Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Treba voditi racuna i tih 20-30% je na koju cenu...
Ako je to 2-3krsd a mogu birati za uredjaj od manje poznatog (zvucnog) proizvodjaca i 2-3 glavna proizvodjaca ja bi za te 2-3k uzeo onaj s imenom.
Da je to 20-30% 4-5k onda bi i te kako se udubio u procenjivanje onog jeftinijeg... ;)
 
Valja li Geil Zenith R3 128G ako ima dram cache, kontroler SM2256K i 16 nm TLC NAND SK Hynix? Pod pretpostavkom da nije promenjen hw u odnosu na model od 120G https://overclockers.ru/lab/show/78...opitelya-geil-zenith-r3-120-gbajt-gz25r3-120g .

Cena je kao za dram less 120G.

Ja sam ga narucio pa cemo videti,valjda je bolji od kingston a400,garancija takodje 3 godine.

U tehnomediji imate patriot burst sa dram 3700din,nije navedena kolika je garancija,pretpostavljam 2 godine al opet bolje od kingstona.

Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Pogrešan topic

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jeli OK varijanta Samsung QVO ssd ili ipak da se doda par hiljada za 860evo (mx500)?
Ne bi bio windows na tom ssd.
 
Ma jasta je!!!!!

Nema da se brines, neces ti to potrositi za zivota!

EVO ti je bolja opcija samo ako ti je vazan konstantan "golem" protok fajlova pri pisanju sa maximalnom brzinom.
 
Stigao mi je 970 EVO od 1 TB, sinoć sam instalirao Windows na particiji od 150 GB a na drugu sam već počeo prebacivati igre a onda ću i još ponešto.

Ranije (kad su bili manji kapaciteti) je bilo pravilo da se ne particionišu SSD-ovi, to se nešto promenilo u međuvremenu?
 
Particije pravite zbog lakše reinstalacije posle ili ima neki specijalan razlog još ?
 
Zar ne stoji i dalje pravilo da se ne particionišu zbog ravnomernog korišcenja/,,trošenja" memorijski čipova (read/write count)?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zbog lakše reinstalacije operativnog sistema samo. Mislim da ništa ne škodi SSD-u kada je particionisan. Moj Intel 545s je izdeljen na tri particije, nisam primetio nikakvu razliku mada ne bi ni trebalo da bude razlike.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Particije pravite zbog lakše reinstalacije posle ili ima neki specijalan razlog još ?
Da. Igre i drugo je na drugoj SSD particiji, i nije ugroženo ako bih reinstalirao sistem na prvoj particiji. Na primjer instalirao sam Windows LTSC da ga probbam, ako bi bilo problema vratio bih se na Windows Pro (zasad nema problema).
Koliko sam čitao nema nikakvih problema da se na modernim SSD-ovima i modernim operativnim sistemima prve particije na SSD-u. Zašto bi neko držao drajv od 1 TB na samo jednoj particiji ako mu je pri tome tu instaliran i OS?
 
Hmmm sjajnu ideju ste mi dali, neverovatno da mi to do sad nije padalo na pamet, naime narucio sam 1tb ssd i mislio sam da prodam ovaj moj trenutni 250gb ssd, ali zasto ne bih zadrzao taj 250gb da mi OS i programi budu na njemu, a ovaj od 1tb da mi bude samo za igre, i onda mi lakse za reinstal win-a kad mora, jedino se pitam, bilo bi mi lakse kad bih i programe i igre instalirao na taj od 1tb, a da na ovom od 250gb bude samo OS i drajveri, mada bih voleo da mogu i drajvere da instaliram na 1tb, pa kad menjam win da ne moram nista da podesavam, ali drajveri kolko znam moraju da idu gde je sistem, tako da OS i drajveri tu moraju biti, a programi tipa sony vegas, photoshop itd, njih mogu da stavim na 1tb, ali gde onda oni pisu registry, jel pisu na sistem, bez obzira gde su instalirani?
Eto, pokusavam da dobijem odgovor na to, sta je minimalno sto mogu da stavim na OS, samo OS i drajvere, a programe mogu bez problema da stavim na drugi ssd koji nije sistemski i nece nista da mu smeta? pitam se gde onda puni registry i sve te one stvari koje vremenom sjebu win, pa da mora da se reinstalira.
Ovako zelim sto manje stvari da imam na sistemu, da bih se sto manje zezao sa podesavanjima raznih programa i drajvera kad instaliram, pa ko je upucen u tematiku, ako moze da mi odgovori?
 
Mozda zbog toga sto valja prilikom reinstalacije windowsa odraditi secure erase ssd-a?

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
 
Pa kada reinstaliraš W u svakom slučaju moraš da reinstaliraš i programe sa druge particije
 
Pa ako je tako onda moram da reinstaliram i igre, pa sta onda tacno dobijam time? nista... i dalje ista zajebancija
 
Programi i igre smeštaju svoje stvari u App Data i Documents. Ili redovno bekapuj sejvove igara iz My Games foldera ili premesti ceo Documents folder na drugu particiji pa sistemu kaži da premeštena i da se stvari upisuju na tu drugu lokaciju jer Documents folder više nije na C, to je stari trik. Ima tutoriala po netu, prosto je...
 
Pa ako je tako onda moram da reinstaliram i igre, pa sta onda tacno dobijam time?
Ne moraš igre reinstalirati, samo prije toga sačuvaj sve sejvove (nažalost to nije standardizovano već ih igre bacuju u više foldera u C:/Users). Na novom sistemu samo vratiš sejvove na iste te lokacije i trebalo bi da radi. Ako je u pitanju Steam ili GOG igra trebalo bi da je još laške, posebno ako sejvove stavljaš na cloud.
 
Valja li Geil Zenith R3 128G ako ima dram cache, kontroler SM2256K i 16 nm TLC NAND SK Hynix? Pod pretpostavkom da nije promenjen hw u odnosu na model od 120G https://overclockers.ru/lab/show/78...opitelya-geil-zenith-r3-120-gbajt-gz25r3-120g .

Cena je kao za dram less 120G.

Hard Disk Model ID,GeIL R3_128GB
Firmware Revision,S0424A0
SSD Controller,Silicon Motion SM2258XT

Temperaturu prikazuje stalnih 40 stepeni,evo sad je upaljen,u sobi je niska temperatura,verovatno lose ocitava istu.
Zdravlje diska od razliku od kingstona a400 s11 koji je dobijen sa 99%,kod ovog je 100%.

Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
@amdpower pre će biti da nema sondu za temperaturu pa zato pokazuje stalno istu vrednost.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Steta za Geil R3. 128G, drugi kontroler, dram less, sto je i cena nagovestavala. Uklapa se u trenutnu ponudu svih ostalih proizvodjaca.

@amdpower
Hvala za info.
 
Steta za Geil R3. 128G, drugi kontroler, dram less, sto je i cena nagovestavala. Uklapa se u trenutnu ponudu svih ostalih proizvodjaca.

@amdpower
Hvala za info.

Nemam pojma dal ima dram,ali bolje radi od kingston a400,mada sto se tice benchmarka,rezultati su tu negde.
U ponudi se moze naci i patriot burst od 120gb sa dram,cena 2800 sa 2 godine garancije.
U tom cenovnom rangu cini mi se da i biostar nije los.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno