Šta je novo?

Banka Intesa

U maju kada si kupio nije važila nova tarifa, ne bi smeli da ti uzmu retroaktivno
 
Hocete reci da sve ove “running” rate zapocete od ranije nece biti naplacivane sa tim dodatkom od 50 din?
 
Tih 50 valjda nema na Magnifica paketu, nisam sigiran
ima

I da, samo za kupovinu na rate od kad su promenili cenovnik vazi tih 50din. I naplacuju to kroz ratu, znaci dug na kartici se povecava za tih 50din...
 
ima

I da, samo za kupovinu na rate od kad su promenili cenovnik vazi tih 50din. I naplacuju to kroz ratu, znaci dug na kartici se povecava za tih 50din...
Ta naknada izgleda da važi samo za MC standard, ne i za MC Gold.
 
E moguce, ja sam pricao o mc standard. Gold sam uzeo pre neki dan, tako da je jos nisam iskoristio...
 
Ranije su mi svi računi bili u Intesi, ali od pre nekoliko godina sam platu prebacio u drugu banku, a pre nekoliko meseci sam i zvanično ugasio taj dinarski račun u Intesi.
Elem, zadržao sam tamo devizni račun za plaćanje preko interneta (i uz njega povezanu Internet karticu), a imam i jedan običan devizni račun na kojem mi godinama stoji nešto dolara (neoročenih).

Svakog meseca mi stiže mejl sa izvodom za jedan račun (onaj za internet) i najčešće je jedina transakcija bilo plaćanje pretplate za Netflix. Juče je stigao novi izvod i u njemu stoji da mi je dodatno naplaćeno i 1.02 E za održavanje računa (po prvi put).
Međutim, za onaj drugi račun mi nikada ne stižu izvodi (preko njega i nemam uplate i isplate već nekoliko godina). Da li da očekujem da će i tamo početi da naplaćuju održavanje?

I još nešto - u aprilu ove godine su mi stigla tri odvojena mejla o naplaćenim naknadama za 2020. godinu. Po tome ispada da imam i tri devizna računa. Verovatno su mi pored internet računa i postojećeg dolarskog, otvorili i jedan devizni za evre?
U svakom slučaju, za sva ta tri računa stoji da je iznos naplaćenih naknada 0 din, tako je bilo za 2020. Očigledno za tekuću 2021. neće biti tako.
OK mi je da plaćam održavanje interent računa jer mi treba zbog Netflixa i povremenih manjih kupovina, ali mi ne pada na pamet da plaćam održavanje onog drugog računa gde nema prometa (a pogotovo ne drugog i fantomskog trećeg).

I generalno mišljenje - kako nas banke šišaju, ljudi moji... Nekada sam i od neoročenih deviza dobijao neku sitnu kamatu, pa kasnije takoreći ništa, a sada idemo ka tome da ja plaćam da mi banke "čuvaju" novac! Ako je tako, neka hvala - čuvaću "u slamarici" svoje pare, "sreća" pa ih nema mnogo...
 
Za svaki devizni račun na kome imaju sredstva skidaju održavanje.
Mojoj majci koja u intesi ima samo devizni gde drži nešto "ušteđevine" su skinuli pare i poslali sms da izvod može da vidi u ekspozituri pošto nikad nije ostavila kontakt mail. Inače u sms-u nije pisalo da su skinuli pare, nego sam ja video kod mene u aplikaciji (ovlašćen na taj račun)
 
Ali ja jesam ostavio mejl, i očigledno je da funkcioniše jer mi tamo stiže izvod za jedan račun. Za drugi nije stiglo. Valjda bi poslali mejl i za taj račun.
Nemam više pristup Intesinom elektronskom bankarstvu da bih proverio da li su skinuli i sa drugog računa. Otići ću nekad u poslovnicu da se raspitam uživo (mada mi se ne ulazi kad vidim koje su gužve).

EDIT: I još nešto. Ovih dana sam preuzeo novu Intesa Internet karticu (stara je bila istekla). Sad sam seo uz komp da je apdejtujem kod raznih servisa i na Netflixu je prošlo bez problema, ali kod PayPal-a neće. Nisam uspeo da apdejtujem datum isteka (broj je ostao isti), probao nekoliko puta i ništa. Zato sam sasvim obrisao karticu i probao da dodam novu. Neće ni to!
Stoji "Your card was declined by the issuing bank. Please try a different card or contact your card issuer with questions."
WTF???

EDIT 2: Neće ni na Ebay. "We couldn't verify this card. Please provide a different card."

EDIT 3: Prošlo kod Amazona, ali tamo nije ni tražio novi sugurnosni kod, samo da apdejtujem datum isteka kartice.
 
Poslednja izmena:
Btw, jel se tih 50din za svaku ratu MasterCard, placa i u slucaju kada se plati sve iz jedne rate (bez deljenja), sledeceg 10og u mesecu?
 
Pa ako platis do 10. onda to nije na rate pa se ni ne placa.
 
Ali ja jesam ostavio mejl, i očigledno je da funkcioniše jer mi tamo stiže izvod za jedan račun. Za drugi nije stiglo. Valjda bi poslali mejl i za taj račun.
Nemam više pristup Intesinom elektronskom bankarstvu da bih proverio da li su skinuli i sa drugog računa. Otići ću nekad u poslovnicu da se raspitam uživo (mada mi se ne ulazi kad vidim koje su gužve).

EDIT: I još nešto. Ovih dana sam preuzeo novu Intesa Internet karticu (stara je bila istekla). Sad sam seo uz komp da je apdejtujem kod raznih servisa i na Netflixu je prošlo bez problema, ali kod PayPal-a neće. Nisam uspeo da apdejtujem datum isteka (broj je ostao isti), probao nekoliko puta i ništa. Zato sam sasvim obrisao karticu i probao da dodam novu. Neće ni to!
Stoji "Your card was declined by the issuing bank. Please try a different card or contact your card issuer with questions."
WTF???

EDIT 2: Neće ni na Ebay. "We couldn't verify this card. Please provide a different card."

EDIT 3: Prošlo kod Amazona, ali tamo nije ni tražio novi sugurnosni kod, samo da apdejtujem datum isteka kartice.
Druže, o svemu sam pisao na prethodnoj strani.

Ali kroki, odgovori:
  • da p.derski ti samoinicijativno otvore više računa deviznih vezanih za više valuta koje nisi ni koristio (bar ja) i zatvaranje svakog od tih računa će te koštati 120din. Ja sam račune u valutama koje ne koristim zatvorio jer nisu znali da mi kažu da li će naplaćivati održavanje tih računa i ako po njima nema prometa, dok su mi za račun u EUR potvrdili da naplaćuju naknadu čak i kad nema prometa ako pare na računu stoje na kraju meseca, tj. ako račun nije sveden na nulu. Takođe su potvrdili da je izvodljivo da uplatiš pare na devizni, pa ih pre kraja meseca podigneš, i da se u tom slučaju naknada ne naplaćuje jer je salldo na kraju meseca 0.
  • ni meni nije iz prve prošla registracija nove Visa elektron internet kartice na PayPal (isto kao ti produžio staru koja je istekla), dok nisam sačekao 24 časa od momenta preuzimanja kartice (iako su mi rekli da je kartica momentalno aktivirana). Takođe vodi računa da na novoj kartici moraš imati deviza 1EUR ili 1USD da bi PayPal izvršio registraciju kartice, i da ti zbog toga što nemaš pare na novoj kartici registracija ne prolazi.
 
Hvala na odgovorima. Jesam pročitao sve objave na prethodnih desetak strana, pa i to što si ti napisao.
Karticu sam preuzeo u petak, dakle prošlo je znatno više od 24 sata (osim ako se vikend ne računa). I imam dovoljno sredstava na njoj. Probaću sutra ponovo PP.
 
Pa ako platis do 10. onda to nije na rate pa se ni ne placa.
Ne placam ja nista, samo skida koliko treba za taj mesec , za svaku ratu, svaku kupovinu, tj ako je na 0 rata onda sve odjednom.
To je taj trajni nalog (automatizacija) koji sam ja trazio prilikom otvaranja/uzimanja MasterCard-a. Da ne moram da brinem oko prebacivanja sredstava itd. Znaci nema ono da skidaju samo 5% vec onoliko koliko tacno treba, nema razmisljanja. :)
 
Има.
Screenshot_20210712-180650_Intesa Mobi.jpg
Да се не би наплаћивало мора се угасити стандард картица и издати нова голд. Ја сам то научио на тежи начин. Мањифика рачун.

Иначе имао сам и један А Виста динарски рачун на који се раније приписивала и нека камата за штедњу по виђењу. Случајно уђем у рачун у видим резервисана средства 220 дин. Пошаљем питање саветници добијем шамар :
Screenshot_20210712-180956_Gmail.jpg
Страшно шта нам раде. Да немам два стамбена код њих одавно би се поздравили..
 
@star-duster uzmi LIB za Intesa Online, prati promet po računima i vrši interni prenos sa računa gde ti skidaju održavanje na račun koji ne podleže naplati. Doduše, ukida se na kraju godine, ali do tada važi i odredba o ukidanju naplate za bivše evro račune iz hit evro partije nastalog 2019.
Edit: Može i bez odlaska u banku, link:
 
Poslednja izmena:
Има.
Pogledajte prilog 312198
Да се не би наплаћивало мора се угасити стандард картица и издати нова голд. Ја сам то научио на тежи начин. Мањифика рачун.

Иначе имао сам и један А Виста динарски рачун на који се раније приписивала и нека камата за штедњу по виђењу. Случајно уђем у рачун у видим резервисана средства 220 дин. Пошаљем питање саветници добијем шамар :
Pogledajte prilog 312199
Страшно шта нам раде. Да немам два стамбена код њих одавно би се поздравили..
U pravu si, na Standardu se naplaćuje. Ja sam to prevideo, pošto sam izvadio Gold i tu nije bilo naplate. Mislim i za AMEX da nema naplate.
 
Znaci rate se naplacuju na svim karticama osim MC Gold?
 
Има.
Pogledajte prilog 312198
Да се не би наплаћивало мора се угасити стандард картица и издати нова голд. Ја сам то научио на тежи начин. Мањифика рачун.

Иначе имао сам и један А Виста динарски рачун на који се раније приписивала и нека камата за штедњу по виђењу. Случајно уђем у рачун у видим резервисана средства 220 дин. Пошаљем питање саветници добијем шамар :
Pogledajte prilog 312199
Страшно шта нам раде. Да немам два стамбена код њих одавно би се поздравили..
Mozes li mi reci koliko kosta mesecno odrzavanje Magnifica racuna?
Има.
Pogledajte prilog 312198
Да се не би наплаћивало мора се угасити стандард картица и издати нова голд. Ја сам то научио на тежи начин. Мањифика рачун.

Иначе имао сам и један А Виста динарски рачун на који се раније приписивала и нека камата за штедњу по виђењу. Случајно уђем у рачун у видим резервисана средства 220 дин. Пошаљем питање саветници добијем шамар :
Pogledajte prilog 312199
Страшно шта нам раде. Да немам два стамбена код њих одавно би се поздравили..
Mozes li mi reci koliko kosta mesecno odrzavanje Magnifica racuna?
 
800din ali ne mozes ga ri izabrati nego moras imati 1500€ minimum platu.
 
Са Amex голд издатом од раније се рате не наплаћују. Стандард МЦ треба угасити и тражити Голд па се онда ни то не наплаћује. Проблем је само што да би угасио стандард мораш наравно одмај измирити све обавезе а ја ту имам рата из Икее и неких јачих радњи за још 8-9 месеци преко 150к тако да ми се то никако не исплати. Одржавање Мањифике је 799 дин. Везано за услов за плату мислим да "по новом" односно од кад је нови ценовник ступио на снагу није више услов плата од 1500€ него може да га отвори ко год жели да плаћа 799 месечно, али не држите ме за реч, то сам само начуо. Најбоље питати у банци.
 
U tarifniku piše da se ni na AMEX Blue uz paket TR ne naplaćuju rate u Magnifica paketu.
 
Везано за услов за плату мислим да "по новом" односно од кад је нови ценовник ступио на снагу није више услов плата од 1500€ него може да га отвори ко год жели да плаћа 799 месечно, али не држите ме за реч, то сам само начуо. Најбоље питати у банци.
što uopšte nije nelogično, jer je čitav koncept manjifike i do sada bio titranje ega boljestojećim klijentima, a u cilju izvlačenja od njih, još novca za druge projekte (AMEX gold, fondovi...), tako da, što ne bi svakog ko želi, uvukli u to...

oni stvarni igrači, su u okviru intesinog affluent and private client centra, u milentija popovića
 
Jedna stvar koju nisam znao:
Ako ste Magnifica client i imate visu classic (ili neku drugu karticu) koja je vezana za dev racun koji nije onaj besplatni, onda se naplacuje izdavanje/obnova kartice 200din
 
Jutros sam sa znao da imam dodeljenog Magnifica savetnika i da se isti dobija "sticanjem statusa u banci", a da nemam obavezu da koristim Magnifica usluge i plaćam Magnifica naknadu.
Pošto sam to saznao u drugoj poslovnici, dobio sam broj telefona mog savetnika, pa ću videti narednih dana da je posetim...

Savetnica sa kojom sam razgovarao i koja mi je dala broj telefona je bila izuzetno ljubazna i ponudila se da odemo na šalter da pomogne da zatvorim višak računa, pošto tog trenutka nije bilo gužve.

Ali za promenu paketa i dodatne usluge, ne može da pomogne, jer u sistemu imam savetnicu, pa mora preko nje. I u sistemu je navedeno da ta moja radi isključivo na zakazivanje telefonom.
 
Maločas me zvala žena iz moje ekspoziture. Kaže mi da ipak Magnifica paket ne pokriva 2 devizna računa, nego samo jedan i to eurski račun. Oni nisu normalni majke mi. Pa nisam blesav da im plaćam 800 + 120din za taj dedan dodatni devizni dolarski račun. Šta oni meni to zauzvrat nude za te pare? Bagovitu aplikaciju verovatno.
Gledam da isplatim par rata koje su mi ostale i bežim iz Inteze, ovo je kap koja je prelila čašu.
 
Meni su savetnika dodelili zbog depozita, ali su mi i skinuli 1 evro za održavanje sa jedinog računa koji je preostao. Izgleda da ću morati i taj da ugasim.
 
Nazad
Vrh Dno