Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
+1 za osiguranje od carinskih troškova na BG-u. Primer iz prve ruke - kupio sam početkom godine osciloskop, platio osiguranje 18.4 dolara, ukupni carinski troškovi su bili 11500 dinara (carinjeno u redovnom postupku, 1% carine na mernu opremu, 20% PDV i 4600 dinara za špediciju) i refundirani su do zadnjeg dinara 24h od dostave dokumentacije.Screenshot_20220617-085036_Banggood.jpg
 
Upravo ovo, kod BG može da se doplati ovo osiguranje i izađe tipa 60-80 centi, definitivno se isplati doplatiti.
serious question tho: kako to zahtevam? to mi je uvek uključeno, baš zbog ovakvih mogućih nelagodnosti, nego mi nikad pre nije trebalo pa ne znam kako da to tražim od banga?

I ti misliš da je to okay?
Jesi li pročitao uslove kada si kupovao, gde sigurno stoji i da je obaveza plaćanja uvoznih taksi na tebi?
Nemaš nikakvog osnova da tražiš refund.
ne, nije okay, bar ne za tog prodavca. izvinjavam se zbog bezobraznog odgovora. samo sam kontao, ako oni mogu da budu bezobrazni na carini, i eventualno procene više nego što stvarno vredi, mogu i ja da budem bezobrazan i ne pokupim paket. ali i ako se to desi, prodavac mi tu nije kriv ništa.

ništa, naravno da ću pokupti paket, jer mi treba, da mi ne treba ne bih ni poručivao. kad stigne javljam kako je bilo.


-----

inače, bang možda jeste malo skuplji od alija, ali se pokazao pouzdanijim za tehniku i elektroniku od alija. mikrofon koji sam uzeo sa banga pre par meseci za jedno 25, zvuči ko neki što bi ovde bio $50, i ako je tehnički „low end” mic.
 
još jedno pitanje: zadnji status je da poslato iz „POŠTA CARINJENJA“ u susedni grad. što znači da je ovde u ponedeljak. moje pitanje jer ovo samo znači da je bilo na carini ili je ocarinjeno? ili je ipak samo PDV
 
To ćeš da vidiš kad budeš išao da podigneš paket.
 
Uz paket ćeš od carine dobiti obračun, slikaš to telefonom i pošalješ BG.
Ovo ti je sa njihovog sajta:
1655665438502.png
 
Trebam da poručim proizvod koji sa poštarinom košta oko 180eur.
Postoji opcija slanja sa DHL i UPS. Ima li neke razlike ili je svejedno?
Od troškova pretpostavljam da je carina 10% i pdv 20%
 
Trebam da poručim proizvod koji sa poštarinom košta oko 180eur.
Postoji opcija slanja sa DHL i UPS. Ima li neke razlike ili je svejedno?
Od troškova pretpostavljam da je carina 10% i pdv 20%
računaj +4000.

kod DHL-a računaj i špediciju od oko 4000 na tih +20%+10%
za UPS ne znam kolika je špedicija, ali sve te internacionalne brze pošte imaju cenu špedicije.
 
Zadnji put UPS mi je naplatio 4.800 a DHL manje od 4, zaboravio sam tacan iznos.

Obrnuto od slanja iz Srb gde je DHL ubedljivo najskuplji.
 
DHL spedicija iznosi 3240 dinara, dok za UPS mi se cini da nisam placao spediciju, iako sam slao dokumentaciju..
 
Hvala. Zvao sam danas DHL Express. Njihovi troškovi su 3240 din.
 
Izvinjavam se ukoliko postavljam pitanje na pogrešnom mestu, ovde mi se nekako čini najprikladnije.

Da li neko ima iskustva sa ili a) prenošenjem video opreme u drugu državu kolima (pod video ne mislim na kamere i aparate već stative, svetla, mikrofone) ili b) slanjem video opreme nekom službom (tipa FedEx) iz jedne zemlje sebi u drugu? Da li se tu onda plaća nekakva carina, za slanje samom sebi?
Ranije su dozvoljavali tkz kit list, napravis listu overi srpski carinik, overi strani carinik, sad vise ne moze, imas u Privrednoj komori da otkupis papire, napravis spisak i to je to sad se to zove karnet
 
Zna li neko koliko je trenutno zadržavanje na BG carini?
 
Хтео бих да ми стигну пистаћи из Турске. Рецимо неких 5-7kg, али може и мање ако драстично мења рачуницу.
Како да се снађем за транспорт и коју бисте компанију препоручили?

Што се тиче царине, мислим да се не плаћа, јер имамо споразум о трговини са вековним тлачитељима.
 
Jedini problem koji ja tu vidim je što sve što dolazi u kontakt sa kožom i može da završi u ustima (posebno kada je proizvod za decu) i sve ono što je namenjeno za iskranu podleže fito-sanitarnoj proveri. Možda za 0.5-1kg i ne bi bilo problema ali 5kg, hmmm, ne znam, rizik je.
Na firmu ni slučajno, koštaće te kao da zlato uvoziš a na fizičko lice je nezgodno jer nikad ne možeš biti siguran kako će carinik da postupi.
 
Pozdrav, da li je neko neko imao iskustva sa GLS kurirskom službom? Nameravam da kupim neke opruge za auto i pre svega me zanima da li naplaćuju troškove špedicije ili ne, ne znam da li spadaju u "brze" službe ili se radi o klasičnoj dostavi.
 
Ovo sa milion istih statusa su napravili za nas nestrpljive, taman da pomislis da je paket prosao carinu. 😁
Screenshot_2022-06-24-16-33-24-839_com.android.chrome.jpg
 
Polako, tek dva dana prošlo :ROFLMAO:
 
Pitanje vezano za rezervne delove koju dobijam iz Holandije u okviru garancije tj. nista nisam platio. Konkretno ovaj slucaj: https://forum.benchmark.rs/threads/...e-i-praksu-faq-u-ii-postu.119544/post-6640069
TLDR: Dobijam baterije https://www.apc.com/shop/rs/en/prod...artridge-113-with-2-Year-Warranty/P-APCRBC113 7KG tezine za APC UPS koji je u garanciji. Rekli su mi da su svi troskovi placeni, ali pretpostavljam da se to odnosi samo na troskove isporuke a ne i carine. Koliko mogu da ocekujem da me opeljese na carini za ovo?
 
Zavisi koji paritet su ti stavili na fakturu, ako je DDP onda prodavac snosi i troškove uvoznog carinjenja, ako je DAP onda ne ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno