Šta je novo?

ASUS Zenfone 2 - prvi mobilni telefon na svetu sa 4 GB RAM-a

ne verujem, obzirom da je proizvod discontinued tj EOL, koliko čitam prodali su jako malu količinu i odlučili da ukinu proizvodnju. Tako da možda jednog dana dobiješ neke pare za raritet ... čuvaj originalno pakovanje :)

evo ja danas instalirao cm na ze550ml i mogu da kazem da se ne vracam vise nikada na asus rom koji dolazi uz telefon
 
Da li ce ga biti u vip-u ili telenoru? sve samo mts cccccc
 
Sve stvar ukusa.Meni je asusov rom fenomenalan a imao sam nexus 5 godinama...

nemam ja toliko problem sa izgledom

imam problem kada vidim 56 asus aplikacija koje se updatuju svaka 2 dana, a od njih mi ne treba ni jedna

sa cyanogenmodom imam skoro 3gb vise skladistenog prostora, upravo jer nemam asus aplikacije, a i radi fluidnije
 
Jedino ti CyanogenMod romovi upropaste kvalitet kamere, ne znam da li je to slučaj i kod zenfone 2.
 
cini mi se da jeste, ali ja kameru na telefonu ne koristim uopste :D
 
nemam ja toliko problem sa izgledom

imam problem kada vidim 56 asus aplikacija koje se updatuju svaka 2 dana, a od njih mi ne treba ni jedna

sa cyanogenmodom imam skoro 3gb vise skladistenog prostora, upravo jer nemam asus aplikacije, a i radi fluidnije
Root i obrišeš aplikacije koje ti ne trebaju. Ili disable ako nemaš i ne želiš root. Svaki cm je manje više smeće, radi brže ali ima brdo bagova koji vremenom postanu sve gori iz nekog razloga
 
Root i obrišeš aplikacije koje ti ne trebaju. Ili disable ako nemaš i ne želiš root. Svaki cm je manje više smeće, radi brže ali ima brdo bagova koji vremenom postanu sve gori iz nekog razloga

ma fora je sto od onih silnih asus aplikacija uopste ne znam sta mi treba, a sta ne i nisam hteo da se zezam sa disablovanjem
a i nerviralo me sto pred svaki update moram da brisem root pa da ponovo rootujem posle :/
 
ma fora je sto od onih silnih asus aplikacija uopste ne znam sta mi treba, a sta ne i nisam hteo da se zezam sa disablovanjem
a i nerviralo me sto pred svaki update moram da brisem root pa da ponovo rootujem posle :/
Ma možeš sve da brišeš. Sve što nije sistemski fajl, briši slobodno
 
drugari koliko sot-a vam izgura, planiram da predjem sa z2 pro na njega, pa me zanima baterija
 
4-4.5 sata recimo u normalnom modu
a oko 6-7 u ultra power saver modu
 
pa kakav je taj ultra power saver mode, jel ubija performanse, (igrice ne igram) ?
 
smanji osvetljenje, predpostavljam da spusti clock i tako to
 
sve pomesano

inace, evo napravio sam video kako izgleda cm 12.1 na asus zenfone 2 i stavio u description kompletan tutorial kako se rutuje, otkljucava bootloader, instalira twrp i instalira cm 12.1

https://www.youtube.com/watch?v=dMala3bdxko

nego pricam na engleskom, pa ce vam mozda biti cudno ili smesno
 
Znak uzvika kod ikonice za signal. Jel i tebe zeza prebacivanje na mobilni net?
 
ma uopste mi nije bio upaljen mobilni net
uzvicnika nema samo kada je upaljen mobilni internet
 
sve pomesano

inace, evo napravio sam video kako izgleda cm 12.1 na asus zenfone 2 i stavio u description kompletan tutorial kako se rutuje, otkljucava bootloader, instalira twrp i instalira cm 12.1

https://www.youtube.com/watch?v=dMala3bdxko

nego pricam na engleskom, pa ce vam mozda biti cudno ili smesno
hm po ovome sto kazes izgleda da bi mi z2 pro bolje drzao bateriju od zenfone2.
1df94d6e03761f44da33daffd9f9843b.jpg

sta mislis ako uzmes u obzir ovaj rez, gde sam 9h bio na automatic osvetljenju i gsm/wcdma mobilnom netu, slabije rezultate bi verovatno postigao sa zenfone2, zar ne ?
 
pa zenfone 2 bi ti dao oko 4.5 sata u najboljem slucaju u normalnom rezimu rada baterije
 
sve pomesano

inace, evo napravio sam video kako izgleda cm 12.1 na asus zenfone 2 i stavio u description kompletan tutorial kako se rutuje, otkljucava bootloader, instalira twrp i instalira cm 12.1

https://www.youtube.com/watch?v=dMala3bdxko

nego pricam na engleskom, pa ce vam mozda biti cudno ili smesno

Da li možda baterija duže drži sa CM-om, ovako mi izdrži možda 24h (3-4h Screen on, 2-3h Voice call + Phone, Whats App, Viber uvek upaljeni)?
 
Hmm, nadam se da će onda sa 5.1 nešto korisno uraditi povodom baterije ...
 
cyanogenmod je 5.1.1
jednostavno ne verujem da moze tu mnogo softverski da se resi
ovi intel quad procesori sto su u zenfone jednostavno srcu bateriju

https://www.youtube.com/watch?v=eu45eetMRp0

evo ovde sam okacio kako izgleda slimlp i tutorijal kako se instalira
vidim da u informacijama pise da je clock procesora na 1ghz, pa mozda baterija potraje duze na njemu
 
zenfone je najbrzi kada je u pitanju punjenje baterije prvih 15 minuta
na 30 ga vec sustigne galaxy s6 koji je u finalu i pobednik, dok asus sa drugog padne na peto mesto

ali opet, pored svih tih telefona na trzistu i to je dobar rezultat
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno