Šta je novo?

Banka Intesa

^Nema novca na racunu (devizni rn) nema naplate naknade.
 
Jel se desava nekom da kada placa iz online bankinga (novog), dodje do skeniranja QR koda, i posle toga prsne web aplikacija, vrati me na login screen i nema traga o nalogu koji sam napravio i platio a na mob pise da je nalog uspesno verifikovan, ili tako nesto...
 
Cek oni ti od evra odbijaju tu naplatu?? Ne koriste dinarski racun za dodatno naplacivanje?
 
^
Tako je, direktno sa deviznog računa odlazi naplata za održavanje, ne sa dinarskog. Svaka partija (račun) za sebe. Zato sam i pitao da li se više isplati držati novac kod njih, imam 25 godina i sposoban sam sam da vodim računa o svom novcu a ne da oni ubiraju deo kolača svakog meseca. Možda bih i razumeo da uzimaju sa dinarskog a ne da mi krnje devize bezveze.

Hvala ti @milanlaki na savetu. Znači pametnije je da dignem sredstva sa računa da im ne bih poklanjao džabe svakog meseca 1.02 EUR?
 
Ili uvezi taj devizni u Hit Plus pa ti nece dirati devizni. Kosta 475din i skidaju sa dinarskog.
 
Ako imas hit plus imas pravo na jedan devizni racun za koji se na naplacuje odrzavanje. Ja sam odabrao da bude evro racun i trazio sam visa debt karticu vezanz za taj racun da mogu da placam u inostranstvu u evrima bez troskova.
Placa se jednokratno izrada kartice, a ona je na period od 4 godine.
 
da li je uopste legalno da oni skidaju odrzavanje sa deviznog racuna u smislu naplate u devizama za nesto sto bi terbalo da ide u tekucoj valuti
 
Ima ljudi koji imaju samo devizni račun. Kako bi onda njima skidali održavanje?
 
Verovatno u ugovoru ili nekim pravilima sa kojima ste upoznati pise da ste saglasni da je trosak odrzavanja protiv vrednost 1 evra po prodajnom kursu banka zadnjeg dana u mesecu.
Siguran sam da je to pokriveno nekim clanu na papiru u ugovoru ili uslovima.
 
Da javim da su i meni notifikacije prestale da stižu, kao i SMS.
 
Verovatno u ugovoru ili nekim pravilima sa kojima ste upoznati pise da ste saglasni da je trosak odrzavanja protiv vrednost 1 evra po prodajnom kursu banka zadnjeg dana u mesecu.
Siguran sam da je to pokriveno nekim clanu na papiru u ugovoru ili uslovima.
To je uvedeno od juna, nema u ugovoru nista ! racun je otvoren pre ko zna koliko godina, gde tog "odrzavanja" nema i nikada ni jedna banka, nije naplacivala odrzavanja avista racuna ! nisu poslali nikakav mail niti obavestenje.
 
Poslednja izmena:
To je uvedeno od juna, nema u ugovoru nista ! racun je otvoren pre ko zna koliko godina, gde tog "odrzavanja" nema i nikada ni jedna banka, nije naplacivala odrzavanja avista racuna ! nisu poslali nikakav mail niti obavestenje.
Verovatno ima u nekom tarifniku, a predpostavljam da ti ako se ne slazes sa novouvedenim tj promenom mozes da raskines ugovor o vodjenju deviznog racuna i ugasis ga.
 
Ne razumem, koji tarifnik??? u ugovoru koji je potpisan pre X godina nema tarifiranja, nisu me obavestili sad ...ugasen je racun, ne brini :cool:
 
u medjuvremenu su promenili ugovor tj dodali nove anekse na koje si precutno pristao (u suprotnom ako se ne slazes, kazu ti da raskines ugovor)... To je ono sto stigne na email, a veliki broj ljudi ne procita...
 
Mislio sam na cene usluga za fizicka lica.
E sad da li su obavezni da svakom pojedinacno dostave izmene , verovatno zavisi od toga sta pise u ugovoru kada si otvarao devizni racun. Aku su u ugovoru uopsteno napisali i uputili te da su uslovi vodjenja racuna kako je navedeno u naknadama za fizicko lice onda mislim da nisu imali obavezu da svakog obavestavaju, vec da dokument naknade ucine blagovremeno dostupnim na sajtu.

Inace i ja hocu oca da nagovorim da zbog te naknade, nije bitna suma vec princip , da ukine devizni racun i da to malo sto ima evri da uplati na stedni racun u unikrefit ili erste, jer tu nema naknadu.
 
u medjuvremenu su promenili ugovor tj dodali nove anekse na koje si precutno pristao (u suprotnom ako se ne slazes, kazu ti da raskines ugovor)... To je ono sto stigne na email, a veliki broj ljudi ne procita...
Tako je, ali ja nisam dobio na mail nista ! ...u Intesi sam imao samo taj "avista devizni" i redovno su slali kad su bile neke promene, koje se nisu odnosile na moj racun
ali ovaj put nisu.
 
Једно n00b питање у вези са Visa картицом: када хоћу да платим њом, по ком курсу ми се обрачунава конверзија у другу валуту? Да ли је то EUR-NET на курсној листи банке или нешто друго?
 
Ako mislis na VISA Inspire (tj. dinarsku), mislim da koriste onaj najlosiji kurs, EUR ili kako se vec zove, ali pricekaj da neko potvrdi iz prve ruke. U stranim valutama je najbolje placati sa VISA Classic, ili pak nekom kreditnom.
 
Једно n00b питање у вези са Visa картицом: када хоћу да платим њом, по ком курсу ми се обрачунава конверзија у другу валуту? Да ли је то EUR-NET на курсној листи банке или нешто друго?
1628857997946.png

to onda važi i za druge valute, a ovo je osnovna kursna lista po kojoj se ravnaju (ne EUR NET):
 
Mislio sam na cene usluga za fizicka lica.
E sad da li su obavezni da svakom pojedinacno dostave izmene , verovatno zavisi od toga sta pise u ugovoru kada si otvarao devizni racun. Aku su u ugovoru uopsteno napisali i uputili te da su uslovi vodjenja racuna kako je navedeno u naknadama za fizicko lice onda mislim da nisu imali obavezu da svakog obavestavaju, vec da dokument naknade ucine blagovremeno dostupnim na sajtu.

Inace i ja hocu oca da nagovorim da zbog te naknade, nije bitna suma vec princip , da ukine devizni racun i da to malo sto ima evri da uplati na stedni racun u unikrefit ili erste, jer tu nema naknadu.

Do sad su obavestavali za svaku promenu(redovno mail), jos su me i zvali na mob, kad im saopstim, da imam samo avista devizni, samo se izvine i kazu da nema veze sa mojim racunom i pokusavaju da me navuku da stavim na stednju :)

naravno da nije bitna suma, ali sto kazes tako je :) isto je 1.02e naknada i ako imas 300evra ili 300.000evra ...nekom ce biti grozno iznenadjenje, ko ne prati taj racun a ima malu sumu :( ta naknada ce biti kod svih ! trenutno nema ni komercijalna koliko znam ?
 
Kakve lopurde. Broj korisnika sa deviznim x 1 evro svakog meseca. Klasično reketiranje.
 
Kakva je razlika izmedju ove dve kartice
Visa Inspire
Visa clasic debt
 
Inspire je vezana za dinarski racun, a Classic za devizni.
 
Eto , nije mi palo na pamet....

Ajde da pitam i ovo ako se debitnon karticom mozes da placas na rate
koja je onda svrha kreditnih kartica ako se izuzmu specijalni slucejivi na primer kod rezervacije hotela i sl.
 
Nazad
Vrh Dno