Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Ako nekoga zanima, relativno OK cena za porucivanje sa Amazona, pretpostavljam da ide preko DHL Express-a, uracunata spedicija i carina/PDV (IMport Fees Deposit, znaci nema dodatnih troskova preko toga sigurno).
Shipping je maltene isti bilo za 1 ili 2 SSDa. Ne moze vise od 2 da se poruci :(

510e izadje po danasnjem kursu, 255e po 2TB. Za jedan komad je 66GBP slanje+import fees deposit, znaci izadje 271e.
Moze to i bolje naravno, ako budete tamo kada lokalna radnja ima sale za isti - bio je 220e u MediaMarktu u Nemackoj, nestao je za manje od 20 minuta :) Znaci ispod 200e sa VAT Refund.
 

Prilozi

  • Amazon_SSD.jpg
    Amazon_SSD.jpg
    383.5 KB · Pregleda: 240
Poslednja izmena:
Koja ti je ovo verzija vindovsa????

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Uzecu Kingston A400 120gb u emiju pa sta bude! Jel mi se moze javiti neko ko se razume u eksterne hdd-ove? Ne mogu da nadjem temu za to, a treba mi pomoc koji da uzmem, moram danas da izaberem.

Ja sam sa svim WD externim 2,5" HDD ima dobro iskustvo.
Evo i sad koristim jedan od 2TB.
Jedino je bitno da ti je HDD USB3.0 i da ima samo jedan kabl (naponski i data su jedan kabl).
 
Uh, sad sam gledao specifikacije laptopa HP Probook 4540s i ispada da je on SATA II. U teoriji je citanje i pisanje na SATA II do 300mb/s a na SATA III do 550/500mb/s. Kakva je realna razlika izmedju SATA II i SATA III u ekspoloataciji i koliko se ocekuje poboljsanje u brzini u odnosu na HDD 5400rpm koji je vec na laptopu?
 
Tih 5xx/5xx MB/s R/W na sata3 je teško ostvarivo u praktičnom radu, ono što je bitno je vreme pristupa, a to ćeš dobiti i na sata2.

Ja sam na core2quad mašini prešao sa 7200rpm hdd na budžet ssd, razlika je nebo i zemlja - kao da sam dobio novu mašinu.

Sent from my ASUS_Z010D using Tapatalk
 
@vlnikolic
SATA II sa SSD-om je dobitna kombinacija (za masine/chipsetove koji podrzavaju max Sata II jelte). Ne casi ni casa - IOPS-i su bitni a ne seq. brzine per se.
 
Velicina je bitna, VE LI CI NA, a bitno je i ime... Intel i Samsung to znaju odlicno ... ;)
 
@vlnikolic
SATA II sa SSD-om je dobitna kombinacija (za masine/chipsetove koji podrzavaju max Sata II jelte). Ne casi ni casa - IOPS-i su bitni a ne seq. brzine per se.

Nadam se da ce biti tako, samo da ovi iz Emmi-ja krenu da nabavljaju diskove, porudzbijna od petka je jos uvek u obradi a pisalo je da je rok isporuke 6 dana. Videcemo sta ce biti.
 
30.11.2018 stizu ssd-ovi koje ste porucili kod njih u radnju ;)
 
Eh kad bi tako funkcionisalo da se moze naruciti koliko god se stigne za te dane popusta i posle iako nema, da se uveze i resi za sve koji su porucili pa nek bude i za 15 dana. Hocu reci da nema nigde na black friday da nesto nema da se poruci po toj ceni, odnosno da je nestalo.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Nadam se da ce biti tako, samo da ovi iz Emmi-ja krenu da nabavljaju diskove, porudzbijna od petka je jos uvek u obradi a pisalo je da je rok isporuke 6 dana. Videcemo sta ce biti.

Ono sto je daleko bitnije od SATA2/3 price - jeste AHCI mod. Dakle ukoliko imas plocu koja ne moze da enable-uje AHCI mod za SATA granu, onda ce raditi u IDE rezimu, sto je o dalje mnogo bolje od mehanickog diska, ali avaj zaista degradira. Npr. ja imam jednu govnjivu Asus plocu sa Core2Duo CPU koja tako radi, iako je u BIOS-u toboz' podrzano "direct mode" ili kako ga vec krste. Govnari pocev od Intel-a preko proizvodjaca MoBo, ali ajde to je bilo pre skoro 10 godina aktuelni hardware, niko nije znao za SSD i AHCI.

Sto se tice Emmi-ja, i ja cekam ove Intel SSD-ove, polako kad stigne, nigde mi se ne zuri :) Pise 1.12 ocekivani rok realizacije za moj nalog. Videcemo..
 
Pozdrav svima. Treba mi pomoc da odaberem SSD. U principu nisam zahtevan korisnik i da napomenem da mi treba iskljucivo za linux . U racunaru vec imam jedan SSD https://www.transcend-info.com/Products/No-715 koji sam kupio pre jedno 3 godine ,na njemu mu je win10. Uradio sam test sa crystal disk (video sam preporuku u temi Proverite kako vam radi SSD) i kada uporedim sa rezultatima ostalih clanova cini mi se da je dosta spor.benchamr.png Ali bez obzira na to ja sam zadovoljan. Dvoumim se izmedju https://www.emmi.rs/ssd-ssd-sata3-128gb-siliconpower-a55-3d-nand-550-420mb.11.html?productId=64556 i https://www.emmi.rs/ssd-ssd-sata3-120gb-wd-green-series--545mb-s.11.html?productId=70559. Sto se tice cene dao bih do 3500din.
 
Pozdrav svima. Treba mi pomoc da odaberem SSD. U principu nisam zahtevan korisnik i da napomenem da mi treba iskljucivo za linux . U racunaru vec imam jedan SSD https://www.transcend-info.com/Products/No-715 koji sam kupio pre jedno 3 godine ,na njemu mu je win10. Uradio sam test sa crystal disk (video sam preporuku u temi Proverite kako vam radi SSD) i kada uporedim sa rezultatima ostalih clanova cini mi se da je dosta spor.Pogledajte prilog 261243 Ali bez obzira na to ja sam zadovoljan. Dvoumim se izmedju https://www.emmi.rs/ssd-ssd-sata3-128gb-siliconpower-a55-3d-nand-550-420mb.11.html?productId=64556 i https://www.emmi.rs/ssd-ssd-sata3-120gb-wd-green-series--545mb-s.11.html?productId=70559. Sto se tice cene dao bih do 3500din.

Laki pogresnu brzinu gledas, tebi i svima nama treba sto bolji (visi) 4K i sto nizi acc. time, ostalo je sve jos uvek manje bitno izuzev ako vec imate 1-2TB ssd-ove umesto hdd.
 
U G*****on-u Kingston A400 480GB za 8000 dinara ali pise da ga nema na stanju [emoji848].

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Sutra mi stize Kingston A400 120GB, posto se ne razumem u ssd-ove sta prvo da uradim da proverim dal je sve uredu, neki program ili tako nesto? Znam samo za hd senitel al ne znam radi li to i za ssd.
 
U G*****on-u Kingston A400 480GB za 8000 dinara ali pise da ga nema na stanju [emoji848].

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Hehe ja uzeo poslednji danas :) dok sam bio u radnji tih 5-6 minuta dva puta zvali da im posalju SSD prvi su iz Kv a drugi poziv nisam cuo odakle je...posle sat vremena proverim na sajtu i pise nema vise na stanju. U principu jeste A400 bar dve generacije ispod Evo 860 i sl.ali 500gb za te pare tesko da se moze naci. 16 dinara po gigabajtu ako sam lepo izracunao...
 
Sutra mi stize Kingston A400 120GB, posto se ne razumem u ssd-ove sta prvo da uradim da proverim dal je sve uredu, neki program ili tako nesto? Znam samo za hd senitel al ne znam radi li to i za ssd.

Ma samo mu "nalupaj" windows i cepaj. Moras da mu izbrises particiju na kojoj ti se trenutno nalazi windows jer moze da se zbuni prilikom podizanja OS-a. To najlakse mozes da uradis u delu gde se prave particije u toku same instalacije...ako ti bude nesto nejasno pitaj a mozes i mene na P.M. ako ti niko ne odgovara.
 
HA?!
Stize nov i prazan ssd.
Sta da brise, sta da se zbunjuje?

@ki111er Samo stavi ssd, u biosu ploce podesi da je ukljucen ahci, neka win (kojigod) odradi svu instalacije svega sto mu treba, ne brisi none male particije sto win napravi, trebaju mu, kad sve odradi win nastavi sa instalacijom drajvera i vozi masinu ko sto si i do sada...
NEMOJ da podesavas nista, kakav god "tutorijal" za "podesavanej i ubrzavanje" ssd-a, star xy godina da nadjes na netu NEMOJ da ga primenis.
 
E a video sam da moze nesto da se klonira windows koji mi je u C na ssd. Pa jel mi je mozda bolje da ga kloniram?
 
Nije ti bolje, uradi sve iz pocetka da ne bi bilo problema i da opet ne bi dizao sistem.
Nakon sto sve instaliras, mozes snimiti backup da ne moras neki drugi put sve iz pocetka dizati...
 
Aha dobro znaci stavim windows na usb, ukljucim ahci i instaliram ga na ssdu. Sta da radim onda sa ovim windowsom sto mi je na C? Jel ga moguce obrisati a da ne izgubim stvari koje su mi tamo?

Ili da ga ostavim tamo da bleji za svaki slucaj?
 
Poslednja izmena:
Ki111er je verovatno na tu particiju mislio da treba da je obrišeš da se ne zbuni

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno