Šta je novo?

BATTLEFIELD 2042

Ja sam proveo solidnu količinu vremena igrajući Modern Warfare i kada uporedim moje iskustvo sa ovim trejlerom, razlike skoro da nema.
 
Iskreno, ova gameplay prezentacija i onaj prethodni trailer deluju bas nekako bezidejno, skoro sve sem moda sa 128 igraca koji se ceka godinama je vidjeno, a mapa deluje monotono bar ovako na prvi pogled. Mada gledajuci i one mape is prethodnog "in-engine" trailera ne vidim nista spec i zanimljivo i imam neki osecaj da pokusavaju da kopiraju BF4 i BF3 mape, ali izgleda ne one najzanimljivije.

Samim tim sto su rekli da nema kampanje vrlo verovatno su budzet i kreativne ideje debelo srezane za ovaj nastavak, ne sme da se eksperminetise i igraju na neku vec vidjenu siguricu iz BF3/BF4, ali poprilicno daleko od bilo kakvog wow efekta. Mozda od ovoga i bude dobra igra ali za sada mi na osnovu ove prezentacije nekako deluje jeftino.

Izgleda da smo ja i ti jedini kojeg nije gameplay odusevio a ispravi me ako je greska, igrao si BF3/4 dosta kao i ja.

Kao veliki fan BC2 (700h) i BF3 (1300h), najvece zamjerke su mi sto igra upravo i lici na BF3. I ne vidim nikako sta je tu pozitivno. Bili, igrali, idemo dalje. Ne mozes zivjeti na nostalgiji cijeli zivot. Animacija kada lik trci iz lifta i drzi pusku je animacija iz BF4 kada trce kroz šumi prema srusenoj zgradi.

Sama prezentacija i gameplay su kako je kolega rekao, nejasni. Sve sto pokusavaju je da kopiraju popularne youtube gluposti i zezancije. Pogledajte kako je BC2 bio predstavljen:



Ili BF3:



Ja u 2042 ne moguskontat sta oni igraju. Grafički je nevjerovatno da je 10 godina razlika u odnosu na BF3 a mape izgledaju gole i prazne. Battlefield 5 mape izgledaju bogatije tako da se nadam da nije ovo sve sto je gameplay pokazao.

HUD je tacno 10 godina star. Izgleda isto kao BF3 alpha: https://i.ibb.co/JtNHZ16/image.png

Mapa sa soliterima je kopija Dawnbreaker koja nije nikada slovila za dobru mapu a mapa sa kranovima je kopija Omana. Na prvom traileru se vidi kopija damavand peaka i noshah canals TDM-a. Zasto onda nije bio BF3 remake. dobili bi caspian, karkand, oman, aftermath i ostale dobre mape.

Da budem iskren, igra ne podsjeca toliko ni na BF4 ni na COD koliko na World War 3.

Modza je bilo najbolje da je bio remake trojke ili četvorke nego sto ih kopiraju. BF4 je umorila dosta prije koliko je bila slicna sa trojkom. Sada to opet rade.

Nisam veliki BF1 fan radi loseg balansa. Ali ovo izuva pored 2042 gameplay videa:



Ako bude sve naopacke, dobar trailer, losa igra. Nadam se da ce i ovo biti slucaj; na kraju jako dobra igra.
 
Zaebo se ko i odradio preorder?
 
I to bi bilo to:

"Battlefield 2042 AI Soldiers Will Be Used to Fill 128-Player Matches"

Ljudi ce opet igrati BF4.
 
ne treba bas procenjivati igru na osnovu trejlera :) bice jos materijala i prilika

samo veliki broj je kukao da hoce novi bf3/bf4 evo vec godinama, posle ww1&2 koji smaraju nevidjeno (lol), to im se i predstavi onda krene opet neka kuknjava :)
i onda neko dobaci pa ovo je isto kao COD 🤦

novi BF je tu, necemo nikada vise doziveti gejmplej iskustvo kao pre 5-7-10-15 godina, treba se pomiriti sa tim, smanjiti kriterijume i zabavljajte se
treba zaboraviti balans na 128 mapama, i na 64 mapama balans se napravi mozda posle godinu dana igranja
 
Poo meni bespotrebno natrpan HUD onolikim ikonama glavnog i sekundarnog naoruzanja u tenku a od onog tornada i pescane oluje ima oci da mi iscure (Gulf of Oman i Paracel storm).
 
S obzirom da ja licno ne vidim neku alternativu sto se tice igrivosti koju mi vec godinama pruza Battlefield serijal, ovo ce biti jedna od onih igara koju cu kupiti a posle se kajati, a mozda i necu. Svakako obecava e sada sto je DICE kompanija koja ima istoriju da sjebe launch, setimo se BF 3 i BF 4 bete npr, no svakako se nadam da ce ovaj launch biti bolji i da ce proteci relativno glatko.
 
1626984323493.png

Battlefield Portal is a platform where you will discover unexpected battles and change the rules of war. Countless experiences from several Battlefield sandboxes await – not only from Battlefield 2042, but the classics Battlefield 1942, Battlefield: Bad Company 2, and Battlefield 3, too. Take on custom-made modes or create your own unique experience using powerful builder tools.
Imagine the assault rifles and helis of Battlefield 2042 on the Battlefield 1942 map Battle of the Bulge. Or perhaps a knife vs. defib fight on Caspian Border? Battlefield Portal's inclusion of classic Battlefield universes opens up hugely creative gameplay opportunities. All of the cutting-edge gear and vast maps of Battlefield 2042 can be brought into Battlefield Portal, which allows you to wreak havoc in exciting new ways.
We're bringing back fan-favorite maps and providing them with modern, hi-def quality. Classic battlefields have been rebuilt from the ground up using the latest version of the Frostbite engine. The iconic maps Arica Harbor, El Alamein, Battle of the Bulge, Valparaiso, Caspian Border, and Noshahr Canals will feel brand new thanks to their striking, reworked visuals and destructive effects.
 
Poslednja izmena:
Nece nesto na forumu da prikaze klip. Evo link:
Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=q4qWMcQfOCc
 
Sad su privukli moju pažnju...stare mape yes
 
Sto se toliko udaljavaju od battle royala? Zna se da to pravi pariceee
 
zato sto je trash....

prvi put da mi se igra BF od BC2 :)
 
jeli jos neko dobio invite za technical test?

trenutno sam u queue za registraciju, 6000 i neki :)
 
nemam pojma

We're excited to invite you to register for our upcoming Battlefield™ 2042 Technical Playtest on PC, PS5, or Xbox Series S|X! This Technical Playtest will be focused on gathering intel on our core gameplay loop, technical performance and stability. This will all be done in a closed environment and under a strict NDA - you don't want to miss out!

The Battlefield 2042 Technical Playtest is for our upcoming Battlefield™ game that was announced early last month. This Technical Playtest will be running from the dates of August 12th - August 16th with various session dates available during those days. The intel from this Technical Playtest will guide the development team in launching the game as smoothly as possible, so your participation is much appreciated!
 
HW zahtevnost malo nema smisla, hexa core iz 2019. ili quad core iz 2014.
 
moguce i da su birali po nekom kriterijumu pa slali invites...

videcemo 12-og

Opera Snapshot_2021-08-04_200019_ea.arcsivr.com.png
 
Pitanje za one koji su kupili EA igre na Steam-u, jel ima neki benefit kupovati na Steamu ili je kao kod Ubisoft igara samo dupli launcher?
Razmisljam gde da uzmem bf 2042... a jos vise me kopka forza horizon 5 no on i ms su druga prica.
 
Ja sam uzeo na originu.
 
Totalno me zbunilo kretanje likova.Na trenutak (na početku) sam pomislio da su pravi glumci
 
Ovo je cinematic trailer, ne treba vaditi nikakve zakljucke iz njega po pitanju gameplaya. Sluzi da igra ima kao neku pricu i ako nema single player.
 
Cinematic je cringe teški. Ali valjda igra neće biti, bio sam fan BF od 1942. Ali kako vreme prolazi tako mi se sve manje sviđa serijal.
 
Nazad
Vrh Dno