Šta je novo?

Banka Intesa

Otkud sad to, ja sve plaćam preko računara, mobilni služi samo za autentikaciju transakcije
 
Video bi sve u aplikaciji(bar bi tako trebalo). Info je sa servera, ne iz aplikacije.

Trebalo bi da možeš da instaliraš app iako nemaš NFC..jesi probao?
Instalirao BIB Wave2Pay i pokrenuo. Odmah dobio poruku:
(1) An error occurred, please try again later

Takodje dobio notification na vrhu ekrana gde pise:
Application deactivated
This device is no longer authorized to use this application. All application data has been removed from device. For support contact
+47 23 30 83 19
+47 je pozivni za Norvesku. ??!


EDIT:
Instalirao aplikaciju na telefon koji ima NFC (cisto radi testa), i pokrenuo:
Ovoga puta ne dobijam nikakav error, vec imam opciju 'activate' gde mi trazi 'Activation ID i broj telefona. Verovatno je ogranicen app na NFC telefone.
E sad, taj activation ID verovatno dobijam od banke.

Pfff, sta sve covek treba da radi da bi dobio potpuni uvid u svoj racun. A znaju da skinu 'mesecno odrzavanje'. Odrzavanje 'cega' ?
 
Poslednja izmena:
Da, neverovatno glupa stvar da toliko neku osnovnu stvar bukvalno nema aplikacija..
 
@zmanic
Ja sam malopre nešto platio i nije mi pravio problem.

Pitanje: dali nova aplikacija za mbanking ima mogućnost pravljenja QR koda koji može da se pošalje nekome ko treba da vam plati, on skenira i automatski mu se popune svi podaci?
 
Promenili su, ali nisam bio u toku, verovatno par meseci unazad, drugacije je (malo) logovanje itd ... rešio sa kontakt centrom. Sada je verivikacija preko ID broja korisnika, #withKEY i autentigikacije koja dolazi na mobilni... ništa prekomplikovano.
Baš me je iznervirao sagovornik iz njihovog kontakt centra sa prošlonedeljnog razgovora.
Mrtav ladan mi reče da nadalje može samo preko telefona - nema pojma. ;(
 
Proknjižene transakcije se mogu videti na putanji Moje kartice > [kartica koja vas zanima] > klik na transakciju i onda tu piše koji je trgovac. Jako je glupo što se ne vidi na početnom ekranu, ali to je što je.
 
Mrtav ladan mi reče da nadalje može samo preko telefona - nema pojma. ;(
Verovatno je hteo da ti kaže da, na dalje, bez telefona nećeš moći da se uloguješ na web aplikaciju. To je, na žalost, tačno, i ujedno je velika primedba na sadašnji koncept. Izgubiš telefon, i više nema pristupa banci, ni na koji način.
 
Aktiviraš aplikaciju na drugom telefonu. Ako čuvaš kod za aktivaciju, to nije problem.

Verujem da će svako pre rešiti pitanje telefona (makar privremenog) pre nego što zatreba konkretno ova aplikacija.
 
Proknjižene transakcije se mogu videti na putanji Moje kartice > [kartica koja vas zanima] > klik na transakciju i onda tu piše koji je trgovac. Jako je glupo što se ne vidi na početnom ekranu, ali to je što je.
za VISA Inspire, ne piše, već samo generičko POS BANKOMATI

ponavljam da na MC postoji i ime trgovca (ovo je za Gold, ali je vrv tako i na Standard)
 
Google Pay sada podržava i Intezine MasterCard kartice. Probao sam da dodam MC Gold i radi. Inače, potvrđujem da prikaz proknjiženih transakcija još nije popravljen (za Visa Inspire i ostale debitne kartice), a za MC Gold sve radi kako treba. Izgleda da treba sto ljudi da im spamuje support da bi to konačno fiksovali. Nadam se da stari Intesa Online neće ukidati, jer ja njega koristim za pregled transakcija.
 
Nije nase da pogadjamo sta je hteo da kaze, vec da izlozimo problem jasno i razgovetno, i da cekamo na strucnu pomoc.
 
Vec sam probao taj link i kada sam se logovao, nisam mogao da vidim proknjizene transakcije.
Zato sam pitao sleepwalker-a na sta misli kada kaze 'Intesa Online' posto je napomenuo da on to koristi da pogleda transakcije.
Zanimalo me da li misli na link (koji sam naveo u mom post-u) ili je u pitanju neki drugi intesin app.
 
za VISA Inspire, ne piše, već samo generičko POS BANKOMATI

ponavljam da na MC postoji i ime trgovca (ovo je za Gold, ali je vrv tako i na Standard)
Sad sam gledao, kod mene piše, ovo je transakcija izvršena 20.09, a proknjižena 23.09, Visa Inspire.
 

Prilozi

  • 6BFC7DA3-3E55-496A-919D-B7DB618B4ECE.jpeg
    6BFC7DA3-3E55-496A-919D-B7DB618B4ECE.jpeg
    51.7 KB · Pregleda: 39
Google Pay sada podržava i Intezine MasterCard kartice. Probao sam da dodam MC Gold i radi.
Ja sam takođe dodao MC ali kad hoću da platim sa Gpay on me prebaci na W2P. Jel mora da se stavi Gpay kao primarni nacin nfc plaćanja?
 
Mora da se podesi da je GPay default način plaćanja u podešavanjima samog telefona.
 
Da li je jos nekome stigla promocija , ukoliko se potrosi 10k dinara mastercard kreditnom do 21.10 ,dobija se 3k do sredine novembra
 
Meni nije, ali moguce da ce stici svima, samo im treba dan-dva dok posalju obavjestenja.
Moguce i da si "srecni dobitnik" za ucesce u promociji, ali cisto sumnjam, jer banke to rijetko kad rade na taj nacin.

E-mail ili SMS obavjestenje?
 
Kod mene NE MOŽE ništa odim pregleda prethodnih trsnsskcija i uvid u trenutno stanje.
Kad sam probavao da platim ili neku write transakciju bilo koje vrste nad nalogom poruka je ' Nemate dovoljno sredstava za autentifikaciju."
Tako sam i upao u ovaj topic.
 
mogu se i dalje sve osnovne operacije, tu obaviti - plaćanja, menjačnica, transfer, uplata na karticu...

taj sajt nije možda lep i moderan, ali je mnogo važnije, vrlo funkcionalan i jednostavan za korišćenje

Potvrđujem! Ne mogu se odraditi samo eksterna plaćanja, jer stari SMS token ili token iz stare app više ne rade. Ali svi interni transferi, menjačnica, uplate na kreditne kartice, kao i prikaz transakcija rade odlično.
 
Meni nije, ali moguce da ce stici svima, samo im treba dan-dva dok posalju obavjestenja.
Moguce i da si "srecni dobitnik" za ucesce u promociji, ali cisto sumnjam, jer banke to rijetko kad rade na taj nacin.

E-mail ili SMS obavjestenje?
E mail obavestenje... Nesto se.mora pazariti
 
Da li je jos nekome stigla promocija , ukoliko se potrosi 10k dinara mastercard kreditnom do 21.10 ,dobija se 3k do sredine novembra
Ja sam letos dobio 6 na 30 ili tako nešto. Sumnjam da će opet da me časte. Ali ako stigne, hvala 😄
 
Јел зна неко зашто 90% трговаца има Intesine POS terminale? Небитно опажање ал сам баш приметио где год да купујем нешто, њихов терминал… Јел нуде најбоље услове, шта?
 
Daju dovoljno dobre uslove, a ogroman broj fizičkih lica poseduje njihove kartice sa mogućnošću plaćanja na rate.

Neke banke i dalje imaju tarifu sa minimal fee, pa je to muka za prodavce koji imaju proizvode sa niskom cenom.
A kod Intese za te jeftine stvari i jesu najzgodniji, jer je na njima veća marža, baš te briga za procenat, a ne razmišljaš o sitnom novcu.
 
Hteo bih da umanjim glavnicu za stambeni kredit, pretpostavljam da treba eure da pretvorim u dinare da bih mogao da uplatim?
 
Nazad
Vrh Dno