Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

nema realne potrebe. cadence je ok, power meter jos bolje (ali i najskuplje).
pracenje brzine nije nesto bitno, ako vec zelis da pratis metriku i trening.

meni je main page 3 sec avg W, rpm i HR, kao i ride time i tacno vreme
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Powermetar je uvek cela pedala?
Jel možeš da zakačiš neke modele?

Gledam Edge, traku imam, senzor kadence bih uzeo, a ovaj speed mi nešto suvišan, pa razmišljam da li ima smisla uzeti bundle ili klot, pa dodati senzor kadence.
 
Senzori brzine i kadence su jeftini pa ih vredi staviti.
Senzor brzine se koristi zajedno sa gps i pomaze kod konzistentnosti. GPS ume da pokaze da si stao pa onda sekund kasnije peak brzinu od 45kmh pa onda ponovo stabilno.
 
Powermetar je uvek cela pedala?
Jel možeš da zakačiš neke modele?

Gledam Edge, traku imam, senzor kadence bih uzeo, a ovaj speed mi nešto suvišan, pa razmišljam da li ima smisla uzeti bundle ili klot, pa dodati senzor kadence.
nekad je pedala, favero assioma je jeftina, garmin ima modele i za road i za mtb samo je skuplji. imas u crank arm(s) stages je jeftin, 4iiii je dobar i postoje u cranks kao spider za chain ring ti su najbolji pored dual pedal sistema ali i najskuplje, srm, quarq, sram i shimano cak ugradjuju u svoje najskuplje groupsets.

ja koristim stages u left nondrive side crank arm, a senzor kadence sam uzeo magene na ebay
 
Video cene za Power meter. Senzor kadence će biti OK :)

Kontaktirao sam neke oglase za Edge 840 bundle i niko nema, niti mogu da nabave trenutno. Možda je i dobro što nema, jer ne treba mi speed senzor, ne treba mi traka, a neki tip prodaje 840, piše nov, bez kutije, 370eur. I dokupim senzor kadence za nekoliko hiljada dinara. Za početak će to da bude i više nego dovoljno, da ne gledam na sat.
 
power meter je skupa stvar. ja sam ga dobio uz bajs, pa ono, why not use it :)
 
Powermetar jeste skup (mada, ne toliko kao ranije), ali to je najbolji upgrade koji može da se kupi. Bolji i od točkova, rama, guma, grupe... PM pomaže da se popravi vozač, a ne bicikl.
 
 
Koliko je disk bolji od vbrejk...pitam za drumske bicikle...posto razmisljam da menjam, jer je disk marketinski aktuelan danas :D
Diskovi na drumskim bajkovima nisu marketing vec su dosli prostom evolucijom drumskih tockova.
Na drumskim trkama se oduvek koriste tubulari, i oni nemaju problem sa kaliper kocnicama.
Ali se u danasnje vreme na drumskim trkama koriste karbonski tockovi sa tubularima, a ta kombinacija nije dobra sa kaliper kocnicama, pre svega zato sto se greje ivica tocka a sa druge strane zbog performanski kocenja.
Tako je nadjeno prosto resenje da se ubaci disk na karbonski tocak sa tubularima.
Komercijalizacija je dovela do toga da se sada diskovi ugradjuju i na alu tockove sa klincer gumama.

Za drumaša nije bolji. Teži su, glomazniji ... Kočiona sila je više nego dovoljna naročito kod kvalitetnih V-Brake .
Disk je uvek bolji od kalipera, ali nije neophodan, narocito ako nemate karbosnki tocak sa tubularom.

Vi koji koristite Garmin Edge ili slične uređaje, da li koristite Speed Senzor na točku? Da li ima neku prednost u odnosu na GPS, s obzirom da se ne krećem u zonama lošeg GPS signala?

Senozor kadence mi zvuči korisno.
Senzor brizne smanjuje GPS lag, kad stanes ili krenes reaguje bukvalno odmah za razliku od GPSa
Takodje senzor brizne ima smisla ako se vozi u zatvorenom ili na trenazeru.

Kontaktirao sam neke oglase za Edge 840 bundle i niko nema, niti mogu da nabave trenutno. Možda je i dobro što nema, jer ne treba mi speed senzor, ne treba mi traka, a neki tip prodaje 840, piše nov, bez kutije, 370eur. I dokupim senzor kadence za nekoliko hiljada dinara. Za početak će to da bude i više nego dovoljno, da ne gledam na sat.
Posto trcis i imas garmin sat ja bi ti preporucio da uzmes bundle, jer ce ti posle biti zao sto nisi to uzeo, a posebno da kupujes bude preskupo.

garminova traka za puls je odlicna, (kineske joj nisu bas zamena)
svakako ces je koristiti i za trcanje, opticki senzor na tvom satu nije ni priblizno precizan kao traka

senzor kadence ce tebi koristiti posto ces zeleti i to da pratis, slicno kao i na trcanju.
Sto se garmina tice mozes uzeti i 530/540, verujem da su dosta jeftiniji, a sigurno nije bas da ti je navigacija neophodna.

Powermetar jeste skup... ali i to dodje vremenom jer uvek nadjemo razlog zasto bas to treba.
 

Ja sam kupio ovo drugo što si postavio i meni je super.

Odlično je. Mogu preporučiti. Vozio sam nekih 30km i nemam nekih primedbi. Gotovo neprimetno. Naručim još jedno.

IMG_20240225_140454_8.1.011.jpg

IMG_20240225_140444_8.1.011.jpg

IMG_20240225_140435_8.1.011.jpg
 
Pozdrav, znacila bi mi pomoc pri izboru izmedju ova 2 bajsa. Gledao sam sta ima kod na trzistu od novih i suzio sam izbor na triban 120gravel i drag sterato 3.0. Najvise mi treba za gradsku voznju, ne previse agresivan polozaj, sire gume zbog toga kakve su nam ulice. Vozio sam 23mm i ne odgovara mi nimalo. Za triban sam nasao dosta recenzija na netu ali o ovom bugarskom nema nista. Da li neko ima iskustva sa njim?


 
i ja bih pre Decathlon, ovaj drugi mi je nepoznat :)
 
Zato i pitam, to sto je nama nepoznato ne znaci da nije dobar. Mislio sam da neko ko je iskusniji uporedi opremu, geometriju itd pa da kaze sta misli. Budzet mi je oko 100.000, ovo je jedino sto je u ponudi tako da i nemam nekog izbora. Meni deluje i vise nego zadovoljavajuce za moje potrebe. Polovan ne bih uzimao jer vecinu tih bajseva ne mogu ni da probam pre kupovine, veliki mi je rizik.
 
Pa gledaj, ovaj Sterato je trenutno dostupan samo u M veličini (165-175), a Decathlon nije dostupan ni u jednoj prodavnici :D

Što se tiče nekog suvog tehničkog poređenja, DC ima Microshift XLE 10 brzina, Sterato Shimano Claris 2x8, itd. Za toliko možeš i sam da proiguglaš
 
Meni ovaj Sterato (koga prvi put vidim) izgleda mnogo bolje od Decathlonovog bicikla
njihov cetvrtasti ram nikako ne mogu da svarim, kao da je pravljen za siromasne, a i ostatak opreme je krajnje siromasan.

Sterato je i jeftiniji i pristojniji i lepsi.
 
Moze li neka preporuka oko obuce za voznju crossountry bicikla po gradu malo visim intenzitetom? Da li koristiti iste patike kao za dzogiranje ili nesto kupiti sto ima tvrd djon? Ako moze da ne prelaze 8000 din i da odgovaraju klimi u narednih par meseci bar.
 
Imaš gomilu mtb patika (istina ne kod nas) za tu svrhu. Mene su Shimanove iskoštale nekih 50-ak € (tačnije 45) na akciji. Bejahu i SCOTT-ove jedno vreme sa dobrim popustom
Edit, ima i sada, ove su sasvim OK:
i ove
Ima istih modela i sa flat đonom. Uostalom, pogledaj celokupnu ponudu
Naravno da možeš voziti sa bilo kojom obućom ako ti to ne smeta

Obrati samo dobro pažnju na brojeve ... Shimano 45 je negde oko 43.5 regularne veličine. Ako si u situaciji probaj, ako naručuješ onlajn dobro se informiši.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, znacila bi mi pomoc pri izboru izmedju ova 2 bajsa. Gledao sam sta ima kod na trzistu od novih i suzio sam izbor na triban 120gravel i drag sterato 3.0. Najvise mi treba za gradsku voznju, ne previse agresivan polozaj, sire gume zbog toga kakve su nam ulice. Vozio sam 23mm i ne odgovara mi nimalo. Za triban sam nasao dosta recenzija na netu ali o ovom bugarskom nema nista. Da li neko ima iskustva sa njim?



Ne znam gde ćeš kupovati, ali Decathlon Gravel bicikle u poslednjih godinu dana nijednog trenutka nije imao na stanju, a gledao sam na sajtu bar 20 puta. Kad god nešto gledam, pogledam i njih. Ja sam ciljao onaj model 500. Razmišljao sam i u Temišvar da odem po njega. Tamo je bilo.

Drag su valjda Bugari, a od gravel modela kod nas postoji još Capriolo CPRO 9.4 i 9.6 i neki turski modeli.

Posle više meseci listanja, ja na kraju odustao i kupio polovan preko Cikloberze. Trebalo je malo vremena da naleti to što sam tražio i bez obzira što sam imao utisak da sam malo preterao sa cenom, zapravo sam dobio skoro nov bicikl. Mogu da kažem da mi se posrećilo. Jeste bila mala barijera za kupovinu polovnog bicikla, jer od 2003.nisam kupio polovan auto, ali sad je to moj bajs i generalno sam zadovoljan.
 
Moze li neka preporuka oko obuce za voznju crossountry bicikla po gradu malo visim intenzitetom? Da li koristiti iste patike kao za dzogiranje ili nesto kupiti sto ima tvrd djon? Ako moze da ne prelaze 8000 din i da odgovaraju klimi u narednih par meseci bar.
Gde po gradu voziš većim intenzitetom? Ja samo što okrenem pedalu, eto ti ga dete, trudnica, penzioner, semafor...
Ja sam presao na clipless i mnogo mi je prijatnije, pisao sam ovde vec. Super mi je za kolena. Tako da bih svakako svima preporučio da naprave taj korak, ali nisam siguran da su prijatne za grad kada moraš stalno da staješ i da se otkopčavaš i ukopčavaš.
 
Meni ovaj Sterato (koga prvi put vidim) izgleda mnogo bolje od Decathlonovog bicikla
njihov cetvrtasti ram nikako ne mogu da svarim, kao da je pravljen za siromasne, a i ostatak opreme je krajnje siromasan.

Sterato je i jeftiniji i pristojniji i lepsi.
steta samo sto nema carbon fork kao Triban, mada posto ovog iz Decathlona nema nigde onda i nema izbora :)
Moze li neka preporuka oko obuce za voznju crossountry bicikla po gradu malo visim intenzitetom? Da li koristiti iste patike kao za dzogiranje ili nesto kupiti sto ima tvrd djon? Ako moze da ne prelaze 8000 din i da odgovaraju klimi u narednih par meseci bar.
flat pedals ili spd?

ako je flat onda bilo koje patike :) ako je spd, onda imas ok Shimano ili Scott (u PB). ja sam uzimao Fizik na bike24.com (salju u SRB)
 
Flat je pedala bicikla ali ima te "zubice" koji bi verovatno ostetili mekani djon patike vremenom. Pa bih zato sa tvrdjim djonom da nabavim da sam miran. SCOTT SPORT CRUS-R FLAT LACE cu izabrati, hvala na linku radnje.

@TwistedMind mislim na obode naselja gde ima staza i nema puno semafora kao i na kej. Rec intenzitet sam vise mislio da smem da poguram pedalu i ubrzam snaznije i ne mislim o ostecenju patike. Sama brzina nije velika tj ~20km/h ili slicno.
 
Potrebna preporuka za pedale za sklopivi bicikl, sklopive koje su došle sa njim su plasični krš, pa bih uzeo nešto kvalitetnije. Dilema mi je da li da idem opet na sklopivu varijantu (tih par cm baš ume da napravi razliku npr. u gepeku ili uskom predsoblju) ili na neke klasične. Imate li kakav predlog?
 
Pa i nema nekog izbora, bar ne videh. (cela dva modela u ponudi) Znače dosta kada se transportuje ili skladišti bajs
Ako bi našao neku kombinaciju metal/pvc, to bi bilo malo pouzdanije, ovako ... Najjeftinije su tipa 700-ak rsd a ove ako bi mogao da pogledaš možda su bolje mada je jača cena:
piše da imaju metal, sad koliko je tačno ...
 
Poslednja izmena:
Imam mogućnost nabavke iz Fr. Šta mišliš o nekim od ovih


Ove MKS su baš hvaljene, ali kad se sklope ostaje deo da štrči te se ne dobija mnogo... nekako više naginjem drugim.

Edit: izbacuje mi grešku za likove pa sam okačio SS
 

Prilozi

  • Screenshot_20240228_124502_edit_273281499812676.jpg
    Screenshot_20240228_124502_edit_273281499812676.jpg
    85.4 KB · Pregleda: 17
  • Screenshot_20240228_124512_edit_273261116727111.jpg
    Screenshot_20240228_124512_edit_273261116727111.jpg
    131.9 KB · Pregleda: 18
Poslednja izmena:
Ih, 53€ za sklopive pedale :) Ne sumnjam da su OK, samo ... E da, neki se žale da te full alu previše šljašte, takođe su i "teške". Malo je i do ukusa, ne toliko do upotrebljivosti. I ja sam pre za Profetove, samo još da je centralni deo crn.
Ove dekatlonove što sam linkovao, našao sam na par mesta dosta hvale. Preporučio bih ti ako si u nekom od gradova gde ga ima da baciš pogled uživo.
 
Jeste puno 50e za sklopive, uzeo sam ih u razmatranje samo što su ishvaljene. Uz sve to pola kilograma teške. Nisam trenutno u Bg kad se vratim mogu pogledati i njih, samo ova kombnacija za donošenje iz Fr onda mora čekati jesen što mi je kasno...
 
Isao sam do Decatlona da pogledam uzivo sta ima i vratio se veoma neprijatno iznenadjen. Krajnje amaterski da se stanje na sajtu i u radnji toliko ne poklapa,ne samo sto se tice dostupnosti nego i opisa proizvoda, toliko dezinformacija da sam sokiran. Bukvalno jedina opcija da se kupi iole pristojan bajs je preko oglasa i da se molis da nema neku skivenu falinku i da moras da ulazes u njega jos par stotina evra. I bicikl postaje luksuz, neverovatno.
 
Koliko sam ispratio sklapaju se od raznih serija ključnih delova, kao lego kocke. Dostupnih u više klasa kvaliteta. Nije baš stvar za kupovinu bez upoznavanja. Mislim ulazak u radnju mi je nezamisliv za bajs, osim ako je za do prodavnice.
 
Samo treba da bude onako kako je opisano na sajtu. Ako pise Shimano 105 R7000, a taj model zateknes sa nekom socijalnom Microshift opremom i jos vecom cenom onda je to prvoklasni amaterizam. Govorim o tome koliko im je nepouzdan sajt, bar to nisam ocekivao.
 
Nazad
Vrh Dno