Šta je novo?

Banka Intesa

Inače usluga uplate EUR na tom jednom Banka Intesa bankomatu je omogućena od 21.6 a što se tiče isplate EUR na tome se još radi 😉
 
Pozdrav ! Da li neko ima iskustva sa korišćenjem Mastercard Standard uz paket Hit računa. Aplicirao bih, gledao sam neke stvari pa samo da vidim ima li nekoga ko je već u materiji da pojasni.. To je faktički kreditna kartica i za limit koji banka odobri u rasponu od 50€-3.200€ može da se kupuje na rate u prodavnicama ili online. Taj deo mi je jasan. Nije mi jasan deo koji sam video u obračunu, a tiče se podizanja gotovine. Ovom karticom se može podizati i gotovina ? i koliko zaključujem to nije moguće na bankomatu skinuti sa kartice nego samo na šalteru banke ili grešim ?
 
Mozes podici sa bankomata i uzimaju 2% proviziju(mozda 3, nisam siguran a zvao da pitam🤣).
 
3% je provizija na bankomatu

na šalteru, a u praksi, se ne može sa njom uopšte podići keš, premda je naznačeno kao opcija u tarifniku
 
Hvala za info. A kako se kasnije otplaćuje iznos koji se podigne, recimo 15.000. Minimalna mesečna uplata je 5% od mesečnog prometa sa te kartice, imaš godišnju kamatnu stopu koju zaračunavaju a ti otplaćuješ koliko kad hoćeš preko tih 5% koji su obavezni mesečno ?
 
Tako je.
Ako otplatis sve do 10. u narednom mjesecu onda nema uopste kamate (npr. trosio si sad u julu, platis do 10. avgusta). U tom slucaju platis tacno koliko si potrosio.
Takodje, imaj na umu da ovaj minimum od 5% mozes da dogovoris sa savjetnikom/sluzbenikom da bude i veci.
 
Tako je.
Ako otplatis sve do 10. u narednom mjesecu onda nema uopste kamate (npr. trosio si sad u julu, platis do 10. avgusta). U tom slucaju platis tacno koliko si potrosio.
Takodje, imaj na umu da ovaj minimum od 5% mozes da dogovoris sa savjetnikom/sluzbenikom da bude i veci.
Hvala !
 
@UrosR5 topla preporuka, izbegni revolving zaduživanje, ako ikako možeš. Postoje i jeftiniji načini. Ta kartica je odlična da u toku meseca besplatno koristiš tuđe pare, ali onda kompletan iznos potrošnje moraš da platiš 10. narednog meseca. Samo tako je besplatno.
 
Revolving uopšte nije loš kada se koristi kako treba. Nikada, ali nikada, ne treba uplaćivati minimalno zaduženje od 5% plus šta ti doznače. Kada sam ranije imao revolving karticu u RF, kada sam je uzimao sjeo sam i dogovorio se sam sa sobom koliko love mogu mjesečno da odvojim za to za šta mi treba revolving kartica. Ja sam mogao da odvojim u tom trenutku 5000 dinara. Onda sam sjeo i dogovorio se sam sa sobom da li mi odgovara više revolving ili da skupim lovu na gomilu takođe odvajanjem istih 5000 dinara. Pitanje je bilo da li mi se žuri da uzmem to što sam splanio ili ne. Riješio sam da uzmem karticu i požurim sa kupovinom i sa otplatom od 5000 se uopšte nisam prevario. Tako da, glede revolvinga, ako možeš da odvojiš sumu značajno veću od obaveznih 5% (tipa 10x veću), onda se revolving isplati. U suprotnom ti kamata za godinu dana pojede sve i onda kamate ne možeš da se riješiš, jer ide i kamata na kamatu.

Glede nove aplikacije - (prek)juče mi u staroj aplikaciji iskoči da instaliram novu i to i uradim. Danas odradim PIN i prijavljivanje i sve je bilo ok 30-45 minuta dok sam čačkao aplikaciju, ulazio/izlazio, bez ikakvih problema. Poslije 5-6 sati da uniđem u aplkaciju, a ona pita jesam li se registrovao. Call centar, treba da se aplikacija obriše, instalira ponovo, odrade kodovi preko Self service-a i biće sve ok. Preskočim brisanje i ponovnu instalaciju i odradim samo SS i sve radi ok. Ko je tu lud...
 
^ taj dogovor sam sa sobom radiš dok izdržavaš samo sebe, ili si već zasnovao porodicu?
 
Revolving je "dobar" u slučaju nužde, za ćef nije, ukratko
 
^^
Taj dogovor je bio dok sam bio solo. Sada bih opet tako (X puta veće od obaveznih 5%), ali samo ako bih morao. Srećom, tu je opcija od 12 rata bez kamate i to je taman.
 
na šalteru, a u praksi, se ne može sa njom uopšte podići keš, premda je naznačeno kao opcija u tarifniku
mala dopuna, koja nekome može biti korisna: novac sa kreditne, može se povući na šalterima, jedino u specifičnom slučaju preplate - kada imate više sredstava na njoj, a spram ugovorenog limita u evrima

pr. limit je €3.2k; ništa niste trošili, a položili ste na nju €100 - tih sto evra mogu da se podignu, naravno, bez bilo kakve provizije

tako da, čak i oni koji nemaju nameru da je koriste, mogu uzeti KK, jer im može poslužiti kao - de fakto - još jedan devizni račun
 
tako da, čak i oni koji nemaju nameru da je koriste, mogu uzeti KK, jer im može poslužiti kao - de fakto - još jedan devizni račun
Oprezno sa ovakvim savetima. Kreditna kartica opterecuje kreditni skor. Trajni nalog za karticu se vezuje ili za postojeci racun ili se kreira novi. Ako se kreira novi, i na njega se naplacuje odrzavanje.
 
svakako, ali je prethodnih meseci, dosta kritikovano uvođenje naplate deviznih računa, pa kome nije u datom momentu bitna formalna opterećenost, metod naveden gore, može poslužiti kao alternativni izvor još jednog računa
 
Juce sam bio u ekspozituri (na Bul. Oslobodjenja u NS, dijagonalno od Futoske pijace) da podignem VISA Business karticu (reizdata), cekao sam 45 minuta dok se nisu smilovali da mi uruce karticu, iako sam bio prvi na salteru (nije bilo uopste guzve, za ne povjerovati, ali mi nije puno pomoglo).
Naime, likusa na salteru me odmah po obracanju poslala da sjednem i pricekam, nesto je promumlala dok koleginica pronadje karticu, pritom mi nije uzela ni LK, niti PIB ili maticni broj... Ja sjednem, cekam 10 minuta, obratim joj se sta se desava, tj. da li ce me neko zvati ili treba da se negdje drugdje obratim, ona drsko kaze da pricekam i dalje. Nakon par minuta zove i uzima mi PIB. Narednih 30 minuta sam kao debil sjedio i cekao dok su se ljudi smjenjivali na salterima (proslo je bar 15-ak ljudi na 3-4 saltera koja su radila u tom momentu).
Ustanem ja i pocnem nervozno da setam lijevo-desno (cekajuci da zavrsi sa trenutnim klijentom), i u tom momentu skontam da je nekom gestikulacijom pokazala nesto koleginici i skontam da je bilo vezano za moju karticu... Zaboravili debili (bar mislim). Ja povilenio nakon toga... Tad sam ih kulturno izvrijedjao, prvo salterusu, zatim "seficu" (trazio sam da dodje i obrazlozi bezobrazluk), objasnjenje je bilo sledece - cekali su da mi odobre izdavanje kartice, radili su neku provjeru navodno!?!

Ljudi, da li me debilka lozila, tj. da li zaista treba da se radi bilo kakva provjera prilikom reizdavanja kartice?
Inace, kartica je izradjene 3-4 mjeseca ranije, za koju me nisu ni obavijestili da je izradjena, nego sam slucajno saznao kad sam vidio da mi je stara istekla (a Magnifica savjetnica mi van procedure provjerila gdje se kartica nalazi i javila mi).
Ponavljam, u pitanju je kartica pravnog lica, tj. vezana za moj preduzetnicki racun!?

P.S. Odsad vise nemam ni trunke postovanja prema salterskim radnicima (a prepoznacu izuzetke ako postoje), ovo gore je postalo praksa a ne izuzetak. Ozbiljno pocinjem da postavljam sebi pitanje da li nesto samnom nije u redu ili je sve otislo u onu stvar?! Jedno je sigurno, uskoro cu da se kupim iz Intese, briga me za stambeni koji sam htio da uzmem, naci cu drugo resenje! Ovakav tretman za 1600 dinara mjesecnog odrazavanja, jos u svojstvu "pravnog" lica je ponizenje, ni manje ni vise!
 
zašto ta manjifika savetnica, nije poslala depešu, da se kod nje u poslovnicu preusmeri već poslata kartica? mora da se reizda na istom mestu gde je izdata?
nisam čuo za provere, ali ne znam koliko se procedura razlikuju glede poslovne, a u odnosu na običnu karticu
 
Virtuelnom ne mogu da platim nešto u Asphaltu, a Samsung uredno odbija 25 rsd za svaki pokušaj transakcije... Osim toga, da li i gde može da se vidi pregled svih otvorenih virtuelnih kartica, nebitno kog tipa (jednokratna/višekratna) ?
 
zašto ta manjifika savetnica, nije poslala depešu, da se kod nje u poslovnicu preusmeri već poslata kartica? mora da se reizda na istom mestu gde je izdata?
nisam čuo za provere, ali ne znam koliko se procedura razlikuju glede poslovne, a u odnosu na običnu karticu
Pa iskreno nisam ni pitao da se preusmjeri, ali iz nekih ranijih iskustava skontao sam da Magnifica savjetnici izbjegavaju da imaju bilo kakve veze sa poslovnim racunima.
Za proceduru, mislim da je bio cisti laznjak da nesto kaze i eventualno se operu, ali saznacu prije ili kasnije.
 
350 din održavanje hit računa plus 1€ (120 din) mi skinuše održavanje i ovaj i prošli mesec.
 
Tako i treba, to su te cifre.
 
Ja sam bio nešto utripovao da će biti oko 500 din plus 120 din za devizni račun
 
Da li neko zna da li Emezzeta ima dogovor sa intesom za placanje na rate debitnom karticom? I da li je i dalje to da mogu da koriste samo oni kojima je banka poslala mail za te rate ili moze bilo ko?
 
ima rate na intesinim kreditnim, ne znam da li ima i na debitnim
 
Ako daju rate na kreditnu, daće i na debitnu, ali je potrebno da vlasnik kartice ima odobren limit za rate na debitnoj.
 
svakako, ali je prethodnih meseci, dosta kritikovano uvođenje naplate deviznih računa, pa kome nije u datom momentu bitna formalna opterećenost, metod naveden gore, može poslužiti kao alternativni izvor još jednog računa
To ne funkcioniše tako kod Intese. Kartica je entitet za sebe. Za kreditnu karticu mora da postoji trajni nalog za naplatu dugovanja na kraju meseca. Trajni nalog se vezuje na jedan od deviznih računa ili se otvara novi. Bilo da je račun novi ili postoji od ranije, za njega se naplaćuje održavanje.
Na zalost ne postoji nacin da se dodje do deviznog racuna za koji se ne naplaćuje održavanje, osim onog jednog koji ide iz Magnifica paket. Tako makar tvrde savetnici.
 
da li si ti pročitao šta sam gore napisao, ili?

lično sam n-puta podizao višak € sa MC na šalteru
 
Poslednja izmena:
Virtuelnom ne mogu da platim nešto u Asphaltu, a Samsung uredno odbija 25 rsd za svaki pokušaj transakcije... Osim toga, da li i gde može da se vidi pregled svih otvorenih virtuelnih kartica, nebitno kog tipa (jednokratna/višekratna) ?
Proveri da li si možda stavio limit za online plaćanja za originalnu karticu na koju se vezuje virtuelna pošto se to ograničenje prenosi testirao sam. A za listu to sam ja već pitao ranije pa evo ga odgovor: https://forum.benchmark.rs/threads/banka-intesa.412566/page-199#post-6395327
 
Juce sam bio u ekspozituri (na Bul. Oslobodjenja u NS, dijagonalno od Futoske pijace) da podignem VISA Business karticu (reizdata), cekao sam 45 minuta dok se nisu smilovali da mi uruce karticu, iako sam bio prvi na salteru (nije bilo uopste guzve, za ne povjerovati, ali mi nije puno pomoglo).
Naime, likusa na salteru me odmah po obracanju poslala da sjednem i pricekam, nesto je promumlala dok koleginica pronadje karticu, pritom mi nije uzela ni LK, niti PIB ili maticni broj... Ja sjednem, cekam 10 minuta, obratim joj se sta se desava, tj. da li ce me neko zvati ili treba da se negdje drugdje obratim, ona drsko kaze da pricekam i dalje. Nakon par minuta zove i uzima mi PIB. Narednih 30 minuta sam kao debil sjedio i cekao dok su se ljudi smjenjivali na salterima (proslo je bar 15-ak ljudi na 3-4 saltera koja su radila u tom momentu).
Ustanem ja i pocnem nervozno da setam lijevo-desno (cekajuci da zavrsi sa trenutnim klijentom), i u tom momentu skontam da je nekom gestikulacijom pokazala nesto koleginici i skontam da je bilo vezano za moju karticu... Zaboravili debili (bar mislim). Ja povilenio nakon toga... Tad sam ih kulturno izvrijedjao, prvo salterusu, zatim "seficu" (trazio sam da dodje i obrazlozi bezobrazluk), objasnjenje je bilo sledece - cekali su da mi odobre izdavanje kartice, radili su neku provjeru navodno!?!

Ljudi, da li me debilka lozila, tj. da li zaista treba da se radi bilo kakva provjera prilikom reizdavanja kartice?
Inace, kartica je izradjene 3-4 mjeseca ranije, za koju me nisu ni obavijestili da je izradjena, nego sam slucajno saznao kad sam vidio da mi je stara istekla (a Magnifica savjetnica mi van procedure provjerila gdje se kartica nalazi i javila mi).
Ponavljam, u pitanju je kartica pravnog lica, tj. vezana za moj preduzetnicki racun!?

P.S. Odsad vise nemam ni trunke postovanja prema salterskim radnicima (a prepoznacu izuzetke ako postoje), ovo gore je postalo praksa a ne izuzetak. Ozbiljno pocinjem da postavljam sebi pitanje da li nesto samnom nije u redu ili je sve otislo u onu stvar?! Jedno je sigurno, uskoro cu da se kupim iz Intese, briga me za stambeni koji sam htio da uzmem, naci cu drugo resenje! Ovakav tretman za 1600 dinara mjesecnog odrazavanja, jos u svojstvu "pravnog" lica je ponizenje, ni manje ni vise!
Klasika...
Sve ovo što si napisao mogu i ja da potvrdim, neprofesionalni su do krajnjih granica...
 
Nazad
Vrh Dno