Šta je novo?

Baldur's Gate 3

Wood Elf - EK Fighter it is :) Hvala!
Wood Hafl-Elf jer on dobija extra movement.
Ako ćeš Fightera, možeš i Half-Orca, ima dobre bonuse...Duergar Dwarf takođe nije loš...
Mada, rase nisu toliko bitne kao u starijim edicijama.

Da ti odam tajnu...kad stigneš u napušteno selo, naletećeš na neobićno pametnog Ogrea. On ima item koji će ti dobro doći...
 
Ja sam pravio sorcerera i roksao harizmu, mislim da je jako bitno zbog dijaloga. Nekako mi fajter i nije previše pametna opcija jer Karlach i Laezel pokrivaju taj deo više nego dovoljno. Doduše, fora ja kao sto kolega reče gore da praviš ono sto ti voliš, a ne šta je na papiru najpametnije :)
 
Možeš da ih prebaciš u bilo koju klasu...Karlach ima smešne primedbe ako je leveluješ kao Rogue. Uopšte nema potrebe da da se držiš defaultnih klasa za njih, čak je i preporučljivo da ih promeniš...
 
Strašno kakav je ovo masterpiece od igre a tek sam zagrebao! A tek kakav osećaj zveknuti crit sa nat 20 commander zhalku i duplirati 2d6 u 4d6, bar jedno 5 minuta sam blenuo u combat log da bih shvatio šta se desilo i zašto sam napravio veći dmg od maksimalnog istaknutog na tooltipu 😅
 
Teško je naći igru za poredjenje sa BG3 a neće je skoro ni biti. Larian je visoko podigao lestvicu.
 
To je sasvim jasno i tako je bilo i sa BG I i BG II kad su izašle, uključujući i SoA i sa razlikom što su ga tada radili majstori iz Bioware (obožavam ja i NWN) ali sada su barem pre izlaska Starfielda kod nekih postojale dileme oko toga koja igra će biti GotY, mada je pravi GotY bio poznat već čitav sat nakon izlaska BG III...
 
Možeš da ih prebaciš u bilo koju klasu...Karlach ima smešne primedbe ako je leveluješ kao Rogue. Uopšte nema potrebe da da se držiš defaultnih klasa za njih, čak je i preporučljivo da ih promeniš...
nisam hteo makar u ovom prvom prelasku da ih menjam, mozda ako ikada budem ponovo prelazio, ali je dobra forica da reaguju na promene :)
inace za ono moje neko prethodno pitanje da li je potrebno imati clana druzine u momentu kad se nesto u svetu desava sto se tice njihovih licnih quests, naisao sam na jednu situaciju gde verovatno ipak jeste - raphael u act2 - ako astarion nije sa vama onda se ne dopunjava njegov kvest jednim delom, nadam se samo da nije krucijalno za ostatak njegove price
mada postoji i mogucnost da sam ja nesto zeznuo, ne secam se iskreno :)
 
To je sasvim jasno i tako je bilo i sa BG I i BG II kad su izašle, uključujući i SoA i sa razlikom što su ga tada radili majstori iz Bioware (obožavam ja i NWN) ali sada su barem pre izlaska Starfielda kod nekih postojale dileme oko toga koja igra će biti GotY, mada je pravi GotY bio poznat već čitav sat nakon izlaska BG III...
Mislim da mislis na Throne of Bhaal. BG2:SoA mi je igra na koju imam ubedljivo najlepsa secanja (za nijansu mi je draza od Planescape: Torment) - eto mi ga Minsc na slicici sa hrckom :D. BG3 jos nisam igrao, ali s obzirom da sam igrao i Divinity: OS i Divinity: OS 2, nemam uopste sumnje da ce mi se jako svideti.
 
Trebalo je da piše "uključujući i SoA i ToB, sa razlikom... " ali mi iz nekog razloga nije ovo drugo zapamtilo.

Tnx.
 
Htedoh da porucim al Larian ne isporucuje u Srbiju a za sad su oni jedini kanal
 
Novi patch. Larian ne odustaje. Mogu komotno bez ovoga. Dodali su novi epilog!

Još neke bitnije izmene:
  • While at camp, you can now access and manage the inventories of companions who aren't in your active party
  • Two new play modes: Honour Mode and Custom Mode
  • Many performance improvements, particularly in Act III


bow down the voice GIF
 
Ehh, sad... par nedelja nakon što sam završio igru. Iskreno, produženi kraj bi trebalo da je tu otpočetka. A dali su u međuvremenu neki poluproizvodni izgovor kao - mislili smo da igrači ne žele da gledaju dva sata sinematika sa likovima... SA KOJIMA SU PROVELI STO SATI :D
Yeah right. Nekako, sam kraj mi je spustio doživljaj igre na mnogo niži nivo, inače bih i dalje bio zaljubljen u BG3, ovako stoji po strani pored dosta sjajnih igara ove godine.
 
I dalje nisu ispravili gomilu stvari koje se tiču mehanike igre...featovi, skillovi, interakcije i slično koji ne rade kako treba...
Ok, malo su se dotakli Tavern Brawler feata, sada radi kako treba sa Wild Shape Druidima i više ne primenjuje dmg bonus gomilu puta kod throwing buildova već samo jednom, kako treba. Sada TB bacači više nisu grozno OP već "samo" OP...Ne znam da li se to odnosi i na unarmed ili samo na bacanje, da li su Monkovi i dalje nenormalno jaki.

Ima toliko toga šta treba popraviti da bi im trebalo godinu dana patchovanja...

Koliko sam skontao, sada Minthara može da se regrutuje a da se ne žrtvuje Halsin...tako nešto. Moraću da pročačkam bolje, pogotovo što mi trenutni playthrough uključuje i nju. Ona mi je omiljeni lik.
 
  • While at camp, you can now access and manage the inventories of companions who aren't in your active party
Ovaj nedostatak mi je strašno smetao,krenem da im menjam iteme a ovije sa strane su nedostupni
 
Camp i kraj su mi definitivno najvise smetali, za svaku pohvalu su definitivno. A sad idem da vidim sta je honor mode :D
 
za nekih 2h dobijamo potvrdu da je ovo igra godine :)
nadam se nagradi za Astariona i za soundtrack takodje
 
Kakav je Baldur u odnosu na Divinity OS 2 ? Jos bolji ?
 
Krenuo sam DOS2 skoro da gejmim i bas me bacio u staro dobro vreme kad sam picio baldur, icewind dale... Na zalost Larionu treba jedno 2+godine da zakrpi svoje igre pa uvek pustim da se malo kisele dok ne krenem da igram.
 
Nema ovde uopšte toliko stvari za krpljenje, naročito posle poslednjeg patcha.
 
Nazad
Vrh Dno