Šta je novo?

Banka Intesa

I sad posle ovih par komentara je l' mora da se aktivira na bankomatu i da se stavi pin ili ne mora? Kako me nervira kada nemaju jasna uputstva🤬
 
Mora prvo da se koristi sa citanjem cipa - da li ces bankomat ili u prodavnici na POSu to je tvoj izbor.
 
Ideja da prva upotreba bude sa chipom I pinom je iz bezbednosnih razloga, jer se kartice mogu isporučiti poštom. Aktivirana kartica bi mogla da se koristi kroz koverat.
 
I sad posle ovih par komentara je l' mora da se aktivira na bankomatu i da se stavi pin ili ne mora? Kako me nervira kada nemaju jasna uputstva🤬
Juče provukao ksrticu na bankomatu, podigao neku siću, da ispoštujem dat savet...
Sve prošlo kako treba što se tiče podizanja para, ali nisam još bio u prilici da provučem karticu na nekom terminalu (platim karticom) da se uverim da nakon provlačenja kartice na bankomatu sad sve funkcioniše...

EDIT: A ovo za uputstva su stvarno grozni u Intesi i neorganizovani...

Pisao sam već za Intesa Casa (stambeni krediti) gde dve gospoje rade obradu svih satmbenih kredita na teritoriji NS, a toliko su neorganizovane da nisu u stanju na prvom-drugom sastanku da ti predoče hodogram aktivnosti i koja dokumentacija će biti neophodna za izdavanje kredita, već malo-malo traže nešto drugo, ili traže da se dokument - hipotekarna izjava - urađen kako su tražili (oni poslali tekst), preradi i ponovo overava kod notara, što sve klijenta košta živaca, vremena i para, ali to njih ne zanima.

Pisao sam i da su meni (kad je bilo aktuelno na početku kovid pandemije) samoinicijativno uveli moratorijum na otplatu kredita iako sam im poslao izjavu da neću moratorijum (što je isto debilno napravljeno da se ljudi koji neće moraju izjasniti da neće, umesto da se oni koji hoće izjasne da hoće). Ta njihova greška me je koštala 70€ (doduše i ja sam debil što nisam odmah video da ne skidaju ratu i odmah reagovao), jer se moralo brdo dokumentacije menjati, plan otplate kredita se manjao, naravno sve su iskalkulisali kao da sam ja tražio moratorijum na otplatu, tj. kao da nema njihovog propusta.

U suštini oni greše, mi plaćamo.

EDIT2: @PJ Intesa kartice ne isporučuje poštom. Može, ali ne isporučuje, tako da to obrazloženje baš i ne stoji...

EDIT3: @[Miki] druže, pa dva posta iznad tvog sam pisao da prva aktivacija na POS terminalu ne funkcioniše.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je tvoj problem izolovan, ali eto mozda se oglasi jos neko sa licnim iskustvom. Vrijeme ce pokazati.
A to sto je @PJ napisao je generalna praksa banaka i u pravu je. Kartica ne mora biti samo postom poslata da bi bila na taj nacin zloupotrijebljena (ukoliko ne bi bilo zasebne aktivacije).

Za moratorijum, potpuno razumijem tvoje muke, ali mislim da su klijenti u svim bankama imali iste probleme. Za ovo je kriva drzava (naravno, u kooperaciji sa bankama, koje su jedva docekale dodatnu kamatu i zaradu).

P.S. Ja sam upravo u proceduri dobijanja stambenog kredita, takodje u NS, doduse, ja idem preko svog Magnifica savjetnika i mogu ti reci da je dosad proslo sve maksimalno glatko (pu, pu, da ne ureknem). Vjerovatno sve zavisi koga ti dodijele za savjetnika, jer zavisis direktno od njegovog poznavanja materije.
 
  • Like
Reagovanja: uji
EDIT3: @[Miki] druže, pa dva posta iznad tvog sam pisao da prva aktivacija na POS terminalu ne funkcioniše.
Dve kartice sam tako aktivirao u poslednih 7 dana - Master Standard i Inspire. Obe sa ubacivanjem u POS terminal po uputstvu od sluzbenice iz banke :) - oba POS terminala Intesini u Maxiju.
Isto mislim da je problem kod tebe izolovan.
 
Intesa kartice ne isporučuje poštom. Može, ali ne isporučuje, tako da to obrazloženje baš i ne stoji....
Ako tražiš premeštanje iz filijale u filijalu, onda će ići poštom, tako da nije besmisleno. E sad, to što neke banke neće da šalju na kućnu adresu je druga stvar.
 
Nisam napisao, ali "predlog" banke se ispostavio tačnim. Nakon provlačenja kartice kroz bankomat, čip kartice se setovao i sad sve radi kako treba.

Krivo mi je jedino što mi ovo za setovanje kartice niko od službenika u njihovoj filijali nije pomenuo kad sam preuzimao karticu, mogao sam sve to odraditi odmah tamo na bankomatu filijale.

Srećom oba puta kad kartica nije prošla imao sam papirnog novca kod sebe pa se nisam brukaom
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ćale nije ni dobio karticu ovi već skinuli 120din za održavanje 🤣 kakva je to banda ccc.
 
A od kada se u intesi naplacuje odrzavanje tekuceg racuna?......imam intesa internet karticu i devizni tekuci racun vezan za nju vec godinama,nikada do sada nije bilo takve naplate...ali jutros dobijem poruku da je skinut 1 euro zbog odrzavanja racuna...
 
Od kad? Od pre godinu dana.
 
A od kada se u intesi naplacuje odrzavanje tekuceg racuna?......imam intesa internet karticu i devizni tekuci racun vezan za nju vec godinama,nikada do sada nije bilo takve naplate...ali jutros dobijem poruku da je skinut 1 euro zbog odrzavanja racuna...
Devizni racun se naplacuje.
 
Ali taj isti devizni racun imam skoro 10 godina i nikada nista nije bilo naplacivano sto se tice odrzavanja,danas prvi put vidim skinuto oko 1 eura za odrzavanje...
 
Ali taj isti devizni racun imam skoro 10 godina i nikada nista nije bilo naplacivano sto se tice odrzavanja,danas prvi put vidim skinuto oko 1 eura za odrzavanje...
Kao što ljudi rekoše, pre godinu dana. Ako imaš para na tom računu, biće skinut taj 1e. Ako nemaš, nikom ništa (bukvalno); ne plaćaš dok nema šta da skinu i ne ide u minus. :)
 
Mogu li se u preko android aplikacije da uplatim novac na visa internet karticu (devizni račun), sa mog dinarskog računa?
 
Može da se prebacuje novac sa dinarskog na devizni račun. Odeš na menjačnicu, uneseš iznos koji želiš da kupiš i odabereš devizni račun na koji da se prebaci novac.
 
Kakve su provizije za visa inspire karticu za plaćanje u inostranstvu ove godine ako neko zna?
Konkretno me Grčka interesuje.
Poneo bih i keš ali bih se više oslonio prvenstveno na karticu za plaćanje
 
Nije tu problem toliko provizija koliki je zapravo kurs. Ako imas, koristi mastercard kreditnu ili devizni da otvoris.
 
Da, na kurs sam i mislio nego napisah provizija.

Znam da je bila ranije neka dupla konverzija prilikom plaćanja.

Nemam master zato i pitah da se ne cimam sa vađenjem vise classic za devizni račun ali ću izgleda morati
 
  • Like
Reagovanja: uji
Visa Classic je kul, ali kod nje uvek rezervišu 5 posto više od iznosa transakcije (uvek najmanje toliko više od iznosa transakcije morate imati na računu), pa se nakon knjiženja tih 5 posto oslobodi i vrati.
 
Kakve su provizije za visa inspire karticu za plaćanje u inostranstvu ove godine ako neko zna?
Konkretno me Grčka interesuje.
Poneo bih i keš ali bih se više oslonio prvenstveno na karticu za plaćanje
Visa Inspire je promenom sistema od kraja 2019. odvezana sa deviznog računa i to je sada isključivo dinarska kartica pa se za ino plaćanja primenjuje kurs banke. Najbolje uzmi Visa Classic Debit (zelenu deviznu) i troši direktno u evrima. Uručenje kartice je 200 dinara. Kad ti ne bude više trebao devizni, sravni račun na nulu (što imaš podigni preko evro bankomata, spisak ima na sajtu, resto pretvori u menjačnici ka dinarskom).
 
Da li je to danas definitivno ugašen stari sajt za online benking i stara aplikacija?
Juče sam se ulogovao bez problema a danas vidim da izbacuje grešku i na sajtu (https://online.bancaintesa.rs/) a ni stara aplikacija ne prima login.
 
Meni i dalje i jedno i drugo radi (eBank, mBank). Mislim da je bila prica da ce ih drzati online do kraja juna, mozda je danas bio privremeni ispad...
 
Da, da. radi i kod mene sad, bilo neko nevreme, verovatno im ušla voda u kablove :D
Piše na sajtu do 30.Juna da će raditi, kasnije sam video...
 
Nazad
Vrh Dno