Šta je novo?

Bojler za Kupatilo

Za takav ariston digitalni termostat je oko 50evra nov i aliexpress kvaliteta, inace nije komplikovano za popravku i odrzavanje.

Edit. Htedoh reci kvari se cesto termostat, ili je vlaga kupatila ili los kvalitet il oba.
 
Poslednja izmena:







Pa da.. Čišćenje kamenca i zamena anode.. Na to mislim

Vidim uzimaju 12k din za servis sto je malo preterano kada oogkedam ove klipove.
 
Ovo kad se otvara mora da se radi generalna jedino ne znam da li je uvek standard ili idu specijale :D. Pola delova je plastika (ulošci) koja od temperature postane kruta i verovatno kod svakog otvaranja bojlera bi trebalo da se zameni. Sistem sa fi prirubnicom (flanšnom) su u Yu bili na Meboš bojlerima (Bosna) koliko se ja sećam još osamdesetih godina prošlog veka ali su kod nas na tržištu slabo bili zastupljeni, bila je muka naći dihtung a o prirubnici i da ne pišem.
 
Jutros sam se pozdravila sa svojim Tikijem 50 litara, e nek je grejao 15 godina, dosta

Uzecu Ariston pa cemo videti. Nemam neki izbor u Somboru, nigde nema inoxov, samo 80l. Pa me zanima za ovaj emajliran kakva je garancija?
 
Ariston emajlirani je uslovljena garancija tj posle 2 godine mora servis da bi važila garancija i dalje (trebalo bi da je 5 godina).
Ako nemaš potrebe za 80l uzmi opet taj od 50l. Naruči, 2-3 dana i na tvojoj je adresi.
 
Da, 50 je dovoljno, dvoje nas je. Za garanciju mi to zvuci ok - nisam se jos bakcala sa bojlerima za zivota pa mi je ova tema riznica
 
Jutros sam se pozdravila sa svojim Tikijem 50 litara, e nek je grejao 15 godina, dosta

Uzecu Ariston pa cemo videti. Nemam neki izbor u Somboru, nigde nema inoxov, samo 80l. Pa me zanima za ovaj emajliran kakva je garancija?
elite cacak prohorm? Analogno sve, radice godinama i lako za servis.
80L slim je odlicna opcija
1701340547163.png
Sto uzi bojler kazu da duze drzi temperaturu vode.
1701340671157.png
 
nemam mesta za 80l.. plafon 80-85 cantima mislim da stane visina. videla sam taj elit cacak, samo da imam malo drugaciju postavku u kupatilu sigurno bih razmotrila
 
50 litara je top velicina, nikada mi nije bilo jasno zasto je toliko popularna velicina od 80litara
 
Kuća je na sprat, ukupno oko 160kvm. Kupatilo u prizemlju koje se jako slabo koristi i na spratu još jedno kupatilo koje se koristi normalno za 2 osobe. U najvećem zauzeću bi koristile bojler još 2 osobe ali na dan dva.

Da li ići sa 2 bojlera, od čega bi jedan pokrivao prizemno kupatilo i toplu vodu za kuhinju, a drugi sprat ili nešto drugo?

Razmišljam da ako uzmem jedan veliki za oba kupatila, to je u startu povoljnija investicija i u totalu mi uzima manje prostora, brine me samo da li će onda morati da se zagreva previše vode koja u ovom slučaju ne bi bila iskorištena ili postoje bojleri sa podešavanjima i količine vode koja se greje itd?
Imao sam istu dilemu. Pa mi je komsija vodoinstalater, predlozio da kupim jedan veci bojler od 120l. Umesto 2 manja. Pazario sam pre neki dan Termorad prohrom 120l. Receno mi je da izbegavam ariston i slicne brendove, jer ima mnogo reklamacija na njih, nakon 2-3 god koriscenja.
 
Imao sam istu dilemu. Pa mi je komsija vodoinstalater, predlozio da kupim jedan veci bojler od 120l. Umesto 2 manja. Pazario sam pre neki dan Termorad prohrom 120l. Receno mi je da izbegavam ariston i slicne brendove, jer ima mnogo reklamacija na njih, nakon 2-3 god koriscenja.
Hvala. Koja je bila argumentacija u korist jednog većeg?
 
Kad dodju deca i 80 litara je malo...

Jedno 160 bi bilo taman :)
 
Hvala. Koja je bila argumentacija u korist jednog većeg?
Pa kupatila su jedna iznad drugog, a kuhinja je sa druge strane zida. Pa je pozicija bila ok, dodatna argumentacija je sto se stedi prostor u gornjem kupatilu i finansijski aspekt. A i plan mi je i toplotnu pumpu sa vecim bojlerom da postavim u naredne 2 godine, pa bi mi bilo previse bojlera u kuci...
 
Imao sam istu dilemu. Pa mi je komsija vodoinstalater, predlozio da kupim jedan veci bojler od 120l. Umesto 2 manja. Pazario sam pre neki dan Termorad prohrom 120l. Receno mi je da izbegavam ariston i slicne brendove, jer ima mnogo reklamacija na njih, nakon 2-3 god koriscenja.
Imam oba i taj termorad je verovatno najgori bojler koji sam ikad kupio, najjadnija mala privreda sa lošom završnom obradom

Ariston je jedan od najpistijnijih bojlera koji može da se kupi kod nas.
 
Nisam u materiji sto se ovih stvari tice, samo prenosim iskustvo i sta mi je receno. U stanu od 2017te imam horizontalni termorad prohromski 80l i metalac 100l. Oba bojlera su bili ugradjeni u stan u novogradnji, nisam ih birao. Termorad drlja sve ove godine bez problema, jednom je ciscen kamenac. Metalac smo koristili mozda pola godine, poslednje 4god je ugasen. Sto se Ariston bojlera tice, njega sam i hteo da kupim, pa mi komsija rece to sto sam napisao par postova iznad.
 
nemam mesta za 80l.. plafon 80-85 cantima mislim da stane visina. videla sam taj elit cacak, samo da imam malo drugaciju postavku u kupatilu sigurno bih razmotrila
Elit ima i one "debeljuškaste" modele, širi a kraći, možda ti se on uklapa sa dimenzijama?

Inače, meni je majstor objašnjavao prednosti i mane tog različitih dimenzija, uži bojleri se brže zagreju ali ranije imaju problem sa kamencem. Debeli obrnuto, zbog veće širine više kamenca stigne da se nataloži pre nego što napravi problem.
 
Kod kako kažete "debeljuškastih" je i problem sa težištem a obično nosači moraju da se pomeraju te mora malo bolje ankerisanje, ne prolazi priča sa plastičnim tiplovima.
 
Pitanje.
Trenutno se radi renoviranje stana.
Da li da idem na klasičan bojler ili da ugradim protočni?
najviše preporuka dobijam da ugradim protočni bojler.

Ima li neko iskustva i preporuku?
 
Ako zanemarimo da ne moze da greje samo u jeftinoj tarifi, i da je popravka, tj. zamena bojlera skuplja, protocni je bolja opcija, meni definitivno za stanove bez tehnicke prostorije gde bi se nalazio akumulacioni bojler.
 
Ne zaboravi da protočni zahteva instalaciju većeg kapaciteta, a najverovatnije i zamenu limitatora većim. Ispadne to lepa cifra za početak.
Pozdrav
 
Pitanje.
Trenutno se radi renoviranje stana.
Da li da idem na klasičan bojler ili da ugradim protočni?
najviše preporuka dobijam da ugradim protočni bojler.

Ima li neko iskustva i preporuku?
protocni bez ikakve dileme, i slobodno ignorisi sve druge savete.
 
Bez 17.25 kW odobrene snage ne vredi razmatrati protočni
 
17Kw ima svako domacinstvo sa trofaznom strujom.
 
Kod mene Ariston Ti Tronic 80V Slim( emajl, precnik beše 35cm+3cm nosači), montiran 2008, poceo da se koristi 2012, spojen i na kuhinju za pranie sudova, i dalje radi punom parom.
2 puta čišćen od kamenca, jedini kvar termostat.
Mana, sigurnosni ventil, fabrički propištao posle 2 godine, od tad zamenio nekoliko ovih domaćih koji su užasni, bespovratna funkcija prestane da radi(topla cev hladne vode kada se pusti voda na vodokotliću), a i test sigurnosti ne prolazi, ali to već nije do samog bojlera.
 
Nazad
Vrh Dno