Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iiii, dok se to raspodeli na sve one iznad nje za nju neće ništa ni ostati :)
 
Naravno da je otislo, sta mislis odakle idu plate i bonusi? :D

Jel ti stvarno mislis da njima od NASIH para ista ostane (posle 10000 nameta), plate i bonusi idu od kredita sa kojima su nas zaduzili za narednoh 50 godina :p
U principu sto im vise das to "neko" vise krade i zaduzuje zemlju/preduzece ovo je iz prve ruke nazalost :(
 
Koji ste vi balvani... mislim stvarno...:d:d
Alfa, ovi ozbiljno kontaju svaki tvoj post, čak su te promovisali u stranački organ...
 
Samo da javim da su mi sa Strawberrynet refundirali PDV i vratili na racun.
 
Koji ste vi balvani... mislim stvarno...:d:d
Alfa, ovi ozbiljno kontaju svaki tvoj post, čak su te promovisali u stranački organ...

Jbm li ga, nekad mi se cini na ovim temama (carina, PayPal, BIB kartice..) da ljudi govore jezik toliko slican srpskom ali da reci skroz drugo znace...
Sad cu i morati da posebno naglasavam sarkazam :) da mi zeljko ne napravi politicki problem :p
 
Nisu nas, vratili su mu pdv koji su mu oni naplatili.
 
PDV se ne bi smeo placat dva puta... ali...

Po logici stvari ne bi trebalo, ali zakoni i nemaju uvek veze sa logikom, tako da uopšte nije čudno da se naplati pdv 2x.
Ja se inače jako retko susrećem sa opcijom, kad kupujem online, da mi se odbije pdv pre plaćanja.
 
Nisam ukapirao zašto su ti refundirali naš pdv?

Politika kuće. StrawberryNet vraća novac za naplaćeni PDV, ukoliko pri ga pri uvozu carina obračuna. Kad sam ja poručivao parfeme, nisu carinici još bili ovako strogi, pa nisam imao priliku da proverim kako funkcioniše u praksi, ali sam čitao da uredno vraćaju novac...
 
Naručio sam neku spravicu preko dhgate, cena oko 65€ dostava dhl free shipping...

>Šta mislite koliko keša da pripremim za kurira? Pretpostavljam da je carinjeno, ali ne znam da li još neke troškove snosim, nije mi do sad dolazilo ništa putem dhl-a?

Evo da se samokvotujem... :) pa da odgovorim kako sam prošao:

Prvo i najvažnije, živ bio kinez što je u fakturu stavio vrednost 30 dolara... sačuvao mi je, kako vi kažete, priličnu svotu novca... :D

Znači, stigla roba iz Kine za cirka 2 dana od kad je poručena (Hong Kong - Lajpcig - Budimpešta - Beograd) i to bez ikakvih dodatnih troškova.

Sreća pa ne postavih pitanje ovde ranije, pa ni prvi odgovor (juče oko 12h koliko sam video) nije stigao pre pošiljke (stigla juče oko 9h), jer bi živce pokidao da sam video da treba da spremim dodatnih 100€.

Još jednom živeo kinez u sreći i veselju 100 godina! :wave:
 
Hvala Vam svima na odgovorima. Strawberry net ide u bookmarks. :)
 
Politika kuće. StrawberryNet vraća novac za naplaćeni PDV, ukoliko pri ga pri uvozu carina obračuna. Kad sam ja poručivao parfeme, nisu carinici još bili ovako strogi, pa nisam imao priliku da proverim kako funkcioniše u praksi, ali sam čitao da uredno vraćaju novac...

Ja sam prvo mislio da SN vraca nas PDV, a ne da naplacuje njihov, pa onda vraca ako trazis nas?
Ja sam samo na glupoom SportsDirect naisao da ne odbijaju VAT kada salju van EU, sve ostalo sam imao srece izgleda.
 
Btw, strawberry.net je down.Ne može mu se pristupiti.
 
Evo da se samokvotujem... :) pa da odgovorim kako sam prošao:

Prvo i najvažnije, živ bio kinez što je u fakturu stavio vrednost 30 dolara... sačuvao mi je, kako vi kažete, priličnu svotu novca... :D

Znači, stigla roba iz Kine za cirka 2 dana od kad je poručena (Hong Kong - Lajpcig - Budimpešta - Beograd) i to bez ikakvih dodatnih troškova.

Sreća pa ne postavih pitanje ovde ranije, pa ni prvi odgovor (juče oko 12h koliko sam video) nije stigao pre pošiljke (stigla juče oko 9h), jer bi živce pokidao da sam video da treba da spremim dodatnih 100€.

Još jednom živeo kinez u sreći i veselju 100 godina! :wave:

Daj ime kineza . Skupljam poštene kineze a ovih dana slabo mi ide . Stvarno . Inače što ne kažete i koju robu kupite . Carina za ispod 50 € ?

Btw , kakav je taj DHGate
 
Poslednja izmena:
Pa dh gate je samo kao kupujem prodajem , znaci masa prodavaca sa pozitivnim i negativnim ocenama ! Kao i aliexpres... Sada da li ima neku zastitu kupaca osim PP ne znam
 
Btw, strawberry.net je down.Ne može mu se pristupiti.

NIJE DOWN, predpostavljam da pokusavas da ga otvoris iz FF, hm ni meni ne ide, ali ako probas iz Chrome-a otvara u sekundi.
U FF mi izbacio nesto vezano za cookie kao gresku.
Da znate.
 
Hvala druže. Probaću. Pokušao sam samo preko telefona da ga otvorim, dolphin browser. Na kompovima koristim samo ff ali standardno i ima ie pa ću probati da li radi preko njega.
 
Evo druze probao sam i na IE i otvara, samo u FF ne otvara, eto.
Pozz
EDIT:
Sad radi i iz FF izgleda je juce bio neki problem danas sljaka.
 
Poslednja izmena:
Nema vise stranice o vracanju VAT-a?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno