Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Valjda mislis is Eura u Dolar. Moraju i oni od necega da zarade , jer sve je tu navodno free. Ja nisam primetio neke drasticne razlike, uklapaju se otprilike u 3 % za sebe. Glupo je sto prvo skidaju vise, kao neku Rezervaciju, a posle vracaju deo, pa kad vrate bude malo realnije. Mada i Dolar kod nas mnogo vise varira nego Euro.

Guvernerki su puna usta bila kako se godinama u NBS preko klackalice Euro - Dinar, "zaradjivalo" i to naravno samo oni pojedinci koji su unapred znali sta ide sledece, pad ili rast Eura. E sada je izgleda Guvernerka, da se vlasi ne dosete, odlucila, posto javnost mnogo pomnije prati Euro da sprovodi Klackalicu , za odabrane , na Dolaru.
 
Poslednja izmena:
A ne pada ti na pamet da se evro i dolar medjusobno klackaju???
 
Provereno ne toliko. Mada ovde nije rec o klackanju Dolara i Eura , nego Dolara i Dinara, sto nije isto. Cene pojedinih stranih valuta izrazenih u Dinarima ne odredjuju se u odnosu na Euro, osim onih valuta koje su vezane za njega, kao na primer Bosanska KM ili maksimilizirani CHF na 0,8 Eura (nije u potpunosti vezan, samo ne moze biti jaci od 0,8 eura) vec od odnosa ponude i traznje na deviznom trzistu, sto je u nasim uslovima totalni fake.
 
Ja sam sad prvi put narucio nesto malo preko 40$,iznenadio sam se da uopste salju za Srbiju.Svidja mi se sto za svaki proizvod imas unapred da vidis rok trajanja.Jedino sto mi se ne svidja je nacin na koji Intesa obracunava i vrsi konverziju dolara u evro

Salju oni za Srbiju od pamtiveka, sto je interesantno... mozda sam i ja cak bio prva musterija iz Srbije :D (mada do skora nije imalo ko zna sta da se nadje).
Ako nekome znaci, i BodyBuilding.com opet salje za Srbiju, ali je od pre kog meseca shipping za van Amerike (cak i UK i Holandiju!) toliko skup da je isplativije kupiti kod nas :(
bb.com je do pre 2-3 godine slao za Srbiju i to dosta isplativo.

Inace, Intesa obracunava za svaku karticu drugacije - ima u temi o Intesa internet kartici. Za MasterCard recimo skoro da nema konverzije nikakve (manje od promila)
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam kako to obracunavaju, ali znam kako ja racunam i u 10-20 centi uvjek pogodim. Ako nesto kosta 120$ npr, na intesinom kurs kalkulatoru to pretvorim u eure(93.07), kupim 94e sa tekuceg i to je to
 
Jedno pitanje za iHerb, izvinjavam se ako je vec bilo postavljeno.
Da li je moguce placanje sa karticom ili je neophodan Paypal?
 
Naručio bih nešto online, na sajtu piše da šalju fedexom (besplatno-tj uključeno u cenu) i da pokrivaju eventualne carinske troškove. Da li to znači da će pokriti i troškove špedicije (da li još uvek deru?).
 
Pre neki dan sam ostao zatečen. Stigle mi naočare iz Hong Konga, tj. 2 komada u vrednosti 600e i ništa carina ovo ono... :banana:
 
A porez?

Meni je stigla pumpa za vodeno pre par dana, obracunali 8% poreza ali nista carinu, i ja sam bio u soku, pogotovo jer su obracunali porez i to onaj koji treba :p
 
Ni dinara, doneo poštar, potpis i to je to. :)
 
Koliko bi bio "legalni" porez i carina na Nexus 4 telefon od 350$ poslat iz amerke? Znaci, best case scenario. :D
 
ne bitno je odakle se salje, razlika je samo u tome koliko bi kostala postarina. google koliko ja znam ne salje u srbiju.

ako vam neko drugi posalje, platili biste 20% za porez, 10% za carinu i 4-5000 za spediciju (za nju nisam siguran kad j naplacuju kad ne)
 
Znaci za poslat telefon od 350$ bi morao da platim 45k din [395 evra, 15k din vise od direktne kupovine u USA].
 
Dosta ljudi dovlace dobre telefone navamo, nema razloga da gubis zivce da sam porucujes.
 
Samo istrazujem sve opcije [i nalazim sve vise i vise razloga za manuelnu kupovinu u inostranstvu i dovlacenje preko granice u kuferu].
 
Samo istrazujem sve opcije [i nalazim sve vise i vise razloga za manuelnu kupovinu u inostranstvu i dovlacenje preko granice u kuferu].

Ja sam moj desire s dovukao iz Italije na prost način. Stavio ga u džep slušalice oko vrata i prešao granicu niko me ništa nije pitao.
Jedino sam morao da se rešim kutije....

Nešto slično planiram i Nexusom 4 da radim samo još da odaberem destinaciju...
 
Moj slučaj, Corsair H100.

Poručen iz Nemačke, poslat preko DHL International-a. Njegova cena sa dostavom je bila 117€. Dalje, carina i PDV iznose 1340RSD i 1179RSD respektivno. S obzirom da platih 2823RSD kuriru, tu je i poštarina, oko 300RSD.

Divota... :d
 
Samo istrazujem sve opcije [i nalazim sve vise i vise razloga za manuelnu kupovinu u inostranstvu i dovlacenje preko granice u kuferu].

Jedino ako imas razlog da inace ides tamo, ali da ti telefon bude primarni razlog - bolje nemoj.
Ja recimo planiram, ako nadjem jeftine avionske karte, jer ionako samo u Nemackoj zadnjih 12 godina ista ozbiljno kupujem :) (odecu/obucu i sl.).
 
Ja nisam planirao da idem igde, ali ono samo razmatram sve opcije. Ionako cemo znati pravo stanje [domace cene] tek posle 13. novembra kada se taj fon pojavi u prodaji.
 
Pitanje za iHerb, da li je neko narucivao WHEY protein od njih?

edit:
Bas se nesto ne isplati, na prvi pogled mi se ucinilo jeftinije, ali samo na prvi pogled. :)
 
Poslednja izmena:
Ni sa BB.com-a se ne isplati poruciti van Amerike vise. Dok sam bio u Koreji imali su prilicno jeftin shipping za JK, ali od pre nesto tipa godinu dana NIGDE van Amerike se ne isplati (cak ni UK/NL gde su glavni distributivni centri za Evropu), jer cena sa shippingom vec predje cenu tamo/ovde.

A kod nas se placa 30% carine i 20% PDV za whey inace.
 
Meni danas stigla čestitka od carine.
U najkraćem, ode paket nazad, pa ću da tražim refund.
 
Kako to?
 
Pa lepo.
Stigao poziv da se javim na carinu i donesem potvrdu o ceni koja je plaćena (faktura) + dozvolu za uvoz, pošto ono što sam kupio ne spada u opremu neophodnu za domaćinstvo:) U pitanju su 2 magsafe punjača, koja su okarakterisana kao iPhone punjači.
Ako ovo ne donesem ode paket nazad. Pošto ja ovo nemam, paket će i da ode nazad.
Dogovorio sam se sa prodavcem da mi refundira kada mu stigne paket.
 
@RR, ma to je samo zavera iStyle-a, MacSerbia i Apple-a i ostalih uopste, da kupujes samo zvanicnim kanalima ;)
 
Meni je ta njihova zvanicna verzija da paket ide nazad sumnjiva. Jer ko ce da plati tu postarinu. Ti neces, ne placa valjda Carina postarinu ?? A onaj sto ti je poslao verovatno bi on morao da plati jos jednu postarinu i da ti vrati sav novac, plus dve placene postarine. Meni je nekako logicnije da carina vrsi zaplenu tih posiljki koje se ne podignu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno