
 
Izgleda interesantno....

Očigledno su uhvatili da razvijaju ideju koju su krenuli sa 590/690 kućištima. Pokušaj da se kućište učini prostornijim, funkcionalnijim i dobro osmišljenim delom računara vidi se na otvorima koje su napravili na nosaču matične ploče. Takodje ideja da se radijator vodenog smesti na vrh kućišta je lepa ideja, ali zašto onda nisu lepo odradili šasiju da ona dva izvoda za cevke ne izgledaju tako jadno na dodatnoj zakrpa-ploči?

Samo da ne bude interesantno na slikama a u prirodi pristojno razočaranje kao kod ovog mog 690.
 
OVo bi trebalo svako kuciste da ima :).
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    8.5 KB · Pregleda: 525
To mozesh sam da isechesh i napravish ojachanja, barem to nije problem.:smoke:
 
Ne valja, ne valja...sta ako kupim NB heatsink pa onda ipak moram da skidam plocu da bi ga namestio :d

Izgleda cvrsto i stabilno, da li je ne znam...zapravo...lici na neki Rumunski prosvercovani kanister.
 
Svidja mi se. Prostrano, funkcionalno, flexibilno. Koliko vidim napajanje moze da se montira na vrhu ili na dnu. Prasina moze da se resi. Ima sve sto mi nedostaje kod 690. Dizajn je malo problematican... CM opet gadja Anteca (Twelve Hundred, mnogo mi je lepsi). Sa cenom od 130 eur uzeo bih ga odmah jer ne ocekujem da ce 1200 kada se pojavi ovde biti ispod 180 eur.
Prednji i zadnji vent su 14 cm?
 
26 avgusta krece u prodaju, valjda ce biti i kod nas.
 
Navodno samo u USA, u Evropi ako bude traženo.
 
Poslednja izmena:
Lici na ladu nivu "sport" ... Samo mu teniska loptica fali ... Cooler Master kucista su barem meni jedna velika prevara ... Al marketing radi svoje ... Pa mrtvi Chieftec ima bolju izradu od CM-a no ajd to je sve diskutabilno ... U svakom slucaju bih radije sacekao i ostavio sa strane josh nekih 50 eura i kupio nekog Lian-Li / Antec /Bilo sta kvalitetno .... I da mi traje narednih 5+ godina nego CM koji je magnet za prasinu/bucan ko traktor/zavrsna obrada je ... No to sam samo ja ...
 
Slazem se da je zavrsna obrada kod CM ljabu.... trebalo mi je 5 sati da sredim Stacker-a 832. Sav sam se iskasapio na onaj prokleti lim....... ali sad, posle facelifting-a... ZMAJ :)

Posto imam i Antec 182, a imao sam i TT Tai-Chi, Xaser.... razlika u zavrsnoj obradi je nebo i zemlja. CM bi stvarno morao da poradi na tome.
 
Poslednja izmena:
ne znam za ostala kucista ali cm690 je sasvim ok odradjeno kuciste, nisam naleteo na neku ostru ivicu, a rastavljao sam ga celog. sto se tice prasine unutrasnjost je crna, tako da bi se odmah primetilo a nema je, znam kako je sa prasinom i chieftecom.
 
Sa cosmos i cosmos S CM je podigao nivo zavrsne obrade, kucista su fantasticno odradjena, haf dolazi posle njih i sigurno ce biti dobro uradjen, samo ne verujem da ce cena biti 130e, ako bude, bicu medju prvim kupcima :)
 
kad ce se pojaviti ovaj HAF932 kod nas?
 
@bosla
druze ote mi reci iz usta , citam ove postove i vec sam imao na umu sta da dodam a ti bas rece ono pravo......i ja sa vlasnik(zadovoljan) chifa , i mislim ako se sad kupuje novo case , da treba dodati koju paru vise i pazariti antec ili lian li mada je ovaj 2 vec malo skuplji posebno noviji modeli , a tvrdim da je po izradi chif kvalitetniji od CM svakako.
Drug mi ima antec 900, ja sam na ch05..... chif je po limu dosta kvalitetniji od tog anteca i mnogo prostraniji .
Znaci da imam ko sto nemam posedovao bi rado novi Lian Li x 2000.... STRAVA ,resenja sa hardove i ostalo zaista nesto novo, funkcionalno i jednostavno .....
poz
 
Poslednja izmena:
Znaci da imam ko sto nemam posedovao bi rado novi Lian Li x 2000.... STRAVA ,resenja sa hardove i ostalo zaista nesto novo, funkcionalno i jednostavno .....
poz

Nije novo... na tržištu je već više godina, a još pre 4-5 je bila to moj idejni koncept za home made limariju.
 
ispada da nijedno CM kuciste ne valja,,, otkud onda toliko zadovoljnih ljudi pa raznoraznim forumima po svetu...
 
jel ima naznaka kad ce se i da li ce se naci kod nas u prodaji?
 
26.09. stize kod uvoznika
MP cena: 11.120,00 din sa PDV-om
 
Nazad
Vrh Dno