Šta je novo?

Banka Intesa

Kupovao pre neki dan u N Sportu Intesa debitnom na 6 rata, sve regularno. Prva rata mi je prosla odmah i nije potrebno imati ceo iznos na racunu, vec se skida sa sredstava koja su odobrena iskljucivo za odlozeno placanje.
 
Otkrio sam još jednu, dosad neviđenu, "funkcionalnost" nove mobilne aplikacije - na moru sam, u +1 vremenskoj zoni i ovde mi ne radi plaćanje iz aplikacije - nalozi koje unesem automatski prelaze u zakazane sa danom izvršenja juče i kao takvi nikad ne mogu da se izvrše. Rešenje je da se kao datum izvršenja unese sutrašnji datum. I onda sve radi.
 
Kupovao pre neki dan u N Sportu Intesa debitnom na 6 rata, sve regularno. Prva rata mi je prosla odmah i nije potrebno imati ceo iznos na racunu, vec se skida sa sredstava koja su odobrena iskljucivo za odlozeno placanje.
Ja juče u Gigatronu na Stadionu kupio na rate ali mi nisu skinuli prvu ratu odmah. Kaže kreću rate od sledećeg meseca
 
Juče u Beu kupujem nešto sitno u ExtraSports, dajem debitnu i pita me žena da li hoću da platim sve odjednom ili na rate.

Nego, nešto mi je bagovala Wave2Pay app i malopre obrišem storage cache, pa mi sad traži aktivacioni kljuć. Da li za to moram da idem u banku? Ne sećam se da sam morao kada sam prvi put instalirao tu aplikaciju.
 
Meni su rekli da mora u banku za aktivacioni kod za wavw2pay. Promenio telefon i hteo da reaktiviram ali ne može više preko starog ebankinga a na novom nema te opcije.
 
Informacija iz banke vezano za kupovinu na rate debitnom karticom, pravo na ovo imaju samo klijenti koji dobiju mail ili drugo obavestenje da im je odobrena ta usluga. Isto pise i na sajtu, jedan od uslova je da nema nerealizovanih cekova, ali koliko se secam ni izdatih u poslednjih 12 meseci.
 
Otkrio sam još jednu, dosad neviđenu, "funkcionalnost" nove mobilne aplikacije - na moru sam, u +1 vremenskoj zoni i ovde mi ne radi plaćanje iz aplikacije - nalozi koje unesem automatski prelaze u zakazane sa danom izvršenja juče i kao takvi nikad ne mogu da se izvrše. Rešenje je da se kao datum izvršenja unese sutrašnji datum. I onda sve radi.
prijavi ovo obavezno korisnickoj sluzbi
 
Informacija iz banke vezano za kupovinu na rate debitnom karticom, pravo na ovo imaju samo klijenti koji dobiju mail ili drugo obavestenje da im je odobrena ta usluga. Isto pise i na sajtu, jedan od uslova je da nema nerealizovanih cekova, ali koliko se secam ni izdatih u poslednjih 12 meseci.
Ja imam dva nerealizovana ceka i odobrili su mi uslugu, ali mislim da su mi umanjili limit za nekih 10ak hiljada gledajuci prosek plate. Bice da je to zbog ta dva nerealizovana ceka, koji mi skupljaju prasinu vec skoro dve godine. 😁
 
Juce sam uzimao telefon sestri u a1, i kad sam placao karticom, pitala me je devojka sto radi, kada je ubacila karticu, da li zelim na rate.... znaci da je usluga na rate odobrena, iako nemam nikakvo obavestenje od banke../
 
Imam Hit racun, od ovog meseca su poceli da naplacuju proviziju za mesecne racune, posto placam vise od 20 racuna svakog meseca da li ima neka banka koja ne naplacuje proviziju?
 
Imam Hit racun, od ovog meseca su poceli da naplacuju proviziju za mesecne racune, posto placam vise od 20 racuna svakog meseca da li ima neka banka koja ne naplacuje proviziju?
MTS banka. Za elektronsko placanje nema provizije.
 
  • Like
Reagovanja: DN1
Nemas ni u Aik-u.
 
  • Like
Reagovanja: DN1
Imam Hit racun, od ovog meseca su poceli da naplacuju proviziju za mesecne racune, posto placam vise od 20 racuna svakog meseca da li ima neka banka koja ne naplacuje proviziju?
Ako ti ne treba devizni račun, u Raiffeisen banci imaš besplatan iRačun, nema provizije na online plaćanja iz e/mbankinga.
 
  • Like
Reagovanja: DN1
Kada idem u inostranstvo, bolje mi je da placam Visa classic koja je vezana za devizni racun, ako sve dobro shvatam na osnovu ranijih pisanija u temi? Ako placam sa Visa classic koja je vezana za EUR racun, radi se konverzija samo iz valute zemlje, u ovom slucaju madjarske forinte, u EUR i to je to? Ako placam sa klasicnom Inspire koja je vezana za tekuci RSD racun, onda imam HUF > EUR > RSD i to je nepovoljnije?
 
Da li bi neko mogao da mi objasni na koji način funkcioniše Visa Classic koja mi je vezana za EUR račun? U inostranstvu sam plaćao karticom(Grčka), međutim uvek u startu skine mnogo više nego što treba, verujem da se prvo konvertuje u din pa tek onda u eur, pošto se tek nakon par dana na račun vrati ono što je uzeto preko. Da li postoji neki način da se skine tačan isnos jer je ipak u pitanju devizni račun, dešava se da mi nekada skine i po 100e više, što me ostavlja bez novca, ako su veći iznosi u pitanju. Hvala!
 
Baš tako radi. Valjda rezevišu par % više ali kada proknjiže transakciju skinu u cent tačno koliko je koštalo. Zašto tako rade to zna samo Intesa.
 
Da li bi neko mogao da mi objasni na koji način funkcioniše Visa Classic koja mi je vezana za EUR račun? U inostranstvu sam plaćao karticom(Grčka), međutim uvek u startu skine mnogo više nego što treba, verujem da se prvo konvertuje u din pa tek onda u eur, pošto se tek nakon par dana na račun vrati ono što je uzeto preko. Da li postoji neki način da se skine tačan isnos jer je ipak u pitanju devizni račun, dešava se da mi nekada skine i po 100e više, što me ostavlja bez novca, ako su veći iznosi u pitanju. Hvala!
Друже, питај ти ипак у Интеси, сумнјам да ико овде има одговор како и зашто се то дешава, а ипак они из Интезе ипак добијају плату да знају да ти одоговоре.
 
Ja sam plaćao u Grčkoj sa Visa inspire koja je vezana za dinarski račun, kad preračunam kurs ispadne tipa 117.8, što je skroz okej iskreno, nema potrebe da se cimam da plaćam sa deviznog.
 
Uplata na kreditnu karticu stoji u "zakazane naloge" već više od nedelju dana (ranije se realizovalo za dan)... misterija u tehničkoj podršci, još uvek rešavaju.
 
Друже, питај ти ипак у Интеси, сумнјам да ико овде има одговор како и зашто се то дешава, а ипак они из Интезе ипак добијају плату да знају да ти одоговоре.
s obzirom na moje iskustva sa tim plaćenim radnicima, pre će neko ovde znati nešto, ili imati rešenje, nego oni...
 
Jesu počeli da naplaćuju održavanje deviznih računa? Meni na 2. devizna (viza klasik sa evrima i internet kartica bez sredstava) još nisu. :rolleyes:
 
Opet problem sa preuzimanjem visa inspire... Nece da mi je daju dok ne uzmem dina koja je izgleda isto istekla. A dina nije jos izradjena... Misilm da je ovo kap koja je prelila casu... Za sta ja njima placam 10e mesecno...
 
Šta je ovo sa datumima transakcija u budućnosti? Nekoliko plaćanja sam obavio, datum današnji upisan:

2021-06-30_13-08.png
 
Jesu počeli da naplaćuju održavanje deviznih računa? Meni na 2. devizna (viza klasik sa evrima i internet kartica bez sredstava) još nisu. :rolleyes:
Ako imaš ispod jednog evra, ne naplaćuju. U suprotnom, sistem skida održavanje.
 
Ako imaš ispod jednog evra, ne naplaćuju. U suprotnom, sistem skida održavanje.
Nije ti baš tačna tvrdnja. Na oba devizna koja imam u Intesi imam više od 1 € i nisu mi naplatili ništa za sada a i dalje sam na starom Hit paketu.
 
Skidaju blizu ponoci, videcemo ujutru. Bas me interesuje koliko ce skinuti sa deviznog.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nazad
Vrh Dno