Šta je novo?

Banka Intesa

Maločas me zvala žena iz moje ekspoziture. Kaže mi da ipak Magnifica paket ne pokriva 2 devizna računa, nego samo jedan i to eurski račun. Oni nisu normalni majke mi. Pa nisam blesav da im plaćam 800 + 120din za taj dedan dodatni devizni dolarski račun. Šta oni meni to zauzvrat nude za te pare? Bagovitu aplikaciju verovatno.
Gledam da isplatim par rata koje su mi ostale i bežim iz Inteze, ovo je kap koja je prelila čašu.
Za šta koristiš račun u dolarima?
 
Ranije sam koristio, a sada burazeru treba. Nije ni bitno to, nego što mi je rečeno jedno, a sada je drugačije. 920din mesečno. Pogledaću šta nude druge banke.
 
Ranije sam koristio, a sada burazeru treba. Nije ni bitno to, nego što mi je rečeno jedno, a sada je drugačije. 920din mesečno. Pogledaću šta nude druge banke.
mnogi, a od početka ove sage o intesinom povećanju cena, su reagovali slično

pročitaj teme gde su prešli, i šta se dogodilo...

banka je, naprosto, nužno zlo, i obrni-okreni, bolje je imati iza sebe ozbiljnu firmu poput intese/raiff/komerc...
 
@Sale_19 bio si u pravu. Ja sam živeo u zabludi sve ovo vreme vezano za kurs.
Iznos koji mi se skida sa kartice sam uvek gledao u Wave2Pay aplikaciji, a taj iznos se uopšte ne poklapa sa iznosom iz aplikacije kad se proknjiži.
Primer, za rezervaciju na bookingu u Wave2Pay piše 64697 RSD(€545) dok u aplikaciji piše 65698 RSD, što znači da je €1 = 120RSD.
Isto važi i za $.
Prevara.
Mozda je ipak najbolja opcija internet kartica i da se drzi na 0. Uplati se koliko treba za transakciju i ostalo da se vrati na devizni. I tako nema dodatnih troskova. A devize kupovati kroz aplikaciju. Samo moram opet da vadim karticu. 😤
 
mnogi, a od početka ove sage o intesinom povećanju cena, su reagovali slično

pročitaj teme gde su prešli, i šta se dogodilo...

banka je, naprosto, nužno zlo, i obrni-okreni, bolje je imati iza sebe ozbiljnu firmu poput intese/raiff/komerc...
Ja sam bio u Intesi preko 10 godina, i pre 2 meseca sam presao u AIK banku (po savetu ljudi sa foruma) i prezadovoljan sam sto sam napustio Intesu.
Uopste ne smatram da je Intesa ozbiljna firma, npr kad sam zadnji put (a i skoro svaki put pre toga) zeleo da uplatim evre na svoj devizni racun cekao sam 45min da dodjem na red na salteru i uplatim pare, kod AIK banke to obavim za 1min jer imaju multifunkcionalne bankomate na kojima mogu da se uplate i evri.
Takodje nemaju proviziju na elektronsko placanje, imaju sms obavestenje, za manje pare za koje bi platio dinarski i devizni u Intesi u AIK banci dobijem sve to plus putno osiguranje. Pritom je AIK banka domaca firma sto znaci da pare ostaju u zemlji i da ce najverovatnije profit da se ponovo ulozi u nasoj zemlji gde ce se zaposliti neki nasi ljudi.
Ja iskreno savetujem svakome ko zeli da promeni bilo koju banku da to i uradi, uvek lako moze da se vrati u staru banku ako mu se ne svidi.
 
Koliko sam video nema teme o uniktedit banci, pa aj ovde da napišem. Zvao sam advokaticu da pitam dokle se stiglo sa mojom tužbom za obradu kredita u Uniktedit banci, kaže mi da oni krenuli da vraćaju onima koji ih tužili bez parničenja
 
Kada se otvara virtuelna kartica na više meseci, deo gde piše maksimalni iznos da li se to odnosi po jednom plaćanju ili je to ukupno koliko novca može da se potroši po toj kartici?
 
Rade li nekome obaveštenja o karticama na novoj Banca Intesa iOS app?
 
Prilikom prelaska na novo digitalno bankarstvo skenirah kod nakon odabira Play store koji me je ladno odveo do nekog servisa gde sam se prijavio misleći da je nastavak registracije kod intese. Ispostavlja se da je u pitanju prevara, nekakav Video Hub koji mi je odmah naplatio SMS poruku 180din.
Da li je neko imao slično iskustvo, kako je je moguće da me je QR kod odveo do njih?
 
Odakle si skenirao qr kod aa koje web adrwse? Da li je bii intesin domen sasecure opcijon?
 
Sa Intesinog sajta sigurno, kasnije sam nastavio registraciju i uspešno okončao samo sam app za mobilni skinuo ručno preko telefona i nastavio sa daljim koracima.
 
nightshadow je u pravu, vjerovatno ti app izbacuje sponzorisane linkove, na koji si greskom kliknuo, a obicno te free aplikacije su toliko "intuitivne" da te bukvalno navede da pogrijesis.
 
Da, aplikacija za skeniranje QR kodova me odvela na pogrešan link, odnosno reklamu. U pitanju je QR & Barcode Scanner.

Inače, app ima preko 100 miliona korisnika i preko milion komentara sa ocenom 4.7. Međutim, tek u komentarima se vidi da ima puno pritužbi korisnika i niskih ocena...
 
Prilikom prelaska na novo digitalno bankarstvo skenirah kod nakon odabira Play store koji me je ladno odveo do nekog servisa gde sam se prijavio misleći da je nastavak registracije kod intese. Ispostavlja se da je u pitanju prevara, nekakav Video Hub koji mi je odmah naplatio SMS poruku 180din.
Da li je neko imao slično iskustvo, kako je je moguće da me je QR kod odveo do njih?

Velika je verovatnoća i da te pretplatio na taj servis i da će ti slati te zaduživati 180 din bar jendom sedmično.
Obavezno proveri da li možeš da se skineš sa servisa. Najbolje da pozoveš i operatera. Oni mogu da isključe i blokiraju taj broj.
 
Da, odmah sam zvao operatera da stopiraju uslugu, jer nisam mogao da se odjavim sms porukom, jer nekako blokiraju da se poruka pošalje. Iz podrške (A1) su mi rekli da je to tipična i česta prevara, da stalno imaju pritužbe korisnika, a firma koja se time neometano bavi je NTH Media. Pretpostavljam da su bliski vlasti i da je to neka vrsta "legalizovane" pljačke.
 
zato što je poenta virtuelne kartice, bezbednosna kratkoročnost - iskoristiš, pa po potrebi, za tren napraviš novu
 
I kao što je neko rekao, Intesa je povukla nogu i sada svi kreću sa promjenom/poskupljenjem tarifnika, sada Kombank (prvo ide stara cifra, onda nova od 01.10.2021. godine):
3.1.2. Vođenje set tekućeg računa (platni račun sa paketom usluga)
( deo I Dinarski poslovi, tačka 1.3)
3.1.2.1. Kombank Aktiv Set tekući račun
deo I Dinarski poslovi, tačka 1.3. podtačka 1.3.1) RSD 310,00 mesečno RSD 410,00 mesečno
3.1.2.2. Kombank Premijum Set tekući račun
( deo I Dinarski poslovi, tačka 1.3. podtačka 1.3.2) RSD 610,00 mesečno RSD 750,00 mesečno
3.1.2.3. Kombank Klasik Set tekući račun
(deo I Dinarski poslovi, tačka 1.3. podtačka 1.3.3) RSD 199,00 mesečno RSD 260,00 mesečno
3.1.2.4. Kombank Start Set tekući račun
(deo I Dinarski poslovi, tačka 1.3. podtačka 1.3.4) RSD 0,00 mesečno Bez naknade
 
pa ne - hiljadu malih razloga zašto ostat u "ozbiljnoj" banci, kao broj filijala, broj POSova, kredina bez administrativne...

zvuči ko da ih reklamiram

da sad otvaram račun, išo bi u rajfajzen, objektivno
 
Ja podneo zahtev za iRacun u rajfajzenu. Verovatno ću prebaciti platu iz Inteze. Neću da za 800 din nemam ništa bukvalno, tačnije skoro isto kao ovamo bez održavanja.
 
U suštini za 800 imaš direktan kontakt sa savetnikom, zakazivanje termina, preskakanje redova.

Ako ti ništa od toga nije bitno, ne znam zašto si uzimao taj paket :)
 
Uzeo sam, jer mi je taj isti savetnik rekao da imam pravo na dva devizna računa, a posle zove i kaže da imam samo na jedan i to eurski. To mi je i tada bilo, ali ajde da ne menjam banku, prihvatio sam to.
Realno ništa spec paket.
 
Nazad
Vrh Dno