Šta je novo?

Cooler Master HAF 932

nije ni cena losa.. mada je preko 150 ali $
 
taj stacker je previse sterilan a i dobijas samo dva fana sa njim, eventaulno 3 kako pise na sajtu, 2x120mm i 1x80mm
sa HAF-om dobijas 3x230mm i 1x140mm..
opet, kome se ne svidja look ovog kucista, nece ga uzeti pa makar imao ne znam sta..
i ovom kucistu je neka realna cena 100-120€ plafon
 
taj stacker je previse sterilan a i dobijas samo dva fana sa njim, eventaulno 3 kako pise na sajtu, 2x120mm i 1x80mm
sa HAF-om dobijas 3x230mm i 1x140mm..
opet, kome se ne svidja look ovog kucista, nece ga uzeti pa makar imao ne znam sta..
i ovom kucistu je neka realna cena 100-120€ plafon
nego, jel cemu ovo vodeno:
TT Armor LCS
mozda bi uzeo to pre HAF932..
 
Mene samo zanima koliko je sve ovo "bucno" da ne kazem tiho u radu :p
 
veoma tiho :) a sta ocekivati od tolikih fanova :p
 
jel ti puno 17dB?
 
taj stacker je previse sterilan a i dobijas samo dva fana sa njim, eventaulno 3 kako pise na sajtu, 2x120mm i 1x80mm
sa HAF-om dobijas 3x230mm i 1x140mm..

Sterilan? A šta bi trebao da radi? Da vrišti, pišti i pravi lajt-šou?

Stacker ima jednu 12-cu napred ali to lako postane dve 12-ce napred jer ioanko mi treba jedan dodatni CM 4in3. Napajanje gore sa jednom 12-com, plus jedna 8-ca na vrhu (priznajem više bih voleo da je 12cm). Na dnu zadnjeg dela ima prostora za dve 8-ce koje lepo mogu da dovode svež vazduh u prostor ispod grafike, a ako ni to nije dovoljno uzmeš CM-ov izum crossflow 30cm i eto lepo provetrenog i tihog kućišta.... a pri tom prostrano, lepo i elegantnog bez raznoraznog UV-LED-vrisak-jaoj-šizenje-ludenje imidža.

TT Armor je nastao kao odgovor na Stacker uz jednostavnu izmenu gde je jednostavnost i elegantnost zamenjena za Plexi and LED kako bi izgledao "gejmerski".... mada ja to volim da kažem "izgledao pogodan za hepo kockice".
 
sve to provetravanje zahteva jos ulaganja u ventove i/ili crossflow. Stacker je lepo kuciste za nekoga ko voli uniforman oblik ravnih ivica, ke ne voli... dzaba, ne vredi raspravljati o ukusima.. HAF 932 nije pravljen za tu populaciju ljudi..
nego, kakvo je vodeno hladjenje iz TT Armora LCS? jel cemu? Uzeo bih Armor LCS jedino ako se to vodeno hladjenje pokazalo dobrim...
 
sve to provetravanje zahteva jos ulaganja u ventove i/ili crossflow. Stacker je lepo kuciste za nekoga ko voli uniforman oblik ravnih ivica, ke ne voli... dzaba, ne vredi raspravljati o ukusima.. HAF 932 nije pravljen za tu populaciju ljudi..
nego, kakvo je vodeno hladjenje iz TT Armora LCS? jel cemu? Uzeo bih Armor LCS jedino ako se to vodeno hladjenje pokazalo dobrim...

Opet ako isključiš Stacker-a onda ostaje pitanje: čemu ovo pored Cosmos S RC-1100? Ali dobro.

Meni liči da je u slučaju Armor LCS-a upotrebljeno malo modifikovano TT Big Water 745 hladjenje. Tačnije izbačen 1x12cm radijator a 2x12cm modifikovan da stane na front kućišta.

Čudi me da nisi izabrao Kandalf LCS. On bar ima sve potrebne stvari po tvom ukusu:
- Utilize thermal concept of automobile and place radiator in front of computer chassis
- Aggressive front door design
- Mysterious light in the dark

Šalu na stranu ima bolje rešeno hladjenje od Armora. Nije što ima jednu 12-cu viška (uz odgovarajuće veći radijator) nego što ne gura vazduh sa radijatora kroz kućište.
 
Cosmos S je odlican ali isto tako i skup.. Za Armor sam pitao jer je blizak cenom HAF-u ali svakako Kandalf LCS je bolji po pitanju performanse/cena..
- Utilize thermal concept of automobile and place radiator in front of computer chassis

samo su zaboravili da se automobil uvek krece kad mu je potrebno hladjenje.. jel daju i tockice uz kuciste da mogu da ga vozam po sobi :d:d
 
Cosmos S je odlican ali isto tako i skup.. Za Armor sam pitao jer je blizak cenom HAF-u ali svakako Kandalf LCS je bolji po pitanju performanse/cena..

Dobijaš i točkiće, ali tek kad im na uvid odneseš (u centralu) vozačku dozvolu :).

Najveći problem Armor LCS-a leži u činjenici da jedini dotok vazduha u kućište ide preko radijatora, a zatim i hard diskova čija se ležišta nalaze iza radijatora. Na svim testovima je pokazao sjajno hladjenje procesora u odnosu na klasične situacije (normalno kad je vodeno u pitanju), ali takodje je pokazao da temp matične ploče i ostatka sistema ume da bude veća i do 15 stepeni u odnosu na dobro provetreno kućište.

E, sad..... da ga uzmeš i kreneš da budžiš da radijator bude izbačen pozadi..... hmm... malo glupo? Ne, nikako mi se ne svidja ideja da zbog radijatora izgubim provetravanje kućišta (pogotovo uz današnje grafike). Jedino ako bi se igrao pa bušio dno kućišta da se tu montira neki ventilator koji bi radio u saradnji sa 9-kom na vrhu.
 
zbog manjka kesha u novcaniku, odlucio sam da ne uzimam nikakvo novo kuciste... nego da friziram moju brizu.. moram samo nabaviti neki replacement dok ne zbudzim brizu:d
 
Poslednja izmena:
ma ghetto style sve na stolu :d
 
Mnogo ispade kuciste na kraju, malo kada bi CM skresao cene bio bi mnogo konkurentniji. :/ Mada ima gomilu stvari koje opravdavaju datu cenu.


case :d
 

Prilozi

  • ghettomod_0805.jpg
    ghettomod_0805.jpg
    189.2 KB · Pregleda: 203
Poslednja izmena:
a gde je cable managment?
 
i jel stize kod nas vise ? neki utisci ? niko ga nije uzeo do sada ?
 
stigao je ali kanda niko nije uzeo...
ja sam se ohladio a i manjak kesha je doprineo da ga ne uzmem......
 
cena 11120din.. uvoznika imas na cooler master sajtu pod stavkom "where to buy"..
 
Ima ga kod uvoznika za 11.405 din... Danas sam gledao i pomalo čačkao izloženi model u maloprodaji i mogu reći da uživo izgleda mnogo opasno... Posebno mi se sviđa kako je rešen cable managment sa udubljenim desnim panelom za provlačenje kablova iza ploče...
 
Poslednja izmena:
Kuciste je mnogo tise od Antec 900, i ima bolji protok vazduha.
Mozes da okrenes napajanje kontra, samo lepo izmeri i izbusi nove rupe na limu pozadi.
23cm fan sa strane direktno duva u psu, tako da ima dovoljno svezeg vazduha.
Ja sam dodao jos 2 x 12cm fana pogledaj sliku, nema vise dzepova toplog vazduha sve izlazi napolje.:smash:
 

Prilozi

  • IMG_4812.jpg
    IMG_4812.jpg
    187.3 KB · Pregleda: 190
ne bih da ga prepravljam
jesi li ti uporedio antec 900 i haf pa da mozes tako da tvrdis?
ja sam stavio zalman mfc1 i mogu totalno utisati ventove kada nije potrebno
haf mi je zanimljiv zbog dodatnog prostora i eventualno boljeg protoka
ne znam jesi li procitao clanak sa linka koji sam postavio, tamo tvrde da se komp ugasio zbog overheat-a kojeg je prouzrokovalo napajanje jer je valjda imalo los dotok vazduha
ako bi nekada nasao vremena da testiras tu masinu sa hx620 posto vidim da ga imas, bilo bi pravo korisno
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno