Šta je novo?

Carina na pošiljke (2024)

@twister
Nije pravilo, cak ni za registrovane, bar u mom slucaju. I dalje pisu vrednost kako im dune, nevezano za tip logistike. Bukvalno zavisi od same prodavnice.
 
Ocekujem neku posiljku preko FedEX i stigao mi je ovakav sms
Poštovani

Na Vaše ime se očekuje prispeće pošiljke pod brojem AWB 77********
Ljubazno Vas molimo da nas kontaktirate putem mail-a [email protected] kako bismo Vam prosledili instrukcije za uvozno carinjenje. U mail-u se pozovite na ovaj SMS i broj pošiljke.
Rok za Vašu pošiljku je 5 radnih dana od prijema ovog obaveštenja.
Napomena: na ovom broju telefona ne možete dobiti dodatne informacije.

Vaš FedEx

Da li je to validno?
 
Jeste. Poslaće ti dokumentaciju za carinjenje da popuniš. Ako je vrednost ispod 50 € napomeni im to da ti pošalju i dokument za to.
 
NS
20 dana čekanja na carinu 🤠
 
Koliko je zadržavanje na BG carini i koliko treba da uopšte pošalju do carine (trenutni status je izmenična pošta, od juče)
 
Zbog prenatrpanosti sa temu paketima, vise nema pravila po pitanju BG carine. Pakete koje sam ranije porucio mi zakucali na carini, a paket koji sam dosta kasnije porucio je stigao pre svih paketa
 
Ja sam poslao monitor kombijem (SK-RS), monitor je kupljen pre dve godine (nije nov) prilozio racun vozacu, da ne bude da je uvoz, pa carina itd.
Kapiram da ce to proci bez problema. Znam ljude koji su nosili nove televizore sa nekim starim racunima pa su prosli bez carine.
 
Niška carina carinjenje 22 dana, 5-6 dana krace nego pre par nedelja...
 
Ako je paket poslat FedExom, nije DDP i iznosi sa poštarinom ispod 50 evra, da li imaju pravo da traže od mene plaćanje špedicije (jednom mi se to desilo pre 5 godina otprilike na paket od 9 evra, tad sam odbio paket)?

Pitam suštinski da li je špedicija samo za proces carinjenja od strane kurirskih službi, ili će me odrati i ako je paket ispod 50 evra?

Izašlo me sa poštarinom 26 GBP ~ 3600 dinara, poslednji put kad sam poručio od ove firme nešto da je bilo poslato FedExom (nema izbor, nekad jednostavno pošalju time), ispalo je da je ipak duty free paket pa sam prošao bez havarije, ali iako sam im naglasio da ne šalju ovim, opet su poslali, pa me zato interesuje da li ću fasovati kaznu od 5500 jer se oni prave ludi.

Ako se neko razume u ove zakone, cenio bih odgovor. Ja ukoliko dobro razumem, ako im pružim izvod gde se vidi da je ispod 50 evra paket, proces špedicije se batali totalno i ja plaćam samo PDV
 
Da li neko zna sta se desava sa budjavom bg carinom,kog datuma pristigle paketr carine.....moj paket stigao na carinu 12 sptembra i od onda ni mukajet....

Screenshot_20240921-075917_Samsung Internet.jpg
 
Od 11.09 stoji za Carinu. Znaci ceka se preko 2 sedmice u BG. Mozda da se javi neko kome je stiglo sa carine nedavno.
 
Moj i dalje stoji od 11.09 u statusu izmenicna posta za Carinu. Ocigledno da bas i ne idu po datumima.
Sve je sporo, meni evo 2 dana već stoji ovaj status, nisu verovatno još ni poslali iz glavne pošte.
Da napomenem takođe, slao sam mail carini i dan posle mi je pušten paket. Ovo mi se već par puta desilo, da li je slučajnost ili zapravo nekad čitaju mailove, pojma nemam.
 
Moj i dalje stoji od 11.09 u statusu izmenicna posta za Carinu. Ocigledno da bas i ne idu po datumima.
naravno da ne idu po datumima, vec po sadrzaju paketa. mislim idu i po datumu, ali ne zadrzavaju se svi paketi identicno vreme na carini
 
Koji je zakonski minimum da Carina obradi paket? Negde sam čuo 30 dana ali ne mogu da nadjem da to negde piše.
 
Pozdrav, posiljku mi salju iz Amerike preko UPS, trebalo bi da bude mali paket sa tri knjige, ali cena je 100€+, kolike su sanse da prodje bez carine😅
 
Pozdrav, posiljku mi salju iz Amerike preko UPS, trebalo bi da bude mali paket sa tri knjige, ali cena je 100€+, kolike su sanse da prodje bez carine😅
Ako je na posiljki deklarisana ta carinska vrednost i salje firma. Mislim 0% sanse da ne bude carinjeno. Plus ako UPS lokalno radi Last mile isporuku i carinjenje, mozes da imas i troskove spedicije.

Ako salje fizicko lice i deklarisana vrednost je ispod 100 eur postoji sansa ali je ona mala.
 
Za rokove carinjenja poštanskih pošiljki ne znam da li postoje, jedino što ima je rok za odgovor na žalbu.
Jesi li to u brzini upisao zakonski minimum umesto maksimum?
Ne znam zato pitam. I ja sam nasao rokove za recimo, kad carina zahteva dopunu informacija primalac ima rok 30 dana da je dostavi. I tu pise u zakonu da se rok obrade produzava za period dostave dodatne dokumentacije (isto je i za zalbu) ali nigde nisam nasao koliko maksimalno (zbog opterecenja carine, broja paketa) traje proces kada normalno ide proces i nije potrebna dopuna itd.
 
Pozz ljudi, jel ima neko br telefona ili mejl od carine bg na koji se mogu dobiti neke informacije
 
To sa rokovima je kad je carina preuzela pošiljku u postupak a za sam postupak carinjenja bez primedbi (traženje dodatne dokumentacije) nema rokova jer je pošiljka u izmeničnoj pošti i nema ništa sa carinom pa kad stigne na red da im pošta dostavi na uvid pošiljku. Iz tog razloga u svakoj online prodavnici piše da vreme od stizanja pošiljki u izmeničnu poštu do carinjenja ne ulazi u rokove za dostavu pošiljki.
 
Meni stigao juče. Znači ako nekom treba info. BG CARINA čekanje 15 dana.
 
Niška carina, trenutno čekanje minimalno, meni je paket ocarinjen za 7 dana
 
Nazad
Vrh Dno