Šta je novo?

ASUS Zenfone 2 - prvi mobilni telefon na svetu sa 4 GB RAM-a

ASUS Srbija

Zvanični perdstavnik
Vendor
Učlanjen(a)
14.03.2011
Poruke
645
Poena
169
Uskoro u Srbiji pocinje prodaja ASUS Zenfone 2 mobilnog telefona. U pitanju je prvi mobilni telefon na svetu sa 4 GB RAM-a. Ostale karakteristike su takodje odlicne:
Ekran: 5,5" IPS FHD 1920x1200, Corning Gorilla Glass 3
Procesor: Intel Atom Quad Core Z3580 (2.3GHz)
Grafika: PowerVR G6430
Storage: 32 GB / 64 GB (prve kolicine koje stizu su sa 64 GB)
Kamere 5 MP / 13 MP
Baterija: 3000 mAh
OS: Android 5 Lollipop
Ostalo: Dual SIM, LTE, Micro SD do 64 (to je zvanicno iako radi i sa 128 GB karticama), GPS/GLONAS...
Kompletnu specifikaciju mozete videti OVDE.
 
Zna li se koliko ce para to iziskivati?
 
Kad stize u onu Asusovu radnju u TC Usce? I naravno koliko ce da kosta?
 
Mnogo je to, po Evropi je 350eur, ajd da je 400eur kod nas, pa jos i da kupi neko, ali 475eur je malo puno
 
Haha... Pa ko je lud da pukne te pare... :D Može da se pazari note 4 za manje para...
 
Au :lupko:
 
ne bih da reklamiram nista, ali tamo gde sam ja kupio je cena dosta niza, a telefoni dolaze skroz upakovani potpuno sealed
takodje imate i garanciju godinu dana
 
imate i garanciju godinu dana
Ovo bih posebno naglasio. Imate garancju godinu dana i to dok prodavnica postoji. Ako ona nestane, nestaje i garancija. Svi ASUS telefoni koji stignu zvanicnim kanalima imaju dvogodisnju garanciju proizvodjaca.
Haha... Pa ko je lud da pukne te pare... :D Može da se pazari note 4 za manje para...
Ako uporedjujemo cene, onda ih treba uporedjivati po nekim kriterijumima. Taj Note 4 kosta 99.990 dinara, ako se gleda ista prodavnica koja ce prodavati i ASUS Zenfone 2. Ne moze se uporedjivati cena u prodavnici sa onom u malim oglasima, jer se ne zna koliko ce Zenfone 2 kostati u malim oglasima.
 
Poslednja izmena:
slazem se sa asusom :D

salu na stranu jeste jaka cena,ali to ni nije cudno u srbiji. tako nam je trziste. odes u usce u samsung a tamo s6 kosta ~800e.

nikada jadniji zivotni standard a nikada jace cene
 
Ovo bih posebno naglasio. Imate garancju godinu dana i to dok prodavnica postoji. Ako ona nestane, nestaje i garancija. Svi ASUS telefoni koji stignu zvanicnim kanalima imaju dvogodisnju garanciju proizvodjaca.

ako nije propala prodavnica vec preko 10 god koliko znam za nju, nece ni sada....a i u ostalom, kada sam asus tablet kupio u gigatronu, dobio sam njihovu garanciju, koja po toj logici isto vazi dok gigatron postoji
a ako hocu da ostvarim garanciju u inostranstvu, niko mi nece gledati racun i garanciju iz srbije, vec warranty card koji se dobije uz telefon

ja jesam pristalica da je bolje kupiti uredjaj u srbiji sa garancijom za vise para, nego uredjaj u inostranstvu bez garancije za manje para, ali garancija koju daje jedna prodavnica u srbiji, nikako ne moze biti bolja od garancije koju daje druga prodavnica


a prica o ceni je skroz druga prica....telefon koji je namenjen da bude budget flagship killer, ovde kosta kao flagship
 
Opet u prodavnicama note 4 košta 550e sa dve godine garancije. A to što gigatron i ostali delju sa cenama to je već neki drugi problem. Da su ljudi pametni pa da bojkotuju to dranje... :D
 
Opet u prodavnicama note 4 košta 550e sa dve godine garancije. A to što gigatron i ostali delju sa cenama to je već neki drugi problem. Da su ljudi pametni pa da bojkotuju to dranje... :D

Covek ti prica o prodavnici gde lepo otvoris kutiju i pise ti garancija na srpskom jeziku, a ne na madjarskom nemackom itd. Dakle, kupljeno od generalnog uvoznika a ne doneseno u duplom dnu. Jeste dobra cena u prodavnici, mogla je i manja al ok. Bilo bi dobro da se pojavi kod operatera, pa da bude na oglasu
 
I ja pričam o prodavnici, dve godine garancije, fiskalni račun.
 
ako nije propala prodavnica vec preko 10 god koliko znam za nju, nece ni sada....a i u ostalom, kada sam asus tablet kupio u gigatronu, dobio sam njihovu garanciju, koja po toj logici isto vazi dok gigatron postoji
a ako hocu da ostvarim garanciju u inostranstvu, niko mi nece gledati racun i garanciju iz srbije, vec warranty card koji se dobije uz telefon

ja jesam pristalica da je bolje kupiti uredjaj u srbiji sa garancijom za vise para, nego uredjaj u inostranstvu bez garancije za manje para, ali garancija koju daje jedna prodavnica u srbiji, nikako ne moze biti bolja od garancije koju daje druga prodavnica


a prica o ceni je skroz druga prica....telefon koji je namenjen da bude budget flagship killer, ovde kosta kao flagship

Mešaš babe i žabe. Slažem se da su cene u Srbiji katastrofalne i ostalo što to prouzrokuje je katastrofalno ali porediti garanciju zvaničnog uvoznika i Pere sa ćoška je nebuloza.

Znači tamo gde si ti kupio telefon je garancija od 1 god. od švercera.
Zakonska garancija u Srbiji je 2 god i daje je uvoznik/ovlašćeni distributer u skladu sa zakonom.

Za 2 god. garanciju možeš da potražiš zaštitu na sudu, garancija koju ti imaš je jednaka onoj iz Kine (zavisi od dobre volje vlasnika radnje), jedino što je ta radnja bliža od Kine.
Ne želim da ulazim u dublje analize ove situacije. Uvoznici i država zaslužuju da budu kažnjeni zbog svoje bahatosti ali ne možemo glumeti papane i izjednačavati garanciju uvoznika/ovlašćenog distributera sa garancijom radnje koja telefone prodaje na crno.
 
Poslednja izmena:
ok nisam znao da je gigatronova garancija jednaka asus garanciji
moja greska onda

ali je cinjenica da ti medjunarodnu garanciju ostvarujes warranty cardom, a ne racunom iz maticne zemlje, a taj warranty card dobijes i ako kupis iz asusa i ako kupis od neoficijalne radnje
asus servis u inostranstvu prima warranty card i od jednog i od drugog, kod nas je to cista losa volja oficijalnog servisa
 
@probotzor
Ne znam za internacionalne garancije.
Kod nas garanciju daje uvoznik/ovlašćeni distributer bez obzira u kojoj je radnji kupljen uredjaj. Ukoliko je uredjaj zvanično uvežen, garancija mora biti u skladu sa zakonom - 2 godine.
Ti si kupio švercovan telefon bez obzira što si ga kupio u radnji.
Da je ovo normalna država kao što nije, taj prodavac bio goreo na lomači. :)

Ali da je ovo normalna država kao što nije, ovaj telefon i sve ostalo bi koštalo kao svuda u svetu a ne bar 30% skuplje i prosečna plata bi bila 1200+ eur.

I kraju, da je ovo normalna država kao što nije, i mi narod bi bili "normalniji" nego što smo sada...
 
Poslednja izmena:
ako nije propala prodavnica vec preko 10 god koliko znam za nju, nece ni sada....a i u ostalom, kada sam asus tablet kupio u gigatronu, dobio sam njihovu garanciju, koja po toj logici isto vazi dok gigatron postoji
a ako hocu da ostvarim garanciju u inostranstvu, niko mi nece gledati racun i garanciju iz srbije, vec warranty card koji se dobije uz telefon
ja jesam pristalica da je bolje kupiti uredjaj u srbiji sa garancijom za vise para, nego uredjaj u inostranstvu bez garancije za manje para, ali garancija koju daje jedna prodavnica u srbiji, nikako ne moze biti bolja od garancije koju daje druga prodavnica
a prica o ceni je skroz druga prica....telefon koji je namenjen da bude budget flagship killer, ovde kosta kao flagship
Ukoliko je telefon stigao u Srbiju regularnim kanalima servis ce ga popraviti u garantnom roku cak i ako prodavnica propadne, sto nije slucaj sa sivim uvozom. Propadali su i veliki distributeri posle desetak godina rada, pa to sto neka prodavnica postoji dugo nije uvek garant da nece propasti. Naravno, svako ce kupiti tamo gde mu vise odgovara, ali legalna roba sa svim placenim dazbinama i sigurnoscu koje to sa sobom nosi ne moze kostati isto koliko i svercovana roba i to je poenta ovog posta.
ok nisam znao da je gigatronova garancija jednaka asus garanciji
moja greska onda
ali je cinjenica da ti medjunarodnu garanciju ostvarujes warranty cardom, a ne racunom iz maticne zemlje, a taj warranty card dobijes i ako kupis iz asusa i ako kupis od neoficijalne radnje
asus servis u inostranstvu prima warranty card i od jednog i od drugog, kod nas je to cista losa volja oficijalnog servisa
Da li si siguran da tvoj telefon ima medjunarodnu garanciju? Prilicno sam siguran da nema. Ponavljam, za legalne ASUS uredjaje u Srbiji garancija se moze ostvariti i ako prodavnica propadne.
 
Poslednja izmena:
ja bih uvek kupio najlegalnije kod uvoznika da je cena regularna
za asus tablet koji sam kupio ranije je cena bila normalna, ali cena ovog telefona je dosta visa nego u evropi, cak i sa svim poteskocama koje srbija ima prilikom uvoza, sto znaci da se neko debelo ugradio i to ne moze da se sakrije

@ilion znam da sam kupio svercovan telefon, nego ti kazem samo da asusov servis po svetu gleda warranty card, a ne lokalnu garanciju, samo je to bila poenta...njih ne interesuje da li je telefon preprodat vise puta, ako je on jednom kupljen, oni ga servisiraju
 
@ilion znam da sam kupio svercovan telefon, nego ti kazem samo da asusov servis po svetu gleda warranty card, a ne lokalnu garanciju, samo je to bila poenta...njih ne interesuje da li je telefon preprodat vise puta, ako je on jednom kupljen, oni ga servisiraju
To vazi samo za uredjaje koji imaju globalnu garanciju. Na primer, ogromna vecina laptopova koja se proda u USA ima lokalnu garanciju i dzaba ti warranty card u bilo kojoj drugoj zemlji. Ako hoces posalji mi serijski broj telefona, da proverim kakvu garanciju ima.
 
Ukoliko je telefon stigao u Srbiju regularnim kanalima servis ce ga popraviti u garantnom roku cak i ako prodavnica propadne, sto nije slucaj sa sivim uvozom. Propadali su i veliki distributeri posle desetak godina rada, pa to sto neka prodavnica postoji dugo nije uvek garant da nece propasti. Naravno, svako ce kupiti tamo gde mu vise odgovara, ali legalna roba sa svim placenim dazbinama i sigurnoscu koje to sa sobom nosi ne moze kostati isto koliko i svercovana roba i to je poenta ovog posta.
Isto tako ta legalna roba ne bi smela da kosta 50-100% skuplje nego sto ta ista roba legalno kosta u celom svetu. Pri tome svi smo svedoci da ostvarivanje garantnih prava u voljenoj nam zemlji nije nista bolje kod zvanicnih distributera nego kod Pere sa coska. U oba slucaja mrcvarenje i natezanje sa serviserima i prodavcima je jedino zagarantovano. Posto u oba slucaja postoji gotovo isti rizik mislm da je bolje kupiti kod Pere nego dozvoliti da te ovi "zvanicni" dodatno prave budalom.
 
Pa sad, sve zavisi, ja sam iskusio Evropske servise, i mogu reci da je to sve isto, uvek gledaju da oni prodju najbolje ( servisi) , i uvek se ceka taj maximalan rok za popravku, nikad nece uraditi nesto u najkracem mogucem roku. Mrcvarenje i natezanje sa servisom i prodavcem. Jedino apple najvise vodi racuna o svojim korisnicima.
No svakako se slazem da su kod nas previsoke cene naspram Evropskih ( pisem u vezi ovog modela), pa i sa 2 godine garancije.
 
U evropi mozda nije savrseno ali nigde nije kao ovde. Ovde pred svaku eventualnu reklamaciju moras prethodno na psihofiziceke pripreme. Bukvalno si prinudjen da skupis ogromnu mentalnu snagu za razna prepucavanja maltretiranja i ponizavanja, i to sve pod uslovom da redovno ides u teretanu inace te u skladu sa telesnom gradjom i procenjenom fizickom snagom oduvaju odmah, kakve crne 2 godine i zavnicna garancija to je uglavnom prica dok ne uzmu pare.
Moje iskustvo je da je sa zvanicnim distributerima gore nego sa sitnijim svrcerima, jer se ovi drugi bar plase inspekcije i rade sa manjim kolicinama, dok si za ove druge ti si samo jedan od zilion. Vecina njih i onako ima monopol pa ne moraju da brinu o reputaciji a poslvna politika ima je uglavnmom "moze nam se" ...
Ako je garancija glavni argument zasto treba uzeti u legalnoj prodavnici uredjaj sa legalno prenaduvanom cenom i nerazumnom marzom onda taj argment vredi kao i ta garancija a najbolje je uptrebiti ga umesto toalet papira.
U slucaju ovog telefona razlika u ceni je tolika da se sa njom opusteno moze platiti neki eventualni servis ako dodje do kvara, bez ikavog prethodnog silovanja od strane "zvanicne" i "legalne" uvoznicke brige o kupcima.
 
475 eura-bas me zanima kojom matematikom su gospoda dosla do maloprodajne cene. Ako se dobro secam jedan od nasih poeratera je za Nexus. 4 trazio slicne pare bez blama. Racunica je otprilike : nabavna * 150 posto . Potcenjivanje potrosaca. jer je davno objavljena cena u Evropi . Plus promotivni period u Fr.(ako se ne varam) u kom ce cena iznositi 300 eura.
 
Ma nije ni to bitno, ako je u EU cena oko 350evra sada, kod nas bi trebala biti +carina samo, jer pdv je vec uracunat u cenu u EU zemljama, a to je otprilike isto kao ikod nas
 
Pa u eu cenu su uracunati pdv,carina i marza a opet je 350e .. Taj telefon se uvozi iz kine u eu
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno