Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Po zakonu se PDV plaća na svu robu. Međutim, neki carinici ne poštuju zakon, pa paketi prolaze bez ikakvih dodatnih troškova. Ovo bezakonje posebno vlada u beogradskoj carini.
Ovo zvuci kao da ti je zao sto ti nisu naplatili PDV...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ne, meni je žao što ne tretiraju sve građane Srbije na isti način. Odnosno, hteo bih i ja da budem u grupi onih koji ne plaćaju PDV. U stvari, PDV i nije problem, nego onih 150 dinara, koji su često više puta veći od PDVa.
 
i meni je žao što ne mogu da dobijem svoju pošiljku za koju platim PDV posle 2 dana kao u Nišu i Novom Sadu već moram da čekam i do 20 dana.
 
Narucio sam neke delove za FPV racing quadcopter preko banggood-a i sad platio sam ceo paket 80e stize za oko 20tak dana i jedino me brine kako ce proci carina, jer ovi u BGu mi nekad ne naplate nista za skupe stvari a za neki gift koji dobijem od prijatelja mi naplate... Ima neko iskustva sa skupljim narucivanjem iz Kine?:)
 
Naručim iz nemačke da ne čekam mesec dana iz kine. 05.04.2017. sam kupio.
 

Prilozi

  • pakeet.jpg
    pakeet.jpg
    30.1 KB · Pregleda: 202
Au, bas vise nego tipicno za NS zadrzavanje znaci.
 
Nije valjda da su danas carinili 3-ci april?

Sent from my IRON using Tapatalk
 
9. za NS, 3. za BG carinu izgleda.
 
2017-04-22 11:52 Arrival at Processing Center (Country code: RS) -> Ovo znaci da treba da stigne u postu?
2017-04-22 11:52 Arrival at Destination Post (Country: HK)
2017-04-18 15:10 Despatched to overseas (Country code: HK)
 
Znaci da je stiglo na carinu juce.
 
Hvala kolega. :)
Drugar nije nista uspeo da mi resi za carinu tako da sam spremio pare. :)
 
E pa krastavac:) kazem ja bolje s5 da si kupio :)
 
Tesko da cu se vracati na android. :)
Ostaje mi BlackBerry koji je mrtav kao i WP. :)
 
22-og su carinili pakete pristigle 12-tog.

Sent from my IRON using Tapatalk
 
Moj tel je na NS carinu stigao 8. aprila i još nije ocarinjen izgleda da sam ja još začepljen. :/
 
Cudno, pre neki dan je bio prikaz da je 9. carinjen za NS carinu... zovi postu i proveri.
 
Juce stigao paket na carinu sa Alija. Narucen pretprošle nedelje i to ako se ne varam, u ponedeljak.

Послато са HUAWEI VNS-L31 уз помоћ Тапатока
 
Da li sve sto stigne u SRB bez obzira da li ce biti carinjeno ili ne mora da ceka na carini ili ako nesto ne podleze carini ide preko reda?
 
Ako ne podleze carini, uglavnom ne ceka. Ali opet mora da prodje carinu da bi carinik ocenio da ne podleze carini.
Pozdrav
 
9.99eur keks i bombone za decurliju iz nemacke odose na carinu. srbijo, najlepsa bajko.
 
Pa zamislite da se ne carine sve te sitnice? Koliko ljudi bi porucivalo kada je jeftinije, a drzava nista da nema od toga.

Bez suludog zamisljanja kako su druge drzave "uredjene". Da im uvoz cini toliki deo GDPa, i Nemacka i Svajcarska bi lupile da i na 1cent ide PDV i carina i akcize. Pametne drzave uopste ne dozvole da se dodje dotle :(
 
Pa zamislite da se ne carine sve te sitnice? Koliko ljudi bi porucivalo kada je jeftinije, a drzava nista da nema od toga.

Bez suludog zamisljanja kako su druge drzave "uredjene". Da im uvoz cini toliki deo GDPa, i Nemacka i Svajcarska bi lupile da i na 1cent ide PDV i carina i akcize. Pametne drzave uopste ne dozvole da se dodje dotle :(
Druze ovo je Srbija. Zamisli da znas gde sve ide novac od poreza ... 70% preduzetnika radi na divljaka, najmanji su problem maskice i stakla iz kine koje cine vecinu porucenih paketa.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Norveska ne carini nista ispod 20e. Mora da postoji neko pravilo i limit. Da covek zna sta da ocekuje. 20 dana cekanja na carini. Mislim, jos diraju rukama. Kazem, najlepsa bajka je Srbija. Ne znam ni jednu zemlju gde se carini posiljka svake vrednosti. Severna Koreja mozda ako imaju pravo da prime robu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno