Šta je novo?

Banka Intesa

Momci, upao mi telefon u bootloop pre neki dan, morao ponovo sistem da mu stavljam. Instalirao Mobi 2.0, uspesno aktivirao token il sta vec, ali ne mogu da se logujem. Pise mi nesto da kontaktiram support jer je vec aktivirana usluga na drugom uredjaju. Nesto tako. Ima li neka caka ili moram da ih zovem ili da idem u poslovnicu? Sta mi je ciniti?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Dodali su na e-bankingu opcije za blokadu kartice i definisanje limita. Lepo, to pre nije bilo.

Konacno!
Jos da je ubace u mob aplikaciju rad sa karticama (ako nisu) i dobri su, mogu da gasim telenor racun :)

Momci, upao mi telefon u bootloop pre neki dan, morao ponovo sistem da mu stavljam. Instalirao Mobi 2.0, uspesno aktivirao token il sta vec, ali ne mogu da se logujem. Pise mi nesto da kontaktiram support jer je vec aktivirana usluga na drugom uredjaju. Nesto tako. Ima li neka caka ili moram da ih zovem ili da idem u poslovnicu? Sta mi je ciniti?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ja koliko se secam, kada sam hard reset uradio a i kada sam menjao telefon, morao sam da idem u poslovnicu da mi ponovo aktiviraju aplikaciju, tj. daju onaj QR za aktivaciju i td...
 
Poslednja izmena:
scylla, deinstaliraj aplikaciju, pa pokušaj opet da ideš na reizdavnje. Nedavno sam tako rešio problem sa "usluga aktivna na drugom uređaju".
 
Postoji li način u mobi aplikaciji videti broj kartice?

Sent from my Nexus 5X
 
Koliko ja znam, ne.
Trebalo mi je par puta kad mi kartica nije bila pri ruci i nisam mogao da nađem nigde u app
Ne mogu da verujem da su takvu stvar prevideli

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
scylla, deinstaliraj aplikaciju, pa pokušaj opet da ideš na reizdavnje. Nedavno sam tako rešio problem sa "usluga aktivna na drugom uređaju".
Probacu kasnije, pa javim.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Postoji li način u mobi aplikaciji videti broj kartice?

Koliko ja znam, ne.
Trebalo mi je par puta kad mi kartica nije bila pri ruci i nisam mogao da nađem nigde u app
Ne mogu da verujem da su takvu stvar prevideli
To i ne bi smelo da se vidi u aplikaciji niti na eBankingu. Veliki je (sigurnosci) propust bio sto se u eBankingu video ceo broj kartice do ovog zadnjeg update-a.

Postoje mesta gde ne treba CVV da bi se skinuo novac sa kartice, tipa neki smestaj na Bookingu (vec 2x nije trazio CVV, a skinuo je novac). A na eBankingu se video i ceo broj i datum isteka.
 
Hvala na odgovoru. Ima logike da se ne vidi direktno iz sigurnosnih razloga, mada postoje načini i to da se implementira na pravi način.


Sent from my Nexus 5X
 
Ne taj broj, ja sam mislio na broj tekućeg računa, ne onaj broj što se koristi za online plaćanja npr.
Taj što koristim za online može da se vidi u app, ali ne ceo(zamaskirano je zvezdicama nekoliko brojeva)
Ali sam broj tekućeg računa kad mi treba, moram na kartici da gledam.
Ne vidim kako neko može da ti zloupotrebi broj računa?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
U Srbiji ne verujem da moze, u Americi moze olako :)

BIo je nacin da se vidi ceo broj.... ali mrzi me da reaktiviram IM da bi nasao gde. Probaj da odes na Placanja pa da vidis iz liste racuna? Ili pod Promet. Ili da jednostavno ne das ime tom racunu, mozda se vidi na naslovnoj.
 
Ja sam amazonu dao samo broj kartice i iznos je bio skinut, nisu uopste trazili te dodatne cvv brojeve.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Meni su uvek trazili CVV i na Aliexpress-u i na Airbnb.
 
Jedno pitanje, hocu da uzmem onu Intesa internet karticu, ali bih hteo da je odvojena od glavnog tekuceg racuna, tj ako se nekako kompromituje kartica, da ne mogu uzmu neku vecu sumu. Sta je procedura, da se uzme jos jedan racun, ako jeste da li se placa neko dodatno odrzavanje?

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Ta internet kartica je automatski takva, zato je i reklamiraju.
Ali isto mozes (a besplatno..) sa Visa Electron, otvoris dva devizna, jedan je vezan za nju, a na drugom drzis novac.
 
Ok, hvala, videcu sutra da to odradim.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Koliko maksimalno dinara civilno lice moze da uplati drugom civilnom licu na racun preko ebankinga, ima neko ogranicenje ?

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Mislim da ne, ali verovatno postoji fizicki limit na 50.000e (u dinarskoj protivrednosti).

Ako pitas sa legalne/poreske strane, to je mlogo komplikovanije ;)
 
Ma nije ni priblizno toj cifri, ovo je mnogoooooo manji iznos od te. Hvala puno na odgovoru Alfa.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
meni je 5-6k evra drug bio uplatio jednom prilikom, a ako se dobro secam i ja sam prebacivao nekih 7-8k evra tako... Ali to je bilo pre 3-4 god tako da ne mogu bas u evro da se setim koliko je bilo...
 
svaku transakciju preko 10.000€ banka mora da prijavljuje Upravi za sprečavanje pranja novca, inače nije ograničeno sem ako sama banka ne uvodi neko ograničenje, kao što i rade za kartice recimo (broj transakcija i dnevni limit )

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Kod Tln moze do 150k dim bez da se zove call centar, kod RF po defaultu 50k, ali moze do 500.000 barem da se poveca.
KB i BI nemaju nesto blizu toga.
 
da li postoji mogucnost da se online prijavim za american blue platnu karticu *u skolopu hit racuna* (primam platu preko intese,valjda im ne treba izvod iz firme o visini plate)
 
Koliko je dnevni maksimum za isplatu na bankomatu po jednom tr? Podiže se sa Visa Inspire, HIT račun (ako to ima veze)
 
da li postoji mogucnost da se online prijavim za american blue platnu karticu *u skolopu hit racuna* (primam platu preko intese,valjda im ne treba izvod iz firme o visini plate)
Ne, moras da potpises zahtev, minimum. Ako nisi skoro donosio to iz firme, da, mora :( Plus potpis za Kreditni Biro. Nema veze da imas i MasterCard vec uz Hit, i dozvoljeni minus, i karticu sa depozitom... mora da se ide u poslovnicu za barem dve stavke, plus da se preuzme kartica posle :(
 
svaku transakciju preko 10.000€ banka mora da prijavljuje Upravi za sprečavanje pranja novca, inače nije ograničeno sem ako sama banka ne uvodi neko ograničenje, kao što i rade za kartice recimo (broj transakcija i dnevni limit )

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
То као и физички пренос,у или из земље.До 10000 без пријаве.:)
 
Koliko je dnevni maksimum za isplatu na bankomatu po jednom tr? Podiže se sa Visa Inspire, HIT račun (ako to ima veze)

40 novčanica po transakciji. Mislim da su sve bankomate digli sa 30 na 40. To je 80.000 po transakciji, ukoliko ima dovoljno novčanica od 2.000 dinara. Broj transakcija je možda ograničen, ali dosadašnje iskustvo kaže da nije.

Za podizanje preko 600k na šalteru je neophodna najava, a bankomat ne traži najavu, ali zna da bude neprijatno zadržavanje na bankomatu dok se iza tebe pravi red, a ti puniš ranac.
 
Puno hvala, to nisam znao. Pitao sam se zašto je odbio jednu transakciju, a onda prihvatio dve manje, u zbiru veće od ove prve.
 
Problem je verovatno bio u dostupnim novcanicama u samom bankomatu. Ne može da isplati 41.000, ako ima samo novčanice od 1.000, ali može i dve transakcije da isplati 80.000 dinara.
 
Da li uvek daje po 2K koliko god moze, kao Telenor ili ne?
RF recimo daje najmanje 2000 u sitnijim apoenima, nekada i vise, ali ima pravilo.
AIK daje barem 2000 u 4x500, najvise 7x500 (zavisi od sume, sto manje moze)
 
Nazad
Vrh Dno