Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
da, vracaju carinu... pise na njihovom sajtu... fragrancex ima veci izbor i bolje cene ali im odnos sa kupcima nije bas najbolji... konkretno, sada kada su mi poslali ove parfeme dhl-om, ja sam poludeo jer sam ocekivao carinu i spediciju... mada se to nije desilo... ali sam ih 15puta pitao sto je tako poslato kada nisam tako narucio a oni su mi kontstantno slali copy/paste odgovor kao sistem bira kako se salje... mislim molim te... i smorili me tim odgovorima tako da sam odustao od dalje konverzaicje...
 
fragrancex i slucaj sa mnom: paket sam platio 21og septembra(petak) i tek u utorak naredni (4 dana kasnije) ja njima mejl poslajem da pitam sta bi gde je zapelo posto na sajtu ne vidim da pise da je : shipped,payed ovo ono, kad oni meni vracaju mejl: jao mi tek sad videli da ste vi nama platili parfeme ... A ja : -.-'' i nista sutradan (25og septembra ) pisalo na USPS sajtu : shipped i vozali su paket po celom New Yorku da bi mi tamo 1og oktobra stigao u postu i dobijem poziv da dodjem da podignem paket... iznenadili su me da kazem "brzom " posiljkom nakon mog kritikovanja i kontaktiranja putem mejla... Dobio sam kupon za nekih 10ak dolara popusta na sledecu kupovinu..
A strawberry,kazete, dobar je?
 
Strawberry je skuplji i nema veliki izbor kao frX ali eto, vraca carinu ukoliko te ocarine... :)
 
Imaju redovne akcije, i tada su jeftiniji, meni kao starom kupcu povremeno daju extra popust ~20% i kad se saberu svi popusti dođe i do 30. Kod fragrancex nećete naići na takvu, da ne kažem nikakvu , brigu o kupcu.
 
Pa prakticno se i na jednom i na drugom jure akcije i popusti... Od toga i zavisi sa kog sajta se narujuce :)
 
Tako nekako.
 
Ovaj StrawberryNET jel su to Kinezi ? Odakle salju ? Ako su u pitanju Kinezi koliko su parfemi stvarno originali. Ne razumite me pogresno, ovo je pitanje zainteresovanog potencijalnog kupca, a ne nekakva polemika.
 
Hvala na odgovoru. Ja sam gledao onaj njihov sajt, al nisam to mogao da nadjem.
 
Je l' može neko da potvrdi, pošto i dalje nisam siguran. Da li u jednom paketu može da bude maksimalna vrednost od 50e ili 70e, a da prođe bez carine... Jer svako različito priča...
 
Pa zavisi... Moze biti a ne mora da znaci...
Mogu da prodju i veci iznosi bez carine... ALi nista nije 100% sigurno...

Parfemi na StrawberryNET su 100% original... Ne cimaj se...
 
Poslednja izmena:
StrawberryNET je iz Hong Konga, ali su meni neke pakete sa slali i iz Švedske. Parfemi su bili originalni.
Strawberry je, uglavnom, skup za parfeme, može da se iskopa na akcijama nešto..
 
ako šalje fizičko lice 70e
ako šalje firma 50e
 
Ako je tako po zakonu, a tebi se ocarini drugačije znači da imaš osnova za žalbu. Ti slučajevi koje ti navodiš bi se mogli primeniti na svaki zakon tako da to baš i nije neki odgovor na pitanje.
 
U cg i dalje ne carine nista...juce drugu stigao sat, oko 200$ je bilo skupa sa postarinom i donio postar na kucu. Isto tako je kompletnu garderobu za njih nekoliko kupio, znaci jakne, patike, cipele, naocare, trenerke....i nikad mu nisu naplatili
 
U cg i dalje ne carine nista...juce drugu stigao sat, oko 200$ je bilo skupa sa postarinom i donio postar na kucu. Isto tako je kompletnu garderobu za njih nekoliko kupio, znaci jakne, patike, cipele, naocare, trenerke....i nikad mu nisu naplatili

Prosli su izbori brale, sacekaj pa ces videti sad kad pocnu i u vas da drzu kozu s ledja, dosetice se bez brige...
 
Da li se placa nesto (carina, spedicija, pdv, nadoknada za merno mesto...) ako fizicko lice iz republike srpske salje paket fizickom licu u Srbiji?
 
ako šalje fizičko lice 70e
ako šalje firma 50e

ovo je tacno ali ne na svu robu :D

Ako pošiljka iz stava 1. ovog člana sadrži duvan i duvanske proizvode, oslobođenje od plaćanja uvoznih dažbina odnosi se na sledeće količine: 50 cigareta, 25 cigarilosa (cigare težine do 3 g po komadu), 10 cigara, 50 g duvana za pušenje ili odgovarajuća kombinacija količine navedenih duvanskih proizvoda.

Ako pošiljka iz stava 1. ovog člana sadrži alkohol i alkoholna pića, oslobođenje od plaćanja uvoznih dažbina odnosi se na sledeće količine: destilisana i žestoka alkoholna pića sa procentom alkohola većim od 22 %, nedenaturisani etil alkohol sa procentom alkohola od 80 % i više (1 litar) ili destilisana i žestoka alkoholna pića, aperitivi sa osnovom u vinu ili alkoholom i slična pića sa procentom alkohola ne više od 22 %, penušava i likerska vina (1 litar) ili odgovarajuća kombinacija količine navedenih pića i
ostalo vino (1 litar).

Ako pošiljka iz stava 1. ovog člana sadrži parfeme i toaletne vode, oslobođenje od plaćanja uvoznih dažbina odnosi se na sledeće količine: parfemi do 50 ml ili toaletne vode do 25 ml.


Pošiljke male vrednosti, nekomercijalne prirode

Član 29.

Uvozne dažbine se ne plaćaju na pošiljke male vrednosti, nekomercijalne prirode.

Pošiljkom male vrednosti, nekomercijalne prirode, u smislu stava 1. ovog člana, osim pošiljki koje se sastoje od alkohola i alkoholnih pića, parfema i toaletne vode, duvana i duvanskih proizvoda, smatraju se:

1) pošiljke čija vrednost ne prelazi 50 evra, u dinarskoj protivvrednosti;
 
Prvi put sam narucio iz SAD tacnije Californie.Poslato je preko Global DHL-a (to je international airmail).Koji je neki razumni rok u kom bi trebalo da stigne.Na sajtu pored Srbije pise da stize za 8 radnih dana(a onda u mejlu koji mi poslali kazu mozda stigne i za par nedelja).Nema opcija za tracking.
 
Iz nekog razloga paketi iz USA stizu mnogo brze od kineskih. Po mom iskustvu 10 dana max a jedan mi je paket stigao za tacno 5 dana.
Paketi su bili obicna posta, ne DHL.
 
Ono sto zovu international mail obicno salju DHL-om (pretpostavljam da si ovo sa iHerb-a porucio jer bash to pise od skora :)).
Obicno stizu za manje od nedelju dana cak, mada moze da potraje 2 nedelje.
 
Ono sto zovu international mail obicno salju DHL-om (pretpostavljam da si ovo sa iHerb-a porucio jer bash to pise od skora :)).
Obicno stizu za manje od nedelju dana cak, mada moze da potraje 2 nedelje.
Jeste iherb.:D Prvi put sam vidieo takav nacin slanja,obicno je klasicna americka posta.Meni se cini da je to neka jeftina verzija DHL,bez trackinga.Uglavnom free shiping za preko 40 $.
 
Super je taj shipping, do skora je bio 4$ - za max. 80$ package. Sto je sasvim OK, jer nista vise i ne smes da porucis ovde, odrace te :)

Obicno stigne za manje od nedelju dana (nekad i iste nedelje), anyway.
 
Prosli su izbori brale, sacekaj pa ces videti sad kad pocnu i u vas da drzu kozu s ledja, dosetice se bez brige...
Kod nas po zakonu do 150e ne carini se nista i to se doslovno postuje evo par godina. Znaci ako je item+shipping do 150e, nema carine (naravno ako stize postom koja u svom imenu nema rijeci express (od toga bijezim kao djavo od krsta :p)
Sve ti dodje na kucnu adresu, platis 1e postaru i to je to. (sem ako je nesto gabaritno pa moras u postu da odes po paket, platis euro + 2-3e lezarine)
Naravno po zakonu imas ono kao slobodna procjena carinika, pa da ne povjeruje u iznos na fakturi i procjeni item na preko 150e, ali to se desava vrlo vrlo rijetko (meni nikad)
 
Poslednja izmena:
Preporuka za iherb, narucivao sam par puta samo se mora pazit da vrednost bude izmedju 40 i cini mi se 80$, preko toga mora neki od derikoza(ups, dhl ili fedex)
 
Preporuka za iherb, narucivao sam par puta samo se mora pazit da vrednost bude izmedju 40 i cini mi se 80$, preko toga mora neki od derikoza(ups, dhl ili fedex)
Ja sam sad prvi put narucio nesto malo preko 40$,iznenadio sam se da uopste salju za Srbiju.Svidja mi se sto za svaki proizvod imas unapred da vidis rok trajanja.Jedino sto mi se ne svidja je nacin na koji Intesa obracunava i vrsi konverziju dolara u evro
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno