Šta je novo?

Banka Intesa

Prebacite koliko vam love treba na internet karticu, ako ćete kupovati za 11.11 a zatim skrinšotove stanja na svim računima/karticama jer ko zna šta će da s*ebu, jedino je garantovano da neće sve raditi iz prve kako treba, inteza ne zna to da izvede.
 
Poštovani,
u vezi Vašeg obaveštenja o unapređenju informacione platforme -Usluge mobilnog i internet bankarstva neće biti dostupne tokom produženog vikenda. u periodu od petka 8. novembra u 16.00 č do utorka 12. novembra u 8.00
Skrećem Vam pažnju 11.11. kineski crni petak - dan kupovine u kini. Moj prigovor se odnosi na loše isplaniran termin za unapređenje informacionig sistema, te Vam predlazem da planirano unapredjenje odlozite na nedelju dana.
Srdacan pozdrav,
xxxx

Nema nista od toga. Ako je neko bio pametan, ovaj datum je izabran mnogo meseci, da ne kazem godinu, unapred. Sva ona deljenja multivalutnih racuna itd. su bili samo deo priprema. Dan prihvatljivog downtime-a nece ispustiti ni po koju cenu, pa da im je je Kina jos ovolika :) . Veci problem bio bi prekid unutrasnjeg platnog prometa, ovako imaj 24h vise da se uvere da to radi. Uostalom, placanje karticama ce raditi normalno.
 
Poslednja izmena:
S obzirom da će se nakon ovoga i Intesa uključiti u IPS, jesu onda svi na listi?
Ostaje da se nadamo da sa novom platformom dolazi i nova aplikacija, sa novim mogućnostima plaćanja.
 
Oni menjaju core sistem banke. Razvoj je ako se ne varam radjen od ~2017. Gomila nekih indusa i raznih strendzera. Srbija je trebalo da bude prva u grupaciji koja uvodi ovaj sistem. U holu centrale već duže ima displej koji odbrojava do starta. Ako mogu sebi da dozvole da zaustave platni promet na nekoliko dana, zatvore ekspoziture i sl. Sigurno ih bas zabole za kineski shopping festival.

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока
 
Otvorio racun u intezi onaj od 195din mesecno.. Upotrebio sam index lagao na salteru da i dalje studiram inace sam odavno batalio... I dobio 12 meseci besplatnog odrzavanja . Sto se tice kursa za priliv Novca sa Paypala.. Inteza je cini mi se na prvom mestu u Srbiji. Nisam jos isprobao nekoliko drugih banaka jer ih nemam u blizini,najblize mi je BG 120km... tako da sam samo 15banaka isprobao za sad. Erste je mozda za 0.1din manji kurs od Inteze sto se tice dolara. Nmg da garantujem jer nikako da ubodem da mi isti dan proknjize uplatu inteza i Erste banka. Mozda je Erste ista ili bolja jer je kurs sutradan nesto opao,ali jednako su dobre. U erste imam besplatni omladinski racun. Ne treba vam nista osim licne karte da pokazete da ste mladji od 27god.
 
Ne mogu da platim nista onlnine gde treba otp. Ne stize poruka sa OTP-om, kada probam preko aplikacije i ukucam jednokratnu lozinku, izadje mi error na payment sajtu...

Takodje, juce mi nije stigla poruka da je novac legao.
 
^

Ja danas kupio karte za neke koncerte preko tickets.rs.
Stigao mi kod za plaćanje na SMS,sve prošlo regularno
 
Nema nista od toga. Ako je neko bio pametan, ovaj datum je izabran mnogo meseci, da ne kazem godinu, unapred. Sva ona deljenja multivalutnih racuna itd. su bili samo deo priprema. Dan prihvatljivog downtime-a nece ispustiti ni po koju cenu, pa da im je je Kina jos ovolika :) . Veci problem bio bi prekid unutrasnjeg platnog prometa, ovako imaj 24h vise da se uvere da to radi. Uostalom, placanje karticama ce raditi normalno.

Kod uvodjenja novog softvera obicno nema puno pameti, samo novci, barem gde ja radim... Da su razmisljali koji je pravi momenta uradili bi to letos ili u februaru sledece godine npr.
Placanje kartica ce verovatno?!-videcemo raditi normalno, ali sta ako mi usfali para, nasao sam jos nesto sto hocu, pa treba da prebacim sa drugog racuna? Ili sta ako i placanje kartica zbog nekog problema pri uvodjenju novog softvera ne bude radilo, pa oprave kada prodje voz.
Ne vidim sta je problem da ih kritikujem(o) zbog loseg planiranja.
 
Poslednja izmena:
Pa bre, kad god da su izabrali da updateuju sistem, nekom ne bi odgovoralo. Svakako su javili na vreme, tako da svi na bankomate, podignite neki kes koliko smatrate da ce vam trebati za ta 4-5-6 dana, pa ako kartice ne rade, *mjau**mjau**mjau*, imacemo da prezivimo... Mislim ne vidim poentu kritike? Prvo kukakmo kada ce da srede sistem, IPS, ovo ono, a sad kad ljudi to rade, kukamo sto bas sad???
Mislim, to je samo 4 dana (nadamo se :))
 
Svakako su izabrali najbolji trenutak obzirom da se tri neradna dana za redom retko javljaju. Banka svakako ne radi vikendom, a ponedeljak 11.11. je drzavni praznik gde opet ne rade.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kartice ce raditi, to je vec najavljeno, tako da bez brige. Sve i da prebacite vise novca na neku karticu, moci cete da vratite novac nazad na neki drugi racun. Intesa kasni vec sa usaglasavanjem vise meseci zbog posteno zastarelog sistema, februar bi bio predaleko.

Trenutno radim na necemu sto ima dve verzije (novu za novu korisnike, i staru za stare koje polako migriramo na novu). Od proslog avgusta se spremamo da ugasimo staru do ove Nove godine :) . A daleko smo od banke...
 
Instant plaćanje.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
A za droid hoće?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Neće ni IPS odmah raditi, barem tako ja razumem FAQ

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Ako imate novca na XX304 racunu prebacite na XX302

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
A?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Lol
8d51596e39c5d14b84c0f20fb690e115.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Anroid...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hahahhaha. Bila bi fora da prođe unapređenje, a da IPS ne radi, nema novih aplikacija, sve isto kao i pre [emoji23]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa oni sada azuriraju “backend” i “core”... naravno da nece odmah da puste IPS i nove funkcionalnosti dok ne zavrse migraciju sistema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ovo je neverovatno. Zašto NBS ne kazni ovu banku zbog ovog izdrkavanja?

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno