Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Drugari, ja sam naručio 256GB Geil Zenith R3 550/490MB/s, GZ25R3-256G za 3.700,00 dinara. Nadam se da će se pokazati bolje od A400. Garancija je 3 godine. Nisam ga još preuzeo. Da li sam za neki model mogao bolje da prođem ?
 
Black friday A400, 4700 din sa 5% popusta na plaćanje Intesa karticom.

as-ssd-bench KINGSTON SA400S3 13-Nov-19 3-08-18 AM.pngUntitled.png

AS SSD skor i ovo drugo prebacivanje sa Samsunga 850 Evo na njega (čisto da se vidi kako ide kopiranje).
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu da verujem koji preporod... ubacih danas ssd u n53jn ovo je bas baaaas osetno brze iako je sata 2 u pitanju... ps koliko gb i gde si uzeo?
 
Imam 2 A400, jedan 250 i jedan 120GB, već nekih godinu dana, nikakav problem nemam, nisu usporili a health je 98% mada taj health nije uopšte merodavan za SSD health.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Čuli ljudi negde ne valja i sad kao ne valja. :)

A400 i jeste niža klasa, ali radi. Radi kao i ostala niža klasa. Treba ga uzimati samo ako se povoljno nađe, jer ima i drugih-boljih sada u tom rangu. Postao je popularan jer je jedno vreme bio jedini koji nije bio kompletna nepoznanica i često prvi ssd koji su ljudi koji prelaze sa hdd-a uzimali - pa je bio na ok glasu.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem sto bi rizikovao neko za sistemski drajv taj Kingston kad postoji toliko stvari na internetu kako crkava, pogotovo ostali SSDovi sa Phison S11. Svaki SSD ima taj rizik, jos ga povecavas sa tim shit kontrolerom
 
Ako mene pitaš, onaj A400 od 480GB nije za sistem. Samsung 850 Evo je sistemski.
A400 je za igre. Jer je sad trend da igre imaju minimum 30GB, a ove AAA i preko 50-70GB.
 
^ +1

Uzeo Gigabyte 120GB kada je bio na akciji za 1990 za bratanca posto se zalio da se sporo pokrece Fortnite (nije lagao, pali se u minutima), zauzme oko 60-70GB samo to
 
Jea ali mislim da prosecan korisnik u Srbiji koji uzima ssd nece da prebacuje steam library na SSD nego ce da stavi Windows zato sto je cuo da se bootuje brze. I naravno uzece najjeftiniji, A400 250gb je 3k trenutno na akciji.
 
Uzeo sam i ja pre neki dan Kingston A400 480GB. Isti model, samo od 240GB, radi odlično u laptopu srednje-niže klase par meseci.
 
Mene ispalili u Giga**** za Transced s230 pa sad opet nešto gledam. Treba mi za laptop, windows, autocad, civil 3d i office bi bili na njemu. Da ipak jurim neki samsung evo? 2.5' mi treba, 256 gb je minimum

Tapatalk pro using S10e
 
Jea ali mislim da prosecan korisnik u Srbiji koji uzima ssd nece da prebacuje steam library na SSD nego ce da stavi Windows zato sto je cuo da se bootuje brze. I naravno uzece najjeftiniji, A400 250gb je 3k trenutno na akciji.
Ja uzeo pre tačno godinu dana, baš za tu namenu, jer mi je HDD crkao. I baš zato što je bio najjeftiniji. I radi prema očekivanjima.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
A400 nije toliko los koliko ga pljuju al ajde,mislim da ima i gorih.
Po meni best buy su biostar,geil,patriot i eto ja nesto volim gigabyte.
 
I meni rade 2 A400 veće duže vreme sa gomilom upisa ali jesu spori naspram boljih. Sve se svodi na odnos pare/muzika.
 
Nazad
Vrh Dno