Šta je novo?

Baldur's Gate 3

Znaci tamo negde zima 2025 taman da zavrsim DOS2
 
Ja odavno nisam u nekom rpg uzivao kao u DOS2. Sa BG3 se jos nisam uhvatio u kostac jer mi se ne igra nista komplikovano🤪a za ovom vidim mora da se prostudira sta se sa cime mora kombinovati. Btw jel ima ovde Lone Wolf perk kao u DOS2 koji se cepi na dva karaktera i posto se drugi ne vode oni budu buffovani? I jel moguce igrati samo sa spellcasterima?
 
Nema šanse toliko da čekam - bar ne za prvi prelaz...
ja sam krenuo da igram 18. septembra, trenutno sam na 120h i na (odokativno) pola act3 i bukvalno nijedan bug do sada nisam imao
verovatno su brze krpili bagove nego sto sam ja igrao :) iskreno ne vidim nijedan razlog da bilo sta cekas, posebno sto je najveca vecina bagova koje su ljudi u pocetku prijavljivali bila vezana za act3, a ti dok stignes do njega proci ce jos dosta vremena u svakom slucaju

edit: izvini ako sam pogresnu osobu citirao :) ali znacice tom nekom ko se dvoumi da li da krene :) nisam skontao najbolje da li bas ti igras ili cekas
 
Btw jel ima ovde Lone Wolf perk kao u DOS2 koji se cepi na dva karaktera i posto se drugi ne vode oni budu buffovani? I jel moguce igrati samo sa spellcasterima?
Nema.
Moguće je.

Sistem jeste drugačiji ali ako si se snašao sa DOS2, moći ćeš i ovde. Bitno je samo da provališ kako funkcioniše sistem akcije/bonus akcije/reakcije, atributi i modifieri, advantage, odmor i koncentracija kod castera...to su ti osnovne stvari.
 
Konacno presao igru, trebalo mi je 4 ipo meseca in real life, i 90 sati in game, posto imam luksuz samo jednom da predjem, zadovoljan sam, bilo je epic fejlova npr
gospodja piratski Hag me je zaebala da roknem majku deteta:ROFLMAO:
Story telling i muzika su stvarno odlicni, najbolja muzika je
final fight sa Raphaelom u House of Hope
Karlach omiljeni lik.
Zamerka, nema dovoljno zmajeva za ubijanje.
 
Ima jedan skriveni zmaj, heh...
Also, Minthara > Karlach.
 
Znam sve znam, i tu sam fejlovao da je regrutujem, igra te bezobrazno tera da je igras par puta, zato i jeste vrhunska, :D oh well jednog lepog dana za par godina drugi prelaz
 
Sta je danas, svi igramo ovo?! :p Upravo sam spremio igru na "gotovs"...Plasi me samo vreme koje moram da izdvojim, otuda i moje silno odlaganje...
 
Gospode bože, kakva igra.
57 sati, a tek sam na pola akta 1. Igram prvi put ovakav tip igara i prvi put uopšte imam dodira sa D&D svetom i pravilima. Odmah sam počeo na tactician težini, pa otud verovatno i tolika količina sati, učio sam pravila, vežbao mehanike u borbi, formule i kalkulacije i ponavljao borbe dok ne savladam sve što me buni. Na stranu borba i kreativnost istih, ali ovako kvalitenu priču i slobodu kreiranja iste nikad nisam video u igri. Ovo je GOTD a ne GOTY :)

Screenshot 2023-12-21 at 12.28.55 AM.png
 
^
so-i-drew-the-bear-meme-v0-cnci9qxrvchb1.png
 
Ima u opisu link ka celom njenom videu od 36 minuta ako nekoga zanima, nego ja nisam imao vremena da odgledam.
Da bi sve to saznao bez da ti drugi kazu, mislim d abi morao da provedes jedno 50 sati po misiji :)
 
Dosao je i taj dan, krecem sa BG i to na kontroleru :giggle: E sad da vidimo da li ce me toliko osvojiti, kao jednom ER, da ne moram da imam ni jednu pored igru...
 
i to na kontroleru
i ja sam imao slicnu sumnju kad sam krenuo da igram D:OS2 na ps5, ali sada ne mogu da zamislim da recimo igram bg3 na racunaru
tako mi je recimo bilo u pocetku kad sam presao na kompu sa m+k na touchpad, malo cudno u samom pocetku a sad se ne bih ni po koju cenu vratio na miša :)
 
Generalno sam postao lošiji igrač, od kada sam morao početi koristiti kontroler. :eek: Najvise se oseca u FPS igrama, ali za D:OS2 i Baldur's Gate 3 će biti čisto navikavanje - pa ne strahujem ;)
 
Pa linkuj originalan video, šta će mi reakcija dosadnih strimera, pobogu :D


Ebg, kada okacis video od 36 minuta, skoro niko nece da se smara da gleda :)
Ovako u 6 minuta recena sustina, da jednu misiju mozes da odigras na 50 nacina, a koga dodatno zanima, odgleda i 36 minuta.

Sto se gamepada tice, meni je dosta neudobniji od tastature i misa.
Problem je sto sam kockaste gradje, pa sam sirok kao da imam 195cm, a duzina ruku mi je nazalost sa mojih 181cm i onda dodatno kada sam se uprasio na 130kg, ne mogu dugo da drzim tako skupljene ruke, dosta mi je prijatnije da se rasirim sa M+K.
 
BG3 nema loše rešenu kontrolnu šemu preko kontrolera, ali ne mogu da kažem da je extra. Probao sam malo, iz radoznalosti, ali mi je bilo mnogo nezgodnije nego T&M i vratio sam se. Jedan od streamera koje pratim je prešao celu igru kontrolerom i nema šanse da bih ja mogao, UI je ionako već loš...
 
ja sam u pocetku masio komande kao lud, i onda je bilo dosta propustenih turnova, nekako sam bio dosta pogubljen ali posle par sati je sve leglo kako treba, cini mi se da bih sad mogao sklopljenih ociju da igram :)
ali naravno, kako kome legne
 
PSA za throwing buildove:

Može da se desi da ne dobijete XP za killove throwing oružjima sa visine. To je zbog toga što damage sa visine ima i tzv. "gravity damage" komponentu koja uvek dolazi posle normalnog throwing damagea u dmg kalkulaciji.

To znači da ako zafrljačiš nešto na neprijatelja i ne ubije ga normalni damage već ga dokrajči "gravity damage" komponenta napada koja dolazi zatim, igra to računa kao da je on umro zbog pada sa visine i za to ne daje XP.

Ne dešava se često ali eto, može da se desi.
Još jedna od stvari koje nisam znao...
 
Dakle... gađati samo odozdo naviše. :)
Trenutno na Act 3. Ranger Hunter (oduvek ranger), u ekipi Laezel, Shadowheart i Gale. Nekako se držim njih.
Da li je moguće igrati sa manje likova u timu - samo 1 recimo?
 
Nazad
Vrh Dno