Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Neka preporuka za klasičan što jeftiniji ssd od 1TB? Ne mora nikakav fenseraj jer će na njega ići instalacije igara i muzika (imam bekap).

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
prvi najjeftiniji na oglasima.imao baš u toj nameni onaj crucial prvi što je išao ispod 100e za 500gb pa odmah posle njega prešao na nvme za sve,nema razlike ali nikakve.i da hoćeš nećeš naći krš 1tb ssd,nisam ni čuo da tako nešto postoji...
 
Da nije 128 gb malo?

s10e on Tapatalk pro
 
Da ima za 3000 dinara 240 ili 256GB uzeo bi , ali cene su skocile zbog korone pa cu morati neki od 120 ili 128GB.
 
Meni je Windows sa programima zauzimao 40-50GB, 120/128 je sasvim dovoljno. Ima mesta i za poneku igru...
 
Transcend 120GB SSD220 TS120GSSD220S ima u web prodavnici sto znaci dodaj jos 300 dinara za postarinu?
 
Na zalost da, besplatno je preko 5k :( Ja porucio za klijenta 240GB i dodao dva ventilatora 8cm sto uvek treba. Doduse jos u utorak prosli, javili u petak da danas treba da salju, ceka se roba sa carine, sta li.
 
Stigao mi neki SSD sa Silicon Motion SM2246XT kineski sa kp sam narucio , jel dobar taj kontoler?
 
2.jpg

Ime modela SSD: B1-120GB (najverovatnije kineski model sa aliexpress) nisam uspeo da ga nadjem na alexpress.

Kontroler: Silicon Motion SM2246XT

Brzine SSD-a u prilozenom Attachmentu:

Capture.PNG

Cena 3100 dinara plus postarina , garancija 2 godine , prodavac neki lik iz Timocke Krajine , ne bih da reklamiram mesto , koga zanima moze na pp da me kontaktira.
 
Za sada mi ovaj NO name kinez sa Silicon Motion SM2246XT zavrsava posao , imam racun i garanciju , mogao sam bolje da prodjem ali sta sad , ovaj kontroler je iz 2015-2016 godine , ja mislim da je bese Sandisk Z400S 256GB model imao taj kontroler , nema veze ionako je na nekom starom laptopu iz 2011 cisto da ga malo ubrzam , kasnije ako kupujem 256GB necu sigurno ovaj kinez.
 
Šta se beše podešava za SSD kada se ubaci prvi put? Nešto treba da se promeni u BIOS, ali ne mogu da nađem u temi šta :(
 
Treba da se prebaci SATA mod na AHCI. Moraš prvo naći fix da promeniš registry vrednosti u Windowsu kako bi mogao da prebaciš mod i da ti prepozna sistem posle menjanja moda u BIOS-u. Ako nemaš već instaliran OS, onda samo promeniš u BIOSu i ubaciš sistem.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ili ako je već AHCI ne diraš NIŠTA!
 
Ja sam sada trazio ali ne mogu da nadjem.Da li moze mala pomoc u pitanju je tomahawk b450 max...Pre neki dan sam kupio i ne mogu da ase naviknem jos na ovaj bios.
 
Trebalo bi da je već u AHCI modu ta ploča.

Sent from my ASUS_I001DA using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam jednu dilemu, @Zeha bi rekao, "mi možemo da damo predlog a izbor je tvoj".
Ja bih Vas pitao šta bi ste Vi uradili,
prvo bih pitao šta bi ste izabrali: MX500 250GB ili KC600 256GB, oba za 6.600,00 din?
a drugo, ako uzmem SSD i oslonim se samo na njega, tj. da drljanje win-a, internet browsera-a, neki download i tako ...
da li je to pametno ili ne?
Pitam iz razloga pošto je savet da se određene aktivnosti prebace na HDD a ostalo ostane na SSD.
Šta bi ste Vi uradili, da li bi ste koristili SSD na takav način a ostaviti ovaj HDD što crkava recimo za download....
 
Sto se tice jeftinijih ssd znam da je crucial najbolji,e sad kakav je ovaj kingston nisam u toku.
Evo i od mene pitanje,uzeo sam m2,250gb,da li da pravim dve particije ili da bude jedna?
 
Htedoh uzeti neki ssd za thinkpad t430 ali ove cene 240gb za nekada 500 nisu realne... dodje mi da stavim evo 860 u njega 500gb i cao :-D
 
Ja sam uzeo evo860 od 500 gb za 9000 od mađara.

s10e on Tapatalk pro
 
Pogledajte prilog 286248

Ime modela SSD: B1-120GB (najverovatnije kineski model sa aliexpress) nisam uspeo da ga nadjem na alexpress.

Kontroler: Silicon Motion SM2246XT

Brzine SSD-a u prilozenom Attachmentu:

Pogledajte prilog 286249

Cena 3100 dinara plus postarina , garancija 2 godine , prodavac neki lik iz Timocke Krajine , ne bih da reklamiram mesto , koga zanima moze na pp da me kontaktira.
Mislim da si preplatio tog nekrštenog Fu Meng Čua.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Imam jednu dilemu, @Zeha bi rekao, "mi možemo da damo predlog a izbor je tvoj".
Ja bih Vas pitao šta bi ste Vi uradili,
prvo bih pitao šta bi ste izabrali: MX500 250GB ili KC600 256GB, oba za 6.600,00 din?
a drugo, ako uzmem SSD i oslonim se samo na njega, tj. da drljanje win-a, internet browsera-a, neki download i tako ...
da li je to pametno ili ne?
Pitam iz razloga pošto je savet da se određene aktivnosti prebace na HDD a ostalo ostane na SSD.
Šta bi ste Vi uradili, da li bi ste koristili SSD na takav način a ostaviti ovaj HDD što crkava recimo za download....

ostavio bi hdd što crkava za dl...a to da ćeš da ubiješ ssd je mit,nadživeće sve kompove koje koristiš i još koji preko...eno moj prastari samsung 830 kod drugara u htpc-u,ko više zna koliko upisa,radi kao sat.u par mašina imam samo ssd-ove,nigde problema.

nije sapun da se potroši,nije nikad ni bio,sve je to mit i širenje panike iz straha.
 
Pa ja sam 9000 platio u radnji kod nas i ssd mi stoji Jer sam skapirao da mi 500gb u Lapu ne treba :-D
 
ne crkavaju vise ni hard diskovi a ne ssd

Imam hdd u kompu koji ima bar 12 godina i status mu je perfect i excelent, SSD isto tako i ako oba rade torente, vuku online sadrzaje i sve zivo.
 
Nazad
Vrh Dno