Šta je novo?

Banka Intesa

Ziro racun je dobar ali ja imam 17 cifara u pozivu na broj. Nesto mi se cini da ono na kraju,01 01 nije dobro.moguce da je trebalo 22 11.
 
Iako sam znao da je pogrešno probao sam i sa onim 97- u pozivu na broj, kao i bez njega (počevši odmah sa 501) i ista priča... Ne može ni preko Reiffa...
 
Poziv na broj nije ispravan na nalogu, traži da ti dostave ispravan, ne možeš ti da gataš i izmišljaš zbog njihove greške. To se često dešava polupismenim sudskim službenicima i ćatama.
 
Zvaću sutra centralu sa nadom da ću dobiti neki validni broj te službe koja izrađuje i dostavlja te uplatnice iako sam gotovo siguran da bez odlaska do suda nema ništa od te ispravke.
 
Bojim se da to svaka sudijska pomoćnica/zapisničarka kuca sama za rešenja i presude njenog sudije (ako nešto nisu prebacili računovodstvu i sl u poslednje vreme), a često ne umeju ni da prepišu generisani poziv na broj. Na žalost verovatno ćeš morati lično.
 
Presuda je došla poštom, na ličnost, a nešto mislim da stvari baš i ne funkcionišu tako jednostavno i da na centrali baš ne spajaju veze sa sudijama svaki put kad neko pozove.

Zamisli situaciju da je sudija usred saslušanja okrivljenog i u tom trenutku je zove Pera da pita šta je sa njegovom uplatnicom...
 
Koju karticu koristite za mesečnu pretplatu na striming servise, dinarsku, deviznu?
Hoću da se pretplatim na SkyShowtime, ali ne znam koju je bolje karticu da koristim pošto će ona ostati “zapamćena”tamo? Malo me je strah da koristim Visa karticu tekućeg računa gde primam platu… a na deviznom nemam uvek para na računu (uglavnom prebacim sa tekućeg samo koliko mi treba da platim nešto na aliexpress).
 
Napravis jednu virtuelnu vezanu za tekuci racun i samo za Showtime. U svakom slucaju ce ti raditi konverziju i sa devizne kartice, a dal ce ti evro racunati 118 ili 120, to je sitno placanje i moze da te kosta desetak dinara vise.
 
Kada su krenule virtuelne, ja sam napravio jednu za Netflix i prošlo je inicijalno plaćanje, ali obnova nije htela.
Posle sam stavio Visa Internet i radi bez problema.
 
Kada su krenule virtuelne, ja sam napravio jednu za Netflix i prošlo je inicijalno plaćanje, ali obnova nije htela.
Posle sam stavio Visa Internet i radi bez problema.
Mozda je imala vremensko ogranicenje, ili si kreirao samo za jednokratno placanje. A mozda je jednostavno i sistem zakazao, znamo kakvih sve problema Intesini korisnici imaju.
 
Napravio sam virtuelnu za višekratno plaćanje na 6 meseci za Skyshowtime. Inicijalno plaćanje je prošlo bez problema, videćemo za mesec dana da li radi. Javiću.
 
Mozda je imala vremensko ogranicenje, ili si kreirao samo za jednokratno placanje. A mozda je jednostavno i sistem zakazao, znamo kakvih sve problema Intesini korisnici imaju.
6 meseci, dovoljan limit, osnovna kartica je imala limit za tu transakaciju.
Ima negde u ovoj temi moj post sa detaljima.
 
Kao što vidiš već sam kontaktirao Intesa call centar i pola sata je jedna ljubazna gospođa pokušavala da nađe gde je problem i rešenje istog.

Što se tiče zvanja službe koja mi je dala broj - zvao bih ja kada bih znao neki konkretan broj pošto je uplatnica stigla zajedno sa presudom u kojoj piše pravni lek (koji mi ne treba) ali naravno ne i neki kontakt telefon za slučaj potrebe.

Uostalom evo kako izgleda uplatnica dobijena od njih...
Višak ti je 97 u pozivu na broj.
 
Nije - u pošti je bez problema izvršena uplata u Banka Intesi su mi na šalteru takođe rekli da prijavljuje grešku i da ne prolazi...
 
Pozdrav svima, znam da je ranije bilo price o intezinim investicionim fondovima, i da ne donose neku veliku kamatu, da li se mozda nesto promenilo po tom pitanju? Da li mozda neko ima iskustva sa njima? Takodje, znam da su kamate na stednju trenutno skocile, pa me zanima za koji tip stednje biste se najpre odlucili u ovom trenutku? Hvala!
 
Investicioni fond nema kamatu, već prinos. Kamata na oročenu štednju je unapred poznata, a prinos može da bude i pozitivan i negativan i ne znaš ga unapred.
 
Ma kakav fond, minimalan prinos, a moze i otici u minus, ne isplati se rizikovati za tu cifru. Bolje oroci novac, makar si siguran koliko % ces dobiti, mada i to je opet 3x manje od trenutne inflacije kod nas i svakako si u gubitku.
 
Sredstva u investicionom fondu nisu osigurana. A prinos je nikakav.
Sve što ti ne treba u narednih barem 5 godina (idealno 10+), investirati na berzi, u neki široko diverzifikovani ETF, sa irskim domicilom (VWCE prilično popularan kod naših ljudi).
 
Sto se tice osiguranih sredstava, to postaje samo slovo na papiru kada zaista dodje do ekonomske krize ili neceg goreg. Intesa navodno osigurava do 50000eur al lako je to tvrditi dok je ok stanje u drzavi.
 
Zavisi kako gledaš, taj dug nikada ne može da zastari. Seti se stare devizne štednje, isplaćena jeste na duži vremenski period. Sad neko dočeka, neko ne
 
Uloge ne osigurava banka, već država (Agencija za osiguranje depozita). Osigurano do 50k eur po jmbg.
Ulozi u investicionim fondovima nisu osigurani. Mnogi to saznali na teži način, pre 15ak godina.
 
Da li si siguran da je 50k eur po JMBG, mislim da je ta cifra osiguranja po ukupno ulozenim sredstvima u okviru jedne banke
 
Mesečnih 0,7e ukinuto ili? Poslednje skidanje sa računa je 30.11.2022.
 
Zavisi kako gledaš, taj dug nikada ne može da zastari. Seti se stare devizne štednje, isplaćena jeste na duži vremenski period. Sad neko dočeka, neko ne
50k eur nije isto sad i za 10 godina. Za 10 godina ce vrednost tog novca biti prepolovljena. Nisam upucen koliko godina je proslo pre nego sto su isplatili, ali razumes poentu.
 
Da li si siguran da je 50k eur po JMBG, mislim da je ta cifra osiguranja po ukupno ulozenim sredstvima u okviru jedne banke
У оквиру је банке,али немам ни то.

@el_patron
Поента је да су људи срећни с главницом и самим враћањем основне штедње,јер су се већ опростили од ње,а не сад да гањају камату и сл.
 
Nazad
Vrh Dno