Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni danas stigao paket iz Nemačke, folija za telefon. Vrednost pošiljke 16 evra a poštarina i carina 590 dinara. Šest dana od Nemačke do Srbije i 17 dana do mene. Šta reći.
 
Meni danas stigao paket iz Nemačke, folija za telefon. Vrednost pošiljke 16 evra a poštarina i carina 590 dinara. Šest dana od Nemačke do Srbije i 17 dana do mene. Šta reći.
Necu da "mracim", ali 16x0,2 (pdv 20%) je 3,2 evra, po srednjem kursu oko 370 dinara, i otvaranje pošiljke 100 i kusur dinara, dodje se do 500 dinara. Možda, a i to je pitanje, su te zakinuli za 100tinak dinara, što nije vredno žaljenja zbog plaćanja takse. Shvatam da je možda bezveze da se to radi za te sitnije stvari, ali zakonski je ispoštovano.
 
Screenshot at 2022-11-22 16-56-38.png
Je li ovaj poslednji status znaci da je posiljka napustila carinu i da je u lokalnoj posti? Da ocekujem kroz dan dva?
 
U teoriji znaci da je napustila carinu i da ce uskoro(sutra) biti u posti, meni je isto 1 danas prosao mada 2 paket je vec imao tu poruku pa su ga vratili opet na carinu

1669134972654.png
 
U teoriji znaci da je napustila carinu i da ce uskoro(sutra) biti u posti, meni je isto 1 danas prosao mada 2 paket je vec imao tu poruku pa su ga vratili opet na carinu

Pogledajte prilog 364987
Meni se do sada nisu vraćali nikada jer je sve sa potpisanim računom uvek, daće bog da stigne brzo. Imam još jedan koji stoji u izmeničnoj pošti, oba paketa su surface poštom, tj. brodom pa se čekaju mesecima, zato sam nestrpljiv malo :D
 
Nemam ja strpljena za surface iz Japana - zadnji i prvi put mu je trebalo skoro 5 meseca da stigne :( od sada samo Air SP ili DHL. A vratili mi ovaj iz Spanije nazad na carinjenje, dosao je pre skoro mesec dana u SRB...
 

Prilozi

  • 1669137273843.png
    1669137273843.png
    13 KB · Pregleda: 68
Nemam ja strpljena za surface iz Japana - zadnji i prvi put mu je trebalo skoro 5 meseca da stigne :( od sada samo Air SP ili DHL. A vratili mi ovaj iz Spanije nazad na carinjenje, dosao je pre skoro mesec dana u SRB...
E vidiš meni su stizali za manje od 2 meseca. Je li ti je išao paket kroz Mađarsku ili druga ruta neka?
Pored zadržavanja u izmeničnoj pošti generalno nisam imao problema sa carinom, tražim samo potpisanu fakturu i prođe kroz dan-dva sve. Izmenična pošta doduše... ostane po 30 dana nekad paket tu pre nego dođe u NS.
 
Zna li možda neko kakva su pravila kod poručivanja u Švajcarsku? Plaća li se porez na sve, preko koje cifre ide carina?
Trebao bih nešto Fedexom da poručim na adresu u Švajcarskoj.
 
Baš je brzo stigao paket iz Francuske Colissimo EMS poštom, poslat 22.11.2022, stigao 25.11.2022.
Jel ovo znači da je prošao carinu?
1669407774254.png
 
RS,RSBEGC, Dispatch

RS,11003 IZMENIČNA POŠTA, Arrived

Jel ovo zanci da je prosao bez carinjenja?
 
U ovom slučaju i Bog i batina je carina.
Pun intended :ROFLMAO:
stiglo je dan posle za divno cudo, da li je do te surface dostave ili je do same velicine paketa, ali prodju mi svi za dan-dva i odmah su ujutru kod mene, za razliku od ostalih malih paketa koji stignu obicno popodne tek. Ne znam u cemu je stvar.
 
Sta je ovo "Beograd B"? Neki centar za sortiranje? Prvi put vidim ovaj status
 

Prilozi

  • Screenshot at 2022-11-28 14-25-37.png
    Screenshot at 2022-11-28 14-25-37.png
    165.8 KB · Pregleda: 75
Naručio dioptrijski okvir sa Alija, nije mi prvi put i sve je stizalo bez carinjenja.
Ovog puta uzmem i kutiju koja je skoro identična brendiranoj, ne zbog brenda, već da se ram ne ošteti bez kutije, i evo ga na carini.
Možda me rebnu nešto sitno, možda procene po ceni originala (10*skuplje) ili možda proglase falsifikatom!
Mislim se da ako bude preko 1000din, ne preuzmem, pa nek vrate, kako će to proći?
 
Beograd B je valjda status za Pakete na carini - Beograd C ide za pisma / tj paketice do 2kg i 90CM
Koliko je zadržavanje ako znaš? Prošlih par paketa je prošlo odmah (tj. poslani su isti dan na NS carinu), ovaj sad stoji 2 dana. Nije ništa hitno samo mi uvek nabija tenziju jer znam da postoji mogućnost da će stajati 2-3 nedelje tamo...
 
Treba da mi iz UK stigne neka tabla za crtanje koja je dobijena kao nagrada, vrednosti nekih 200e - jel postoji nacin da me ne oderu na carini, tipa da ih zamolim da napisu poklon i slicno?
 
Zamoli ih da stave nizu cenu na fakturi, npr. 20-30 funti, pa da vidimo :)
 
Dobio sam ovaj SMS :
ПОСТ: Ваш пакет је имао царинске трошкове. https://ayyposta.com/

Kada udjem tu, pokazuje mi neke troskove, od 170. dinara.
Imam neku sitnu posiljku, koja treba da stigne, pa nisam siguran, da li je neka prevara, ili stvarno moram da platim ove troskove?
 
Zanimljivo je sto i ja kad udjem isto pise da imam troskove od 170 dinara, a nemam nikakvu posiljku :ROFLMAO:

Scam nevidjeni, nemoj slucajno da ostavljas podatke kartice tamo
 
Zna li ko, koji datum prispeća se carini danas, ovih dana (BG carina 10250 pošta carinjenja) ? Imam paket koji je na carini od 23.11. i ne mrda.
 
Pozdrav svima ako može objašnjenje . Poručio bih telefon preko Aliexpresa koji košta više od 150$ da stigne u Austriji. Dali je neko upoznat sa pravilima placanja carine i poreza ,malo sam guglaoi naišao da mobilni telefoni ne podležu carinjenju čak i ako su skuplji od 150e. I ako neko zna kako funkcioniše pravilo na aliekspresu naplaćivanja PDV-a
 
Pozdrav svima ako može objašnjenje . Poručio bih telefon preko Aliexpresa koji košta više od 150$ da stigne u Austriji. Dali je neko upoznat sa pravilima placanja carine i poreza ,malo sam guglaoi naišao da mobilni telefoni ne podležu carinjenju čak i ako su skuplji od 150e. I ako neko zna kako funkcioniše pravilo na aliekspresu naplaćivanja PDV-a
Kada se šalje u EU, PDV je već uračunat u cenu.
 
Danas mi je stigao paket koji je na carini od 23.11. Išao je preko SG post. U pitanju je sat koji sam platio 11.11. na Aliju, sa nekim silnim kuponima 73$ , na paketu pisala vrednost 25$ , carina procenila na 95$ i na taj iznos me klepila sa porezom i carinim, suma sumarum 3.450din
 
Danas mi je stigao paket koji je na carini od 23.11. Išao je preko SG post. U pitanju je sat koji sam platio 11.11. na Aliju, sa nekim silnim kuponima 73$ , na paketu pisala vrednost 25$ , carina procenila na 95$ i na taj iznos me klepila sa porezom i carinim, suma sumarum 3.450din
krastavac, njih kuponi ne interesuju, znaci da su manje vise pogodili vrednost sata...da je sam kinez napisao 73 usd, mozda bi i ocarinili na tu vrednost, ovako nakon kineske ustaljene tupave prakse da pisu nerealno nisku vrednost, morali su da provere cenu.
 
Неки некад траже да им доставиш инвоис да те не оштете превише.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno