Šta je novo?

Banka Intesa

Hvala svima. Upravo sam se ulogovao na novi Intesa online i nakon toga mi takodje radi i stari, vidjecemo dokad. :D

P.S. I dalje mi nikako ne ide u glavu ova glupost da bez telefona vise ne mozes pristupiti web bankarstvu. Cini mi se da je neko pominjao da postoji jos neke banke koje slicno rade... Pitam se koji im je to imbecil savjetovao da urade?! Glupa sorta neka...
 
Juce placao karticom, i potvrdjujem, rade obavestenja aplikacije za kartice sada.

Ukljucio sam ih jos kada sam prvi put instalirao app, nisam nista sada cackao podesavanja kada je bio update, i rade, sto je super stvar.
 
Situacija od jutros.
mBank Android, pokušam da prebacim novac sa deviznog na internet karticu, izaberem "prenos i menjačnica", izaberem EUR na EUR, jedini račun na kome imam EUR, da prebacim na internet katicu (imenovana kartica, nisam pogrešio račun), kažem šalji, na sledećem ekranu mi nudi da potvrdim da kupujem sa RSD računa (WTF?!) toliko evra i da ih prebacujem na karticu. Možda sam nešto pogrešio, poslednje cifre brojeva računa su slične. Izađem, uđem opet. ISto. Treći put isto.
Ajde na eBank Windows, uspem da se logujem iz četvrtog (1-2-3-4) puta i prebacim novac.

Moja greška je što sam pokušao nešto da kupim dok nisam proverio stanje na kartici, ali 7-8 minuta da potrošim na prebacivanje sredstava, pa da li su realni?!
Još sam bio u blizini računara. Da nisam, ovo ne bih danas ni završio, jer mi nije odovaralo da kupujem EUR.
 
nisi nista pogresio, to im je taj bug o kome pricamo... ja recimo ne mogu sa dev na dinarski da prebacim novac... Izaberem dev racun, dole izaberem dinarski (koji je vidljiv samo prvi put) i kada kliknem na OK (ili prenesi ili razmeni - sta vec pise na dugmetu), app mi na sledecem ekranu nudi prenos sa izabranog deviznog na drugi devizni koji nisam izabrao. Kada se vratim da ponovim transakciju, onda vise ni ne vidim dinarski za izbor
 
Kod mene je drugi problem:
Gore odaberem moj devizni
Dole odaberem moj devizni za Visa internet
Ukucam iznos - Nastavi
Izađe: Korisnik nije vlasnik naloga
Ja sam vlasnik oba računa, nisu po ovlašćenju 🙄
 
Sad je pusten novi update, pustio sam da se instalira, samo da nisu nesto zeznuli. :)
 
Android update rešio probleme sa menjačnicom. (barem kod mene :D)
 
Kad li ce wave2pay opciju u aplikaciji da omoguce.
 
Ne radi ni meni trenutno, opet su u problemu...
 
Sva sreca pa stara app radi i dalje. Da li je neko skontao kako se dobija kod za reaktivaciju? Ocekivao sam da stize sms porukom
 
Lol, došao sam da proverim dali je još neko pominjao da ne dobija sms obaveštenja o prilivu a ono
70% stvari ne radi a ne samo sms obaveštenja (koja, doduše niko ne pominje, mora da su me to blokirali
zbog onih komplimenata na fejsu) 🤣
 
Za novu app na Andoridu pominju PINove, ali ja nisam uspeo da ih nađem.

Your Cards' PIN is now available inside your app! Check it easily when needed.
 
Sva sreca pa stara app radi i dalje. Da li je neko skontao kako se dobija kod za reaktivaciju? Ocekivao sam da stize sms porukom
Da odogovorim sam sebi ako neko ima isti problem. Posle par pokusaja sam uspeo, prvo se unese ID, nakon toga pin koji ste prvi put postavili u aplikaciji i nakon toga treba da vam stigne poruka sa kodom za reaktivaciju. Tako da ako nema smsa probajte par puta istu proceduru
 
Za novu app na Andoridu pominju PINove, ali ja nisam uspeo da ih nađem.

Your Cards' PIN is now available inside your app! Check it easily when needed.
Imaš u podešavanjima pa ideš na Prijava i zaštita i tu ćeš naći "Prikaz PIN-a kartice" ali je deaktivirano , međutim "genijalci" su nešto pokvarili pa uvek dobijam poruku kada hoću da aktiviram: "Došlo je do greške. Pokušaj ponovo kasnije." tako da i da hoću da vidim PIN, ne mogu, sreća pa ih znam napamet.
 
Od danas mi se sve transakcije prikazuju u dinarima a račun u EUR. Danas sam imao tri placanja sa Visa Classic Debit karticom i SMS stize u EUR ili USD, notifikacija i prikaz u app dinari!!
 
Verovatno jer rade tranziciju internog sistema iz Asseco na Sagu pošto se Intesa Online ukida od nove godine, mada je i prehodno rešenje takođe bilo Sagino.
 
Ali deluje da je i nova Intesa Mobi app Asseco-va. Prikazuje se na google playu paket hr.asseco.android.intesa.isbd.bi.
 
  • Like
Reagovanja: uji
@sleepwalker Da, svašta... a identično okruženje je u menjačnici kao kod Rajfajzena pa sam tako došao do zaključka. Bilo je dosta pritužbi oko njihovih izvoda, promene podataka adrese ili sedišta i moje shvatanje je bilo da će vratiti sve po starom.
 
najobicniji sms posle uplate na racun ne postoji.... oni i njihova tehnika
 
Pa to je zamenjeno push norifikacijama iz nove aplikacije. Nema vise sms, bar su meni tako rekli.
 
Mislim da to nema veze sa tehnikom, nego sa smanjivanjem troškova, da profit bude što veći...više to ima veze sa gramzivošću
 
Nazad
Vrh Dno