Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

@alfaunits, nije samo to.
Da objasnim svima zasto smatram da je intel 545s bolji od crucial mx500, a na 512gb kapacitetu bolji i od samsung 860evo (u sustini to se tice seq upisa, ali i cena je bitna). Ima nekih osobina ponasanja ssd koje nisu odrazene u gore navedenom testu. Naprimer TRIM 545s 3 puta brze odradjuje od 850evo (zasluga intel FW), uz to ima i 3 puta manji uticaj na perf dok traje TRIM (uz to da samsung je medju boljima u tim perf), a crucial mx300 radi jos 2 puta brze TRIM od intel'a, ali perf padaju do 0, t.j. ima friz sistema dok traje trim (nije cesto da neko brise velike fajlove, ali ko radi sa foto\video - desava se cesce). Kod mx500 TRIM takodje frizuje i to mnogo duze od mx300 (t.j. brisete fajl od 30-tak gb i 4-5 sekundi vam ssd\sistem trokira), a uz to za razliku od 545s nema ni idle gc (nepozeljan rad u sistemima gde nije moguc trim). I intel 545s ima malo napredniji kontroler od crucial mx500 (sm2259 vs sm2258). U sustini sve to nije toliko bitno za obicne korisnike, ali eto. A sad samsung: kod 860evo je doslo da zamene konfiguracije nand, pa 500gb model 860evo je sporiji od istog modela 850evo (seq upis izvan scl cache ~300 vs ~500; opet bitno za one koji cesto ganjaju velike fajlove). T.j. u seq upisu i mx500 i 545s su bolji od 860evo na 500gb kapacitetu.
 
Poslednja izmena:
Eno Black Friday u E**i-ju i ti Inteli 545s za fine pare.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
To sto ne salju u Srbiju i nude i za dzabe, nam ne znaci nista...
U emiju je odlicna ponuda ovaj intel, cini mi se da nema bolje od toga.
 
Ja cu vala da uzmem ovaj SSD, nadam se da ga imaju na stanju.
 
Ja narucio u web shopu. Do juce je namera bila Samsung 860 EVO, ali po savetu prijatelja sam se odlucio za Intel.
Upravo mi stize mail od prodavca
"Poštovani,

Vaša porudžbenica je u obradi.
Roba koju ste poručiili trenutno nije dostupna na našem lageru i poručena je od dobavljača.

Očekivani rok isporuke je naznačen na našem sajtu.
Naknadno ćemo Vas obavestiti ukoliko dođe do prolongiranog roka za isporuku poručene robe."

Videcemo na sta ce ovo izaci ;)
 
To sto ne salju u Srbiju i nude i za dzabe, nam ne znaci nista...
U emiju je odlicna ponuda ovaj intel, cini mi se da nema bolje od toga.
Znam, ali ocekujte ovakve cene sire od USA, bice uskoro i u EU, a neko od njih ce i slati za Srbiju ili vam neko iz EU moze doneti.
Vec ima u MediaMarktu za 220e 2TB Crutial MX500.
 
Ja narucio u web shopu. Do juce je namera bila Samsung 860 EVO, ali po savetu prijatelja sam se odlucio za Intel.
Upravo mi stize mail od prodavca
"Poštovani,

Vaša porudžbenica je u obradi.
Roba koju ste poručiili trenutno nije dostupna na našem lageru i poručena je od dobavljača.

Očekivani rok isporuke je naznačen na našem sajtu.
Naknadno ćemo Vas obavestiti ukoliko dođe do prolongiranog roka za isporuku poručene robe."

Videcemo na sta ce ovo izaci ;)

Ja sam hteo online da narucim ali razmisljam da je mozda bolje da odem licno, da pogledam ja da li je sve ok pre nego sto uzmem.
 
Prilikom narucivanja sam naznacio da hocu da preuzmem u radnji pa cu tamo na licu mesta da pogledam o cemu se radi. Ako sam dobro razumeo oni te diskove nemaj una stanju tako da ne mogu da se kupe direktno u radnji.
 
Tako je. Zvao sam ih da pitam, proverili i kazu da moraju da poruce od dobavljaca tako da sam narucio online na kucnu adresu.
 
Ista situacija, kazu do 5 dana se ceka, nemaju nista na stanju. A posto me mrzi da cekam, sudeci po cenama koje newegg daje za Black Friday, bice jos prilike da se taj ssd uzme jeftino :)
 
Piše na sajtu da je 6 dana rok za isporuku.
Ja naručih upravo ovaj od 256GB... Cena je slična kao za A400, a garancija je duža za dve godine ako ništa drugo.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Drugar koji radi kao serviser racunara mi je dao savet u vezi diskova, a na osnovu njegovog iskustva, da je za ssd pored performansi najvaznija garancija. Mozda cak i vaznija od performansi. Sve crkava od Samsunga do Adata i drugih lowend diskova.
 
Porucio sam i ja, meni je rezervisan.
Ma znam alfa, nego se samo smorim kad vidim dobru cenu i onda pise doesn't ship to Serbia. :D Nasao sam i evo 860 240gb za 45 dolara na nekom sajtu al dzabe mi.
 
Ja cekam iskreno 4TB po dobroj ceni, jer vec imam 2TB (2x1TB tj. u ovom laptopu) i imam vec manjak prostora :(
Tada mogu i drugima da porucim, SSD je, nece biti problem :) Samo nece to skoro, 4TB se ne da nesto. Najbolja cena je ~550e sa nekog francuskog sajta.
 
Znas ti mene, samo da to u praksi radi dobro ;)
 
Ee ljudi ne razumem se u SSDove uopste, al evo ovi popusti me privukli da i ja mozda uzmem ssd. Imam hdd koji sljaka evo vec 8 godina, malo je spor pa bi mi dobro dosao ssd.

Imam ovu maticnu GA-970A-UD3P (rev. 2.x), ima sata 2 pa oce li moci uopste ovi ssdovi da rade posto na njima pise sata 3? Ako moze onda pretpostavljam da ce biti sporije al opet bi trebalo da se primeti ogromna razlika nego na hddu?

Evo nemam pojma koji da narucim izmedju ova dva:
Kingston A400 120gb
https://www.gigatron.rs/ssd/kingston_ssdnow_120gb_25_sata_iii_a400_serija__sa400s37120g-103753
Intel 545s 128gb
https://www.emmi.rs/ssd-ssd-sata3-128gb-intel-545s-550-440-mb-s.11.html?productId=78942

Vidim dobre recenzije za ovaj kingston, a za ovaj intel ne vidim nigde nista pa nzm da li stvarno vredi dodati hiljadu vise zbog duze garancije?
Sta je uopste ovo 3d tlc? Evo citam na netu al ne shvatam uopste...
 
Radice ali na SATA 2 brzinama, do 250MB/s. Ali ce opet biti drasticno brzi od bilo kog hard diska. Intel je bolji i vredi dati hiljadu vise zbog duze garancije takodje. Mada ni sa A400 nema greske sa 3 god. garancije.
 
Ee ljudi ne razumem se u SSDove uopste, al evo ovi popusti me privukli da i ja mozda uzmem ssd. Imam hdd koji sljaka evo vec 8 godina, malo je spor pa bi mi dobro dosao ssd.

Imam ovu maticnu GA-970A-UD3P (rev. 2.x), ima sata 2 pa oce li moci uopste ovi ssdovi da rade posto na njima pise sata 3? Ako moze onda pretpostavljam da ce biti sporije al opet bi trebalo da se primeti ogromna razlika nego na hddu?

Evo nemam pojma koji da narucim izmedju ova dva:
Kingston A400 120gb
https://www.gigatron.rs/ssd/kingston_ssdnow_120gb_25_sata_iii_a400_serija__sa400s37120g-103753
Intel 545s 128gb
https://www.emmi.rs/ssd-ssd-sata3-128gb-intel-545s-550-440-mb-s.11.html?productId=78942

Vidim dobre recenzije za ovaj kingston, a za ovaj intel ne vidim nigde nista pa nzm da li stvarno vredi dodati hiljadu vise zbog duze garancije?
Sta je uopste ovo 3d tlc? Evo citam na netu al ne shvatam uopste...
Možda ti ovo pomogne u odluci da li da kupiš Intel ili ne
https://communities.intel.com/thread/125332

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Problem je što Intel 545s nikad nisu ni bili u ponudi pa su verovatno uvezli manju količinu i sad se čeka.
 
Valjda su ispravili ovaj bug intel-a 545s . "Unfortunately, as stated, the drive failed when we were running our productivity disk capture. This happened in a fully repeatable fashion, where the only recovery of the system was a hard power cycle (pulling the power cord or holding in the power button). Windows 10 would be unable to reboot or shutdown itself, even with the drive tested as a secondary drive. Until Intel patches this bug, we can't reccomend this drive for purchase." (storagereview.com)
 
E *mjau**mjau**mjau* ja poručio ovaj od 512gb

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Eto ispade da intelov nije valjan, a ovog a400 nema vise u gigi rasprodato. Izgleda da ipak necu nista ni uzeti :/
 
Uzecu Kingston A400 120gb u emiju pa sta bude! Jel mi se moze javiti neko ko se razume u eksterne hdd-ove? Ne mogu da nadjem temu za to, a treba mi pomoc koji da uzmem, moram danas da izaberem.
 
Nazad
Vrh Dno