Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Ja i njihovoj radnji nisam nikada ni video Shimano 105 uvek neki microshift
 
https://www.decathlon.rs/drumski-bi....html#/demodelcolor-8502389/demodelsize-200xs
Odaberes L velicinu i vidis 2 na Karaburmi.

A zapravo imaju ovaj model sa menjacima kao Shimano Tourney na kom se brzina menja palcem

Sa Shimano opremom vise ne proizvode ovaj model, razumem, verovatno im se ne isplati vise, smanjuju troskove, samo nek srede sajt bar
 
Daleko od toga da branim Decathlon, ali na sajtu piše da nema taj model.
Da li si proverio bar code/SKU proizvoda na Kataburmi?
 
sta sve nema u co.uk….
 
Daleko od toga da branim Decathlon, ali na sajtu piše da nema taj model.
Kad izaberes velicinu L pise da imaju 2 na karaburmi, i stvarno imaju 2 ali ne sa tom opremom.
Ovaj prodaje model sa shimano 105, ako je sve ok za ove pare odlicna prilika. Jeftiniji 300 evra a oprema neuporedivo bolja.
 
Da, sad vidim, mora da se izabere veličina, što znači da ih je možda bilo i toku prošle godine 😂
Ne mogu da kažem da mi je žao što sam propustio Triban.

Da li ti je potreban bicikl u veličini M ili L?
Ja za malo da uzmem XL, jer sam blizu granice. Pa nikad bolja odluka da načekam L.

Jutros krenulo skupljanje martovskih kilometara 😊

Moram da nabavim neki nosač bicikla za kola. Malo mi je cimanje da ga ubacujem od nazad u gepek, posebno sa mokrim točkovima.
 
Na granici sam M i L. Zato moram da probam pre kupovine,
Inace neko je napisao da ceka njihov gravel model. Ima ga na karaburmi iako na sajtu pise da nema nijedan. Mislim da je XL

 
Ja sam to pomenuo. Čekao ga prošle godine i bio na NBGD u prodavnici. Na Karaburmi nisam bio.

Ali to je rešeno... Uzeo Cube Cross Race Pro.

Nov sam u ovoj vrsti biciklizma, ali sam tražeći za sebe, na više mesta pročitao, ko je na granici, bolje da uzme manji. Kao, udobnije je. E, da, M, L i ostalo ne znači mnogo, već gledaj dimenzije rama. Ima brendova gde je L 53cm, a moj L je 58cm. A opet ni ti brojevi sami po sebi nisu dovoljni, dok ne sedneš na bajs, u položaj za vožnju i kažeš to je to.
 
kako ljudi rucno da prebacim voznju sa garmina 840 na garmin connect na mobilni ? nigde ne mogu naci opciju upload??
 
sync
 
nisam nikad brisao :)

probaj da nakacis edge na komp preko usb, stavis mass storage, pa u activity folderu pronadjes po datumu taj activity, prebacis na komp, pa otvoris garmin connect u browseru i ides import, pa taj file.
 
Ta vožnja bi i dalje trebala da bude u garminu
Instaliraj garmin expres i možeš preko njega da prebacujes ili pregleda fajlove na garminu
 
Ne služi.

Stvarno interesantna stvarčica sa aliexpresa, ovo je davno trebalo da se pojavi.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $12.84 70%OFF | ThinkRider Bike Light 5000mAh Battery Bicycle Light 4 Models MTB Front Lights Hanging Version Ultralight Cycling Flashlight
 
Iskače mi po aliju već 2 mesea i odbijam da je kupim, a mislim se da li bi trebalo :D
Mislim da je lampa čista glupost zbog ugla i snage, a baterija ko baterija, osim što je na zgodnom mestu.
Ja imam onu što je za 1x18650, mala je, ali taman može da posluži da spasi stvar za telefon ne neki period
 
Iskače mi po aliju već 2 mesea i odbijam da je kupim, a mislim se da li bi trebalo :D
Mislim da je lampa čista glupost zbog ugla i snage, a baterija ko baterija, osim što je na zgodnom mestu.
Ja imam onu što je za 1x18650, mala je, ali taman može da posluži da spasi stvar za telefon ne neki period
Ovo je više za drumase i garmin, pošto je originalna dodatna baterija za garmin čitavih 180$ i to bez ikakve lampe


Ima li dobrih klasičnih bat lampi za bajs, ne varijante sa USB punjenjem, uzimao neko?

USB varijanta - ovo mi se čini jako dobro https://vi.aliexpress.com/item/1005005937076593.html?gatewayAdapt=glo2vnm
Ja imam ovu lampu
Malo čudno rasipa snop ali je sasvim dobra.
Radi i kao power bank uz otg kabl
 
Takodje istu imam i potvrdjujem da je dobra, ako je usb c onda ne treba nikakav dodatni kabal da bi sluzila kao eksterna

Mene muci zadnja, ne mogu da nadjem neku sa vecim kapacitetom baterije koja bi mogla da isprati prednju, uglavnom zadnju putnim dva tri puta dok se prednja potrosi.

Cak sam trazio da dok je na nosacu, imam slobodan pristup usb prikljucku kako bi iz torbice koja je ispod sedista punio zadnje svetlo ako se isprazni u nezgodno vreme
 
Poslednja izmena:
Bilo je reči o onom Crnogorcu što ide biciklom za Kinu. Nedavno je imao čeoni sudar sa motorciklistom u Indiji. Biciklista uredno vozio uz levu ivicu kolovoza, a motorciklista naopačke, uredno uz desnu, jer mu je tako bilo zgodno u tom trenutku. Biciklista gledao u navigaciju na mobilnom, a Indijac je takođe negde gledao i bum. Srećom, biciklisti nije ništa, ali je uništio biciklu. Sada skuplja donacije za novu. Ja mu uplatih 10 evra.
 
Da se pohvalim, uzeh za pocetak nove sezone Capriolo Level 9.5. Model iz 2021 godine.

Imali su u radnji i neki najnoviji LC 9.5 iz ove godine, medjutim ovaj je bio na popustu 60.000, dok je LC bio 70.000. Kako mi je prodavac rekao, bitna razlika je sto LC ima rockshock vilu, sto najvise dize cenu. Ostalo je sve manje-vise isto. Da li sam pogresio, na vama je da procenite, meni se iskreno ovaj svideo i nije mi bilo vredno dati 10.000 vise za taj LC.

IMG_1562.jpeg
 
Poslednja izmena:
Problem sa Suntour amortizerima je što su to najjeftiniji mogući i dosta brže i procure od rockshox i nisu baš raspoloženi za servisiranje. Cenovno nova suntour vila je u rasponu od 80EUR do 160 a rockshox počinje od 200 pa do beskonačno. Za tu razliku u ceni ja bih uvek uzeo rockshox. E sad ako ne voziš puno - svejedno, nećeš ni tu vilu brzo izakati.
 
Taj RockShox je takođe neka najslabija varijanta (nije vazdušni), ali je svakako dosta bolji od XCT-a koji je najslabiji Suntour. Suntour XCM može da prođe, ali tek od XCR (vazdušnog) su dobri. Capriolo sada valja i neke kineske Suntour kopije (iste oznake, a nigde ne piše Suntour), čak na nekima piše i da su vazdušni, a nigde ventila... tako da, ako je pisalo RockShock, a ne RockShox... ( :
 
Pitanje za poznavaoce, treba mi bicikli za rekreaciju. Imam rapturu meniskusa i za mene trčanja više nema u jednom dužem vremenskom periodu (inače zbog kilaže i trčanja se desilo to što se desilo). S obzirom na moju visinu i kilažu (193cm/140kg) kakav bicikli da gledam, koje veličine? Bilo kakav input bi mi dobro došao, vozio bih po gradu gde i kad mogu jer treba da se malo više aktiviram. S obzirom da bicikli nisam vozio ni gledao 20 godina ne zna ni cene. Bilo bi poželjno do 500e/60000rsd. Hvala unapred. PS: Inače potrčao sam za sopstvenom ženom i zeznuo koleno, naravoučenije za sve - ne trčite za sopstvenom ženom. A i ne pričaj te to drugima bar ne pred njom, ne misle da je romantično i zanimljivo čak naprotiv.
 
Žao mi je što čujem za povrede i obustavu trčanja.

Nažalost ne mogu da pomognem u izboru bicikla, ovu poruku šaljem samo zbog jednog detalja specifikacije o kome nikada ne razmišljam, a eto, tebi ce biti veoma važan. Moj bicikl po specifikaciji je predvidjen za 115kg bruto tj vozač može imati do 105kg.... Kad se doda garderoba, bidon-dva, možda još nešto, to je čak i bliže 100kg.
 
@PJ Upravo to je i jedno od briga koje imam. Treba bicikli (ram, gume i sl..) da izdrže tu težinu plus ako ne vidim neku rupu tj. prepreku da pređem preko nje.
 
Evo sta sam nasao,na brzinu ali strucnjaci ce ti reci bolje.

Nosivost​

Ako ne spadaš u vozača prosečne težine, bolje proveri nosivost odabranog modela kod proizvođača. Osim težine samog vozača, računaj i na dodatne kilograme, npr. ranac i šator. Nosivost većine bicikala je oko 120 kg. Trekking i BMX modeli sa većim opterećenjem trebalo bi da izdrže i veću nosivost, od 130-150 kg. Ako bicikl preopterećuješ duže vreme, to će dovesti do bržeg trošenja pa čak i oštećenja nekih komponenti kao što su pedale, žice i vilica.
 
Pa za MTB ili neki malo robusniji trekking ne bi trebalo da bude problema. Svakako će to biti laganija vožnja. XL ram je veličina, nikako manje, poželjno je da se proba pre kupovine. Obrati pažnju i na amortizer jer ga većina u tom cenovnom rangu ima. Barem da može da se zaključa, mada je bolje i bez ako ne uspe da se nađe sa nekim malo boljim.
 
da on je meni prebacio voznju na mobilni garmin connect ali sam je ja obrisao u garmin connect i reko da vidim kako rucno da prebacim opet tu istu voznju i ne mogu da nadjem....

Da li si uspeo da vratiš aktivnost koju si obrisao? Na satu je sve u nekim enkriptovanim fajlovima.

A Edge mi je odmah nakon povezivanja na nalog povukao sve živo sa Connect naloga na sebe.

Da li je ideja ove vezice dodatno obezbeđenje na korman?
Nešto mi je mnogo jadan taj ćošak plastike gde se provlači, ako se već otkači sa nosača, biće to ozbiljan trzaj.
20240308_193633.jpg
 
da, ali ne treba :)

meni je samo jednom spao kompjuter sa mtb, na fruskogorskom maratonu, upao u neki potok, iskrenuo korman i valjda je tu spao. ja krenuo dalje, vidim nesto mi fali, vratim se nazad i nadjem ga u vodi, vratio nazad na nosac i nastavio da vozim :)
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Nazad
Vrh Dno