Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

naravno ne onaj fazon da daje 1000 lumena 10 minuta :)
 
vidite, ja na najslabijem modu od 3 koja postoje vozim nekoliko vecernjih voznji po sat dva. Ne mozemo ocekivati od ove sprave od 12$ da drzi 8 sati 1000 lumena. Kazem, u naseljenom mestu, najslabiji mod je sasvim dovoljan za 5-6 sati voznje
ako planiram da vozim na 1000 lumena 5 sati u torbici ponesem eksternu bateriju koja ce da dopunjava i resio sam problem.
mislim da je ovo top ponuda za rekreativnu voznju ako uzmemo u obzir da brendirane svetiljke kostaju 50-100EUR

EDIT: Veceras u kuci pustam na test najjaci mod da vidim koliko drzi
 
znam koliko kostaju lampe koje sijaju 1000 lumena, ovo je onda amazing deal ako stvarno sija 1000 lumena, sumnjam da bi kinez radio na svoju stetu :)
Rekoh da sija otprilike 300 lumena, sto je i vise nego dovoljno,
jer nije ni potrebno 1000 lumena samo bi previse brzo trosila lampu
Ja sam od dog brenda porucio pre pola godine ovaj model, najmanji od ponudjenih za 6eur....ni priblizno takvih nema kod nasih kineza....

Ta mi se jos vise svidjala zbog polozaja na kormanu, ali nekako nisam bio siguran kakvo svetlo baca pa sam uzeo klasiku.
Kako baca svetlost, koliko moze da dobaci, daj neku sliku?
 
I ja sam uzeo ovu bas zbog tog polozaja na kormanu, bacicu koju sliku veceras.
 
Odavno led od 1000 lumena nije nikakva skupa tehnologija, nego plaćaš brend i (ne mnogo) veći kvalitet. Upoređivao sam par tih kineskih malo boljih sa onim brendiranim lovačkim. Sija to oko 1000 lumena bez problema i, makar ove metalne, nema šanse da se pregreju dok voziš. Kad se stoji u mestu se zagreju, ali opet, ni to nije nešto baš da gore.
 
Hahaha :)
Imam to na nekom dečjem bajsu. Korektno je kao informacija da si tu na putu, u parku :)
 
Mnogo staklica ima pa nije lose da se tako ukljuci nocu jedino to, a inace da je bilo crno uzeo bi
 
Da i jos nesto kod ovog mog modela moze da se bira dali ce raditi jedva, dve ili sve tri diode (blinkanje se podrazumeva) . Type C je punjac sta mi je takodje bilo presudno.
 
Meni takav kada ide u susret izaziva slepilo i samozaustavljanje :)
Ako ne voziš u nekoj divljini po mračnoj, oblačnoj i kišovitoj noći, stvarno ne vidim potrebu za takvim svetlima.
Imam ja možda i jače od toga za glavu, ali za ne znam za koliko godina, sam ga možda tri puta uključio na jačem modu, pomenuo sam več uslove. Držim ga inače stalno u torbi zbog terena, zavlačenja, raznih popravki, pecanja pa i bicikla kao dodatno (nijednom upotrebio do sada)...
 
Meni takav kada ide u susret izaziva slepilo i samozaustavljanje :)
Ako ne voziš u nekoj divljini po mračnoj, oblačnoj i kišovitoj noći, stvarno ne vidim potrebu za takvim svetlima.
Imam ja možda i jače od toga za glavu, ali za ne znam za koliko godina, sam ga možda tri puta uključio na jačem modu, pomenuo sam več uslove. Držim ga inače stalno u torbi zbog terena, zavlačenja, raznih popravki, pecanja pa i bicikla kao dodatno (nijednom upotrebio do sada)...
Veruj, treba i po gradu, bar u NS jer da se ne izražavam na forumu, ne fermaju bicikliste ni najmanje, sto pesaci sto drugi ucesnici u saobracaju, a pesaci najiritantniji... Da nogu sirenu sa auta bi stavio umesto zvonceta.
 
To je drugi problem :)
Ja govorim o ometanju nas ostalih učesnika, mada uglavnom retko naletim na te logoraške reflektore, ali naletim...
 
Ima neko savet koju lampu uzeti, meni treba bas jaka bas bas, jer vozim po mrklom mraku nekada, sumi itd. Koristio sam neku Soonfire ali sam je poklonio burazeru, sad nide ne mogu naci slicnu, ili jacu :)
Ako neko ima savet za neku opasnu lampu nek pusti link u dm,
1000019838.jpg
 

Prilozi

  • IMG-2df40979b44595c1e3c35af1ddd9c69f-V.jpg
    IMG-2df40979b44595c1e3c35af1ddd9c69f-V.jpg
    78.9 KB · Pregleda: 64
ja mogu dati savet sa opasnu, ali je opasna i cena :D

bolje reci koliko bi dao max novaca za nju :)
 
Nasao sam ti istu za 2800. Ne znam jel smem okaciti link
 
ja imam ovu, platio sam je po full price (40$), neki pesaci su mi se zalili da ce oslepeti, ja im kazem pa nemoj da gledas u lampu...


dobar popust

edit: 45$ tacnije, pre nesto vise od 4 godine

Untitled.png
 
Oglas je parkiran. Nemaju na stanju i fer je da ne bude aktivan.
 
Bas je dosta poceo da mi preskace srednji pogon i ne znam do cega je. Nije onako da zapnem pa da prokliza nego tako po malo cap cap

Fora je sto mi slomljen sifter i ne mogu pozadi da promenim brzinu da bi video da li je ta kaseta jer se to desava na sva tri kod prednjeg pogona 🤔

A ovaj u servisu je rekao da ce mi resi taj sifter i to sve za 1000 din, tj. da promeni sifter dok ovaj problem nije postojao

Tako da ne znam jeli je se izlizao taj zupcanik na kom je ostao lanac pozadi, ili je sam lanac ili se pogon nesto olabavio
 
Prvo promeni lanac, a verovatno ces morati i kasetu.
Koliko se secam imas neki bicikl loseg kvaliteta, tako da nista cudno, to brzo dolazi na naplatu
 
@Nes* meni se to sa preskakanjem dešava na starom MTB, na kome je riknula ručica zadnjeg menjača.
Kaseta i lanac su praktično kao novi. Imaju dosta godina, ali maks 2.500km.
Nova ručica je 2.400 dinara, pa je nisam zamenio, ali mislim da ću to da odradim u nekom trenutku, da ga kompletiram.

--------------
Rezime kupovine polovnog bicikla, od koje sam bežao godinu dana.

Pre neki dan smo rasklopili moj Cube Cross Race Pro, kupljen polovan na Cikloberzi, tip koji drži servis preko 30 godina, i danas vozi ozbiljne distance, kaže da je bajs prešao maks 1000km (ja sam napravio 200 do tog trenutka). Otvorili smo sve ležajeve, napunili sa LPD 2. Unutra je bila neka plavičasto/zelenkasta mast, na dodir, kao neka krema za ruke, on kaže da sa tim može da se vozi 10-15 hiljada maks (što je većini zapravo i dovoljno za mnogo godina), ali da je to mast za konzervaciju tj dok bicikl ne krene u upotrebu i da je bolje da se ne vozi tako, jer se delovi ubrzano habaju.

Jedan disk je bio malo kriv, ali kaže, vidi se da je nov i da je to sasvim prihvatljivo za 105icu. Ispravio ga iz 10-15 poteza nekim klještima.

On dovlači i polovne bicikle od preko, uglavnom top klasa drumaša, budži, sklapa, improvizuje, sređuje karbonske ramove, ima tamo nekoliko DuraAce šamaraljki, menjača, koje je krpio posle padova. Kad sam mu rekao koliko sam platio bicikl, zakolutao je očima, pa što nisi tražio savet pre kupovine?! Kad smo ga rasklopili, sve novo, kaže vredi bar 20% više nego što sam ga platio. Tako da sam na kraju, na blef, izgleda baš dobro prošao.

Kada je video kako vozim, digao mi je sic bar 3-4cm, mislio sam da neću moći da dohvatim zemlju prstima, ali sve OK. Ne osetim neku razliku na nogama, ali mi je danas bilo teško da nadjem poziciju na sedištu. Verovatno i sedište sada treba malo da prilagodim.
 
Nazad
Vrh Dno