Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja pitah na ZAPovo "odadkle spedicija", u smislu "pa i odakle carina" :)

Stvarno nema smisla ovo sto su uradili!
 
Pa feniks-trade i jeste špedicija ??? Nekome si se zamerio. [emoji14]
20% je 1000 dinara znači roba + poštarina je procenjena na 5000 dinara.??? Kome si slao dokumenta feniksu ili kurirskoj službi???

Na ovo ne bi trebalo da pristaneš jer ovo neko pokušava APP (ako prođe - prošlo je)

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Pa feniks-trade i jeste špedicija ??? Nekome si se zamerio. [emoji14]
20% je 1000 dinara znači roba + poštarina je procenjena na 5000 dinara.??? Kome si slao dokumenta feniksu ili kurirskoj službi???

Na ovo ne bi trebalo da pristaneš jer ovo neko pokušava APP (ako prođe - prošlo je)

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Matematički, kalkulacija je savršeno ispravna, samo je kvaka što carine ne treba da bude u celoj priči. Samim tim i PDV bi morao da bude oko 200RSD manji. Ukupna cena sa isporukom je 44.50GBP ali je na računu jasno odvojen shipping i cena robe.
A što se zameranja tiče, zamerio sam se mnogima, ali nisam valjda do te mere trn u oku državi da bi me zezali na sitno :D.
 
Onda je u redu. Cena + poštarina prelazi 50€ i podleže i carini i Pdvu. I meni često carine samo na vrednost robe bez poštarine ali sve se računa za granicu od 50€. Ali sad mi nije jasno da ti nisu tražili da platiš usluge špedicije?!!! Ili nam ne daješ sve podatke ili neko ne zna posao.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Znaci ovde pola stvari ne ide kako treba :D
Jel' to sa SportsDirecta ili nesto drugp?
 
Znaci ovde pola stvari ne ide kako treba :D
Jel' to sa SportsDirecta ili nesto drugp?
ASOS, do sad su i oni slali preko DHL-a i sve prolazilo najnormalnije. Prvi put stiglo preko ovih i odmah komplikacije.
Da, tačno pola ne valja :D.
PDV mi nije sporan, to što ga sa DHL-om nismo plaćali je takoreći bonus.
 
Poslednja izmena:
Onda je u redu. Cena + poštarina prelazi 50€ i podleže i carini i Pdvu. I meni često carine samo na vrednost robe bez poštarine ali sve se računa za granicu od 50€. Ali sad mi nije jasno da ti nisu tražili da platiš usluge špedicije?!!! Ili nam ne daješ sve podatke ili neko ne zna posao.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Ako je vrednost robe manja od 50EUR poštarina ne utiče na procenu a ni na obračun PDV-a, tako da ipak nije u redu. Ima jasan primer na sajtu carine a imam i par urednih faktura od Fedexa gde je jasno napisan obračun.
 
OK< znaci izbeci ASOS na dalje.
 
alfaunits@ nije tih 16 baterija samo za bezicni telefon.Sada sam uz punjac narucio 4 baterije za dva bezicna.Prethodna posiljka od 12 komada je za dva misa,daljince za tv,avr uredjaj i ostale uredjaje a ima ih bas dosta.:D
Plus ima dosta starih baterija a 90 posto njih je oslabilo pa zato cekam ovaj novi punjac da stigne a user altru ga je vec testirao i covek kaze da mu je dosta baterija vratio u zivot.
Pa da vidimo sta moze od starih baterija da vrati u zivot.Inace baterija nikad dosta.
 
Poslednja izmena:
Ko ima iskustva sa nabavkom vok-tokija (Walkie Talkie) iz inostranstva?
Moze li se uvesti par tih stvarcica, cene od 20e do 50-60e, a da ne traze neke posebne dozvole vec da samo prodje uz uobicajene dazbine?

Zna neko neki dobar, kvalitetan proizvod, a umerene cene?
 
Stigla maska za mi max na caronu, trebalo bi da prodje bez troskova

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Jel narucivao neko skorije nesto sa iherb-a, za koliko u proseku stize paket sa onim njihovim global mailom?
 
Ko ima iskustva sa nabavkom vok-tokija (Walkie Talkie) iz inostranstva?
Moze li se uvesti par tih stvarcica, cene od 20e do 50-60e, a da ne traze neke posebne dozvole vec da samo prodje uz uobicajene dazbine?

Zna neko neki dobar, kvalitetan proizvod, a umerene cene?
Ono sto tebi treba jesu PMR uredjaji koji se prodaju u paru, a za koje ne treba dozvola za koriscenje. Pogledaj po nasim prodavnicama tehnike, trebalo bi da mogu da se nadju po slicnoj ceni, a plus ces imati i garanciju.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Le max 2 ali ne vidim zašto je to bitno. . .

elem tražili sa carine račun (poslao im screenshot računa od banggoda) i odrezali po tome ~33% plus naplatili ležarinu 60-70 din ipak da ne bude da su mi džaba zadržali telefon 3 nedelje.
 
Pa sto lezarinu kad su oni krivi sto ga nisu na vreme ocarinili nisi ti trazio da ostane na carini 3 nedelje gluposti.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Dobro si prosao samo su te zeznuli za lezarinu *****i.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ne znam da li je dobro ili ne, naplaćene su sve dažbine u dinar.

Imao sam situacija gde sam platio manje nego što treba, ali i onih gde sam platio mnogo više.

Generalno za tih 60-70 din mi šište J ali sam se nervirao 3 nedelje.
 
OK< znaci izbeci ASOS na dalje.
Da li neko ima predstavu šta ovo znači u praksi:
"Radi se o tome da pošiljalac ASOS nije poslao pošiljku poštanskom procedurom, nego drumskim putem, što znači da je isključena iz bilo kakve pojednostavljene procedure koja se odnosi na klasifikaciju pošiljki male vrednosti jer propis u drumskom saobraćaju ne prepoznaje pošiljke male vrednosti niti robu male vrednosti čime bi ih oslobodio carinske dažbine. "
WTF - drumskim putem?
 
Pa poslao je kurirom nekim, čim tebi kurir dostavlja, a ne poštar. Skraćena procedura / jedinstvena carinska stopa važi samo za postu. Roba koje ide preko kurira podleze zakonom propisanoj carinskoj stopi, koja je za svaku vrstu robe drugačija. Neki kuriri, recimo DHL naplaćuju i uslugu špedicije i to 3000-4000 tako da si jos i dobro prošao.
 
Ček, je l' to pričate za express delivery na asosu, onaj što se naplaćuje dodatno ili za onaj običan free delivery? Izvinjavam se, nisam ispratio slučaj od početka.
 
Ček, je l' to pričate za express delivery na asosu, onaj što se naplaćuje dodatno ili za onaj običan free delivery? Izvinjavam se, nisam ispratio slučaj od početka.
Express na ASOS-u. Prvi put da stigne preko dexpress-a, uvek je išlo na DHL pa standardno kao za Sportsdirect bez ikakvih komplikacija. Cipele od 34 funte (40Evra).
 
Pa poslao je kurirom nekim, čim tebi kurir dostavlja, a ne poštar. Skraćena procedura / jedinstvena carinska stopa važi samo za postu. Roba koje ide preko kurira podleze zakonom propisanoj carinskoj stopi, koja je za svaku vrstu robe drugačija. Neki kuriri, recimo DHL naplaćuju i uslugu špedicije i to 3000-4000 tako da si jos i dobro prošao.
Uglavnom si sve promašio. Jedino je tačno da je roba preko kurira i to dexpress-a. Naručivao sam i preko UPS, Fedexa, DHL-a, plaćao po skraćenoj proceduri na granici i aerodromu, pa se zato čudim za ovu situaciju. Potpuno mi je nejasno, pošiljka je iz UK preko Skynet-a koji nije ništa posebno u odnosu na druge operatere kod njih (možda je najnapljuvaniji u Britaniji, jedino to ih izdvaja).
 
Poslednja izmena:
Meni ovo zvuci kao slanje busom.... ne znam.
 
Express na ASOS-u. Prvi put da stigne preko dexpress-a, uvek je išlo na DHL pa standardno kao za Sportsdirect bez ikakvih komplikacija. Cipele od 34 funte (40Evra).

Pf, baš bedak. Nisam znao da je dosad bilo dhl-om kao na SD. Da sam znao naručio bih nešto sigurno, ovako se ne isplati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno