Šta je novo?

Banka Intesa

Šta imaš iOS ili Android app?
Nisam uspeo da aktiviram, daje internal server error kao i prije. Nisam ni dobio obavestenje da su skinuli odrzavanje a za prelazak zovem za koji minut pa ri javim jel moze telefonski posto u aplikaciji ne vidim opciju.
 
Ima opcija za aktiviranje obaveštenja ali ne funkcioniše. Ideš na padajući meni u gornjem levom uglu, točkić podešavanja, obaveštenja
 
Ma znam ali izbacuje tu gresku jos od kad sam instalirao novu aplikaciju.
***** li im milu majku da im *****, mora se u poslovnicu da se promeni paket.
 
Na temu screen shotova, kulturno su rešili da nakon izvršene transakcije možeš da kreiras potvrdu, tako da za dokaz o plaćanju, screen shotovi nisu potrebni. Ista potvrda može da se uradi i za stare transakcije i u fajlu stoji vreme plaćanja.

Upravo sam pokrio kreditnu karticu i odlična je fora što ponudi da platiš minimalni/ceo/custom iznos. Nema kucanja decimal, samo klik.

Za sada mi se sviđa nova aplikacija, još da vidimo šta će da bude sa ovim naknadama, meni su naplatili 300 din, kao ranije, ostali računu za sada ništa.
 
Ma znam ali izbacuje tu gresku jos od kad sam instalirao novu aplikaciju.
***** li im milu majku da im *****, mora se u poslovnicu da se promeni paket.
Meni je rečeno da ne mora, ali evo pošto sam obrisao novu aplikaciju, jer sam hteo da probam staru da koristim. I sada moram do ekspoziture da idem da bi mi aktivirali novu, uh kako me nerviraju. Dođe mi da se prebacim u drugu banku.
 
Ja ili ne znam ili ne mogu da aktiviram novu mobi appza ios. Kada odem na registraciju kod koji dobijem preko online bankarstva je netacan, a skenirani qr kod "nije podrzan".
 
Sad sam vio u poslovnici, kazem hocu na plus. On mrtva ladna kaze pa to ide po automatizmu. Kazem joj da sam pricao sa call centrom i da su mi rekli da moram licno. Uzela neke papire, lupala po tastaturi i kaze da ce od sutra biti aktivan hit plus. Ne znaju gde udaraju🤣🤣
 
Pitanje za naplatu deviznih racuna , onih 120 dinara.
Koliko sam razumeo ako nema priliva/uplate na devizni racun, nece ni biti naplate tih 120 dinara?

Da li i konverzija din u evre, tj tekuci na evro dev racun isto spada u priliv/uplatu.
Znaci sa svog tekuceg na svoj devizni (onaj osnovni sto se dobija uz tekuci).
Hvala
 
Meni juče rekli u poslovnici da im još nije stigla direktiva i da ne mogu da se prebacim na hit plus dok ne stigne, a išao sam da zatvorim bespotrebne račune koje ne koristim i ostao na tekući + 1 devizni.

A posle ovih priča ovde ne pada mi na pamet da im budem beta tester za novi app, koristim staru dok ne ispeglaju sve
 
Vidim da ne znaju gde udaraju. Zovem support da kažem da mi ne radi app, a on nešto mutavo kao ne znam kako ide na novoj, instalirao sam je pre neki dan. Nisam još plaćao...
E jakog mi supporta...
 
A koja je glavna razlika između hit i hit plus pa prelazite na plus?
 
To kao ona meni u Aik sto je rekla da pogledam na youtube kako se pokrece njihova aplikcija🤣🤣🤣
A koja je glavna razlika između hit i hit plus pa prelazite na plus?
Ja, konkretno, imam 2 devizna. Glavni i internet . U hit plus mi nece skidati sa glavnog deviznog svakog meseca jer je u Plusu “ besplatan”.
 
A nece ni sa drugog ako nema tog famoznog priliva, pitanje sta im je priliv…
Da li i prebacivanje sa svojih racuna ili mora da dodje sa tudjeg racuna…

Edit:
Takodje, bas me zanima kako ce prikazati onih 50 dinara po svakoj rati za MasterCard placanje na rate, za svaki mesec… u staroj app se nista drugacije ne prikazuje, sve kao i inace - rate koje treba da se plate.

Ne znam ni kako ce prikazivato naplatu tih sms obavestenja za svaki priliv na racun…
 
Poslednja izmena:
Ja sam razumeo da ce sms prestati a da ce , kroz aplikaciju, ici push notifikacije. Naravno ,kad proradi jer sada je mrtav konj.
Bolje vi bilo kad bi tih 50din naplatili jednokratno tj ukupno u skladu sa brojem rata i kraj.
 
Meni su odgovorili, kao što je već i pisano ovde na temi, devizne ne zaduzuju ako na racunu nema sredstava na kraju meseca odnosno dana kada se skida ta naknada. Nema ni retroaktivne naplate. Konkretno postavio pitanje i konkretno dobio odgovor gore napisan.
Prednost HIT+ nije samo taj devizni sto je uključen vec su i manje provizije za plaćanje, možda i niža naknada ko koristi plaćanje na rate (nisam siguran za ovo, proveriti novi tarifnik) i verovatno ima još nešto.
Za sada ostajem na Hit računu, na deviznom i na internet rn nemam sredstava.
Juče naplaćena naknada za Hit i skinuto 300 din, ovde se kuckalo da ce 31.05 skidatii po novom, ali eto nije.
edit: ko je imao plaćanje na rate do 31.05.2021 neće imati tu naknadu od 50din, pisalo se i o tome već. Tih 50din ide tek od danas ko kupi nešto na rate, kako će obračunavati nemam pojma, verovatno broj rata za taj mesec x 50 dindzi :).
 
Razlika u proviziji je 20 i 15din, zanemarljivo. Tako je receno, bar meni, da ce naplatiti po novom.Zato je i stavljen 31.5. Pokazalo se da nisu znali a jos i ne znaju sta ce i kako biti.
 
A čekajte, jel ostaje da plaćanje računa i prebacivanje para uopšteno košta 0 dinara preko mobi/online bankarstva?
 
Neeeeee, 20 din hit, 15 din hit plus , 0 din magnifica.
 
Sad sam vio u poslovnici, kazem hocu na plus. On mrtva ladna kaze pa to ide po automatizmu. Kazem joj da sam pricao sa call centrom i da su mi rekli da moram licno. Uzela neke papire, lupala po tastaturi i kaze da ce od sutra biti aktivan hit plus. Ne znaju gde udaraju🤣🤣
Da sam znao da ces ici do poslovnice, dao bih ti licnu da odneses, mene mrzi da cekam u redu. :D

I dalje sam na staroj app :(
 
Nisam bio u Ns, kod mame sam na selu pa otisao u malo vece selo ,Backi Petrovac,misleci da nece biti guzve i bio sam u pravu😜.
 
internal server error... nista mi ne radi :)
 
Sreca, stara radi i dalje. Ne mrdam :D
 
Meni IOS app normalno otvara. Ono što sam primetio osim nedostatka obaveštenja za račune je da ne radi menjačnica, isto izbacuje neku grešku.
 
Zanimljivo, kada pokušam da blokiram virtuelnu karticu, ako pokušam da se autentifikujem otiskom prsta dobijam internu serversku grešku. Ali, ako ukucam pin, kartica se normalno blokira.
 
Ovaj novi tandem web i mobi aplikacije ima jedan veliki hendikep.

Naime, sada je mobilna aplikacija neophodna za logovanje na web aplikaciju (da bi se dobio onaj #withkey). To znači da ako ostanes privremeno bez telefona (pokvari ti se, ukradu ti ga…), potpuno gubiš prostup svojim finansijama onlajn. To može biti jako, jako neprijatno ako si negde na putu. Mobi aplikacija se pritom ne može instalirati na dva mobilna uređaja, jer kaže da se, čim se instalira na drugom, gubi registracija na prvom.

Ne znam gde im je bio mozak kad su smišljali ovaj sistem.

Isto sam pomislio danas.

Ocekivao sam da ce kada puste sajt biti opcija i za logovanje klasicno sa user/pass kao sto je bilo na staroj verziji. Ovo mi sada gubi bas smisao elektronskog bankarstva.
U sustini da bi neko koristio elektronsko bankarstvo, mora da ima funkcionalno mobilno bankarstvo. Nema logike na taj nacin vezati te 2 razlicite usluge...
I upravo ono sto si napisao - u slucaju gubitka/kvara telefona ostajes prakticno zakljucan.

Jako los koncept po mom misljenju. Nadam se da ce izmeniti.
Potpuno se slazem, ovo je totalna nebuloza! Sad znaci mozes da se slikas ako iz bilo kog razloga nemas pristup mBank-u, haos! Mada ne mijenja stvari sa placanjima, i dosad se koristio onaj nakaradni mToken, s tim sto sad sve zavisi od mBank-a.
Citav svijet koristi user/pass, ali oni su visa inteligencija, pa su izmislili toplu vodu. Ako su vec htjeli bolji security, onda su trebali dozvoliti barem OTP ili e-mail konfirmaciju... eBank treba da bude eBank, relativno nezavistan!
 
Skinuse mi 300 rsd za Hit racun danas.
 
Vrh Dno