Šta je novo?

Black friday 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I mene sad zvali, kao ima samo jedan tv na reklamaciji 😂
 
Meni stigao USB FD.128GB KINGSTON DTX/128GB za 1333.04 RSD sa bazzar-a prošle nedelje. Upis na disk je bio katastrofalnih 4-5 Mbs. Ok to, ali posle par dana su nestali svi podaci sa diska, i više ne može da se upisuje, ne može ni format. :)
Nije stigao nikakav račun ni na E-Mail, ni u paketu. O garanciji da ne pričamo. :) Jedino se vidi na nalepnici od kurirske službe da je pošaljilac "Kim-tec magacin Viline vode".
Kontaktirao sam ih E-Mailom da želim da vratim fleš. Posle 7 sati stiže odgovor sa pitanjem da navedem razlog zašto želim da vratim proizvod.
Ja sam naveo razloge :) , i sada čekam da me kontaktira "stručna služba".

Svelo se na to, da je stresno (legalno) kupiti i glupi fleš, a da ne pričamo ako neko kupuje TV ili laptop.
 
Vratili su mi kompletan iznos !
:)
Ista priča sa pokvarenim uređajem, ali ja sam srećan...
 
Za šta smo mi prinuđeni da se radujemo :unsure: Počinjemo da usvajamo bahatost trgovaca i institucija kao normalno ponašanje.
 
@vladat1 Inače, sad sam pročitao tvoje iskustvo sa Monitorom. Banovanje je vrh! Da li neko zna postoji li neki pravni lek za ovakve slučajeve, tipa lažno reklamiranje/oglašavanje. Nemoguće da svako može da napiše u webshopu cenu i da je roba raspoloživa, pa kad naručiš onda ispadnu problemi. Pored toga što su kupci obmanuti, veštački se obara cena drugima i stvara se nerealna slika o dostupnosti i ceni proizvoda.
 
Meni stigao Kyson 128GB. Katastrofalan upis, ide 25MB/s par sekundi pa padne na 0 par sekundi. Pokušaću sada full format i portove pozadi direktno na ploču.
Ne znam može li FileSystem ili Allocation unit size uticati toliko pa da probam neke kombinacije. Ima li ko iskustva? Znam da ne bi trebalo toliko ali opet.

@keza Pošalji mi mail na PM. Zvuči kao da će trebati.
 
Da li neko zna postoji li neki pravni lek za ovakve slučajeve, tipa lažno reklamiranje/oglašavanje.

Samo javno prozivanje na forumu i bojkot njihove robe. Ovo je veliki forum, tako da mislim da ima efekta.
 
Meni stigao Kyson 128GB. Katastrofalan upis, ide 25MB/s par sekundi pa padne na 0 par sekundi. Pokušaću sada full format i portove pozadi direktno na ploču.
Ne znam može li FileSystem ili Allocation unit size uticati toliko pa da probam neke kombinacije. Ima li ko iskustva? Znam da ne bi trebalo toliko ali opet.

@keza Pošalji mi mail na PM. Zvuči kao da će trebati.

Instaliraj h2testw i pusti ga da odradi jedno 30GB.
 
Mi Pad 5 na akciji u Mi Shopu i Gigatronu


Cena skoro kao u vreme preordera. Isplati se svaki dinar.
 
@kosta_ da, oba modela imaju spor upis ali zato je čitanje na ovom poprilično brže.
 
Baš je daleko to od reklamiranog maksimuma od 60MB/s. U realnosti sam očekivao pola od toga a dobio sam petinu.
Čitanje je super, slažem se ali pretežno mi pisanje treba.

Probaću ovo da vratim a taman i da vidim šta mi se dešava sa naručenim ssd-om. Stanje se ne pomera od naručivanja, već 4 dana a plaćen je odmah.
Skontao sam da su mi slali mail pa otud imam i adresu. Jako je čudno da na sajtu nema nikakav kontakt naveden.
 
Mi Pad 5 na akciji u Mi Shopu i Gigatronu


Cena skoro kao u vreme preordera. Isplati se svaki dinar.
Zna li se nesto da li ce uopste biti PRO ili 5G verzije?
 
Mozda nekom bude zanimljivo:
Emag slavi 15 rodjendan a Mediamarkt isto tuce neku akciju.
 
Da li su nekome stigli pokloni koji idu uz Mi 11 Lite 5G NE? Uskoro ce dve nedelje od BF a od njih ni traga ni glasa...
 
Da li su nekome stigli pokloni koji idu uz Mi 11 Lite 5G NE? Uskoro ce dve nedelje od BF a od njih ni traga ni glasa...

Da ja sam prakticno prvi dan se prijavio. Stigli su jako brzi..Ali sad verovatno mnogo vise zahteva imaju pa ide sporije. A jos se neko javio da mu je stiglo
 
Hm, ista situacija kao i kod mene, bukvalno u petak pre podne sam se registrovao kod njih....
 
Može li neko ko je uzeo exodia fleš da testira kopiranje na njega, ali realno, ne preko testova? Zanima me da li kod drugih brzina spada bukvalno na "0 bytes". Uzeo sam 64GB verziju, probao linux iso fajl, bilo je konstantno oko 10MB/s, da bi poslednjih 20% padalo na 0 bytes/s, što mi se nije dešavalo ni na krš, noname fleševima.
 
Mene su zvali iz Bazzara, iako je prosao novac, kupljeno 29.11. kao nemaju na stanju 😂

A meni svakako ne treba, ne znam ni sto sam ga bazario (kek), povukla me tema. Tako da mi vracaju novac, naravno nikad vise necu poruciti nista sa bazzara i tako...gg
 
Mozda je problem u boji, kod mene zuta. Veci upis nego citanje🤣🤣🤣
 
Pa i žuti od 128 je isti krš, evo jedno iskustvo:
 
Ima li neko druge fleške iz ponude tamo, tipa adata ili apacer, bar da nisu ovoliki krš da pada brzina upisa na nula?
 
Da li su nekome stigli pokloni koji idu uz Mi 11 Lite 5G NE? Uskoro ce dve nedelje od BF a od njih ni traga ni glasa...
Meni jos pre par dana, mozda cak ima i nedelju dana. Sve sam rasprodao :)

Danas mi stigla fleska koju sam narucio na Bazzaru za crni petak :) Uzeo neki sandisk 32gb za 580 rsd.
 
Zaboravih da napisem da je flash iz Kimteca. Nikakav racun niti garanciju nisam dobio,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno