Šta je novo?

ASUS Zenfone 2 - prvi mobilni telefon na svetu sa 4 GB RAM-a


Iju, dobro si mi rekao :D posto ne mogu da ih dobijem, pa stvarno svasta sa njima :D pa kosta skoro koliko i telefon!

Onaj Kimtec su stvarno neozbiljni, ko u danasnje vreme ne odgovara na mail, a glavna stvar sto sam zvao licno, pa mi je ta devojka i rekla da im posaljem mail, pa sam posle dva dana (danas) zvao opet, da bi mi isto predlagala, dok nije na moje insistiranje uzela moj mail, da bi mi odgovorili, i naravno odgovorili su instant, da ne moze :D

Uzas stvarno sa podrskom za te uredjaje, zato ih i ne treba kupovati, realno i bez ikakve maliciozne namere, zivimo gde zivimo, treba se drzati proverenih brendova za koje imas podrsku u ovakvom ili slicnom slucaju.

Pozdrav i hvala na informacijama :)
 
Zašta tebi treba podrška za ekran koji je tvoj burazer sam polomio?
 
Iju, dobro si mi rekao :D posto ne mogu da ih dobijem, pa stvarno svasta sa njima :D pa kosta skoro koliko i telefon!

Onaj Kimtec su stvarno neozbiljni, ko u danasnje vreme ne odgovara na mail, a glavna stvar sto sam zvao licno, pa mi je ta devojka i rekla da im posaljem mail, pa sam posle dva dana (danas) zvao opet, da bi mi isto predlagala, dok nije na moje insistiranje uzela moj mail, da bi mi odgovorili, i naravno odgovorili su instant, da ne moze :D

Uzas stvarno sa podrskom za te uredjaje, zato ih i ne treba kupovati, realno i bez ikakve maliciozne namere, zivimo gde zivimo, treba se drzati proverenih brendova za koje imas podrsku u ovakvom ili slicnom slucaju.

Pozdrav i hvala na informacijama :)
Dečko je napisao koji servis je za Asus ti zoveš neki drugi servis i buniš se da su neposlovni.
 
Iju, dobro si mi rekao :D posto ne mogu da ih dobijem, pa stvarno svasta sa njima :D pa kosta skoro koliko i telefon!

Onaj Kimtec su stvarno neozbiljni, ko u danasnje vreme ne odgovara na mail, a glavna stvar sto sam zvao licno, pa mi je ta devojka i rekla da im posaljem mail, pa sam posle dva dana (danas) zvao opet, da bi mi isto predlagala, dok nije na moje insistiranje uzela moj mail, da bi mi odgovorili, i naravno odgovorili su instant, da ne moze :D

Uzas stvarno sa podrskom za te uredjaje, zato ih i ne treba kupovati, realno i bez ikakve maliciozne namere, zivimo gde zivimo, treba se drzati proverenih brendova za koje imas podrsku u ovakvom ili slicnom slucaju.

Pozdrav i hvala na informacijama :)

nisam ja sasvim siguran, ono sam napisao u sali, jer bice papreno skupa popravka kod njih...

naruci ekran i zamenis sam, kako god da ga uradis uradices bolje od kvazi ovlascenog servisa......
 
HEhehe, u svakim temama ima ovakvih ljudi :D

Uglavnom @Sh@rance, treba mi podrska da se ne mlatim nedelju dana gde moze da se popravi telefon, uopste nije lako naci servis koji to radi. A sumnjam da je moj burazer jedini kome se tako nesto desilo. Inace da bi stekao bolju sliku, burazer je covek koji ima 40 godina, koji jako lepo cuva svoje stvari, ali eto, telefon mu je ispao i pukao je ekran. Nekom prilikom sam nosio drugarov LG G2 da zameni ekran, pitao gde, neko mi rekao gde, ja odneo, platio i preuzeo telefon sutradan. E to je podrska a ne ovo maltretiranje :D

@havijer Kontam da obojica imate Asus pa vam ne prija ovo sto ja pisem, ali ja sam samo iskren.... Win win prodaje telefone Asus, posto ne podleze garanciji kod njih, ja ih pitam pa dobro, razumem ja sam ga razbio, gde mogu da ga odnesem da ga popravim, ja placam naravno. Oni mi kazu da je Kimtec glavni odgovorni, njih zovem, kazu posaljite mail, saljem mail, ne odgovaraju dva dana, pa opet zovem, opet ista prica, pa dok sam uspeo da nagovorim devojku da ih pita opet, verovatno ne bi ni odgovotrili! :D

A slazem se sa hunterom, jedino da sam uzmem da ga popravim :)
 
HEhehe, u svakim temama ima ovakvih ljudi :D
To što si napisao može da se odnosi samo na tebe, jer nečije šale sa foruma primaš zdravo za gotovo. Drugo ne vezujem se emotivno za ni jedan brend nego sam prokomentarisao na tvoj totalno ne zreli post. Čovek ti ti lepo napiše koji im je ovlašćeni servis ti i dalje furaš svoju priču. Drugo da imaš i ti jasniju sliku i ja imam 38 godina pa mi mlađi burazeri ne jure po forumima zamenske delove za moje uređaje. Lepo je to od tebe i pohvalno što se toliko cimaš i nosiš telefone na popravku od brata i drugarima.
Orginalni delovi su uvek skupi ne samo u tehnici već i u auto industriji i odlazak u ovlašćeni servis je uvek skidalje kože sa leđa ako se plaća iz svog dzepa, ako plaćaš iz burazerovog onda ti nije nikakav problem ;)
Uvek postoji alternativa odeš na aliexpress kupiš zamenski kineski ekran 20-30$ i odneseš u bilo koji servis da ga zamene za smešnu lovu.
Ja pre 20 godina nisam imao ni kompjuter ni mobilni telefon, možda bi i ja isto nosio tetkama i strinama tehniku na poprvku i pljuvao servisere u njihovo ime :D
 
Poslednja izmena:
Pošto postoje dve veće teme, ne znam ni u kojoj bih mogao da ostavim komentar... :)

Danas sam postao vlasnik ovog modela telefona. Konkretno, uzeo sam jaču verziju sa Intel Atom Z3580 procesorom na 2.3GHz, 4GB RAM i 32GB interne memorije. Prvi utisci su za sada vrlo dobri. Ono što mi je zasmetalo je količina Bloat-a i pristustvo Cleanera-a (na telefonu sa 4GB RAM!). Na svu sreću, većina bespotrebnih aplikacija se jednostavno deinstalira i nije potreban root. Kvalitet ekrana je dobar, prikaz je oštar, a uglovi vidljivosti su vrlo široki i nema nesrazmernog probijanja pozadinskog osvetljenja. Telefon radi fluidno i nema zastajkivanja u radu, što se i očekuje od uređaja sa Z3580 procesorom. Kada sam instalirao sve aplikacije koje sam koristio na Nexusu, nešto preko 1.5GB RAM memorije je slobodno, što smatram da je super. :)

Ima LED za notifikacije, ali još uvek nisam ispitao koje boje sve može da prikazuje. Pomalo mi smeta to što kapacitivni tasteri ispod ekrana nisu pozadinski osvetljeni.

Telefon inače trenutno pokreće Android 5.0, sa sigurosnim patch-om od 1. novembra. To je sa poslednjim OTA unapređenjem.
 
instaliraj cm 12.1 i ima da progledas
ja koristim cm vec neko vreme i nikada se ne bih vratio na fabricki rom
 
Fabrički ROM radi lepo, za sada nemam potrebe da ga promenim. Obrisao sam i disable-ovao fabričke aplikacije koje ne planiram da koristim i zadovoljan sam. A to znači mnogo kada kaže bivši korisnik Nexus 5 modela. :D
Inače, nisam ga ni rutovao, ni otključao bootloader (niti planiram otključavanje bootloadera, zbog garancije).

Ti beše imaš verziju od 5 inča sa 2GB RAM?
 
Upravo sam dobio OTA - V2.20.40.156_20151218_8265

Dodat je Game Center i ispravljeni su neki bagovi, iako ja nisam primetio bilo kakav problem

Changelog:
1.Several Apps update
2.Fix icon display issue in Settings
3.Improve the stability of Snap View
4.Improve the stability of Camera 
6.Fixed WiFi Hotspot issue
7.Fixed Data transmission issue
8.Fixed Bluetooth transmission issue
9.Fixed SD card related issue
10.Extend the shutdown mimunes by power key press.
11.Improve the compatibility of apps
12.Fixed calling issue in Singapore
13.Fixed 3G cannot camp to H plus in some countries.
14.Support Zawgyi Myanmar string translation
15.Move Screenshot settings to the first layer
16.Allow Clean Master S key to be uninstalled
17.Improve ringtone chooser stability
18.Improve the stability of Email App
19.Modify Italy PosteMobile MMS APN setting issue


#New Features
1.Add Game Center
2.Add new wallpaper
3.Add Theme Store

Edit: Mada ja kod sebe nakon update-a i ne vidim Game center.
 
Poslednja izmena:
Fabrički ROM radi lepo, za sada nemam potrebe da ga promenim. Obrisao sam i disable-ovao fabričke aplikacije koje ne planiram da koristim i zadovoljan sam. A to znači mnogo kada kaže bivši korisnik Nexus 5 modela. :D
Inače, nisam ga ni rutovao, ni otključao bootloader (niti planiram otključavanje bootloadera, zbog garancije).

Ti beše imaš verziju od 5 inča sa 2GB RAM?

ne, imam verziju od 5.5 inca sa 2gb ram, ali koja se vise ne proizvodi
ze550ml
 
Sa poslednjim update-om stigao je i decembarski sigurosni patch, što je svakako korisno.

Moram da pohvalim i Asus što se tiče ažurnosti i podrške, jer se njihove aplikacije (koje dolaze sa telefonom) vrlo često unapređuju, ubacuju se nove opcije, peglaju se bagovi, itd.
 
Trreba mi mala pomoc...Pukao mi je displej na z2 550ml...Gde da zamenim?
 
Nazad
Vrh Dno