Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
iherb - airmail, komotno 4-6 nedelja... nema ni refunda ako ti ne stigne

mislim da bi imao onaj neki popust na dhl da si prebacio 40$, mada nema toga uvek
 
Ima refund kako nema....od 3 paketa iz novembra jedan nije stigao, 2 mjeseca posle porudzbine sam im se zalio na to i rekli su da sacekam, carina je spora mozda itd...a onda posle jos mjesec i nesto sam dobio mail i refund.
 
Ne razumem sto plasite ljude da ne narucuju tehnicku robu iz USA jel ce im carina biti pakleno naplacena, jedno je da vam posalje neko koga neznate, (prodavac na Ebay-u) drugo je da vam salje neko od rodjaka ili poznanika iz USA mislim da su dve razlicite stvari.
 
Kad vide laptopove i brend telefone napale se kao mladi babuni :D kao kad bi prostitutka rekla "danas free šta god vam padne na pamet" zveknuli bi te sa 32% na najveću vrednost koju bi uspeli da pronađu na netu, svrbelo bi te i tamo gde nemožeš da se počešeš, zato tako često i čitaš kako ljudi naručuju "neke" laptopove :d

Ово једноставно није тачно. Обрачунали би царину на износ који пише на фактури коју продавци у западним земљама обавезно стављају у пакет,изузев ако баш, баш није очигледно да цена није реална. И наши, без изузетка, обрачунавају царину на ту вредност. За Кинезе је друга прича, ту могу да одрапе како хоће.Не верују им а и ови углавном не шаљу фактуре.
 
Ово једноставно није тачно. Обрачунали би царину на износ који пише на фактури коју продавци у западним земљама обавезно стављају у пакет,изузев ако баш, баш није очигледно да цена није реална. И наши, без изузетка, обрачунавају царину на ту вредност. За Кинезе је друга прича, ту могу да одрапе како хоће.Не верују им а и ови углавном не шаљу фактуре.


ako ako stize iz usa kao poklon
 
Ако стиже као поклон онда је могућа њихова процена. Али овде је било питање за регуларну куповину, ту само фактура пролази.
 
koje procenat od tih koji stizu kao poklon otvaraju i procenjuju meni sta god da je do sad stizalo kao poklon nije carinjeno zato stvari sa fakturom uvek jesu
 
Stigao Xiaomi powerbank 10400 mAh, oporezovan na 10$. Ja zadovoljan.
 
Moze link za kupovinu ?
Koliko kosta ta stvar ?
Meni bi odgovaralo nesto i od 6000 mAh da mogu 2 puta da napunim telefon :)
 
Da li svima baguje provera posiljke na sajtu poste ?

21d06838dde2869b8f798f00add84b40.jpg
 
Proradilo posle 30ak min. Koji bag,taman sam mislio da su mi zaplenili posiljku :)
 
Elem, poznanik bi hteo da mi posalje jednu torbu za laptop iz USA. To se salje kao poklon, nema cenu nema nista.
Zanima me sta na carini mogu da mi naplate u tom slucaju i koja bi okvirno bila postarina (shipping, kako vec) za ovakvu posiljku iz USA.

Kao sto su ti rekli, moze da prodje bez ikakvih troskova iako je malo gabaritnije, a mogu i nesto da naplate po slobodnoj proceni...
Najbolje da ti drugar napise svoje ime i recimo stavi tvoje prezime za posiljaoca pa da se vidi kao da ti je rodjak :)
Samo sto ce postarina sigurno dosta da kosta iz USA, sam preracunaj da li ti se isplati, tj. njemu...
 
da li neko ima informaciju koliko mu je stajao zadnji paket na carini u beogradu
 
Poslednja izmena:
Proverio sam 16tocifreni kod na zvaničnom sajtu, kaže da je u redu. Gledao sam i nekoliko original vs fake videa i apsolutno svaki detalj je na mestu. Za 20ak dana je stiglo od slanja + 3-5 dana dok obrade i pošalju.
 
Ma jok, ja imam neku cudnu auru za te pakete. Do sad sam sigurno narucio 30-40 stvari sa neta, skupljih i jeftinih i nikad nisam platio carinu...
 
Ma jok, ja imam neku cudnu auru za te pakete. Do sad sam sigurno narucio 30-40 stvari sa neta, skupljih i jeftinih i nikad nisam platio carinu...

da i meni retko carinili

samo jednom prilikom a to ja kad sam otisao tamo iraspravljao se snjima i onda zapisali broj i namerno ocarinili, sve ostalo do sad nisu nista carinili, zavisi isto i ko salje posiljku
 
Čini mi se da carina sad radi najsporije, kao da je ostao jedan carinik i jedan radnik pošte i oni pregledaju pakete, malo pijuckaju ladan sokić malo rade...
Meni došao paket još 14-tog, 15, 16, 17 Otprema, vikend ništa pa onda opet 20-ti otprema a apdejt statusa kasni dan-dva...

@markoN1 & Srb85, ništa se ne sekirajte, pre ili kasnije naplatiće oni za sve one pakete koje su pustili bez PDV-a, tako to uvek bude.
 
Jel carina opet krenula da steka sa radom? Telefon je na carini jos od 15. jula i ni makac svaki dan izlazi otprema a nikako od carine.
 
Dani odmora.. A svi znamo kako je tada u javnim preduzecima :)
 
Meni je ovih dana stiglo 12 paketa. Bilo je i vecih, nista nije carinjeno, cak ni pdv.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno