Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Nisam siguran za tebe, ali ja čekam DDR5. Neću da menjam mašinu dok ne stigne DDR5. Sada imam i5 6500 i neku ploču sa 150m čipserom. Rešio sam da više neću Intel zbog zaje::bancije sa soketima. Na 1151 ne mogu da stavim novi 1151 prosesor.
 
Da li se neko susreo sa ovim diskovima i neki info iz prve ruke?

InnovationIT Basic 240GB SATA
 
Čim može da se nađe u Mindfactory i na zapadnom tržištu znači da je OK.

Čisto sumnjam da neko ima lična iskustva sa tim.
 
Ček' polako!
Eksterni hard diskovi tog proizvođača imaju upadljivo veliki broj negativnih ocena na amazonu.
Postoje tvrdnje da ga nije moguće formatirati u neki drugi format osim NTFS...
Ja bi to zaobišao.
 
Imao sam neku ponudu da uzmem 20-tak njih kao i Emtec Power Plus. Ove Emtec otpisao odmah jer sam video gomilu negativnih iskustva na netu, gde su se gasili posle mesec, dva rada.
Suvise je to sitna para da bih gubio zivce, bolje cu malo dodati i uzeti adata su630 ili sp a55.
 
Kakvi su Samsung 870 QVO SSD-i u odnosu na CRUCIAL MX500? Vidim da su jedno cirka 20e jeftiniji? (barem na KP)
 
870 QVO imaju QLC NAND, MX500 imaju TLC. O razlikama možeš da se raspitaš na netu...ali tipično TLC je bolja varijanta, otud i razlika u ceni (koja ne mora zaista i da bude tolika, cene na KP nisu pouzdane, uvek pitaj prodavce).

Mislim da MX ne vredi tolike razlike u ceni...opet, zavisi od namene drajva. Da ne pominjem da sada SATA drajvovi koštaju koliko i NVME...
 
Uzeh i ja malo koriscen Kingston A2000 500GB NVMe za smesne pare - rezultat odlican - Ploca B450 Aorus Elite V1

1634670468654.png

EDIT: Los test, kada se odabere NVMe test jos bolje je:

1634671276509.png
 
Poslednja izmena:
870 QVO imaju QLC NAND, MX500 imaju TLC. O razlikama možeš da se raspitaš na netu...ali tipično TLC je bolja varijanta, otud i razlika u ceni (koja ne mora zaista i da bude tolika, cene na KP nisu pouzdane, uvek pitaj prodavce).

Mislim da MX ne vredi tolike razlike u ceni...opet, zavisi od namene drajva. Da ne pominjem da sada SATA drajvovi koštaju koliko i NVME...
Hvala, to me je zanimalo :) NVME mi nije opcija, jer mislim da ga moja ploca ne podrzava.
 
Uzeh i ja malo koriscen Kingston A2000 500GB NVMe za smesne pare - rezultat odlican - Ploca B450 Aorus Elite V1
I ja sam uzeo model od 1TB da na njega trpam igre i više sam nego prijatno iznenađen da su mu brzine onakve kakve ih reklamiraju, a često i više od istih. Trenutni Best Buy ubedljivo,
 
Takodje sam uzeo a2000 1TB za nekih 70e(polovan) ali ga jos nisam probao :LOL:
 
Dobro, nije 80, već 82€ . :)
 
Narucio sam Corsair MP510 sta mislite jel dobar? momentalno koristim Samsung evo 860 250 gb i za podatoci koristim Samsung QVO 860 1 TB pa planiram da ga smenim Evo 860 za ovaj MP510
 
Ima li neko nešto za ili protiv 256 GB Gigabyte GP-GSTFS31256GTND ?
treba kolegi da malo osvežim laptop. Gledamo tako nešto 4-5000k rsd 250gb. Može i da se rastegne malo ako ima logike.
 
Standardan ssd iz nižeg ranga, sasvim korektan. Koristim sličan, ugradio i taj i jeftiniju 240GB varijantu na više računara... sve ok.
 
Ja pre neki dan uzeo nov A2000 Kingston 256GB i prezadovoljan.
Veci mi nije trebao. Iste brzine kao sto reklamiraju, a sto kaze jedan clan, mozda cak i malo brze :)
Preporuka i od mene.
Ja ga platio 4300 jer je na rate, a na kes 4100.
5 godina garancije.
 
Jeste dobili nekakvu pismenu garanciju na pet godina ili kako? Zaboravih na to kad sam poručio svoj.
 
Ja sam u M......u dobio pisanu garanciju na 60 meseci.
 
1635112426425.png

Kingston nvme SKC2500 250 GB. Brz mališa, ali nije jeftin (oko 6.000, domaća prodavnica, 60 meseci garancija).

Kod modela od 250 GB je i najsporije čitanje u odnosu na ostale iz serije SKC2500.
 
Da li kupiti Kingston KC2500 2TB ili Crucial P5 2TB kao zamjenu za WD2003FZEX i data storage gdje je pouzdanost bitnija od brzine? Oba su na stanju u lokalnoj radnji i KC2500 je jeftiniji za nekih 50€ i po specifikaciji ima veći MTBF pa mi se čini boljim izborom od Cruciala, ali bih opet htio čuti još koje mišljenje prije kupovine.
 
Ako ti je bitnija pouzdanost, ostani na hdd-u. Ssd može samo da rikne bez ikakvog ranijeg upozorenja.
 
Da li se isplati za 6.500,00 dinara Garancija 3 godine. Nigde nema WD Blue od 500 GB

ADATA 512GB 2.5'' SATA III ASU750SS-512GT-C SSD​

 
Izgleda nestašica SSD ova od 500 GB + - kod nas. WD Blue nema, a kod drugih su prenaduvane cene. Izleda da će opet morati da rade Mađari.
 
Nazad
Vrh Dno