Šta je novo?

Baldur's Gate 3

 
Jedan sam od onih sto viču kako nemamo više vremena za igre jer obaveze, život bla truć (žene, sitna deca eno ih plaču u ćošku sobe :D ). Prvo sam samo instalirao igru da je vidim, pa onda ajde samo da kreiram karaktera, i posle par sati kreiranja eto me u igri :D .

Kao fan BG2, FRP-a i ljubitelj D&D-a, zavidim svima vama koji imate vremena da odigrate ovu igru kako bog zapoveda, jer sam se već zeznuo u početku igre i preleteo emerald grove, rešio problem sa goblinima već na 2 lvl i sad nemam warlocka, nestade čoek, a kasno mi je da se vraćam po njega tj. ćao zdravo nema ga za regrutovanje, jer luksuz koji imam je ovaj jedan prelazak i to je to.

Hvala @jurodivi na postovima o klasama i kako ih miksati, uradio sam blasfemiju i od Karlach napravio warlock/sorc mix :ROFLMAO: .

Igra dozvoljava reset karaktera što je odlično, do sada sam to uradio bar 5 puta na 4 karaktera i još uvek nisam dostigao final form :D. Onaj Rouč Astarion mi je potreban za party ali brt ala smara što oće da me *ebe na svakom ćošku, i cela ta priča oko pamprčenja sa karakterima mi ide na živce, inventar je težak za upotrebu, skupljanje stvari u svetu je živo mučenje svaki jedan klik jer sam hrčak hoarder jelte :D

I pored svih mana igre i stvari koje mi se lično ne dopadaju, evo ne odvajam se od igre već danima
 
Ja sam posle 41h igre ispred Moonrise kule, ostao mi i mauzolej pride, ostalo očišćeno, vratio sam se u underdark da i to očistim, trenutno level 8. I dalje se držim startne postave, Tav kao barbarian sa dvoseklom sekirom, Laezel koja pomalo smara kao lik ali prosto je teško odreći je se sa štetom koju pravi, Shadowheart kojoj sam radio respec u light domain i Gale.
Ostale likove nisam ni koristio, Astarion me nervira pojavom, Halsin, Will i Karlach će možda ostati za neki drugi prelazak. Tu je i pitanjce, može i pod spojler ako je takav odgovor, da li je potrebno levelovati ih/opremati iako samo sede u kampu, u smislu da li su potrebni negde na kraju igre?
 
kad ih uzmes u grupu dobiju xp za trenutni level cele grupe pa ih levelujes. Meni je bar lakse tako, a onda mozes i da im das trenutno aktuelnu opremu, ja ostavljam po parce od svega sto je trenutno najjace u camp chest.
 
54h mi je trebalo da zavrsim sve u act1 :)
jel i vi isto zalazite u svaki budzak?
 
54h mi je trebalo da zavrsim sve u act1 :)
jel i vi isto zalazite u svaki budzak?
Ti to bas polako. Tebi ce trebati 100-130h da sve zavrsis.😂

Meni su na kraju ostala 2 questa - Gale i Lazael. Iako mislim da je i to zavrseno uspjesno, nisam
dobio end game scenu za Gale-a, pokusao sam sva 3 izbora ali dzabe. Lazael je postala vodja onih na v…
Githyanki creche sam nenamjerno preskocio, otisao u undercity prvo…
 
Ti to bas polako. Tebi ce trebati 100-130h da sve zavrsis.😂

Meni su na kraju ostala 2 questa - Gale i Lazael. Iako mislim da je i to zavrseno uspjesno, nisam
dobio end game scenu za Gale-a, pokusao sam sva 3 izbora ali dzabe. Lazael je postala vodja onih na v…
Githyanki creche sam nenamjerno preskocio, otisao u undercity prvo…
pricam sa "kompanjonima", sa mrtvima lol, retko preskacem dijaloge, citam sve knjige itd. bas onako štreber nacin prelaska :)
 
ne zurim nigde, ako zavrsim do nove godine super - ako ne, opet super
igra (po meni) zasluzuje da bude iscedjena do krajnjih granica :)
 
jedno mozda glupo pitanje
da li se kvestovi koji su vezani za odredjene origin likove nastavljaju ako vam taj clan druzine nije sa vama u tom momentu?
npr. astarion mi je u kampu dok ja sa ostalima naletim na nekog NPC-a ko bi trebalo da gura njegov licni kvest napred dijalozima itd
 
Koliko sam primetio, da. Ti ćeš moći da imaš te interakcije i bez njega ali neće ti biti dostupne opcije i ishodi koje bi imao da je i on tu i u svakom slučaju ćeš, na ovaj ili onaj način, da okončaš njegov quest. Važi i za ostale likove.
Dakle, u svakom slučaju će tvoje akcije da utiču na njihove questove ali bićeš uskraćen za neke stvari...

Konkretno u slučaju Astariona, jedan od izbora će ga učiniti jačim ali neće ti biti na raspolaganju ako on nije tu...
 
da, uglavnom se vratiš u camp popričaš sa tim likom i otvori se nova opcija u vezi tog susreta ili dogadjaja. Ne radi za sve ali za većinu da, pošto sam ja vodio ista 4 lika sve vreme zapravo a uradio sve lične questove.
 
ok mozda ipak da pripazim onda malo, posto bih da su oni prisutni tu svakako, videcu da ih switchujem ili po osecaju ili da pogledam po netu gde su neki delovi koji su bitni za njih
 
ja sam se ispalio za glupog minsca i dobrano popizdeo, al save je bio predaleko :(
 
Ja pogurao odavno.
Čiste oni i ovo bez problema ;)
 
Ja mislim da nece pobediti samo u kategoriji gde nisu nominovani :)

I ja sam odavno glasao, ali malo to uticaja na konacan ishod ima.
 
Uzeh igru, prvi put u poslednjih 25 godina ću odigrati nešto što nije arpg, nikakvo iskustvo sa DnD nemam ali sam poslednja dva dana dosta iščitavao handbook 5th edition, tako da sam osnove već pohvatao.
Koja klasa je najzanimljivija za početnika? vidim da je najlakša fighter/barbarian, ali nije mi nužno bitno da je najlakša već da je dobar balans borbe/roleplaya, a da nije baš overwhelming kao bard.
 
Uzeh igru, prvi put u poslednjih 25 godina ću odigrati nešto što nije arpg, nikakvo iskustvo sa DnD nemam ali sam poslednja dva dana dosta iščitavao handbook 5th edition, tako da sam osnove već pohvatao.
Koja klasa je najzanimljivija za početnika? vidim da je najlakša fighter/barbarian, ali nije mi nužno bitno da je najlakša već da je dobar balans borbe/roleplaya, a da nije baš overwhelming kao bard.
Preporučujem paladina. Ima dosta sposobnosti/spellova, dobar je u borbi, pogotovu protiv određenih neprijatelja, imaju i tip zaveta koga treba da se pridržavaš, ako ne, dešava se nešto... Ima i persuasion, tako da je odličan i za dijaloge.
 
Ja ne bih Paladina kao prvi lik zbog zakletvi koje uopšte neće biti očigledne nekome ko igra prvi put...a i Paladin ne nudi mnogo posle 6-7 levela u njemu i redovno se multiklasuje zbog spell slotova za Smite.

Definitivno pomaže klasa koja ima visoku Harizmu zbog svih dijaloga ali čoveku je Bard previše, što definitivno isključuje i Sorcerera a ni Warlock nije daleko mada je manje komplexan.
Mislim da Warlock (uz 1 level Fightera) nije previše složen, Eldritch Blast je efektan a Pact of the Blade omogućava hibridni stil igre, gde si primarno caster ali možeš lepo i kao melee.

Fighter ili Ranger su prosti i prilično jaki bez multiklasovanja ili uz samo 1 level War Clerica. Battlemaster (ofanzivna) ili Eldritch Knight Fighter (defanzivna varijanta) i Hunter ili neki drugi Ranger...ne može da se pogreši sa njima, samo bi bilo dobro da neko drugi u party ima visoku Charismu i preuzme dijaloge.

U suštini nije bitno jer ravnopravno kontrolišeš sve likove i možeš sve da ih respecuješ po želji.

Ja volim EK Fighter 7/Blade Pact Warlock 5 kombo. Nije mnogo komplexan, ima dobar asortiman defanzivnih spellova, oslanja se samo na Charismu i dobar je kao party govornik, ima pristup svim oružjima i oklopima...igra se kao vrlo versatilni Fighter sa ponekim spellom kao backup.
Jedino je malo nezgodno kako ga levelovati, redosled levela...ja bih počeo kao Wood Half-Elf (jer dobija pristup štitovima od starta), 5 levela kao Warlock sa max CHA, na lv6 respec i prvi level kao Fighter pa 5 kao Blade Warlock i nadalje EK Fighter.
 
Igraj sa cime ti deluje interesantno, to je poenta RPG-a, a ne da napravis najjaceg moguceg lika ili sta god :)
Pogotovo sto igras sa vise likova i uvek ima drugih koji ce da nadoknade nesto sto ti fali.
 
Ja ne bih Paladina kao prvi lik zbog zakletvi koje uopšte neće biti očigledne nekome ko igra prvi put...a i Paladin ne nudi mnogo posle 6-7 levela u njemu i redovno se multiklasuje zbog spell slotova za Smite.

Definitivno pomaže klasa koja ima visoku Harizmu zbog svih dijaloga ali čoveku je Bard previše, što definitivno isključuje i Sorcerera a ni Warlock nije daleko mada je manje komplexan.
Mislim da Warlock (uz 1 level Fightera) nije previše složen, Eldritch Blast je efektan a Pact of the Blade omogućava hibridni stil igre, gde si primarno caster ali možeš lepo i kao melee.

Fighter ili Ranger su prosti i prilično jaki bez multiklasovanja ili uz samo 1 level War Clerica. Battlemaster (ofanzivna) ili Eldritch Knight Fighter (defanzivna varijanta) i Hunter ili neki drugi Ranger...ne može da se pogreši sa njima, samo bi bilo dobro da neko drugi u party ima visoku Charismu i preuzme dijaloge.

U suštini nije bitno jer ravnopravno kontrolišeš sve likove i možeš sve da ih respecuješ po želji.

Ja volim EK Fighter 7/Blade Pact Warlock 5 kombo. Nije mnogo komplexan, ima dobar asortiman defanzivnih spellova, oslanja se samo na Charismu i dobar je kao party govornik, ima pristup svim oružjima i oklopima...igra se kao vrlo versatilni Fighter sa ponekim spellom kao backup.
Jedino je malo nezgodno kako ga levelovati, redosled levela...ja bih počeo kao Wood Half-Elf (jer dobija pristup štitovima od starta), 5 levela kao Warlock sa max CHA, na lv6 respec i prvi level kao Fighter pa 5 kao Blade Warlock i nadalje EK Fighter.

Wood Elf - EK Fighter it is :) Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno