Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isao sam na globalni, nije je bilo, tj. redirektovao je na main page :)
 
Malo je konfuzan sajt, jedva sam u exploreru uspeo da ga otvorim. U operi prijavljuje neki loop.
 
A kako im se to dokazuje? Postar obicno nista ne ostavi samo uzme pare.
 
Mora da ostavi carinsku deklaraciju. Obično je zalepljena na paket. Zašto bi mu inače platio bilo šta? To se skenira ili fotografiše i pošalje pomoću formulara na strawberry.
 
Da li se nekome ovo nekada dogodilo ? :)
Na moje pitanje zasto ne vidim posiljku u singpost trackingu vec sedmi dan, a vidim da je primljena u 4px... ali bez pomeranja nedelju dana ... dobijam sledeci odgovor:

Hi friend!
I am very sorry!
China Customs detained the goods.
They say that the declare value is too low!
But don't worry,
My friend has gone to deal this thing.
Maybe 5th Aug the goods can go!
Sorry for the trouble!

A inace stavio je cca 65 za nesto sto kosta 100$.

Da je neki drugi seller, odmah bi otvorio dispute, ali od ovoga sam kupio 5-6 stvari i sve je bilo u najboljem redu ...
 
Čudi me da su kineski carinici blokirali robu . Ajd da su naši
 
I mene to cudi, sta mi je (a i drugima) sve prolazilo sa daleko manjom vrednoscu no sto je ova .... I sad da ovo blokiraju, ne ide :) Bice da sam baxuz :)
 
Biće da je to napisao jer nema robu na stanju, ili nije uspeo na vreme da je nabavi. sve će uraditi samo da izbegnu negativnu :)
 
Ako ne posalje 5og, kako je napisao, ide dispute .... Mogao sam kod 10 drugih seller-a da narucim isti taj proizvod. Kod nekih cak i koji dolar jeftinije :)
 
Nisam ukapirao zašto su ti refundirali naš pdv?

Takva je politika sajta, vracaju PDv koji mi naplate u nasoj zemlji. parfem je bio 39 eura vratili 7,76 eura. Dobio sam uredno carinsku deklaraciju na iznos od 902 dinara. platio postaru na vratima to i jos oko 140 dinara. Dal je u tu njihovu cenu uracunat strani PDV, to ne znam.
 
Isti slucaj, vrednost robe 49.90 €. Trebalo bi da posiljka stigne sutra pa javljam sta je bilo.

Meni ispade i ispod 40€. Na PDV sam spreman, to ni ne razmisljam da nece biti. Javljam i ja sta bude bilo, sutra najverovatnije (jer mu je dan danas prosao, mislim, postaru/kuriru).

Aj pa da nas posluzi sreca :)

Evo da javim kako se zavrsilo :) Ovo je najnoviji status:

Kod:
19.07.2014 10:18:00	CN - 200237		 	 
29.07.2014 10:00:11	11003 IZMENIČNA POŠTA	Prispeće	 	 
29.07.2014 12:02:06	11003 IZMENIČNA POŠTA	Za carinu	 	 
30.07.2014 11:27:11	- 10200 GPC BEOGRAD	Otprema	 	 
31.07.2014 14:38:19	- 10200 GPC BEOGRAD	Otprema	 	 
01.08.2014 08:28:12	- 10200 GPC BEOGRAD	Otprema	 	 
01.08.2014 10:15:29	61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD	Otprema	 	 
02.08.2014 05:29:48	10200 GPC BEOGRAD - 11158 Beograd 118	Otprema

...a posto je 2. avgust bila subota, isporuceno je prvi sledeci radni dan, tj. danas pre dvajes minuta. Carinska osnova uzeta 25$ (placeno 52) i na to naplacen PDV 20%. Plus postansko prepakivanje 145 din, sve me ukupno izaslo 578 din. Ja vise nego zadovoljan :)

@Tiha: Jel stiglo tebi? Kako si prosao?

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Smrdi mi da opet one prokletinje iz poste ima da nam dignu cene za 100% za pakete teze od 500gr :( sad mi stigao paket za PDV-om od ~~600din, kurir trazii 970 toliko je i u tefteru zabelezeno kod njega, naravno kurir poste ne klasican postar

znam da ima pakete koje tretiraju ko pisma pa idu preko poste ova malo teza od ~500gr idu tim dostavnim kuririma, mada bi i oni trebalo da se tretiraju isto ako su do 2kg ali... do sad je bio 130-150din a sad 300+
 
Otvaranje paketa je preko 300 a koverti 100din
 
Otvaranje paketa je preko 300 a koverti 100din

Pa samo da se zna sta je paket a sta pismo :)

ovaj bio 620gr, 15x15x10cm

PS: posta rs pismo:
Pismo može biti mase do 2 kg i mora odgovarati sledećim dimenzijama: zbir dužine, širine i visine može biti najviše do 900 mm, s tim da najveća od te tri dimenzije može biti najviše 600 mm.
 
Poslednja izmena:
to je nasa posta, ali zavisi kako su ga kinezi deklarisali, ako su kao envelope onda je pismo ako nisu onda je paket...ne zavisi sve od nase poste, da li je parcel ili nije, bitna je i dimenzija paketa a ne samo tezina.
 
Tako je.
U suštini, da li je pošiljka deklarisana kao pismo ili kao paket zavisi od pošiljaoca, a ne od naše pošte.
I ne znam o kakvim dostavnim kuririma pošte se ovde govori, pošto dostava koja ide preko pošte se dostavlja od strane poštara, s tim da moj poštar uopšte ne nosi ništa teže od dopisnice (ima leđa, može mu se), dok mi je na prethodnom mestu stanovanja poštar donosio i pakete od 2-3 kilograma, osim baš, baš gabaritnih po koje sam išao u poštu.
 
Imas kao neke "postare" koji kolima donose pakete tipa od pola kile, kilo. Zavisi kako kad, meni je par puta doneo tako.
 
Po mom iskustvu posiljke kojima tracking broj pocinje sa R se tretiraju kao pisma (bez obzira na velicinu) i donosi ih lokalni postar (ili ostavlja u posti) dok one kojima pocinje sa C i E (EMS) donosi neki drugi postar. Mislim da je to kurir koji donosi i PostExpress posiljke.
 
Danas su mi javili da se na mesec dana mora obnavljati da posiljke sve (strane) ostaju u posti... a cini mi se da je islo na godinu dana??
Kako me smori to, sada moram da cekam vece ili da sutra uzmem posiljku, ovako sam mogao odmah kad mi donesu onaj papir o dostavi. (nikad nam ne donose vece pakete od novcanicica)
 
Čisto da napomenem da ploče prolaze bez iakvih dažbina, i to čak paketi sa po 20-ak komada.
Meni do sada stiglo 5 paketa sa po 10-20 ploča (naravno, polovne, kupljene na discogs-u) i nisam platio ni filera + prođu carinu za 1 dan :)
 
Usb kablic,pismo 5*5 cm placen 0,99 USD ,postar trazio 200 i nesto dinara haraca
Reko sam mu samo ne hvala i CAO
 
Priča je neverovatna.... Elem, idem sutra u poštu (BG) da podignem verovatno baš kablić slične cene pa ću javiti ako bude slično iskustvo. :(
 
Naterao si me da ustanem iz kreveta. :)
Ne piše da je vrednosno, sve je precrtano i nešto žvrljnuto pod "ostalo".
Hvala na informaciji. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno