Šta je novo?

BlackCoin [BC] (PoS)

imam problem kopao sam na blackcoinpool-u i nikako da mi stignu u novcanik iako je pisalo ...Untitled.jpg

popeo sam se na irc i pokusali smo par puta da posaljemo po 0.1 bc na tu adresu nikako da legnu...onda sam generisao novu adresu i uspelo je...leglo je istog momenta....razume li se neko u ovo jer je sama adresa novcanika ocigledno corupt ....lik sa irc-a blackcoinpool-a mi je reko da tamo cekam developera rat4 se zove... ali vec dva dana se ne pojavljuje ...nisu sad ovih 100 kom za bacanje mada sam u jednom trenutku imao 27k komada i prokockao za mizernu sumu sramota me da kazem za koju

:wall:


adresa je BRSfWjwp58tn1xK2Hv5yH2A63ng6KmVNDe

moze li mi neko pomoci :Klanjanje
 
Poslednja izmena:
Blackoin Multipool 7000 mh/s ..to bi mu dalo 30 BTCa dnevno buy power
 
Pricao sam sa developerom. Jedna od stvari je da je njima dosta kako kazu da makar 0.2 dnevnu pumpaju u coin. Sa ovih 30, to je brdo para. Postoji i povratna sprega. Stvar je u tome da obicno ljudi dolaze kada cena skoci da kopaju. Ovde to znaci da ce cena jos vise da skoci, jer se samo zaukava. Kod drugih novcica bi se vise i dumpovalo, a ovde ne moze... Skocice ovo jos sigurno desetak puta...
I da, rat4 ne dolazi cesto na IRC...
 
Pricao sam sa developerom. Jedna od stvari je da je njima dosta kako kazu da makar 0.2 dnevnu pumpaju u coin. Sa ovih 30, to je brdo para. Postoji i povratna sprega. Stvar je u tome da obicno ljudi dolaze kada cena skoci da kopaju. Ovde to znaci da ce cena jos vise da skoci, jer se samo zaukava. Kod drugih novcica bi se vise i dumpovalo, a ovde ne moze... Skocice ovo jos sigurno desetak puta...
I da, rat4 ne dolazi cesto na IRC...

Ja tebe druže ništa nisam razumeo, šta je njima dovoljno?
 
Stabilizacija blackcoin-a. Demand i supply. Obicno potraznja opada kod coina i stvara ih se mnogo. To razvodnjava vrednost. Pogledaj dogecoin. Ista kolicina dolara u njemu (otprilike) sada i pre 2 meseca, a duplo vise novcica. Znaci, duplo manja vrednost. Blackcoin napravljen da bi se resio problem sa opadanjem vrednosti zbog majnovanja. Tj, da sluzi kao store of value. Znaci, sigurna investicija, kao zalog u banci. Koliko je to sigurno nemam pojma. Ali, sa makar 0.2 BTC dnevno upumpanih, misle da mogu da mu odrze vrednost. Ako se upumpa vise preko multipool-a, onda ce biti i vrednost jos veca. Tu dolazi do povratne sprege, upumpava se vise nego sto mu treba te vrednost raste. To vide trejderi pa manipulisu cenom, pa vrednost jos vise raste, i tako u krug. Zanimljivo je sta ce se desiti, i dokleto bude sve to trajalo. Da li ce neka karika da pukne, pa da sve propadne i coin izgubi vrednost. Izvini ako nisam bio jasan. Nadam se da je sad bolje
 
rat4 mozes naci na ##blackcoin kanalu stalno.. nije redovan na #backcoinpool
 
Ja kontam da ostavim u novčanik jedno 100 komada, kad već nemam više. Ne znam da li je to od moje želje, ali sve mu više vidim perspektivu.

@pivce
Matori, od sada ti otvaraš teme za novčiće, srećne si ruke! :D
 
Pricao sam sa developerom. Jedna od stvari je da je njima dosta kako kazu da makar 0.2 dnevnu pumpaju u coin. Sa ovih 30, to je brdo para. Postoji i povratna sprega. Stvar je u tome da obicno ljudi dolaze kada cena skoci da kopaju. Ovde to znaci da ce cena jos vise da skoci, jer se samo zaukava. Kod drugih novcica bi se vise i dumpovalo, a ovde ne moze... Skocice ovo jos sigurno desetak puta...
I da, rat4 ne dolazi cesto na IRC...

znaci tesdko da mi ima pomoci
 
Ne razumem priče o teoriji zavere. Zar ne bi bilo logično da valuta koja ima ograničenu seriju tj. više se ne proizvodi kad tad dostigne barem vrednost ltc-a koji se "štampa" u nedogled. A i manipulacije kursom su svedene na minimum kako vreme prolazi jer kako da manipulator kupi nazad više koina ako cena konstantno raste...
 
Koliko sam ja razumeo, niko ni ne kopa blackcoin vec druge valute za koje se kupuje blackcoin, tako da mu to dize cenu.

E sad sedite pa razmislite, sto vise kopate, vec je potraznja za njim, tj kupovina.
A od koga ih kupujete? Od onih koji ih vec imaju.

Kad resite da prodate, ako nema vise igraca u igri nego kad ste vi usli idete u bunar.
Blackcoin je cista stvar trenutka ako mene pitate. Realno radite za one kojima su dzepovi puni BC-a.
 
Ja to govorim , ali niko ne razmislja i veoma je rizicno kupovati ga , jer ce mu se cena strmoglaviti u trenutku i to tako da se nece moci reagovati
 
He who dares wins.
Uživamo u vožnji dok traje, i ne ulažemo šta nismo spremni da izgubimo.

PS. BTC trenutno nema ko da kupi, odatle ovakva cena, pa i dalje svi verujemo da ima budućnost?
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja razumeo, niko ni ne kopa blackcoin vec druge valute za koje se kupuje blackcoin, tako da mu to dize cenu.

E sad sedite pa razmislite, sto vise kopate, vec je potraznja za njim, tj kupovina.
A od koga ih kupujete? Od onih koji ih vec imaju.

Kad resite da prodate, ako nema vise igraca u igri nego kad ste vi usli idete u bunar.
Blackcoin je cista stvar trenutka ako mene pitate. Realno radite za one kojima su dzepovi puni BC-a.
+1
 
pool nije glavni razlog zasto je skocila cena mada utice svakako.. cenu mi je digao hype od pre par dana, zbog gomile press releasesa(bilo i na yahoo finance) i prihvatanja Coinkite da bude 3. valuta sa kojom rade posle Btc-a i Ltc-a.. takodje se radi na jos nekim stvarima, pominju se neke Visa gift kartice i svasta nesto jos.. sad ko tu moze biti pametan... Ja ga cekam na 1$ po coinu pa da istresem.. dal ce dotle doci, videcemo.. ja cu kockati pa sta bude :)
 
Koliko sam ja razumeo, niko ni ne kopa blackcoin vec druge valute za koje se kupuje blackcoin, tako da mu to dize cenu.

E sad sedite pa razmislite, sto vise kopate, vec je potraznja za njim, tj kupovina.
A od koga ih kupujete? Od onih koji ih vec imaju.

Kad resite da prodate, ako nema vise igraca u igri nego kad ste vi usli idete u bunar.
Blackcoin je cista stvar trenutka ako mene pitate. Realno radite za one kojima su dzepovi puni BC-a.

Ja uopste ne kapiram sta si hteo zapravo da kazes ovim?
Ne vidim iz tvog objasnjenja konkretan mehanizam kojim ovako koncipiran novcic moze gubiti na vrednosti i u kom tacno scenariju se to moze desiti?

Ja sam jos poodavno(onog dana kad je pusten prvi multi za bc-tada u beta verziji od par dana trajanja rekao da je ovo ideja genijalna u svojoj jednostavnosti i da ce neminovno doci do strasnog rasta cene)

Naravno da ne moze beskonacno novcic koji je ogranicen obimom biti kupovan i prodavan usled lancane reakcije i povratne sprege jer ni resursi u vidu novih kupaca nisu neograniceni, ali taj trenutak je jaaako jako daleko po meni, i kao takav je i irelevantan.

Poenta je da niceg slicnog nema medju kriptovalutama i nasmesnije je kad mu predvidjaju brzu propast pa jos porede sa nekim shitcoinima s kojima ovaj novcic blage veze nema.
 
Evo sa blackcointalk-a...

1. 'Why is BC currently/potentially useful or necessary in and of itself? '

In of itself, the multipool ideas etc. stripped from the BlackCoin landscape, BlackCoin is a pure PoS only coin. This makes for a very fast system where confirmations are mostly within seconds and thus real life applications for merchants will be super fast (just like the current debit card systems). This makes for a whole different ballgame and one that Bitcoin has yet to solve. With BlackCoin you are sure about your transaction with your customer before he/she walks out of the door.

Next to that is energy efficiency. Due to just requiring wallets to be online instead of millions of dollars per year in power costs for mining the total supply is already out there. This means a far better footprint on the world's energy needs, if BlackCoin would surpass the use of Bitcoin it would be a system working just thanks to the people using the actual currency, not relying on big mining company's to confirm transactions.

Another notion in this is the pure economics for BlackCoin. Due to it's 1% compound interest BlackCoin will always be able to sustain a growth in marketcap and make up for lost BlackCoins in the future. Although the actual interest will be lower than 1% due to locked wallets and lost coins it will provide a growing market cap. Due to the whole supply being 'out there' there is no extra money needed to keep the price stable and as such if the market caps grows, the price of blackcoin itself will always grow, while for bitcoin it would need 1.6 million $ a day in capital investments to keep the price stable as it is now.

2. 'What use or value-add does BC bring into a landscape where btc shows potential for becoming mainstream in some financial role?' or.. 'Why BC when BTC...?'.. or 'What role do you reasonably expect BC to have in a world where BTC does go mainstream? '

The role for BC in this situation would rely on two basis. First off the transaction speeds which will help real world merchants immensly, next to that is the inherent 'store of value' properties for the coin itself. Due to the economics that work for BlackCoin and the supply being fully mined (not counting the PoS that makes up for lost coins) you could savely say that if you but a BTC in Blackcoin now you'll get that same BTC out in a year from now. How this will exactly work remains to be seen but would also require BlackCoin to have a much higher market cap than it currently has.

3. 'What justifies a belief that BC is superior to the broad array of other alt crypto-currencies?' ..or 'Why would one rationally believe that BC will ultimately play an important and long lasting role in the world, rather than any of the other possible coins jockeying for attention?'

There are many reasons and every community member has his own, some of the most important.
- No Premine = Noone got immensely rich.
- No Big Holders = The biggest accounts are exchange related, the biggest holder only has about 2-3% of the total supply.
- Transaction Speed
- Energy Efficiency
- Multipool to add value

Most community members like BlackCoin because of it's economics.
 
Poslednja izmena:
Ne predvidjam brzu propast i nisam utopista, izneo sam svoje vidjenje.
NA SVEMU se moze profitirati ako ste na pravoj "strani".

Stvar je procene na vama samima, kao i uvek, u sta ulagati i za koga raditi.

Omnik je lepo rekao, uzivajte dok traje. A uzivaju i oni koji ga imaju, daleko vise nego kopaci.
I ako kupujete, samo onoliko koliko ste spremni da izgubite.

 
Misliš da ti što imaju brda bc sede i gledaju kako lova proleće? Baš naprotiv, mislim da su ga mnogi već udomili. A novi što ga kupe nemaju razlog da ga daju u bescenje... Ima tu previše prostora za rast, a što cena bude veća biće manje šanse da neko manipuliše sa njim. Zato i ubrzava, jer ko je lud da sam sebi smanjuje zaradu...
 
NPR: grupa drugara stvarila BC ili XYC svejedno. Kostalo ih skoro nista da ga naprave.
Onda smislili kako da mu povecaju cenu. Primenili to u praksi. Cheshu mooda i piju pivo, dok gledaju kako im kapital raste, jer svoje izmisljene XYC prebacuju u druge izmisljene BTC i LTC, ali sa tom razlikom sto BTC i LTC imaju verovatno bolju perspektivu na duge staze.
Sjajno!

Ovo nema veze sa odgovaranjem od kopanja BC i profitiranjem na istom, samo sam pogledao stvar iz druge perspektive :)
Krivo mi je sto nisam jedan od "drugara" u pomenutoj prici, a ne sto ne kopam XYC coine.
 
@omnik

Moj stav je da ne verujem vise nikome(ni jednom shit-u)..osim varijante kopaj-prodaj-kupi BTC ili LTC.
Nakopao sam se koje-kakvih s_anja ove zime i od svega imam kamaru novcanika, koji mi "pune" hdd-ove i nicemu drugom ne sluze. Odavno je "prezvakana" prica,da je ono malo vise isplativosti (po kalkulatorima) u odnosu na LTC,dok su se kopali razni alt-ovi otislo,nestalo jos na samim pool-ovima(koji su svi od reda krali ili bar kraduckali),pa su deo "pojele" i menjacnice,nesto "odneo vetar" itd..do kraja nekima ispalo da "crva nije ni bilo",da bi neko tamo malo nesto ućario.
A sad' da kopam,kupujem,pa prodajem ili jos gore stekam..nece me vise ubediti.

Elem,i posle LTC-a ce neki novci isplivati za GPU rudare,ali koji..bilo bi to lepo, sada jos znati sta stekati. Da sam prosle god. u ovo vreme, posle pada BTC-a, presao sa moje dve 7950 na LTC u decembru bih bio "bogat covek"..samo da je tada neko i rekao da ce za 7-8 mes. LTC biti preko 40$,ovde bi ga samo ismejali..uglavom,rano je za "ruku u vatru".
 
Misliš da ti što imaju brda bc sede i gledaju kako lova proleće? Baš naprotiv, mislim da su ga mnogi već udomili.

O ovome prica, i po meni je to jedino sto plasi oko ovog coin-a:

http://agran.net/bc_getbalance.php?top=10

U ovom trenutku top 10 kitova imaju oko 16.500.000 bc-a sto je negde malo manje od 1/4 ukupne kolicine ... Inace coin ima odlicnu pricu i dev tim non stop izbacuje neke nove stvari i planove za buducnost tako da treba biti pametan. Ja ipak mislim da ce cena ici i dalje prema gore.
 
O ovome prica, i po meni je to jedino sto plasi oko ovog coin-a:

http://agran.net/bc_getbalance.php?top=10

U ovom trenutku top 10 kitova imaju oko 16.500.000 bc-a sto je negde malo manje od 1/4 ukupne kolicine ... Inace coin ima odlicnu pricu i dev tim non stop izbacuje neke nove stvari i planove za buducnost tako da treba biti pametan. Ja ipak mislim da ce cena ici i dalje prema gore.

Tvrde da su to menjačnice... pije vodu.
 
Slazem se sa magny_cours i kapiram da ce coin jos dosta da se penje. Ima prostora za to, i rast mu je takav da sad ulazi polako u neki alt mainstream polako, sto ce mu omoguciti da skoci do nekih 0.005 nadam se, a mozda i vise. Imam dosta komada, majnovao sam, nisam hteo da prodajem, plus sam na multipool-u jos od beta verzije. Sad se to jako lepo vratilo, no bice i jos bolje. No, imam neku logiku iza svega ovoga zasto i kako. Mrzi me da pisem, ali generalno, imate sve to na netu.

I to nije moje misljenje ili stil razmisljanja, nego sam se bavio ekonomijom, citao dosta o valutama i kako modeli ovde funkcionisu i predvidjao na osnovu toga. Tako da, vidim ovde par komentara u tom stilu, ja mislim, ja znam. Dzaba vam to ovde, jer ne vredi misljenje nista. Sedite, ucite malo mikro, makro ekonomiju, forex trading, igrajte se sa brojevima. Od ovog gde svako ima svoje misljenje nece biti nista. Od kad sam dobio kontur jastuk... Salim se. Od kad sam se posvetio ucenju, i cimanju oko toga kako stvari rade, a prestao da "osecam" sta ce biti, bolje i zaradjujem...
 
100 miliona je total supply
 
Nazad
Vrh Dno