Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala.
Ma i taj je stari model, nije ni on iz 2018
Ovde gde sam ja uzeo ne prodaju se svi bez kutije,ima opcija sa kutijom. Sta to znaci da nove sa kutijom prodaju par evra skuplje od prepravljanih kojima su menjali ekran i celo kuciste.Kako im se isplati, ako zamenis sve najskuplje delove.
Moguce onda da sam maler pa za par evra manje uzeo refurbished.
 
Poslednja izmena:
Ok, a kakve veze to ima sa x500 koji se prodaje bez originalog pakovanja i stariji je model ?

Inače razlika između refurbished i polovnog telefona je upravo u tome što nema tragove korišćenja.

@Ezio mail imaš u prvom postu
x52x i x82x su otprilike u isto vreme izbačeni na tržište a i oba x522 su potpuno nova samo na njihovim kutijama nema datuma proizvodnje dok na x82x ima i zato ga i pominjem.
 
Inače i meni danas stigao rapoo miš sa carine, isto kao kod bureka, primljen 12-tog na carinu, danas ja preuzeo na pošti.
Poslao sam carini email sa podacima o kupovini, cena je bila 22,73$ i taj identičan iznos u cent stoji na "Uvozno poštansko-carinskoj deklaraciji za građane" tako da još jednom potvrda da čitaju mailove.

Isti taj mis mi dzudzao na carini 12 dana, da na kraju stigao pre neki dan i naplatili mi samo zutu traku 100 din.
Dok za ostala par paketa su citali i pripisivali sumu sa nalepnice. I onda racunali 20% ili 30 i nesto %. Bukvalno sve je zavrsavalo na pregledu, mislim da su poostrili u odnosu na proslu godinu. Puni se budzet [emoji16]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da ne skrecem u offtopic,ali moram da dodam posto mi je @Dejan usadio crv sumnje
 
@ topdeel

Nemaju pojma.Ne preuzimaj ni slucajno.
Teraj ih da saznaju kako ide postupak !!!
A ti saznaj iz prethodnih odgovora , da ne pisemo 100x jedno isto...

@ Dejan. @ Ezio

Kinezi gomilu jednakih stvari prodaju pod mnosvtom imena , pa je tako i sa gomilom telefona koji su se prodavali i dalje se prodaju kao LeTV/Leeco/LeeRe/Coolpad....
LeTV - Leeco projekat je propao , ali ostala je gomila neprodatih telefona i opstala je proizvodnja , narocito modela za azijsko trziste.
Vecinu je proizvodio / proizvodi Yulong Computer Telecommunication Scientific (Shenzhen) Co.Ltd.
U vecini slucajeva nisu refabrikovani.

http://www.carina.rs/lat/Kontakt/Carinarnice/Stranice/Beograd.aspx

Carinska ispostava Pošta Beograd - postabg @ carina .rs
 
Društvo koliko ste plaćali porez na android boxove. Ako je neko kupovao Beelink GT1 ultimate moze samo na private utusci i kolki je bio porez.

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
@ vlad1982

Smatram da ti se ne isplati da narucujes.
Cena u Kini ( + dostava ) je oko 75$.Ako ti naplate carinu i porez to je oko 100$.
Na kupujem-prodajem imas za oko 10.500 din. ( Beelink GT1 ) sa sve instaliranim programima i plus jos mozes licno da preuzmes
i uveris se da je uredjaj potpuno ispravan i da funkcionise.
 
Sve TV boxove koje sam ja naručivao, jedan za sebe a tri za društvo, su mi carinili na 30 usd, znam da sam za svaki plaćao 850 din.
Raspon cena za tv boxove koje sam naručivao išao je od 19-70 evra i svi su bili procenjeni na 30 usd. Zadnji box mi je stigao pre godinu dana pa ne znam da li još uvel cene na 30 usd.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Ja očekujem Mi Box S koji je trenutno na carini pa ću javiti koliki je trošak kad se nakane da ocarine.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
ja sam naručio 2 kom i oba su prošla bez otvaranja

mi box 3

probox2 airplus

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nema, to su budale nenormalne i nepismene... Poručio sam bio sa Joybuya neki fen, 5,5 dolara i na nalepnici na paketu je jasno napisano 5,5 dolara a pored stoji težina 0,49 kg.
Čovek ladno napisao da se plati pdv na 49 dolara i to nekih 800 din, pa sam u pošti upravo dao 970 din za nešto što sam platio 600 din :D Komedija.
 
Problem je sto na carini uopste ne gledaju tu cenu koju kinez oznaci na paketu vec je to stavr koliko neko ima srece i nekih milion koincidencija sto se tice carinika itd..Nema pravila nazalost ..
 
Meni su Mi Bix 3 i pored dostavljenih dokaza carinili na $58. Platio sam 2074 din carinu i pdv.

Box sam platio 47 € ali očigledno da nisu ni gledali mejl koji sam slao.

Najbolji scenario je da prodavac uz robu posalje i fakturu sa pravim iznosom. Tada moraju da carine po pristiglom računu.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Meni su Mi Bix 3 i pored dostavljenih dokaza carinili na $58. Platio sam 2074 din carinu i pdv.

Box sam platio 47 € ali očigledno da nisu ni gledali mejl koji sam slao.

Najbolji scenario je da prodavac uz robu posalje i fakturu sa pravim iznosom. Tada moraju da carine po pristiglom računu.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Koja carinska ispostava?
 
@vatrogasac53 Naravno da nije. Službeno imam svakodnevno iskustvo sa carinom tako da je to jedini ispravan način. (radim u kompaniji koja se bavi proizvodnjom i 99% repromaterijala nam je iz uvoza).

Jedino ako postoji drugačiji princip za fizička lica ali apsolutno nema logike niti smisla da pored zvanične fakture neko uzima procenjenu vrednost.

@snorki11 Pošta carina u Bgu.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako nekome nije tesko a pri kompu je,da li bi mogao da skine sa sajta carine onaj fajl o radnom vremenu za praznike pa da okaci ovde info. Ja skinuh sa telefona ali je fajl DOC tip pa mi telefon ne otvara. Hvala unapred i srecni praznici.
 
Режим рада царинске службе током празника

Током новогодишњих празника 1. и 2. јануара, као и 7. јануара када се прославља православни Божић сви гранични прелази радиће као и обично у 24-часовном режиму, а што се робних испостава и реферата тичебиће организована активна и пасивна дежурства, како не би дошло до застоја и проблема у функционисању царинског пословања. Царинарнице ће током празничних дана на робним царинским испоставама и рефератима организовати рад на следећи начин:

Царинарница Београд:
Гранични прелаз Аеродром Никола Тесла ће радити 24 часа. Активно дежурство током сва три празнична дана биће организовано на ЦИ за послове царинског надзора Панчево и Аеродром Београд. Пасивно дежурство ће организовати ЦИ Пошта Београд, Сајам и ЦИ Београд-за физичка лица. ЦИ Складишта, Остружница и Терминал Београд ће 1. јануара дежурати пасивно, док ће 2. и 7. јануара на овим испоставама бити организовано активно дежурство. ЦИ Макиш, ЦР Лука и речно пристаништа Панчево ће 1. и 2. јануара дежурати пасивно, док ће 7. јануара организовати активно дежурство. ЦИ Лука Београд и ДХЛ 1. јануара неће радити. На овим испоставама ће 2. јануара бити организовано активно, а 7. јануара пасивно дежурство.
Царинарница Димитровград:
ЦИ Градина радиће 24 часа, док ће се на Терминалу Градина царински надзор обављати 24 часа, а царињење робе од 08-20 часова. ЦИ Слободна зона Пирот радиће од 08-20 часова, а ЦИ Железничка станица Димитровград 24 часа за царински надзор, док ће за царињење робе бити организовано пасивно дежурство. Пасивно дежурство ће бити организовано и у ЦИСлободна зона Пирот, послови царинског надзора и царињења робе обављаће се од 8-20 часова. На ЦР Пирот биће организовано пасивно дежурство.
Царинарница Суботица:
Граничне испоставе царинарнице Суботица ће радити у редовном 24-часовном режиму. Првог дана празника неће радити ЦИ Јавна складишта, као ни ЦИ Железничка станица
Суботица. Ове робне испоставе ће 2. и 7. јануара 2019. године организовати пасивно дежурство. ЦИ Слободна зона и Сента неће радити 1, 2,као ни 7. јануара 2019. године.
Царинарница Вршац:
Граничне испоставе царинарнице Вршац, Ватин и Калуђерово радиће 24 сата. На ЦИ Железничка станица Вршац робно царињење радиће од 08-20 часова, а надзор 24 часа. На ЦИ Хемофарм биће организовано пасивно дежурство од 08-20 часова, како 1. и 2, тако и 7. јануара 2019. године.
Царинарница Зрењанин:
ЦИ Зрењанин као и ЦР Слободна зона током новогодишњих и божићних празника неће радити. У ЦИКикинда 1.и 7. јануара се неће радити, док ће 2. јануара 2019. године ова испостава радити у редовном режиму од 8-20 часова за увозно и извозно царињење.
Царинарница Ужице:
Све граничне испоставе царинарнице Ужице радиће у 24-часовном режиму, док ће током новогодишњих и божићних празника на ЦИ Ужице, Пријепоље, ЦР Пожега, ЦР Слободна зона Ужице и ЦР Слободна зона Прибој бити организовано пасивно дежурство.
Царинарница Ниш:
Током сва три празнична дана управна зграда Царинарнице Ниш неће радити, с тим што ће пасивно дежурство бити организовано само у Одсеку за управно-прекршајни поступак. Током сва три празнична дана пасивно ће дежурати и ЦИ Железничка станица Ниш, Врање, Прокупље и ЦР Књажевац. У ЦИ Лесковац неће се радити 1. и 7. јануара, док ће 2. јануара бити организовано пасивно дежурство. На ЦИ Аеродром Ниш у путничком промету ће бити организовано активно дежурство, док за робни промет ова испостава 1. и 7. јануара неће радити, а 2. јануара ће бити организовано активно дежурство. ЦР Пошта Ниш неће радити током новогодишњих и божићних празника.
Царинарница Сомбор:
Гранични прелази Бачки Брег, Богојево, Растина, Бездан-мост и Бездан-Мохач радиће уобичајено 24 часа, док ће на ЦР Сомбор и Апатин током сва три празнична дана бити организовано пасивно дежурство.
Царинарница Нови Сад:
Сви гранични прелази Батровци, Шид, Железничка Станица Шид, Мост Бачка Паланка, Љуба, Нештин и Сот радиће уобичајено, док ће на робним испоставама –ЦИРанжирна железничка станица Нови Сад, Лука и складишта Нови Сад, Бачка Планка, ЦИ за послове царинског надзора Нови Сад, Желазничка станица Шид, ЦР Бечеј и Врбас бити организовано пасивно дежурствоза случај приспећа живих животиња и лако кварљиве робе.
Царинарница Крушевац:
Робне испоставе Царинарнице Крушевац – Ци Крушевац, ЦР Параћин, Трстеник и ЦР Слободна зона Крушевац неће радити ни током новогодишњих, ни током божићних празника, односно ни 1,2. и 7. јануара 2019. године.
Царинарница Крагујевац:
У царинарници Крагујевац ће на свим царинским испоставама бити организовано пасивно дежурство. На видном месту ће бити истакнути контакт телефони на које ће привредни субјекти моћи да се обрате у случају оправдане потребе за радом царинских ограна током новогодишњих и божићних празника.
Царинарница Кладово:
На граничним прелазима царинарнице Кладово – Ђердап1 и 2, Мокрање, Вршка Чука, Велико Градиште и Прахово радиће се уобичајено 24 часа, док ће на робним испоставама и рефератима – ЦИ Велико Градиште, Ђердап 1 и Прахово, као и ЦР Зајечар Бор и Мајданпек бити организовано пасивно дежурство.
Царинарница Краљево:
У Царинарници Краљево пасивно дежурство ће бити организовано 2. јануара, док ће 1. и 7. јануар бити нерадни дани. На ЦИ Чачак 2. јануара ће бити организовано активно дежурство, док ће 1. и 7. јануар бити нерадни. ЦИ Горњи Милановац ће 1. јануара организовати пасивно дежурство, а 2. и 7. јануар ће бити нерадни дани. ЦИ Нови Пазар ће 2. јанара организовати пасивно дежурство, а 1. и 7. јануара неће радити. За ЦР Рашка ће сва три празнична дана бити нерадни дани.
Царинарница Шабац:
На граничним испоставама царинарнице Шабац радиће се 24 сата. У ЦИ Шабац 1. и 7. јануара биће организовано пасивно, а 2. јануара активно дежурство.На ЦИ Ваљево,Сремска Митровица, Трбушница и ЦР Слободна зона Шабац током сва три празнична дана биће организована пасивна дежурства.
Царинарница Приштина:
На свим царински пунктовима царинарнице Приштина ради се у уобичајеном режиму - ЦП Мердаре, Депце, Кончуљ – 24часа, а на ЦП Мутиводе од 08-20 часова.

Управа царина свим грађанима Републике Србије жели срећне новогодишње и божићне празнике
 
Nema, to su budale nenormalne i nepismene... Poručio sam bio sa Joybuya neki fen, 5,5 dolara i na nalepnici na paketu je jasno napisano 5,5 dolara a pored stoji težina 0,49 kg.
Čovek ladno napisao da se plati pdv na 49 dolara i to nekih 800 din, pa sam u pošti upravo dao 970 din za nešto što sam platio 600 din :D Komedija.



Odmah zalba... platices taksu na zalbu od 470 din. ali ces im tako reci da ne mogu da rade sta hoce i da carine na koliko hoce...
Drugog resenja nema



:guitar::guitar::guitar: Srecna Vam nova 2019
 
Pa ne isplati mu se da daje 470 dinara za zalbu,u tome je fora. I kako sad kad je vec platio i tako potvrdio da se slaze sa procenom.
 
@vatrogasac53 Naravno da nije. Službeno imam svakodnevno iskustvo sa carinom tako da je to jedini ispravan način. (radim u kompaniji koja se bavi proizvodnjom i 99% repromaterijala nam je iz uvoza).

Jedino ako postoji drugačiji princip za fizička lica ali apsolutno nema logike niti smisla da pored zvanične fakture neko uzima procenjenu vrednost.

Upravo tako, procedura za firme i za fizička lica je totalno drugačija, pored toga kupovina repromaterijala ili gotovrih proizvoda na veliko od kineskih firmi i kupovina sitnica na kineskim sajtovima poput aliexprsa ili od kineza na ebay-u su dva odvojena sveta. Račun teško da ćeš ikad dobite a i ako ga dobiješ carinik ne mora da ga prihvati.
 
Najveći problem je što bi iz Kine stigla faktura bez pečata... Sa prodavcem uglavnom može da se dogovori da pošalje fakturu ali pečat...

Imam ja tonu apsurdnih primera. Npr, DHL je jednom pustio pošiljku od cca. 20k $ bez carinjenja... :)

To nam je što nam je...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
A kad uvozimo u transportu sami, granicni prelaz?
 
To može po skraćenom postupku, ali redovni ne mogu fizička lica (bar ne bez špeditera ili nekog drugog zastupnika).
 
Poslednja izmena:
Pa ne isplati mu se da daje 470 dinara za zalbu,u tome je fora. I kako sad kad je vec platio i tako potvrdio da se slaze sa procenom.

Slazem se da mu se ne isplati, ipak svakako moze da podnese zalbu i posle preuzimanja i placanja.. potvrđeno u GPC Zemun,
lično sam bio i uverio se
 
Ja sam bratovoj cerkici narucio one VR naocare iz Kine sa aliexpresa. Vrednost na sajtu je bila oko 9e....kada su stigle doneo mi covek na vrata paket i papir koji treba da potpisem i doplatim jos 720 dinara...u posti su mi rekli da su to porez i carina na tehnicku robu!!!...naravno platio sam, da dete ne bi cekalo i podigao paket....pitam sluzbenicu u posti pa dobro ovo nema smisla stvarno jel ima neka zalba?...rece mi zena ima ali morate za zalbu da date 500 din preko uplatnice....sah-mat!!!......odustao sam naravno.
 
Ja sam zato kupio na KupujemProdajem istu robu po ceni kao najnizoj na Aliju, bez peripetija i cekanja (VR naocari sa kontrolerom). Uopste preko Alija treba kupovati samo ono sto nema ovde, ili gde nema osetne ugradnje u cenu.
 
^procitaj mu nick bre :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno