Šta je novo?

Banka Intesa

I meni Intesa uredno poslala SMS jutros u 4.59 da je sa Visa Internet produžena pretplata za Netflix 🤯
 
Da, obično u gluvo doba noći stigne taj SMS :)

A setio sam se da jednom i prošle godine nisam uspeo da produžim trajanje Internet kartice, dal' beše na Ebay ili PayPal (i jedno i drugo takoreći ne koristim, možda jesam po jednom za više godina). Ranije je ta kartica bila prihvaćena kao sredstvo plaćanja tamo, ali sa isteklim (pa produženim) rokom više nije htelo da je prihvati. No, tih dana mi je Netflix prošao bez problema pa nisam obraćao pažnju, ostavio sam Ebay bez dodatog sredstva plaćanja. Netflix je nastavio da uredno skida i narednih meseci (verujem da će tako i biti nadalje).

Dakle, prošle godine je bio taj jedan problem sa mojom Visa Internet karticom, a ove godine oba servisa koja sam probao nisu htela, uz više puta ponovoljene pokušaje.
Razlika je što je mi za Novinarnicu Plus stizao SMS sa kodom pa ipak nije prolazilo plaćanje ni sa ukucanim kodom, a prilikom pokušaja plaćanja na Amazonu nisam dobijao nikakav SMS niti kod od banke.
 
Poslednja izmena:
S obzirom da na Amazonu moja kartica nije prolazila za kupovinu i slanje sitnica na adresu druga u SAD, probao sam nekoliko puta danas da dodam sredstva sebi na wallet. Bar te digitalne uplate su ranije glatko prolazile. Stavio sam billing address da bude sasvim ista kao što mi je kod banke. Nije uspelo nijednom.
Ali mnogo čudna stvar je što me je samo jednom (od 4-5 pokušaja) prebacilo na payment servis Banke Intese i tamo sam mogao da izaberem da mi stigne SMS sa kodom. Samo jednom!
Naravno, uradio sam to, stigao je SMS, ukucao sam kod, ali nije prošla ni ta uplata. Sve isto kao onomad za novinarnicu Plus.
U ostalim pokušajima na Amazonu nije bilo opcije da ukucavam kod.

Prestaću više da pokušavam, jednostavno neće. Valjda mi kartica ostane validna bar za Netflix.
 
Zasto ne moze preko app da se prebaci sa deviznog na dinarski iznos? Kada stavim, izbacuje mi gresku. Nesto app zeza vec par dana ili su nesto radili?

Kaze kao da pokusavam da posaljem sa deviznog na devizni, isti je broj racuna...
Niko nema slican problem vec danima?
 
Prebacivanje možeš da radiš samo sa računima koji koriste istu valutu, moraš u menjačnicu ako želiš da promeniš valutu.
 
Pa odem normalno u menjacnicu, izaberem sa deviznog na dinarski, ali primetim da prilikom odabira ne pokazuje stanje na dinarskom i kad idem da odradim transakciju, izbaci gresku jer pokusava da posalje sa deviznig na taj isti devizni. Kao da ne prepoznaje dinarski, dok kad bih slao sa dinarskog na devizni, prepoznaje i hoce. Zato mi je cudno, deluje kao bug.
 
Pozdrav, imam pitanje ako neko zna.

Do koliko maksimalno plata u intezi moze da bude opterecena sto se tice zaduzenja po kreditima? Jel do polovine zarade ili manje?
 
Trebalo bi da svi sada daju do 50%...
 
Pa odem normalno u menjacnicu, izaberem sa deviznog na dinarski, ali primetim da prilikom odabira ne pokazuje stanje na dinarskom i kad idem da odradim transakciju, izbaci gresku jer pokusava da posalje sa deviznig na taj isti devizni. Kao da ne prepoznaje dinarski, dok kad bih slao sa dinarskog na devizni, prepoznaje i hoce. Zato mi je cudno, deluje kao bug.
Plaćanja > Transfer i menjačnica
Gore izabran EUR dole tekući RSD radi normalno "prodaja" valuta u aplikaciji.
 
Koga zanima aplikacija opet ne radi. Greska 1002. Najjaca banka u univerzumu
 
Plaćanja > Transfer i menjačnica
Gore izabran EUR dole tekući RSD radi normalno "prodaja" valuta u aplikaciji.
Da, ali meni nece, kada odradim to, izbaci gresku, idem na detalje, pise mi da prebacujem sa svog devizni na taj isti devizni, ne prepoznaje dinarski izgleda.
 
Nisam ulazio, ali cak i mobi banka koja je u haosu radove najavi sms porukom...
 
Juce greska, danas mi puca aplikacija, dobro sam platila jedan racun, znaci gubim zivce. Ima li jos neko problema?
Ja sam se nedavno prebacila na novu aplikaciju, znaci krs zivi, stara je bila sto puta bolja.
 
Nikad nikakve probleme sa novom aplikacijim sem ako skroz ne radi🤣🤣🤣
 
Isto.
 
Ни ја, ради добро, мало је конфузно док се не снађеш.
 
Jel tacno da skidaju sa deviznog racuna novac za odrzavanje istog za "VISA Internet karticu" ?
Bez obzira na dal se koristi ili ne kartica i kao nece skidati,ako nemate sredstava ?
Planiram onda da ugasim racun i otkazem vadjenje nove kartice posle roka od 2 god. tj. za koji mesec u mom slucaju.
 
Ako imaš sredstava skidaće, ako nemaš, neće...
 
Pre sam uplacivao na salteru za karticu, jel postoji neki nacin bez odlaska u banku cekanja i slicno ?
Nista drugo osim te kartice i racuna nemam u Intesi, samo zbog nje i imam devizni racun.
 
Постоје неки "банкомати" на које можеш да уплатиш и динаре и еуре. Е сад да ли ти само са тим рачуном то можеш, не знам.
У ствари не знам ни да се уопште може тако уплатити директно на интернет рачун?
 
Mislim da ne može bez fizičke kartice. Pošto svakako plastika (uručenje) košta 200 dinara van pripadajućih paketa/računa, onda je najbolje otkazati Visa internet i uzeti Visa Classic Debit pred istek. Račun internet kartice više nije namenski od 2018.
 
Hvala na odgovorima u svakom slucaju, imam jos koji mesec da vidim sta da radim. :unsure:
 
Pa naplaćuju "održavanje" deviznih računa još od juna prošle godine!!!
Mislim da ne može da se uplati na bankomatu (ako se ne varam dva bankomata u čitavoj srbiji, za devizne uplate, sramota), ja imam tu internet debitnu karticu, ona nema ni čip ni magnetnu traku pozadi tako da bankomat nema po čemu da je prepozna.
Ne naplaćuju samo ako je na računu 0.00€ a to je jako teško postići ako nemaš drugi račun na koji bi prebacio ono što ti ostane nakon kupovine.
 
Zato mi sada kada sam nesto hteo da kupim pre neki dan fali 6$ na kartici, a nisam toliko lud i zaboravan da mi je ostalo manje od 1$ na kartici kada sam proverio stanje, a da ne znam za to

Znam da sam imao bas toliko na stanju proslog leta oko 6-7$.

Kakav danak neiskustvu.
 
Poslednja izmena:
Pa naplaćuju "održavanje" deviznih računa još od juna prošle godine!!!
Mislim da ne može da se uplati na bankomatu (ako se ne varam dva bankomata u čitavoj srbiji, za devizne uplate, sramota), ja imam tu internet debitnu karticu, ona nema ni čip ni magnetnu traku pozadi tako da bankomat nema po čemu da je prepozna.
Ne naplaćuju samo ako je na računu 0.00€ a to je jako teško postići ako nemaš drugi račun na koji bi prebacio ono što ti ostane nakon kupovine.
Сетио сам се да интернет картица неме ни чип ни магнетну траку. Мислио сам можда може са Visa Inspire, па да се после бира која картицс/рачун. Мени је главни девизни рачун празан баш због провизије.
Ако ти зафали пар еура увек можеш да их купиш. 😀
 
Jel imao neko problem da mu wave2pay aplikacija izbacuje grešku "nepoznata kartica"?

Tj ne aplikacija sama nego POS terminal.
Desilo mi se u Lidlu i još 2-3 prodavnice da dobijem tu grešku.

Kada prinesem fizičku karticu očita je bez problema.
 
Malopre sam preuzeo nove kartice u banci, a zaboravio da pitam da li odmah mogu da ih koristim ili mi stare važe do isteka januara, a nove od 1. februara. Da li neko od vas zna?

I da li ostaju isti pinovi? Pre dve godine sam poslednji put menjao kartice, pa se ne sećam toga za pinove.
 
Nazad
Vrh Dno