Šta je novo?

Banka Intesa

Čim si preuzeo i potpisao nove, stare više ne važe. Nove su odmah u funkciji, pin se ne menja.
 
Od vanrednog stanja, aktivacija kartice ide ubacivanjem u bankomatu i odabirom jezika i/ili isplatom/proverom stanja/promenom pina pa tek onda pos i/ili internet kanal.
 
Od vanrednog stanja, aktivacija kartice ide ubacivanjem u bankomatu i odabirom jezika i/ili isplatom/proverom stanja/promenom pina pa tek onda pos i/ili internet kanal.
Ne mora da znači, ja sam pravo iz banke u Požeškoj skrenula pored u Lilly i najnormalnije platila 5min po preuzimanju nove kartice.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Danas sam dobio poruku u aplikaciji da imam priliv, koji ne očekujem, i ne mogu da pronađem taj priliv na mojim računima. Poznat bug ili je ovo nešto novo?
 
Pogledaj poslednjih 5-6 transakcija, trebalo bi da je tu negde. Često se desi da se ne prikaže kao poslednja transakcija iz nekog razloga, i ja sam se zbunio par puta dok nisam skontao.
 
Meni se desilo to da sam imao neki priliv koji nije postojao ustvari... Pre 3-4 meseca recimo...
 
Pregledao decembar i januar, nema takvog iznosa. 11.660 dinara.... Mnogo je blizu 100eur, da mi nisu greškom uplatili, pa odmah povukli uplatu za omladince?
To mi se desilo pre neku godinu, transakvije nisu stornirane, samo su nestale i nije ih bilo na izvodu.
 
upravo tako, stigla notifikacija, a uplate nema nigde... nije stornirana, jednostavno je nestala... ja sam to pripisivao novoj aplikaciji...
 
Kakav razvoj situacije 😄
Nešto posle ponoći mi stigne još jedna veća transakcija, Udjem u aplikaciju, ali sada imam i nju i vidim i onu od 11.600, ali vidim još jednu pre nje, za koju nije stigla poruka. Znam sigurno da danas nije bilo ove od 11.600, jer je novac na račun poljoprivrednog gazdinstva, a taj račun mi je od letos 0.00 i danas je bio 0.00.

Novac nisam očekivao, jer je to (zaboravljeno) potraživanje od leta 2018.godine, neka hladnjača mi ostala dužna za voće. Osećaj kao da me neko častio skijanje ove godine 😄
 
Meni tačno od 01.01. kasne notifikacije po cca 24h.
 
Da li neko zna kod kojih trgovaca je ovo trenutno moguce i da li je neko korostio ovu uslugu do sada?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220120-082918_Gmail.jpg
    Screenshot_20220120-082918_Gmail.jpg
    94.5 KB · Pregleda: 76
@kruuki ono što je već dugo godina poznato, to su Nis i Gazprom pumpe. Princip je taj da uz kupovinu se dodatno potražuje podizanje gotovine. U suštini, to znači da ne možeš samo da potražiš 5000 dinara, nego i da kupiš makar neku čokoladicu, na primer.
 
Moze i Mercator.
 
Iskreno nisam znao da je to dugo godina poznato, ja sam mislio da je to nešto novo.
 
Jel opet ne radi nova Banca Intesa Mobile aplikacija? Ne mogu nikako da se ulogujem, ne radi ni #withKEY da mogu na sajtu da se ulogujem.
 
Kontaktirao sam preko chata podršku:
"Uočeno je usporenje u radu elektronskih servisa. Tehničko osoblje banke vrši aktivnosti u cilju uspostavljanja normalnog rada sistema. Očekujemo brzu stabilizaciju i ujedno vam se izvinjavamo zbog ovog neočekivanog usporenja. Zamolićemo Vas da pokušate nešto kasnije. Unapred hvala na strljenju i razumevanju."
 
Ne radi ni stara aplikacija ni nova. Nova mi je cak izbrisala nalog i pokusavam ponovo da ga aktiviram i ne moze. Ne radi ni (stara) IntesaOnline web aplikacija, ulogujes se ali ne vidis racune. Sa novom ne mogu da udjem jer na telefonu ne mogu da aktiviram nalog niti imam #WithKey...znaci totalni debakl, ne da su im servisi usporeni nego ni jedan ne radi niti stari niti novi.

Za ovakvi problem treba glavnoodgovornim u IT i SW odeljenju podeliti otkaze...
 
Meni radi na iOS. Malo je usporenija mozda ali radi.
 
Ljudi, ako vam ne radi aplikacija NE DIRAJTE ništa. Ne možeš ti novom aktivacijom da središ stvar, samo ćete napraviti sebi problem. Ostaviš da reše tamo i srediće se, ne zezajte se sa aktivacijama.
 
Ja izgleda živim u nekom paralelnom univerzumu. Pre sat vremena platila sam 7 računa putem starog Intesa Online portala, praveći mToken u staroj aplikaciji (bez logovanja u istu zato što svako logovanje u staru aplikaciju automatski resetuje novu). Normalno pravila tokene, čuvala PDF-ove uplatnica sa Online portala, završila. Zatim sam preko nove aplikacije od ostatka plate kupila devize sa dinarskog na devizni račun, sve radilo normalno. Android 12 telefon, Windows 10 računar. Izgleda su ovi bagovi poprilično individualni što je još i gluplje, kada ne radi treba da ne radi nikome i obratno, totalni neprofesionalizam stvarno više...

PS: Da li neko slučajno zna da li još uvek važe oni povoljniji uslovi za keš kredite? Smara me da zovem savetnika jer ne znam ni koji je više, troje ih se promenilo u poslednja 2 meseca a i kada ih pozoveš podrazumeva se da je pitanje retoričko i odmah te smatraju 100% kandidatom za kredit i smaraju danima. Zanima me koliki bi mi bio iznos otplate kredita na sumu od 100000rsd da vidim da li mi se više isplati kredit ili provlačenje kreditne kartice.
 
Nije radilo celo jutro i zena je probala na svom telefonu i novu i staru i nije radilo. Evo sad je proradilo i kod mene i zene.
Ljudi, ako vam ne radi aplikacija NE DIRAJTE ništa. Ne možeš ti novom aktivacijom da središ stvar, samo ćete napraviti sebi problem. Ostaviš da reše tamo i srediće se, ne zezajte se sa aktivacijama.
Meni je posle par neuspelih pokusaja da se otvori aplikacija napisao da je nalog uklonjen sa ovog telefona i da probam da otvorim staru aplikaciju pa potom novu ili da aktiviram opet nalog (koristeci ID korisnika i recovery PIN) ali ni to nije htelo da se zavrsi vec pukne konekcija sa serverom tj connection timeout. Naravno internet radio punom brzinom.
 
Poslednja izmena:
PS: Da li neko slučajno zna da li još uvek važe oni povoljniji uslovi za keš kredite? Smara me da zovem savetnika jer ne znam ni koji je više, troje ih se promenilo u poslednja 2 meseca a i kada ih pozoveš podrazumeva se da je pitanje retoričko i odmah te smatraju 100% kandidatom za kredit i smaraju danima. Zanima me koliki bi mi bio iznos otplate kredita na sumu od 100000rsd da vidim da li mi se više isplati kredit ili provlačenje kreditne kartice.
Pogledaj ponudu https://www.addiko.rs/. Uzmeš 100k kredit, vratiš šest dinara kamate. Ne moraš da prenosiš platu.
 
@Note10 imas kalkulator na sajtu za kes kredit, koliko hoces rata, koliko te izadje mesecno za 100k i koliko ukupno vracas, ne moras da se cimas nikog da zoves sve imas na sajtu, licno gledao pre neki dan drugarici, hoce tel da uzme pa joj se vise isplati kes kod njih da uzme i otplacuje rate neko preko operatera tel da uzme.

Na 100k se vraca 104 330 na 6 meseci
Na 100k se vraca 106 358 na 12 meseci
 
Poslednja izmena:
To na sajtu je za "obične smrtnike", imali su ponudu pre NG za klijente koja je bila daleko povoljnija od one zvanične ali mi tada nije trebalo. Zato i pitam da li neko, kao klijent, zna da li to važi još uvek ili ne.
Ovo za addiko zvuči nerealno. 😲
 
Verovatno da Addiko daje ovakve uslove, jer im prostim rečima trebaju beta testeri za proces video identifikacije na web kreditima.
 
Nazad
Vrh Dno