Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pretrazio sam nakon sto sam postovao :/ glupo od mene, al nisam posle mogao da obrisem post. Hvala svakako
 
NS čekanje (ukoliko vam uzimaju meru) 9 radnih dana. Dažbine na 20$ vrednosti ispadoše 870 dinara.
 
pitanje: šta sve treba poslati carini na email da se "dokaže" cena koja je plaćena?

i koje su šanse da mi uvaže cenu proizvoda koju sam ja platio prošli mesec (US$20.69 sa sve shippingom)? dok je puna cena US$49.99.
u pitanju je BlitzWolf® BW-CM USB 48KHZ/24Bit Condenser Microphone Cardioid. i koliko ja mogu da vidim, ako probam da google-am, postoji samo na banggood-u gde je trenutna cena US$19.99. tako da pitanje je, da li će oni meni da uvaže 20 dollara vrednost ili će da ga carine kao pošiljke 50+ tj cenu bez popusta, i ako je ovaj mikrofon već mesecima na popustu?

ako mi savetujete da se ipak javim carini, šta sve treba da im dostavim na mejl, i kojoj carinskoj upravi treba da se javim ako sam iz GM? predpostavljam čačak? ali nisam siguran.
izvinjavam se za glupa pitanja ali je ovo prvi put da sam naručio nešto što nije tipa samo par dollara.
 
ne znam oko cega se uzbudjujes, taj mikrofon i kosta 20$ a ne 50 to samo kinezi naprave fiktivno snizenje.

Cenim da ti nece naplatiti nista, suvise je to mala vrednost, sitno i neprimetno.
 
možda samo PDV, ali to je za očekivati.
prvi put uzimam van alija tako da nisam pre video lažna sniženja lol

svakako, hvala na odgovoru.
 
Da li neko ima iskustva koliko je tacan estimate na amazonu, za carinu/tax?

1645696934037.png
Da li da ocekujem dodatno placanje prilikom dostave?
 
Poslednja izmena:
Po mom iskustvu je tačan tj. ne plaća se dodatno ništa, ne znam da li je baš tako uvek i kod svih takvo iskustvo, možda jedino platiš špediterske usluge oko 3500 rsd ako te zapadne DHL
 
Da li neko ima iskustva koliko je tacan estimate na amazonu, za carinu/tax?

Pogledajte prilog 336212
Da li da ocekujem dodatno placanje prilikom dostave?

Po mom iskustvu je tačan tj. ne plaća se dodatno ništa, ne znam da li je baš tako uvek i kod svih takvo iskustvo, možda jedino platiš špediterske usluge oko 3500 rsd ako te zapadne DHL
Ne plaća se ništa dodatno ko god da ti isporučuje. Amazon sve naplati unapred i ti nemaš nikakvih dodatnih troškova, ako je njihov global shipping - odnosno dostava preko UPS ili DHL.
 
Ne plaća se ništa dodatno ko god da ti isporučuje. Amazon sve naplati unapred i ti nemaš nikakvih dodatnih troškova, ako je njihov global shipping - odnosno dostava preko UPS ili DHL.

Nisam imao iskustva sa Amazonom + DHL u kombinaciji, zakleo bih se da sam video ovde na forumu da je neko pisao (unazad godinu dana možda) kako je platio samo špediterske usluge u tom slučaju.
Zato sam i napisao da ne znam da li je to uvek tako (da se ne plaća ništa jer je već platio Amazaonu koji onda to plaća dalje), bolje da mu tako kažem nego da mu kažem da neće platiti ništa a nisam baš siguran da li je to uvek slučaj. Takodje on je pitao zapravo i za tačan estimate, ni to nisam siguran, mogu da pogreše, teoretski, da naplate manje ili više.
 
Pozdrav svima.
Hteo sam da kupim laptop sa američkog ebay. Pošto ću da koristim planet express za dostavu zanima me da li se carina vrši na osnovu deklaracije koju dostavlja PE ili na osnovu carinske procene. Laptop je inače dosta jeftiniji tamo, a na aukcijama može prilično povoljno da se kupi.
 
Nije mi poznato ko je "planet express" ali generalno gledano kuriska služba da deklariše vrednost robe, to nije njihov posao, oni će dobiti paket na kom je naznačena cena po kojoj si ti kupio robu i to je to. Na paketu ili u paketu će stajati faktura prodavnice i tu fakturu će kurirska služba predati carini ovde u Srbiji i na osnovu nje ćeš platiti carinu i PDV. To je u slučaju da ta konkretna kurirska služba radi proceduru carinjenja kao što je radi recimo DHL.
Pošto mi "planet express" nije nešto poznat zaključujem da se taj paket predaje nekoj kurirskoj službi u Srbiji koja dalje preuzima posao u kom slučaju ćeš imati i troškove špedicije a ako se paket predaje pošti onda nemaš špediciju ali u tom slučaju carinik ima mogućnost da ne uvaži vrednost sa fakture koja je stigla uz robu nego da sam proceni vrednost tako što će je izguglati ili jednostavno lupiti po svom nahođenju (isto se dešava i ako nema fakture u paketu).

Sve u svemu računaj da će ti minimalni troškovi biti 32% na plaćeni iznos.
 
Nisam imao iskustva sa Amazonom + DHL u kombinaciji, zakleo bih se da sam video ovde na forumu da je neko pisao (unazad godinu dana možda) kako je platio samo špediterske usluge u tom slučaju.
Zato sam i napisao da ne znam da li je to uvek tako (da se ne plaća ništa jer je već platio Amazaonu koji onda to plaća dalje), bolje da mu tako kažem nego da mu kažem da neće platiti ništa a nisam baš siguran da li je to uvek slučaj. Takodje on je pitao zapravo i za tačan estimate, ni to nisam siguran, mogu da pogreše, teoretski, da naplate manje ili više.
Ja godinama naručujem sa Amazona, gledam da bude njihov global priority shipping za sve vrednije (to su UPS i DHL pošiljke), pošto tada van onoga što njima platim ne plaćam ništa dodatno. Ako su naplaćeni troškovi veći nego što naša carina naplati, tada dobiješ razliku nazad a ako su manji, Amazon plaća (naravno oni posle koriguju vrednosti prikazane na troškovima slanja).
 
Nije mi poznato ko je "planet express" ali generalno gledano kuriska služba da deklariše vrednost robe, to nije njihov posao, oni će dobiti paket na kom je naznačena cena po kojoj si ti kupio robu i to je to. Na paketu ili u paketu će stajati faktura prodavnice i tu fakturu će kurirska služba predati carini ovde u Srbiji i na osnovu nje ćeš platiti carinu i PDV. To je u slučaju da ta konkretna kurirska služba radi proceduru carinjenja kao što je radi recimo DHL.
Pošto mi "planet express" nije nešto poznat zaključujem da se taj paket predaje nekoj kurirskoj službi u Srbiji koja dalje preuzima posao u kom slučaju ćeš imati i troškove špedicije a ako se paket predaje pošti onda nemaš špediciju ali u tom slučaju carinik ima mogućnost da ne uvaži vrednost sa fakture koja je stigla uz robu nego da sam proceni vrednost tako što će je izguglati ili jednostavno lupiti po svom nahođenju (isto se dešava i ako nema fakture u paketu).

Sve u svemu računaj da će ti minimalni troškovi biti 32% na plaćeni iznos.
Planetexpress je firma koja se bavi prosleđivanjem pošiljki iz Amerike i Velike Britanije tako da je moguće u Srbiji primiti pošiljku sa Amazona, Ebay-a i drugih prodavnica koje inače ne nude dostavu za našu zemlju.
 
Planetexpress je firma koja se bavi prosleđivanjem pošiljki iz Amerike i Velike Britanije tako da je moguće u Srbiji primiti pošiljku sa Amazona, Ebay-a i drugih prodavnica koje inače ne nude dostavu za našu zemlju.
Moje iskustvo, poručio sam preko Planetexpressa, dostavljeno u Srbiju preko Fedexa. Plaćena je carina samo na iznos sa fakture plus spediterske usluge (4800 rsd), tj. nije plaćena carina i pdv na poštarinu. Ne znam kako je kada ne ide preko Fedexa (tipa njihov shipping ili USPS), ja sam slao fakturu plus potvrdu o plaćanju.
 
Moje iskustvo, poručio sam preko Planetexpressa, dostavljeno u Srbiju preko Fedexa. Plaćena je carina samo na iznos sa fakture plus spediterske usluge (4800 rsd), tj. nije plaćena carina i pdv na poštarinu. Ne znam kako je kada ne ide preko Fedexa (tipa njihov shipping ili USPS), ja sam slao fakturu plus potvrdu o plaćanju.
Koji je iznos bio?
 
Pošto vidim da svi delite kako naša carina radi divno, da se uključim i ja. U pitanju su sve stari delovi, poklon je u pitanju. Ništa plaćeno, a carine i poštarinu koliko shvatam xD A imam i od pre mesec dana, Everest Max tastatura, plaćena 100€, naša carina je stručno procenila na 300€, rebnula me 100€ porez
 

Prilozi

  • IMG_20220224_180429.jpg
    IMG_20220224_180429.jpg
    217.5 KB · Pregleda: 55
Nažalost, kada je poklon u pitanju tj. kad nemaš nikakav dokaz o plaćanju (jer ništa i nije plaćeno) tu carina ima odrešene ruke, mogu da rade kako im se hoće. Bolja bi bila opcija i da si platio-o/la, tipa 5$ jedno, 10$ drugi i sve da izađe tipa 30$ pa ako ti je prijatelj/rođak može posle da ti vrati pare preko pp samo da imaš bilo kakav dokaz o plaćanju.
A za tastaturu bi se isplatilo podneti žalbu jer je razlika između plaćenog (100€) i onog koliko je trebalo da bude (32€) ogromna.
 
Nažalost, kada je poklon u pitanju tj. kad nemaš nikakav dokaz o plaćanju (jer ništa i nije plaćeno) tu carina ima odrešene ruke, mogu da rade kako im se hoće. Bolja bi bila opcija i da si platio-o/la, tipa 5$ jedno, 10$ drugi i sve da izađe tipa 30$ pa ako ti je prijatelj/rođak može posle da ti vrati pare preko pp samo da imaš bilo kakav dokaz o plaćanju.
A za tastaturu bi se isplatilo podneti žalbu jer je razlika između plaćenog (100€) i onog koliko je trebalo da bude (32€) ogromna.
Podneo, ne vredi ... Mesec dana sam čekao na odgovor, nije im dokaz o uplati validan... Divna naša carina.
Ma i kada piše koliko je šta (bilo slučajeva) ne vredi
 
Pozdrav svima uz veliku molbu za pomoc !!!

Poslata mi je jako vazna posiljka ( dokument ....nije paket ) iz Italije 09.02.22.
Evo proslo je vise od 20 dana i pismo jos uvek nije stiglo. Pisao sam reklamaciju nasoj posti i rekli su mi da posiljka nije usla u Srbiju.
Iz Italije je poslato nekom brzom postom, to je koliko sam razumeo neka EMS usluga.
Posiljaoc je takodje podneo reklamaciju u Italiji, uputio mail ali jos uvek se status ne menja i ne dobijam povratnu informaciju.

Da li znate sta mogu da uradim i na koji nacin.....

2022-02-10 10:26
UPS Departure from outward office of exchangeMALPENSA LON ( to je kao sto vidite poslednji status, jos od 10.02. )
2022-02-10 10:26
EMS Departed from export officeMalpensa Apt/Milano
2022-02-10 07:52
EMS Arrived at export officeMalpensa Apt/Milano
2022-02-10 06:52
Poste italiane In lavorazione presso il Centro Scambi InternazionaleCentro Scambi Internazionale Milano Gateway Poste Italiane
2022-02-09 16:10
Poste italiane In transito presso il Centro Operativo PostaleBologna (BO)
2022-02-09 16:10
Poste italiane In lavorazione presso il Centro Operativo PostaleBologna (BO)
2022-02-09 12:58
UPU Posting/Collection27210
2022-02-09 12:58
EMS Posted27210
2022-02-09 12:20
Poste italiane In transitoCesena (FC)
2022-02-09 11:58
Poste italiane Presa in carico da Ufficio PostaleUfficio Postale Cesena di Sobborgo Federico Comandini 79, 47521 Cesena (FC)

mnogo hvala svima !
pozdrav
 
Da places, italijanska posta je gora od naše. Ja bih predložio ponovo slanje Dhlom, stim da ti ni to nije garant (ceo svet nam super radi sa Dhl, osim italije).
 
Da places, italijanska posta je gora od naše. Ja bih predložio ponovo slanje Dhlom, stim da ti ni to nije garant (ceo svet nam super radi sa Dhl, osim italije).
Hvala. Problem je sto ne mogu da dodjem do novog dokumenta. To jr original, sudski dokument....Novi bih moroa da cekam mesec dana a uzasno mi je hitno.
 
Danas stigao paketic. Otvoren na carini ali verovatno kad su videli sta je u kutiji razocarali se. :LOL:
Naplaceno samo 100din za otvaranje paketa, ali 7 dana su ga drzali dok je dosao na red (BG).
 
Pozdrav. Potreban mi je savet ukoliko neko zna nesto o tome. Naime stigla mi je posiljka iz Hr kao vrednosno pismo (paket) u kom je telefon koji je nov,njegova max vrednost je oko 700e-800e.A carina iznosi 32000. ( po primeru sa sajta bi trebalo biti oko 150max) Jos nije podignut paket. Da li u slucaju da ne preuzmem posiljku i vratim je posiljac placa taj iznos carine ili placa samo postarinu na primer? Molim za sto brzi odgovor. Hvala unapred.
 
Za carinu ne postoji kategorija "max vrednost", ili je na pošiljci navedena vrednost robe (koliko je plaćeno) ili su je otvorili i sami procenili.
S obzirom da je carina + PDV 32% to znači da je carina došla do vrednosti pošiljke od 850€, sad da li je tako pisalo na pošiljci ili je unutra bio račun ili su oni procenili nije bitno, i na tu vrednost troškovi iznose ~ 32000 din tako da tu nema greške.
Ako ne preuzmeš paket i on se vrati pošiljaocu on će morati da plati povratnu poštarinu.
 
Meni otvaraju sve ove special goods ispod 50e I naplaćuju pdv, ne znam da li je sa svima takav slučaj, bg je u pitanju.
 
Ma kako kad. Imao sam priliku da mi procene Noctua am4 socket mount na 25€ iako je 7€ vrednost.
Sad imam paket LB796092274SE, nemam pojma šta se događa
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno