Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Ne bih se slozio za hardove u laptopovima nize klase crkavaju na mesecnom nivou... ovo sto ugradjuje hp je kriminal... zameni se u ovlascenom servisu on vrisne opet... ni nesec dana ne prodje
 
Imam jednu dilemu, @Zeha bi rekao, "mi možemo da damo predlog a izbor je tvoj".
Ja bih Vas pitao šta bi ste Vi uradili,
prvo bih pitao šta bi ste izabrali: MX500 250GB ili KC600 256GB, oba za 6.600,00 din?
a drugo, ako uzmem SSD i oslonim se samo na njega, tj. da drljanje win-a, internet browsera-a, neki download i tako ...
da li je to pametno ili ne?
Pitam iz razloga pošto je savet da se određene aktivnosti prebace na HDD a ostalo ostane na SSD.
Šta bi ste Vi uradili, da li bi ste koristili SSD na takav način a ostaviti ovaj HDD što crkava recimo za download....

Pomenuti Kingston može da se kupi u normalnoj prodavnici sa 5 godina garancije i to po ceni od 5500. din, a uzeo sam ga jer je dobio baš dosta dobrih ocena na testovima.Prvi izbor mi je bio MX500, ali je pomenuti Kingston bio brže i dosta jeftinije rešenje.
 
Pa brate sta sad , lik kupuje aliexpress SSD-ove i daje im racun i 2 godine garancije :) Pretplatio sam sigurno oko 500 do 1000 dinara.
Pa ništa, i dalje stoji da si preplatio 500-1000 rsd za 8gb manji ssd egzotičnog proizvođača[emoji16]

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Trebalo bi da je već u AHCI modu ta ploča.

Sent from my ASUS_I001DA using Tapatalk
Uhh,sad čitam ovo. Moja ploča je b450m bazooka v2. Ako nije u Ahci modu,je l potrebno formatiranje ssda ili može preko svih podataka da se prebaci...
Inače ne znam zašto ali Kingston uv400 240gb mi je za 2g spao na 60% health...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da li je moguće da ploča je podržava AHCI? Vratim se po BIOSu pola dana, nemam drugi zaključak. Jeste star PC, ne sećam se koliko god ima.
 
^ upravo tu [emoji16]
Gledao sam i u nekom baš od Kingstona,neki wear indikator je bio čini mi se,tad kad sam gledao je bio oko 70%

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Spec:
4d8e90c9c6aa257698dda592bc56fafc.jpg
 
Bios - Integrated Peripherals / On-Chip ATA Devices / raid stavi na ahci
 
Ne verujem da sa tim dobijam. Matora je ploča. Ne videh nigde podatak da podržava.
 
Hvala svima na odogovorima.

@Perodeformero Znam da ima jeftinije i gde ali se ja ne pitam, tako je kako je.
Kažeš da si bio za MX500 pre nego za KC600, zašto?

Da pitam, vidim da @Ivan KP ima problem da li MB ima AHCI, kakva je situacija sa mojom MB, gledajući u BIOS-u nevidoh da isto ima, da li ima ili nema, poslednji je bios na njoj?
 
Imam jednu dilemu, @Zeha bi rekao, "mi možemo da damo predlog a izbor je tvoj".
Ja bih Vas pitao šta bi ste Vi uradili,
prvo bih pitao šta bi ste izabrali: MX500 250GB ili KC600 256GB, oba za 6.600,00 din?

Bio sam u sličnoj situaciji. Moj izbor je Crucial MX500. Razlog su loša iskustva sa Kingston proizvodima, premda je Kingston SKC600 noviji i jeftiniji od MX500 (imam u vidu legalne domaće prodav(ni)ce koje uz fiskalni račun daju i petogodišnju garanciju).
 
Pitanje:
Drugaru je potreban SSD za kancelarijske potrebe,posto mu odlazi stari hdd na laptopu.Na ssd-u bi cuvao dokumente u vidu doc i pdf fajlova i sluzio bi kao sistemski pored toga.
Razmislja se oko Kingston A400 240Gb ili Verbatin VI550 256GB S3.Sta je bolje od ovoga,posto i nema neki izbor?
 
Kc600,Ja uzeo pre neki dan i stvarno sam prezadovoljan.5700 kosta.
 
Pitanje:
Drugaru je potreban SSD za kancelarijske potrebe,posto mu odlazi stari hdd na laptopu.Na ssd-u bi cuvao dokumente u vidu doc i pdf fajlova i sluzio bi kao sistemski pored toga.
Razmislja se oko Kingston A400 240Gb ili Verbatin VI550 256GB S3.Sta je bolje od ovoga,posto i nema neki izbor?

Imam verbatim u MBP ... dobar je
 
Ljudi, komplikuje te. On je napisao da nađem fix da promenim registry. Gde se traži fix? Znate li koliko ima po YT nekih uputstava, isprobao bar 10 i nisam u BIOS našao opciju za promenu. Gde da tražim sad fix? okačio sam iznad koja je ploča. Napisao da je AHCI = RAID kod mene, znači to je to?
 
Ljudi, komplikuje te. On je napisao da nađem fix da promenim registry. Gde se traži fix? Znate li koliko ima po YT nekih uputstava, isprobao bar 10 i nisam u BIOS našao opciju za promenu. Gde da tražim sad fix? okačio sam iznad koja je ploča. Napisao da je AHCI = RAID kod mene, znači to je to?

Sve sam ti lepo napisao, ne čitaš...
Na forumu ga tražiš u pretrazi, 100 puta već objašnjeno. I Fix je za Windows i to sam ti napisao NE za BIOS, samo se uradi poreko CDM ili registry-ja. A u BIOSU se onda stavi RAID i to je to.
Šta je tu komplikovano?
 
Da, bese i 120gb ssd za 1990 u emiju, sad je 4000 :(

Mnogo je skocilo sve


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tako je. Emmi je zvanično ugašen. Prodavnice se rebrendiraju u WinWin, a neke se gase.

Cene SSD-ova su trenutno jako visoke. Valjda će se normalizovati do kraja godine.
 
Nazad
Vrh Dno