Šta je novo?

Banka Intesa

Placanje Visa Inspire u inostranstvu u EUR izuzetno nepovoljno ( 120.5 kurs računali )... definitivno bežati iz Inteze po svaku cenu....od kada sam prešao u AIK nisam osetio apsolutno nikakvu žal za ovim bankarskim nesojima
 
120.5 nakon proknjizavanja? Mislim da su ljudi pisali da Intesa rezervise nesto veca sredstva, kasnije bude povoljniji kurs kad proknjize. Ali mozda sam pobrkao sa necim...
Ono sto mogu licno da potvrdim je da podizanje novca na njihovim bankomatima u inostranstvu (npr. u BiH) ide bez provizije, ali te oderu na kursu, otprilike ovom gore koji si naveo. Zicaju gdje stignu, ali bitno je da im je "marketing" na nivou!

U svakom slucaju, sto se tice placanja vani, obavezno devizna Classic. Doduse, ko je ima, s obziorom da nas sada handre i na deviznim racunima.

Klasika...
Sve ovo što si napisao mogu i ja da potvrdim, neprofesionalni su do krajnjih granica...
Ma debili teski, dno su dna! Moguce da su neke druge poslovnice malo normalnije ali ta kod Futoske u NS-u je puna radnika imbecila (cast izuzecima, ako ih ima, ja jos nijednog nisam sreo). Ne pricam samo iz ovog poslednjeg iskustva, nego stagod sam morao da obavim kod njih, nikad nije islo glatko, cekanje od 1h je postalo normalno (a da tuga bude veca, to mi je "maticna" ekspozitura za biznis racun, iako sam Magnifica i imam savjetnika u centru). Zali Boze tih silnih para koje im ostavljam, brzo cu da palim, samo da se dobro prekontam kako resavati stambeno pitanje!
 
Svešće na kraju po kursu koji i imaš u banci. Uvek malo više sredstava rezervišu, što ih je štitilo kad su bile one veće fluktuacije kursa.

Svakako dobra praksa je da ne plaćaš debitnom karticom na kojoj ti je tekući račun, već uvek kreditnom, jer onda za svake zloupotrebe stavljaš u rizik bančine pare, a ne svoje - te je njima u interesu da problem što pre razreše pošto je njihov, ne tvoj.
 
U suštini za 800 imaš direktan kontakt sa savetnikom, zakazivanje termina, preskakanje redova.

Ako ti ništa od toga nije bitno, ne znam zašto si uzimao taj paket :)
Pa sad, ima još koja sitnica, npr:
dobiješ besplatno Visa Gold, a uz koju dobijaš putno osiguranje za sebe i celu porodicu u Evropi, uključujući i skijanje. Jedno skijanje, jedno letovanje, cirka (sad lupam) 10k dingera za 4članu porodicu putno osiguranje. +400 x 12m je mnogo mnogo manje novaca.

Nije nivo pokrića kao Amex Gold, ali zadovoljava koliko sam video na prvu loptu. Još nisam otkazao Amex, ali planiram nakon što izanaliziram oba ugovora pokrića.
 
120.5 nakon proknjizavanja? Mislim da su ljudi pisali da Intesa rezervise nesto veca sredstva, kasnije bude povoljniji kurs kad proknjize. Ali mozda sam pobrkao sa necim...
Ono sto mogu licno da potvrdim je da podizanje novca na njihovim bankomatima u inostranstvu (npr. u BiH) ide bez provizije, ali te oderu na kursu, otprilike ovom gore koji si naveo. Zicaju gdje stignu, ali bitno je da im je "marketing" na nivou!

U svakom slucaju, sto se tice placanja vani, obavezno devizna Classic. Doduse, ko je ima, s obziorom da nas sada handre i na deviznim racunima.


Ma debili teski, dno su dna! Moguce da su neke druge poslovnice malo normalnije ali ta kod Futoske u NS-u je puna radnika imbecila (cast izuzecima, ako ih ima, ja jos nijednog nisam sreo). Ne pricam samo iz ovog poslednjeg iskustva, nego stagod sam morao da obavim kod njih, nikad nije islo glatko, cekanje od 1h je postalo normalno (a da tuga bude veca, to mi je "maticna" ekspozitura za biznis racun, iako sam Magnifica i imam savjetnika u centru). Zali Boze tih silnih para koje im ostavljam, brzo cu da palim, samo da se dobro prekontam kako resavati stambeno pitanje!
I ja sam iz Ns, grozni su u svim poslovnicama, nije im centrala na Futoškoj izuzetak. Što se tiče kursa prodajni kurs im je isto grozan, 117 din.
 
Da li je neko plaćao preko nove aplikacije iz inostranstva?

U Grčkoj sam, pokušao sam tri različite uplate, posle svake je pisalo da je transakcija uspešna ali mi nisu skinuli novac, niti ih dužili kao nedospele obaveze..

Pokušao i preko VPN-a da bude srpski IP i ništa ni tako..
 
Nisu mi naplatili 50 din po rati za mastercard u okviru hita. Imam tri kupovine na rate iz proslog meseca, ocekivao sam da naplate 150 din.
 
Da li je realno da je ovo najjaca banka u zemlji (barem po broju zaposlenih i ekpozitura, ne znam za broj klijenata)!? :D
Aplikaciju ne mogu da osposobe mjesecima, strasno!
 
Zapravo, ima smisla. A kada promeniš vreme, nemoj da se zbuniš ako ti ne bude radi Gmail, jer on zna u kojoj si zoni, a tebi sat ne pokazuje to vreme.

Čuvena fora iz kladionica, od pre 20ak godina, radnik izabere nekoliko utakmica, i narednih pola sata ili sat svima govori da mu je pao sistem i da ne može da primi uplate. Sačeka da se utakmice završe, vrati sat, uradi tiket.

Prvog smo provalili, jer je uvek u njegovoj smeni bila vremenska rupa gde nema nijedan tiket, a prvi sledeći je uvek dobitan. Onda pregledali druge poslovnice i videli da više njih to radi, samo skromnije. Tada su svi prebačeni na drugi user account, da ne mogu više da menjaju vreme.
 
Placanje Visa Inspire u inostranstvu u EUR izuzetno nepovoljno ( 120.5 kursevi računali )... definitivno bežati iz Inteze po svaku cenu....od kada sam prešao u AIK nisam osetio apsolutno nikakvu žal za ovim bankarskim nesojima
U inostranstvu za plaćanje koristi MC kreditnu, za podizanje novca sa bankomata Visa classic. Inspire je užas. Koristim je samo kod nas.
 
Inspire je za podizanje novca u inostranstvu zgodan samo tamo gde postoje bankomati članica Intesa grupe. Ako se sa njih podiže novac, nema provizije (ali samo važi za Inspire karticu, ne i za druge).
 
Da, Inspire nema provizije, ali te oderu na kursu (jer je naravno vezana iskljucivo za dinarsku partiju)! Pisali smo o tome vec par puta...
Podizanje vani samo ako bas morate, po meni je uvijek lakse ponijeti nesto eura u kesu.
 
Da li Vam redovno stizu racuni za MC i izvod za TR? Poslednje sto sam dobio je bilo za Maj, za Jun i evo sada za Jul nista (do sada uvek sve redovno stizalo).
edit: Opcija slanja na mail ukljucena, upravo proverio.
 
Upravo preko chata mi odgovorili ko je aktivirao novu aplikaciju digitalno bankarstvo, nece dobijati vise izvode na mail. Takodje me uputila gde da pronadjem izvode (Moja dokumenta, Moji izvodi) i tamo naravno nema ničega :rolleyes: Na pitanje zasto nije nista prikazano nisam dobio odgovor, chat se samounistio 😁
Inace obavestenja o plaćanjima ne dobijam, ranije je stizalo preko W2P apk, a sada nema ni toga.
 
^Da, moja greska. Sve je OK sa W2P.
 
Citajuci vasa iskustva vidim da nisam pogresio sto sam sve pogasio u Intesi ubrzo nakon obavestenja o promeni uslova. Trebace njima vremena da sve proradi, da se radnici nauce....bese nekad najbolja banka (bar za mene).
 
Evo meni je sad stiglo ali je placanje bilo iz stare aplilacije a obavestenje od nove🤣🤣🤣
 
Mislim na plaćanje karticama. Ne dolazi obaveštenje kada platim karticom. Kada plaćam Watch-om ili iPhone-om onda dolaze obaveštenja ali ona nemaju veze sa obaveštenjima nove iOS app.
 
Poslednja izmena:
Blago tebi, meni ne dolazi nikako ali ovo za kartice potvrdjujem
 
Proveri da li si možda stavio limit za online plaćanja za originalnu karticu na koju se vezuje virtuelna pošto se to ograničenje prenosi testirao sam. A za listu to sam ja već pitao ranije pa evo ga odgovor: https://forum.benchmark.rs/threads/banka-intesa.412566/page-199#post-6395327
Nisam stavljao limit, ne znam ni gde se stavlja :) jedino ako nije neki po defaultu postavljen. Iako, radilo se o maloj sumi, za virtuelnu sam tražio potrošnju od 1500 rsd.
Link koji si postavio za pregled viruelnih nije baš aktuelan, ne mogu da ih nađem, a napravio sam ih 3.
 
kojom karticom placati u Egiptu?
 
@Trisystema objasni platiocu da nemamo ABA ili routing number, pošto to važi u Americi, niti SEPA transfer jer nismo u evrozoni, već vrši klasičan internacionalni transfer sa instrukcijom uključujući i tvoje ostale podatke (ime, prezime, ulica, broj, mesto, (opština) i država). SWIFT je identifikacioni kod banke (Intezin je DBDBRSBG), dok IBAN imaš na identifikacionoj kartici deviznog računa (počinje sa RS35 160 itd).
Извини на касном одговору: на крају сам унео само IBAN без RS35 и то је било то, ако неком затреба.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nazad
Vrh Dno